kget - en to ca@valencia translation catalogue (710 entries)

en:  sec
ca@valencia:  s

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
ca@valencia: %1(%2% %3/%4) Velocitat: %5/s

en: %1 of %2
ca@valencia: %1 de %2

en: %1 was successfully verified.
ca@valencia: %1 s'ha verificat correctament.

en: %1 would become %2
ca@valencia: %1 devindrà %2

en: &Advanced Details
ca@valencia: Detalls &avançats

en: &Create a Metalink...
ca@valencia: &Crea un «Metalink»...

en: &Decrease Priority
ca@valencia: &Disminueix la prioritat

en: &Download
ca@valencia: &Baixa

en: &Downloads
ca@valencia: &Baixades

en: &Export Transfers List...
ca@valencia: E&xporta la llista de transferències...

en: &File
ca@valencia: &Fitxer

en: &Group Settings
ca@valencia: Configuracions de &grup

en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: &Import Links
ca@valencia: &Importa els enllaços

en: &Import Transfers...
ca@valencia: &Importa les transferències...

en: &Increase Priority
ca@valencia: &Augmenta la prioritat

en: &Load transfer list
ca@valencia: &Carrega la llista de transferències

en: &New Download...
ca@valencia: Baixada &nova...

en: &Open File
ca@valencia: &Obri fitxer

en: &Rename
ca@valencia: &Canvia el nom

en: &Scan Files
ca@valencia: &Explora fitxers

en: &Select All
ca@valencia: &Selecciona-ho tot

en: &Select All Filtered
ca@valencia: &Selecciona tots els filtratges

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Transfer History
ca@valencia: Historial de &transferències

en: &Transfer Settings
ca@valencia: Configuracions de les &transferències

en: &Upload limit:
ca@valencia: Límit de p&ujada:

en: &Verify
ca@valencia: &Verifica

en: (C) 2005 - 2014, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
ca@valencia: (C) 2005 - 2014, Els desenvolupadors de KGet
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss

en: *.metalink *.meta4|Metalink file (*.metalink *.meta4)
ca@valencia: *.metalink *.meta4|Fitxer «Metalink» (*.metalink *.meta4)

en: *movies*
ca@valencia: *películes*

en: .netrc must have a hostname called 'youtube'.
ca@valencia: El .netrc ha de tindre un nom de màquina anomenat «youtube».

en: 1 Item | %1 Items
ca@valencia[0]: 1 element
ca@valencia[1]: %1 elements

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
ca@valencia: El botó <b>Autoapega</b> canvia el modo d'apegar automàticament.
    Quan s'activa, KGet buscarà periòdicament en el porta-retalls els URL i els apegarà automàticament.

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sembrador web a afegir al torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota: </span>només es permeten sembradors web http.</p></body></html>

en: <p>All transfers have been finished.</p>
ca@valencia: <p>Totes les transferències han finalisat.</p>

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
ca@valencia[0]: <p>L'URL següent no es pot baixar, el seu protocol no és admés per KGet:</p>
ca@valencia[1]: <p>Els URL següents no es poden baixar, els seus protocols no són admesos per KGet:</p>

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ca@valencia: <p>El fitxer següent ha finalisat la baixada:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
ca@valencia: <p>La transferència següent s'ha afegit a la llista de baixades:</p>

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ca@valencia: <p>La transferència següent s'ha afegit a la llista de baixades:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
ca@valencia: <p>La transferència següent s'ha iniciat:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
ca@valencia: <p>Les transferències següents s'han afegit a la llista de baixades:</p>

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
ca@valencia: <p>S'ha produït un error en la transferència següent:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>El missatge d'error és:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

[ctx: @action]
en: Delete Group
ca@valencia: Suprimix el grup

[ctx: @action]
en: Rename Group...
ca@valencia: Canvia el nom el grup...

[ctx: @label transfer source]
en: Source:
ca@valencia: Origen:

[ctx: @title:window]
en: Choose Directory
ca@valencia: Seleccioneu un directori

[ctx: @title:window]
en: Export Transfers
ca@valencia: Exporta les transferències

[ctx: @title:window]
en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

[ctx: @title:window]
en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

en: A long time ago
ca@valencia: Ya fa temps

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
ca@valencia: S'ha eliminat %1 atés que ha informat d'una mida errònia de fitxer.

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
ca@valencia: Pot existir una versió nova d'este «Metalink». Voleu baixar-la?

en: Add New Script
ca@valencia: Afig un script nou

en: Add Tracker
ca@valencia: Afig seguidor

en: Add Webseed
ca@valencia: Afig un sembrador

en: Add at least one file.
ca@valencia: Afig un fitxer com a mínim.

en: Add checksum
ca@valencia: Afig una suma de verificació

en: Add item
ca@valencia: Afig un element

en: Add local files
ca@valencia: Afig fitxers locals

en: Add mirror
ca@valencia: Afig una rèplica

en: Adding local files...
ca@valencia: S'estan afegint fitxers locals...

en: Adds local files adding a lot information automatically.
ca@valencia: Afegir fitxers locals incorpora automàticament molta informació.

en: Advanced Details for %1
ca@valencia: Detalls avançats per a: %1

en: Advanced Options
ca@valencia: Opcions avançades

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
ca@valencia: Avançades

en: After downloads finished action
ca@valencia: Acció després de finalisar les baixades

en: All
ca@valencia: Tot

en: All Openable Files
ca@valencia: Tots els fitxers que es puguen obrir

en: Always ask
ca@valencia: Pregunta sempre

en: An advanced download manager by KDE
ca@valencia: Un gestor avançat de baixades, creat per la comunitat KDE

en: Analyzing torrent....
ca@valencia: S'està analisant el torrent...

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Append
ca@valencia: Afig al final

en: Appl&y to all
ca@valencia: Apl&ica a tot

en: Archives
ca@valencia: Archius

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar els grups següents?

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar el grup anomenat %1?

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir la transferència seleccionada incloent els fitxers?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir les transferències seleccionades incloent els fitxers?

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir la transferència seleccionada?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir les transferències seleccionades?

en: Ascii PGP signature:
ca@valencia: Signatura PGP ASCII:

en: Ask for destination if there are no default folders
ca@valencia: Demana una destinació si no hi ha carpetes predeterminades

en: At startup:
ca@valencia: A l'inici:

en: Audio
ca@valencia: Àudio

en: Auto-Paste Mode
ca@valencia: Modo autoapegat

en: Automatic checksums verification
ca@valencia: Comprova automàticament les sumes de verificació

en: Automatic downloading of missing keys
ca@valencia: Baixada automàtica de les claus que falten

en: Automatic rename
ca@valencia: Canvi de nom automàtic

en: Automatic verification
ca@valencia: Verifica automàticament

en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
ca@valencia: Crea sumes de verificació parcials automàticament per als tipus seleccionats. Cal tindre present que açò pot tardar una estona.

en: Auxiliary header
ca@valencia: Capçalera auxiliar

en: Availability
ca@valencia: Disponibilitat

en: Average speed: %1/s
ca@valencia: Velocitat mitjana: %1/s

en: BTCore (KTorrent) Developer
ca@valencia: Desenvolupador del BTCore (KTorrent)

en: Ban Peer
ca@valencia: Bandeja el parell

en: Best Quality (.mp4)
ca@valencia: Millor qualitat (.mp4)

en: Between 100MiB-1GiB
ca@valencia: Entre 100MiB-1GiB

en: Between 10MiB and 50MiB
ca@valencia: Entre 10MiB i 50MiB

en: Between 10MiB-100MiB
ca@valencia: Entre 10MiB-100MiB

en: Between 1MiB-10MiB
ca@valencia: Entre 1MiB-10MiB

en: Between 50MiB and 100MiB
ca@valencia: Entre 50MiB i 100MiB

en: Cancel
ca@valencia: Cancela

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
ca@valencia: No es pot afegir un seguidor a un torrent privat.

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
ca@valencia: No s'ha pogut afegir el sembrador web %1, ya forma part de la llista de sembradors web.

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la «libktorrent». La utilització dels fitxers «torrent» podria no funcionar.

en: Cannot initialize port...
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el port...

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el sembrador web %1, és part del torrent.

en: Case sensitive:
ca@valencia: Distinguix entre majúscules i minúscules:

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
ca@valencia: Atenció: la verificació ha fallat. O heu introduït una signatura errònia, o s'ha modificat les dades.

en: Change Tracker
ca@valencia: Canvia seguidor

en: Change appearance settings
ca@valencia: Canvia la configuració de l'aparença

en: Change string:
ca@valencia: Canvia la cadena:

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
ca@valencia: El canvi de destinació no ha funcionat. La destinació continua sense modificació.

en: Checksum type:
ca@valencia: Tipus de suma de verificació:

en: Choked
ca@valencia: Obturat

[ctx: Choked]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Chunk
ca@valencia: Tros

en: Chunks
ca@valencia: Trossos

en: Clear History
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Collapse Folder Tree
ca@valencia: Contrau l'arbre de fitxers

en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

[ctx: Configure script]
en: Configure script
ca@valencia: Configura l'script

en: Configure....
ca@valencia: Configura...

en: Confirm Quit
ca@valencia: Confirma l'eixida

en: Confirm transfer delete
ca@valencia: Confirma la supressió de les transferències

en: Contains
ca@valencia: Conté

en: Control KGet over a Network or the Internet
ca@valencia: Controla KGet des d'una xarxa o Internet

en: Copy URL to Clipboard
ca@valencia: Copia l'URL al porta-retalls

en: Core Developer
ca@valencia: Desenvolupador principal

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
ca@valencia: Desenvolupador principal, autor del conector multifil

en: Could not open KWallet
ca@valencia: No s'ha pogut obrir KWallet

en: Create a Metalink
ca@valencia: Crea un «Metalink»

en: Create checksums:
ca@valencia: Crea sumes de verificació:

en: Create new Metalink
ca@valencia: Crea un «Metalink» nou

en: Create partial checksums
ca@valencia: Crea sumes de verificació parcials

en: Creation:
ca@valencia: Creació:

en: Currently downloading:
ca@valencia: Baixant ara:

en: D&eselect All
ca@valencia: D&esselecciona-ho tot

en: D&eselect All Filtered
ca@valencia: D&esselecciona tots els filtratges

en: Date
ca@valencia: Data

en: Date and time:
ca@valencia: Data i hora:

en: Decrease Priority
ca@valencia: Disminueix la prioritat

en: Defau&lt folder:
ca@valencia: Carpeta per de&fecte:

en: Default temporary folder:
ca@valencia: Carpeta temporal per defecte:

en: Default torrent folder:
ca@valencia: Carpeta predeterminada del torrent:

en: Define the saving location.
ca@valencia: Establix la ubicació a on guardar.

en: Delete File(s)
ca@valencia: Suprimix el fitxer(s)

en: Delete Group | Delete Groups
ca@valencia[0]: Suprimix el grup
ca@valencia[1]: Suprimix els grups

en: Delete it and download again?
ca@valencia: La suprimixc i torne a baixar-la?

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
ca@valencia: Suprimix els seleccionats

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Design of Web Interface
ca@valencia: Disseny de la interfície web

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Destination unmodified
ca@valencia: Destinació sense modificar

en: Destination:
ca@valencia: Destinació:

en: Destinations are not writable:
    %1
ca@valencia: No es pot escriure a les destinacions:
    %1

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
ca@valencia: Signatura ASCII OpenPGP separada (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
ca@valencia: Signatura binària OpenPGP separada (*.sig)

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Directory is not writable
ca@valencia: No es pot escriure al directori

en: Do Not Download
ca@valencia: No baixes

en: Do Not Enable
ca@valencia: No habilites

en: Does Not Contain
ca@valencia: No conté

en: Down Speed
ca@valencia: Baixant a

en: Download
ca@valencia: Baixada

en: Download &limit:
ca@valencia: &Límit de baixada:

en: Download Manager
ca@valencia: Gestor de baixades

en: Download added
ca@valencia: S'ha afegit la baixada

en: Download again
ca@valencia: Torna a baixar

en: Download completed
ca@valencia: Baixada finalisada

en: Download des&tination:
ca@valencia: Des&tinació de baixada:

en: Download destination is not writeable.
ca@valencia: No es pot escriure en la destinació de baixada.

en: Download destination is not writeable:
    %1
ca@valencia: No es pot escriure en la destinació de baixada:
    %1

en: Download directory is not writeable.
ca@valencia: No es pot escriure al directori de baixada.

en: Download directory is not writeable:
    %1
ca@valencia: No es pot escriure al directori de baixada:
    %1

en: Download failed, could not access this URL.
ca@valencia: La descàrrega ha fallat, no s'ha pogut accedir a est URL.

en: Download failed, no working URLs were found.
ca@valencia: La baixada ha fallat, no s'ha trobat cap URL que funcione.

en: Download first
ca@valencia: Baixa el primer

[ctx: Download first]
en: First
ca@valencia: Primer

en: Download it again?
ca@valencia: El torne a baixar?

en: Download last
ca@valencia: Baixa l'últim

[ctx: Download last]
en: Last
ca@valencia: Últim

en: Download limit per transfer:
ca@valencia: Límit de baixada per transferència:

en: Download normally
ca@valencia: Baixa normalment

en: Download progress of the chunk
ca@valencia: Progrés de la baixada del tros

en: Download speed
ca@valencia: Velocitat de baixada

en: Download speed of the chunk
ca@valencia: Velocitat de baixada del tros

en: Download speed:
ca@valencia: Velocitat de baixada:

en: Download started
ca@valencia: S'ha iniciat la baixada

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
ca@valencia: &Baixa

en: Downloaded
ca@valencia: Baixat

en: Downloaded:
ca@valencia: Baixat:

en: Downloading Metalink File....
ca@valencia: S'està baixant el fitxer «Metalink»...

en: Downloading Torrent File....
ca@valencia: S'està baixant el fitxer torrent...

en: Downloading....
ca@valencia: S'està baixant...

en: Downloads completed
ca@valencia: Baixades finalisades

en: Drop Target
ca@valencia: Finestra on deixar anar la destinació

en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
ca@valencia: Dinàmic vol dir que els «Metalink» actualisats es poden trobar a l'«origen».

en: Dynamic:
ca@valencia: Dinàmic:

en: E-Mail:
ca@valencia: Correu:

en: Edit Script
ca@valencia: Edita l'script

en: Edit....
ca@valencia: Edita...

en: Enable
ca@valencia: Habilita

en: Enable KDE Global Progress Tracking
ca@valencia: Activa el seguiment del progrés global de KDE

en: Enable UTP protocol
ca@valencia: Habilita el protocol UDP

en: Enable Web Interface
ca@valencia: Habilita la interfície web

en: Enable animations
ca@valencia: Habilita les animacions

en: Enable system tray icon
ca@valencia: Habilita la icona a la safata del sistema

en: Engine Name
ca@valencia: Nom del motor

en: Engine name:
ca@valencia: Nom del motor:

en: Enter Group Name
ca@valencia: Introduïu un nom de grup

en: Enter URL:
ca@valencia: Introduïu un URL:

en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
ca@valencia: Introduïu ací els URL si tots els fitxers deixats anar són en este servidor i en el mateix directori. Per a cada fitxer deixat anar l'URL consistirà en la part introduïda i el nom de fitxer.

en: Enter a URL
ca@valencia: Introduïu un URL

en: Enter a filename.
ca@valencia: Introduïu un nom de fitxer.

en: Enter a hash key
ca@valencia: Introduïu una clau de resum

en: Enter at least one URL.
ca@valencia: Introduïu com a mínim un URL.

en: Enter information that all chosen files share.
ca@valencia: Introduïu la informació que compartisquen tots els fitxers seleccionats.

en: Enter the URL of the tracker:
ca@valencia: Introduïu l'URL del seguidor:

en: Error scanning data: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en explorar les dades: %1

en: Error trying to get %1
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar obtindre %1

en: Escape Sequences
ca@valencia: Seqüències d'escapada

en: Escape sequences
ca@valencia: Seqüències d'escapada

en: Exclude
ca@valencia: Exclou

en: Excluded:
ca@valencia: Exclòs:

en: Execute Unit Testing
ca@valencia: Execució d'una prova unitària

en: Execute action after all downloads have been finished:
ca@valencia: Executa una acció quan totes les baixades estiguen finalisades:

en: Expand Folder Tree
ca@valencia: Expandix l'arbre de fitxers

en: Expiration:
ca@valencia: Venciment:

en: Failed to write to the file.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure al fitxer.

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
ca@valencia: La funcionalitat no està admesa, atés que KGet està compilat sense implementar el QPGME.

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: File Name
ca@valencia: Nom de fitxer

en: File Properties
ca@valencia: Propietats de fitxer

en: File Selection
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer

en: File Settings
ca@valencia: Configuracions del fitxer

en: File Size
ca@valencia: Mida del fitxer

en: File already downloaded. Download anyway?
ca@valencia: El fitxer ya s'ha baixat. El baixe igualment?

en: File already exists
ca@valencia: El fitxer ya existix

en: File already exists. Overwrite it?
ca@valencia: El fitxer ya existix. Voleu sobreescriure'l?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
ca@valencia: El fitxer ya existix:
    %1
    El sobreescric?

en: File size (in bytes):
ca@valencia: Mida del fitxer (en bytes):

en: File with &links to import:
ca@valencia: Fitxer amb els en&llaços a importar:

en: Filename:
ca@valencia: Nom de fitxer:

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Files exist already. Overwrite them?
ca@valencia: Els fitxers ya existixen. Els sobreescric?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
ca@valencia: Els fitxers ya existixen:
    %1
    Els sobreescric?

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
ca@valencia: S'han marcat els fitxers que ya existixen en la carpeta actual.

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
ca@valencia: La mida del fitxer és més gran que la mida màxima de fitxer acceptada per VFAT.

en: Filter Column
ca@valencia: Filtra una columna

en: Filter files here....
ca@valencia: Filtra ací els fitxers...

en: Filter history
ca@valencia: Filtre de l'historial

en: Fingerprint:
ca@valencia: Empremta digital:

en: Folders
ca@valencia: Carpetes

en: Former Developer
ca@valencia: Antic desenvolupador

en: General URL:
ca@valencia: URL general:

en: General information:
ca@valencia: Informació general:

en: General optional information for the metalink.
ca@valencia: Informació opcional general per a «Metalink».

en: Global &download limit:
ca@valencia: Límit global de les &baixades:

en: Global &upload limit:
ca@valencia: Límit global de les p&ujades:

en: Google Summer of Code Student
ca@valencia: Estudiant de Google Summer of Code

en: Group Settings
ca@valencia: Configuracions de grup

en: Group Settings for %1
ca@valencia: Configuracions de grup per a %1

en: Group name:
ca@valencia: Nom de grup:

en: Groups
ca@valencia: Grups

en: Handle existing Files/Transfers
ca@valencia: Gestiona els fitxers/transferències existents

en: Has binary PGP signature.
ca@valencia: Té una signatura PGP binària.

en: Here you can enter optional general information on the metalink.
ca@valencia: Ací podeu introduir informació general opcional quant a «Metalink».

en: Hibernate Computer
ca@valencia: Hiberna l'ordinador

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
ca@valencia: S'està hibernant

en: Hide Main Window
ca@valencia: Oculta la finestra principal

en: History backend:
ca@valencia: Dorsal per a l'historial:

en: Host
ca@valencia: Màquina

en: How much data we have downloaded from this peer
ca@valencia: Quantes dades hem baixat des d'este parell

en: How much data we have uploaded to this peer
ca@valencia: Quantes dades hem pujat a este parell

en: How much of the torrent's data the peer has
ca@valencia: Quanta part de les dades del torrent té el parell

en: IP Address
ca@valencia: Adreça IP

en: IP address of the peer
ca@valencia: Adreça IP del parell

en: Identity
ca@valencia: Identitat

en: Images
ca@valencia: Imàtgens

en: Import &Links...
ca@valencia: Importa els en&llaços...

en: Import Links
ca@valencia: Importa enllaços

en: Import dropped files
ca@valencia: Importa els fitxers deixats anar

en: Include
ca@valencia: Inclou

en: Increase Priority
ca@valencia: Augmenta la prioritat

en: Insert Engine
ca@valencia: Inserció d'un motor

en: Interested
ca@valencia: Interessat

[ctx: Interested]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Interesting
ca@valencia: Interessant

[ctx: Interesting]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Internet connection established, resuming transfers.
ca@valencia: S'ha establit la connexió d'Internet, es reprenen les transferències.

en: Invalid download destination specified.
ca@valencia: S'ha indicat una destinació de baixada no vàlida.

en: Invalid download destination specified:
    %1
ca@valencia: S'ha indicat una destinació de baixada no vàlida:
    %1

en: Invalid download directory specified.
ca@valencia: S'ha indicat un directori de baixada no vàlit.

en: Invalid download directory specified:
    %1
ca@valencia: S'ha indicat un directori de baixada no vàlit:
    %1

en: Inver&t Selection
ca@valencia: Inver&teix la selecció

en: Issuer:
ca@valencia: Emissor:

en: KGet Transfer
ca@valencia: Transferència de KGet

en: KGet Transfer List
ca@valencia: Llista de transferències de KGet

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
ca@valencia: S'ha desactivat temporalment KGet com a gestor de baixades de Konqueror. Si voleu desactivar-ho per sempre, aneu a «Configuració -> Avançat» i inhabiliteu «Utilitza com a gestor de baixades de Konqueror».

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
ca@valencia[0]: KGet està baixant %1 fitxer
ca@valencia[1]: KGet està baixant %1 fitxers

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
ca@valencia: KGet acaba ara perquè totes les baixades han finalisat.

en: Key
ca@valencia: Clau

en: Keyservers:
ca@valencia: Servidors de claus:

en: Kick Peer
ca@valencia: Expulsa el parell

en: Konqueror Integration
ca@valencia: Integració amb Konqueror

en: Language:
ca@valencia: Idioma:

en: Last Month
ca@valencia: Últim mes

en: Last month
ca@valencia: Últim mes

en: Last week
ca@valencia: Última setmana

en: Least Priority
ca@valencia: Mínima prioritat

en: Leechers
ca@valencia: Sangoneres

en: Leechers:
ca@valencia: Sangoneres:

en: Left:
ca@valencia: Resta:

en: Less than 1MiB
ca@valencia: Menys de 1MiB

en: Links in: %1 - KGet
ca@valencia: Enllaços en: %1 - KGet

en: List of descriptions for user scripts
ca@valencia: Llista de descripcions per als scripts d'usuari

en: List of the Regexp to match input URL
ca@valencia: Llista d'expressions regulars per a coincidir amb els URL d'entrada

en: List of the available search engine URLs
ca@valencia: Llista d'URL dels motors de busca disponibles

en: List of the available search engines
ca@valencia: Llista dels motors de busca disponibles

en: List of whether the script is enabled
ca@valencia: Llista de si l'script està activat

en: Load Signature
ca@valencia: Carrega la signatura

en: Load Signature File
ca@valencia: Carrega un fitxer de signatura

en: Load existing Metalink:
ca@valencia: Carrega un «Metalink» existent:

en: Location (URL)
ca@valencia: Ubicació (URL)

[ctx: Location = country]
en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Login Info
ca@valencia: Informació d'entrada

en: Logo:
ca@valencia: Logotip:

en: Ma&ximum download speed:
ca@valencia: Velocitat mà&xima de baixada:

en: Ma&ximum share ratio:
ca@valencia: Ràtio mà&xima de compartició:

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
ca@valencia: Mantenidor, desenvolupador principal, autor del conector torrent

en: Malformed URL, host missing.
ca@valencia: URL amb format incorrecte, falta l'ordinador.

en: Malformed URL, host missing:
    %1
ca@valencia: URL erroni, falta l'ordinador:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing.
ca@valencia: URL amb format incorrecte, falta el protocol.

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
ca@valencia: URL incorrecte, falta el protocol:
    %1

en: Malformed URL.
ca@valencia: URL amb format incorrecte.

en: Malformed URL:
    %1
ca@valencia: URL amb format incorrecte:
    %1

en: Malformed URLs, host missing.
ca@valencia: URL erronis, falta l'ordinador.

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
ca@valencia: URL erronis, falta l'ordinador:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing.
ca@valencia: URL erronis, falta el protocol.

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
ca@valencia: URL erronis, falta el protocol:
    %1

en: Malformed URLs.
ca@valencia: URL erronis.

en: Malformed URLs:
    %1
ca@valencia: URL erronis:
    %1

en: Manage the groups
ca@valencia: Gestiona els grups

en: Maximum &upload speed:
ca@valencia: Velocitat màxima de p&ujada:

en: Maximum downloads per group:
ca@valencia: Baixades màximes per grup:

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
ca@valencia: Fitxer «Metalink» versió 3.0 (*.metalink)

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
ca@valencia: Fitxer «Metalink» versió 4.0 (*.meta4)

en: Metalink published
ca@valencia: «Metalink» publicat

en: Metalink updated
ca@valencia: «Metalink» actualisat

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
ca@valencia: Rèplica

en: Mirror:
ca@valencia: Rèplica:

en: Mms Plugin Author
ca@valencia: Autoria del conector mms

en: Mode:
ca@valencia: Modo:

en: Modify the mirrors used for downloading.
ca@valencia: Modifica les rèpliques emprades per a les baixades.

en: Modify the used mirrors
ca@valencia: Modifica les rèpliques emprades

en: Monitor Clipboard for Files to Download
ca@valencia: Controla el porta-retalls per als fitxers a baixar

en: More than 100MiB
ca@valencia: Més de 100MiB

en: More than 1GiB
ca@valencia: Més de 1GiB

en: Move File
ca@valencia: Mou fitxer

en: Moves all transfers with the regular expression to this group
ca@valencia: Mou totes les transferències amb l'expressió regular a este grup

en: My Downloads
ca@valencia: Les meues baixades

en: Name of the publisher
ca@valencia: Nom de l'editor

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Negative offset:
ca@valencia: Desplaçament negatiu:

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: Network and Downloads
ca@valencia: Xarxa i baixades

en: New Download
ca@valencia: Baixada nova

en: New Engine...
ca@valencia: Motor nou...

en: New Group
ca@valencia: Grup nou

en: New Script....
ca@valencia: Script nou...

en: Next Update
ca@valencia: Propera actualisació

en: No Action
ca@valencia: Cap acció

en: No Limit
ca@valencia: Sense límit

en: No URL specified.
ca@valencia: No s'ha indicat cap URL.

en: No download destination specified.
ca@valencia: No s'ha indicat cap destinació de baixada.

en: No download directory specified.
ca@valencia: No s'ha indicat cap directori de baixada.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
ca@valencia: No s'ha trobat cap empremta digital, comproveu si la signatura és correcta o verifiqueu la baixada.

en: No internet connection, stopping transfers.
ca@valencia: No hi ha connexió d'Internet, s'paren les transferències.

en: No key server
ca@valencia: Sense servidor de claus

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
ca@valencia: No s'ha indicat cap servidor per a baixar les claus a la configuració. S'ha interromput la baixada.

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
ca@valencia: No s'ha trobat cap servidor de claus útil, les claus no es baixen. Afiggau més servidors a la configuració o reinicieu KGet i torneu a intentar la baixada.

[ctx: No value has been set]
en: Not set
ca@valencia: No establit

en: Normal Quality (.flv)
ca@valencia: Qualitat normal (.flv)

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
ca@valencia: No s'eliminarà
    %1
    atés que es tracta d'un directori.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
ca@valencia: No s'eliminarà
    %1
    atés que no es tracta d'un fitxer local.

en: Number of chunks downloaded:
ca@valencia: Nombre de trossos baixats:

en: Number of chunks failed:
ca@valencia: Nombre de trossos erronis:

en: Number of chunks found:
ca@valencia: Nombre de trossos trobats:

en: Number of chunks not downloaded:
ca@valencia: Nombre de trossos no baixats:

en: Number of connections per URL:
ca@valencia: Nombre de connexions per URL:

en: Number of connections:
ca@valencia: Nombre de connexions:

en: Number of mirrors per file:
ca@valencia: Nombre de rèpliques per fitxer:

[ctx: Number of parallel connections to the mirror]
en: Connections
ca@valencia: Connexions

en: Number of retries:
ca@valencia: Nombre de reintents:

en: Number of simultaneous file downloads:
ca@valencia: Nombre de baixades simultànies:

en: Number of the chunk
ca@valencia: Número del tros

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
ca@valencia: Només els parells que tenen un canal de pujada obtindran dades de nosatres

en: Open Destination
ca@valencia: Obri la destinació

en: Open File
ca@valencia: Obri fitxer

en: Open file
ca@valencia: Obri fitxer

[ctx: Open file]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: Operating systems:
ca@valencia: Sistemes operatius:

en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: Optional data:
ca@valencia: Dades opcionals:

en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
ca@valencia: Opcional: la prioritat de la rèplica; 1 la més alta, 999999 la més baixa.

en: Origin:
ca@valencia: Origen:

en: Overwrite
ca@valencia: Sobreescriu

en: Overwrite existing file?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer existent?

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Path
ca@valencia: Camí

en: Path:
ca@valencia: Camí:

en: Pattern
ca@valencia: Patró

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Pause All
ca@valencia: Fa una pausa de tot

en: Peer
ca@valencia: Parell

en: Per transfer:
ca@valencia: Per transferència:

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
ca@valencia: % completat

en: Plugin loader could not load the plugin: %1.
ca@valencia: El carregador de conectors no ha pogut carregar el conector: %1.

en: Plugins
ca@valencia: Conectors

en: Pre-allocate disk space
ca@valencia: Pre-assigna l'espai del disc

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

[ctx: Preview available]
en: Available
ca@valencia: Disponible

[ctx: Preview pending]
en: Pending
ca@valencia: Pendent

en: Priority
ca@valencia: Prioritat

en: Priority:
ca@valencia: Prioritat:

en: Progress
ca@valencia: Progrés

en: Protocol unsupported
ca@valencia: Protocol no acceptat

en: Provide login info of your YouTube account in order to access restricted media.
ca@valencia: Facilita informació d'entrada al vostre compte de YouTube per tal d'accedir a material restringit.

en: Publisher:
ca@valencia: Editor:

en: PushButton
ca@valencia: Botó

en: Quality:
ca@valencia: Qualitat:

en: Question
ca@valencia: Pregunta

en: Quit KGet
ca@valencia: Ix de KGet

en: Re&gular expression:
ca@valencia: Expressió re&gular:

en: Ready
ca@valencia: Llest

en: Recommended
ca@valencia: Recomanada

en: Reconnect on Broken Connection
ca@valencia: Torna a connectar en cas d'un tall de la connexió

en: Redownload Metalink
ca@valencia: Torna a baixar «Metalink»

en: RegExp
ca@valencia: Expressió regular

en: Regular Expression
ca@valencia: Expressió regular

en: Regular expression
ca@valencia: Expressió regular

en: Remaining Time:
ca@valencia: Temps restant:

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Remove Group
ca@valencia: Elimina un grup

en: Remove Tracker
ca@valencia: Elimina seguidor

en: Remove Webseed
ca@valencia: Elimina el sembrador

en: Remove groups
ca@valencia: Elimina els grups

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Rename %1 to:
ca@valencia: Canvia el nom %1 a:

en: Rename File
ca@valencia: Canvia el nom del fitxer

en: Rename Group... | Rename Groups...
ca@valencia[0]: Canvia el nom d'un grup...
ca@valencia[1]: Canvia el nom grups...

en: Replace file
ca@valencia: Substituïx el fitxer

en: Replace file-ending
ca@valencia: Substituïx el final del fitxer

en: Requests
ca@valencia: Peticions

en: Required
ca@valencia: Requerit

en: Resolve
ca@valencia: Resol

en: Restore Defaults
ca@valencia: Restaura als valors predeterminats

en: Restore Download State
ca@valencia: Restaura l'estat de la baixada

en: Result:
ca@valencia: Resultat:

en: Retry after:
ca@valencia: Reintenta després de:

en: Save created Metalink at:
ca@valencia: Guarda «Metalink» creat a:

en: Saving to:
ca@valencia: Guarda a:

en: Scanning data of torrent:
ca@valencia: Explorant dades del torrent:

en: Score
ca@valencia: Puntuació

en: Search Engines
ca@valencia: Motors de busca

en: Search for verification information
ca@valencia: Busca de la informació de verificació

en: Seeders
ca@valencia: Sembradors

en: Seeders:
ca@valencia: Sembradors:

en: Select Icon...
ca@valencia: Seleccioneu una icona...

en: Select Ranges:
ca@valencia: Selecciona els intervals:

en: Select a directory to move the data to
ca@valencia: Seleccioneu un directori a on moure les dades

en: Select at least one source url.
ca@valencia: Seleccioneu un URL origen com a mínim.

en: Select columns
ca@valencia: Seleccioneu les columnes

en: Select the files you want to be downloaded.
ca@valencia: Seleccioneu els fitxers que voleu baixar.

en: Set Icon...
ca@valencia: Establix la icona...

en: Set Script File
ca@valencia: Establix el fitxer de script

en: Show &web content
ca@valencia: Mostra el contingut de la &web

en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: Show Main Window
ca@valencia: Mostra la finestra principal

en: Show every single download
ca@valencia: Mostra cada baixada individualment

en: Show overall progress
ca@valencia: Mostra el progrés global

en: Show:
ca@valencia: Mostra:

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
ca@valencia: Parada

en: Signature
ca@valencia: Signatura

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
ca@valencia: Signatura de %1.

en: Signature not verified
ca@valencia: Signatura no verificada

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: Snubbed
ca@valencia: Rebujat

[ctx: Snubbed]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
ca@valencia: Rebujat vol dir que el parell no ens ha enviat cap dada en els últims 2 minuts

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
ca@valencia: Encara teniu algunes transferències executant-se.
    Segur que voleu tancar KGet?

en: Source File
ca@valencia: Fitxer d'origen

en: Speed
ca@valencia: Velocitat

en: Speed Limit
ca@valencia: Límit de velocitat

en: Stalled
ca@valencia: Estancat

en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Start All
ca@valencia: Inicia-les totes

en: Start All Downloads
ca@valencia: Inicia totes les baixades

en: Start KGet with drop target
ca@valencia: Inicia KGet amb una finestra on deixar anar la destinació

en: Start KGet with hidden main window
ca@valencia: Inicia KGet amb la finestra principal oculta

en: Start KGet without drop target animation
ca@valencia: Inicia KGet sense animació a la finestra on deixar anar la destinació

en: Start Selected
ca@valencia: Inicia les seleccionades

en: Stats
ca@valencia: Estadístiques

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Status:
ca@valencia: Estat:

en: Stop All Downloads
ca@valencia: Para totes les baixades

en: Stop Selected
ca@valencia: Para les seleccionades

en: Strong (recommended)
ca@valencia: Forta (recomanada)

en: Strongest (slowest)
ca@valencia: Molt forta (més lenta)

en: Supported OSes, separated with commas
ca@valencia: SO acceptats, separats per comes

en: Suspend Computer
ca@valencia: Suspèn l'ordinador

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
ca@valencia: S'està suspenent

en: Syntax
ca@valencia: Sintaxi

en: Text File
ca@valencia: Fitxer de text

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
en: Mirrors
ca@valencia: Rèpliques

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
ca@valencia: Ara l'ordinador se suspendrà a la RAM, perquè totes les baixades han finalisat.

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
ca@valencia: Ara l'ordinador se suspendrà al disc, perquè totes les baixades han finalisat.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
ca@valencia: S'pararà ara l'ordinador perquè totes les baixades han finalisat.

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la baixada (%1). Voleu tornar a baixar-la?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la baixada (%1). Voleu reparar-la?

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la baixada. Voleu reparar-la? (si la reparació no funciona, la baixada tornarà a iniciar-se)

en: The download could not be verified, try to repair it?
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la baixada. Intento reparar-la?

en: The dropped file is a KGet Transfer List
ca@valencia: El fitxer deixat anar és una llista de transferències de KGet

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
ca@valencia: El fitxer %1 ya existix.
    El sobreescric?

en: The filename exists already, choose a different one.
ca@valencia: El nom de fitxer ya existix, escolliu-ne un de diferent.

en: The key has been revoked.
ca@valencia: La clau ha estat revocada.

en: The key is disabled.
ca@valencia: La clau està desactivada.

en: The key is expired.
ca@valencia: La clau ha caducat.

en: The key is invalid.
ca@valencia: La clau no és vàlida.

en: The key is not to be trusted.
ca@valencia: El certificat no és de confiança.

en: The key is to be trusted marginally.
ca@valencia: La clau és de confiança marginal.

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
ca@valencia: No s'ha trobat la clau per a verificar la signatura. Voleu baixar-la?

en: The language of the file
ca@valencia: L'idioma del fitxer

en: The number of download and upload requests
ca@valencia: El nombre de solicituts de baixada i de pujada

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
ca@valencia: Prioritat

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
ca@valencia: La puntuació del parell, KTorrent l'utilitza per a determinar amb qui puja.

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
ca@valencia: No es pot verificar la signatura per a %1. Vejau la configuració de les transferències per a més informació.

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
ca@valencia: Avortat

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
ca@valencia: Acabat

[ctx: The transfer is running]
en: Running
ca@valencia: En marxa

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
ca@valencia: Parat

en: The width of the columns in the history view
ca@valencia: L'amplària de les columnes a la vista de l'historial

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
ca@valencia: Ya hi ha un seguidor anomenat <b>%1</b>.

[ctx: These entries are optional.]
en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
ca@valencia: Est URL no permet connexions múltiples,
    la baixada tardarà més.

en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
ca@valencia: Est assistent permet crear els «Metalink» des de zero o basant-los en alguns «Metalink» existents. Molts dels camps són opcionals o recomanats, per tant, introduïu-los si ho voleu. El mínim és una ubicació de guardada, almenys un fitxer i un URL.

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
ca@valencia: Esta és la primera vegada que executeu KGet.
    Voleu emprar KGet com a gestor de baixades de Konqueror?

en: This option is not supported for the current transfer.
ca@valencia: Esta opció ni funciona amb la transferència actual.

en: Time
ca@valencia: Temps

en: Times Downloaded
ca@valencia: Nombre de baixades

en: Timezone offset:
ca@valencia: Desplaçament de la zona horària:

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Top Priority
ca@valencia: Màxima prioritat

en: Torrent file does not exist
ca@valencia: El fitxer torrent no existix

en: Trackers
ca@valencia: Seguidors

en: Transfer Details
ca@valencia: Detalls de les transferències

en: Transfer History
ca@valencia: Historial de transferències

en: Transfer Plugins
ca@valencia: Conectors de transferència

en: Transfer Settings
ca@valencia: Configuracions de les transferències

en: Transfer Settings for %1
ca@valencia: Configuracions de transferència per a %1

[ctx: Transfer State: Aborted]
en: Aborted
ca@valencia: Interrompuda

[ctx: Transfer State: Finished]
en: Finished
ca@valencia: Finalisada

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
ca@valencia: Finalisada

en: Transfer Verification for %1
ca@valencia: Verificació de la transferència per a %1

en: Transfer group:
ca@valencia: Grup de transferència:

[ctx: Transfer state: processing script]
en: Processing script....
ca@valencia: S'està processant l'script...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
ca@valencia: S'està sembrant...

en: Trust level of the key is unclear.
ca@valencia: El nivell de confiança de clau no és clar.

en: Trust:
ca@valencia: Confiança:

en: Turn Off Computer
ca@valencia: Apaga l'ordinador

en: Types of the checksums:
ca@valencia: Tipus de les sumes de verificació:

en: URL to the logo
ca@valencia: URL al logotip

en: URL to the publisher
ca@valencia: URL a l'editor

en: URL(s) to download
ca@valencia: Els URL a baixar

en: Unable to load: %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar: %1

en: Unable to save to: %1
ca@valencia: No es pot guardar a: %1

en: Under 10MiB
ca@valencia: Per davall de 10MiB

en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

en: Up Speed
ca@valencia: Pujant a

en: Update Trackers
ca@valencia: Actualisa els seguidors

en: Upload Slot
ca@valencia: Canal de pujada

en: Upload limit per transfer:
ca@valencia: Límit de pujada per transferència:

en: Upload speed
ca@valencia: Velocitat de pujada

en: Upload speed:
ca@valencia: Velocitat de pujada:

en: Uploaded
ca@valencia: Pujat

en: Url
ca@valencia: URL

en: Use Drop Target
ca@valencia: Utilitza una destinació a on deixar anar

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
ca@valencia: Utilitza KGet com a gestor de baixades de Konqueror

en: Use Literal Name
ca@valencia: Utilitza el nom literal

en: Use Normalized Name
ca@valencia: Utilitza el nom normalisat

en: Use as download manager for Konqueror
ca@valencia: Utilitza com a gestor de baixades per a Konqueror

en: Use default folders for groups as suggestion
ca@valencia: Utilitza les carpetes predeterminades com a sugeriment per als grups

en: Use search engines
ca@valencia: Utilitza els motors de busca

en: Used Mirrors:
ca@valencia: Rèpliques emprades:

en: Used checksum:
ca@valencia: Suma de verificació emprada:

en: User .netrc file
ca@valencia: Fitxers d'usuari .netrc

en: User Scripts
ca@valencia: Scripts de l'usuari

en: User:
ca@valencia: Usuari:

en: Username:
ca@valencia: Usuari:

en: Verification
ca@valencia: Verificació

en: Verification failed.
ca@valencia: La verificació ha fallat.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
ca@valencia: La verificació no es pot fer. Comproveu les dades introduïdes, si s'està executant «gpg-agent», o si teniu una connexió a Internet (per a recuperar les claus).

en: Verification successful
ca@valencia: Verificació correcta

en: Verification:
ca@valencia: Verificació:

en: Verify
ca@valencia: Verifica

en: Verify the finished download with the selected checksum.
ca@valencia: Verifica la baixada finalisada amb la suma de verificació seleccionada.

en: Verifying:
ca@valencia: S'està verificant:

en: Version:
ca@valencia: Versió:

en: Videos
ca@valencia: Vídeos

en: View Modes:
ca@valencia: Modos de vista:

en: Weak (fastest)
ca@valencia: Dèbil (més ràpida)

en: Web Interface
ca@valencia: Interfície web

en: Web URL to the metalink
ca@valencia: URL del web a «Metalink»

en: Webseeds
ca@valencia: Sembradors web

en: Whether or not the peer has DHT enabled
ca@valencia: Si el parell té o no activat el DHT

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
ca@valencia: Si el parell ens ha obturat. Si estem obturats, el parell no ens enviarà cap dada.

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
ca@valencia: Si el parell està interessat a baixar dades des de nosatres

en: Whether we are interested in downloading from this peer
ca@valencia: Si nosatres estem interessats a baixar dades des d'este parell

en: Which client the peer is using
ca@valencia: Quin client utilitza el parell

en: Which files the chunk is located in
ca@valencia: En quins fitxers està localisat el tros

en: Which peer we are downloading it from
ca@valencia: De quin parell ho estem baixant

en: Xml
ca@valencia: XML

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
ca@valencia: Ya heu baixat este fitxer des d'una atra ubicació.
    El baixe i suprimixc l'anterior?

en: You are already downloading the same file
ca@valencia: Ya heu baixat el mateix fitxer

en: You can drag download links into the drop target.
ca@valencia: Podeu arrossegar els enllaços a baixar dins la finestra on deixar anar la destinació.

en: You can use wildcards for filtering.
ca@valencia: Podeu utilitzar comodins per a filtrar.

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
ca@valencia: Hi ha una baixada en curs des d'esta ubicació.
    La suprimixc i torne a baixar-la?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
ca@valencia: Hi ha una baixada en curs des de la ubicació: 
    
    %1
    
    La suprimixc i torne a baixar-la?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
ca@valencia: Ya s'ha completat una baixada des d'esta ubicació. La baixe una atra vegada?

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
ca@valencia: Ya s'ha completat una baixada des de la ubicació: 
    
    %1
    
    El baixe una atra vegada?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
ca@valencia: Ya s'han completat les baixades a estes destinacions. Les baixe una atra vegada?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
ca@valencia: Ya s'han completat algunes baixades a estes destinacions: 
    
    %1
    
     Les baixe una atra vegada?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
ca@valencia: Ya s'han completat les baixades des d'estes ubicacions. Les baixe una atra vegada?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
ca@valencia: Ya s'han completat algunes baixades des d'estes ubicacions: 
    
    %1
    
    Les baixe una atra vegada?

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
ca@valencia: Ya heu baixat este fitxer des d'una atra ubicació.
    
    El baixe i suprimixc l'anterior?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
ca@valencia: Ya heu baixat este fitxer des d'una atra ubicació.
    El baixe i suprimixc l'anterior?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
ca@valencia: Hi ha algunes baixades en curs des d'estes ubicacions.
    Les suprimixc i torne a baixar-les?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
ca@valencia: Hi ha algunes baixades en curs des d'estes ubicacions: 
    
    %1
    
    Les suprimixc i torne a baixar-les?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
ca@valencia: Hi ha algunes baixades en curs a estes destinacions.
    Les suprimixc i torne a baixar-les?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
ca@valencia: Hi ha algunes baixades en curs a estes destinacions: 
    
    %1
    
    Les suprimixc i torne a baixar-les?

en: You need to define a signature.
ca@valencia: Cal que definiu una signatura.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
ca@valencia: Heu de definir rèpliques per a les entrades amb una icona.

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
ca@valencia[0]: Perdreu totes les dades d'este fitxer. Segur que voleu fer açò?
ca@valencia[1]: Perdreu totes les dades d'estos fitxers. Segur que voleu fer açò?

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
ca@valencia: Interromp

[ctx: all chunks]
en: All:
ca@valencia: Tots:

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
ca@valencia: S'està canviant la destinació

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
ca@valencia: Suma de verificació

[ctx: chunks left]
en: Left:
ca@valencia: Resten:

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
ca@valencia: Elimina totes les finalisades

[ctx: delete selected transfer]
en: Delete Selected
ca@valencia: Suprimix la selecció

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
ca@valencia: Elimina les seleccionades

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
ca@valencia: Elimina les seleccionades i suprimix els fitxers

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

[ctx: file in a filesystem]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
ca@valencia: Apegalós

[ctx: hash as a hash of type md5, sha1 etc.]
en: Hash:
ca@valencia: Resum:

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
en: Hash type:
ca@valencia: Tipus de resum:

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
ca@valencia: Integració

en: label
ca@valencia: etiqueta

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
ca@valencia: Tipus de fitxer

[ctx: name of a file]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: name of download]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
en: No limit
ca@valencia: Sense límit

[ctx: not available]
en: n/a
ca@valencia: n/d

en: not specified
ca@valencia: sense especificar

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
ca@valencia: Sintaxi de patró

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
ca@valencia: Verificat

[ctx: preview available]
en: Available
ca@valencia: Disponible

[ctx: progress of download]
en: Progress
ca@valencia: Progrés

en: publisher
ca@valencia: editor

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
ca@valencia: Torna a baixar la seleccionada

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
ca@valencia: Temps restant

[ctx: signature of a file]
en: Signature
ca@valencia: Signatura

[ctx: size of download]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: size of the download]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: source-file]
en: Source:
ca@valencia: Origen:

[ctx: speed of download]
en: Speed
ca@valencia: Velocitat

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
ca@valencia: Inici

[ctx: status of download]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: status of the download]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
ca@valencia: Para

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
ca@valencia: Canvia el modo

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
ca@valencia: Canvia la cadena

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
ca@valencia: Finalisada

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
ca@valencia: Tipus de suma de verificació

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: the used hash for verification]
en: Hash
ca@valencia: Resum

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
ca@valencia: Interromput

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
ca@valencia: S'està connectant...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
ca@valencia: Retardada

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
ca@valencia: S'està baixant...

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
ca@valencia: Finalisada

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
ca@valencia: En marxa...

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
ca@valencia: Parada

[ctx: trust level]
en: Full
ca@valencia: Complet

[ctx: trust level]
en: Marginal
ca@valencia: Marginalment

[ctx: trust level]
en: Never
ca@valencia: Cap

[ctx: trust level]
en: Ultimate
ca@valencia: Absolutament

[ctx: trust level]
en: Undefined
ca@valencia: Sense definir

[ctx: trust level]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
en: Verification
ca@valencia: Verificació

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
ca@valencia: Verificat
