jokosher - en to ca translation catalogue (366 entries)

en: 
    See http://doc.jokosher.org/Installation for more details.
ca: 
    Consulteu http://doc.jokosher.org/Installation per a obtenir més detalls.

en: 
    The project references non-existant images:
ca: 
    El projecte fa referència a imatges no existents:

en: %(progress)d%% of %(total)d seconds completed
ca: %(progress)d%% de %(total)d segonds completat

en: %(title)s by %(artist)s
ca: %(title)s per %(artist)s

en: %s
     Invalid or corrupt project file, will not open.
ca: %s
     El fitxer de projecte és invalid o està malmès i no s'obrirà.

en: -parameter not readable-
ca: -paràmetre no llegible-

en: <b>%s is configured</b>
ca: <b>%s està configurat</b>

en: <b>%s is not configured</b>
ca: <b>%s no està configurat</b>

en: <b>Active effects for: </b>
ca: <b>Efectes actius per a: </b>

en: <b>Application Start-up</b>
ca: <b>Inici de l'aplicació</b>

en: <b>Art</b>
ca: <b>Disseny gràfic</b>

en: <b>Click</b> the buttons below the selection to do something to that portion of audio.
ca: <b>Feu clic</b> en els botons sota la selecció per a executar una acció en el tros d'àudio seleccionat.

en: <b>Coding</b>
ca: <b>Programació</b>

en: <b>Documentation</b>
ca: <b>Documentació</b>

en: <b>Drag</b> the <b>slider</b> to alter volume levels - <b>Right-Click</b> to set the <b>slider</b> to 100%
ca: <b>Arrossegueu</b> el <b>lliscador</b> per a modificar els nivells de volum - <b>feu clic amb el botò secundari</b> per a establir el nivell del <b>lliscador</b> al 100%

en: <b>Drag</b> the red sliders to modify the volume fade.
ca: <b>Arrossegueu</b> els lliscadors vermells per a modificar l'esvaïment del volum.

en: <b>Effect Name</b>
ca: <b>Nom de l'efecte</b>

en: <b>Effects</b>
ca: <b>Efectes</b>

en: <b>File Details</b>
ca: <b>Detalls del fitxer</b>

en: <b>Instruments Not Shown:</b>
ca: <b>Instruments no mostrats:</b>

en: <b>Jokosher Instruments</b>
ca: <b>Instruments del Jokosher</b>

en: <b>Jokosher is an Open Source project that is driven by a community of contributors. To make Jokosher rock, we need your help!</b>
ca: <b>El Jokosher és un projecte de programari lliure conduït per una comunitat de col·laboradors. Per a fer que el Jokosher sigui millor, necessitem la vostra ajuda!</b>

en: <b>Location Details</b>
ca: <b>Detalls de la ubicació</b>

en: <b>Mixdown Actions</b>
ca: <b>Accions de mescla</b>

en: <b>Recent Projects</b>
ca: <b>Projectes recents</b>

en: <b>Right-click</b> for more options.
ca: Feu <b>clic amb el botó dret del ratolí</b> per a més opcions.

en: <b>Template Instruments</b>
ca: <b>Plantilles d'instruments</b>

en: <b>Testing</b>
ca: <b>Proves</b>

en: <b>Time Signature</b>
ca: <b>Marca de temps</b>

en: <b>To find out more, visit:</b>
ca: <b>Per a obtenir més informació, aneu a:</b>

en: <b>_Presets for:</b>
ca: <b>Configuracions _predefinides per a:</b>

en: <big><b>Mixing the project...</b></big>
ca: <big><b>S'està mesclant el projecte...</b></big>

en: <big>Couldn't launch the contributing website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
ca: <big>No s'ha pogut carregar el lloc web de les contribucions automàticament.</big>
    
    Hauríeu d'anar a %s per a accedir-hi.

en: <big>Couldn't launch the forums website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access them.
ca: <big>No s'ha pogut carregar el lloc web dels fòrums automàticament.</big>
    
    Hauríeu d'anar a %s per a accedir-hi.

en: <big>Couldn't launch the jokosher website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
ca: <big>No s'ha pogut carregar el lloc web del Jokosher automàticament.</big>
    
    Hauríeu d'anar a %s per a accedir-hi.

en: <big>Couldn't launch the launchpad website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
ca: <big>No s'ha pogut carregar el lloc web del Launchpad automàticament.</big>
    
    Hauríeu d'anar a %s per a accedir-hi.

en: <big>Some functionality will not work correctly or at all.</big>
    
    %s
ca: <big>Algunes funcionalitats no funcionaran correctament o bé simplement no funcionaran.</big>
    
    %s

en: <big>System Information</big>
ca: <big>Informació del sistema</big>

en: <span size='large' weight='bold'>Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
ca: <span size='large' weight='bold'>Voleu desar els canvis del projecte «%s» abans de tancar-lo?</span>
    
    Si no els deseu, aquests canvis es perdran.

en: A file or folder with this name already exists. Please choose a different project name and try again.
ca: Ja hi ha un fitxer o carpeta amb aquest nom. Hauríeu d'escollir un altre nom per al projecte i intentar-ho de nou.

en: Acoustic Guitar
ca: Guitarra acústica

en: Activate Solo - silence all other instruments
ca: Activa el solo - silencia tots els altres instruments

en: Activate the selected effect
ca: Activa l'efecte seleccionat

en: Add Action
ca: Afegeix una acció

en: Add Audio File
ca: Afegeix un fitxer d'àudio

en: Add Audio File...
ca: Afegeix un fitxer d'àudio...

en: Add Audio _File...
ca: Afegeix un _fitxer d'àudio...

en: Add Instrument
ca: Afegeix un instrument

en: Add Mixdown Action
ca: Afegeix una acció de mescla

en: Add an audio file to the project
ca: Afegeix un fitxer d'àudio al projecte

en: Add an audio file to the selected instrument
ca: Afegeix un fitxer d'àudio a l'instrument seleccionat

en: Add an extension
ca: Afegeix una extensió

en: Add an instrument
ca: Afegeix un instrument

en: Add an instrument to the project
ca: Afegeix un instrument al projecte

en: Add the selected instrument
ca: Afegeix l'instrument seleccionat

en: Add the selected jokosher instrument
ca: Afegeix l'instrument del Jokosher seleccionat

en: Adjust instrument balance. Right-click to center
ca: Ajusteu el balanç de l'instrument. Feu clic amb el botó dret del ratolí per a centrar-lo

en: Adjust the amount of beats per measure
ca: Ajusta el nombre de temps per compàs

en: Adjust the settings for the currently selected active effect
ca: Ajusta els paràmetres per a l'efecte actiu seleccionat

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Amplifiers
ca: Amplificadors

en: An encoding plugin could not be found: %s.
    Please make sure all the plugins required for the specified format are installed.
ca: No s'ha trobat cap connector de codificació: %s
    Assegureu-vos que tots els connectors necessaris per al format especificat estan instal·lats.

en: An error occured while running the mixdown action: %s
ca: S'ha produït un error en executar l'acció de mescla: %s

en: An error occured with the script %s
ca: S'ha produït un error amb l'script %s

en: An error occurred when trying to launch the preferences for the extension
ca: S'ha produït un error en iniciar les preferències per a l'extensió

en: Arm an instrument then click here to begin recording
ca: Armeu un instrument i feu clic aquí per a iniciar l'enregistrament

en: Arm an instrument, then click here to begin recording
ca: Armeu un instrument i després feu clic aquí per a començar l'enregistrament

en: Audio File
ca: Fitxer d'àudio

en: Audio Mixers
ca: Mescladors d'àudio

en: Autodetect
ca: Detecció automàtica

en: Balance:
ca: Balanç

en: Bass Drum
ca: Bombo

en: Bass Guitar
ca: Baix

en: Beat _value
ca: _Valor del temps

en: Beats per _measure
ca: Temps per _compàs

en: Beats per minute
ca: Compassos per minut

en: Broken
ca: Trencat

en: Cancel the mixdown
ca: Cancel·la la mescla

en: Cannot create mixdown profile. Please make sure you have specified a profile name.
ca: No es pot crear el perfil de mescla. Assegureu-vos que heu especificat un nom de perfil.

en: Cannot remove mixdown profile %s
ca: No es pot suprimir el perfil de mescla %s

en: Cello
ca: Violoncel

en: Change Instrument Type
ca: Canvia el tipus d'instrument

en: Change Jokosher preferences
ca: Canvia les preferències del Jokosher

en: Change the timeline
ca: Canvia la barra de temps

en: Change the timeline to show bars, beats and ticks
ca: Canvia la barra de temps fent que mostri compassos, temps i fraccions

en: Change the timeline to show hours, minutes and seconds
ca: Canvia la barra de temps fent que mostri hores, minuts i segons

en: Change type of the selected instrument
ca: Canvia el tipus de l'instrument seleccionat

en: Choose a Jokosher Extension file
ca: Escolliu un fitxer d'extensió del Jokosher

en: Choose a Jokosher project file
ca: Escolliu un fitxer de projecte del Jokosher

en: Choose a chain effects preset.
ca: Escolliu una configuració de cadena d'efectes predefinida.

en: Choose a location to save the project
ca: Escolliu una ubicació on desar el projecte

en: Choose a project template
ca: Trieu una plantilla de projecte

en: Choose an effect preset.
ca: Escolliu una configuració d'efecte predefinida.

en: Choose one or more instruments to add to your project.
ca: Trieu un o més instruments per a afegir al vostre projecte.

en: Choose the new instrument type for %s
ca: Escolliu el tipus d'instrument nou per a %s

en: Chorus
ca: Cor

en: Clear the list of recent projects
ca: Esborra la llista de projectes recents

en: Click and hold to fast forward
ca: Feu clic i manteniu el botó premut per a avançar

en: Click and hold to rewind
ca: Feu clic i manteniu el botó premut per a rebobinar

en: Close _Without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: Close the current project
ca: Tanca el projecte actual

en: Close the extension manager
ca: Tanca el gestor d'extensions

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Configure Export File Action
ca: Configura l'acció d'exportació a un fitxer

en: Configure Instrument Effects
ca: Configura els efectes de l'instrument

en: Copy file to project
ca: Copia un fitxer al projecte

en: Copy the current selection
ca: Copia la selecció actual

en: Could not initialize project.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el projecte.

en: Create Mixdown Profile
ca: Crea un perfil de mescla

en: Create a new project
ca: Crea un projecte nou

en: Create the project
ca: Crea el projecte

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Current balance is <b>%d%%</b> left
ca: El balanç actual és <b>%d%%</b> cap a l'esquerra

en: Current balance is <b>%d%%</b> right
ca: El balanç actual és <b>%d%%</b> cap a la dreta

en: Current balance is <b>centered</b>
ca: El balanç actual està <b>centrat</b>

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Cut the current selection
ca: Talla la selecció actual

en: Cymbal
ca: Platerets

en: Deactivate Solo - hear all the instruments
ca: Desactiva el solo - fes que es sentin tots els altres instruments

en: Deactivate the currently selected active effect
ca: Desactiva l'efecte seleccionat

en: Default
ca: Per defecte

en: Default (%s)
ca: Per defecte (%s)

en: Delays
ca: Retards

en: Delete Fade Points
ca: Suprimeix els punts d'esvaïment

en: Delete the current selection
ca: Suprimeix la selecció actual

en: Delete the currently active effects preset
ca: Suprimeix la configuració d'efecte predefinida activa

en: Delete the currently active preset
ca: Suprimeix la configuració predefinida activa

en: Delete the selected project template
ca: Suprimeix la plantilla de projecte seleccionada

en: Disable this instrument for recording
ca: Inhabilita aquest instrument per a l'enregistrament

en: Distortions
ca: Distorsions

en: Distribution:
ca: Distribució:

en: Do not load extensions on startup
ca: No carreguis les extensions a l'inici

en: Don't add an instrument
ca: No afegeixis un instrument

en: Don't create the project
ca: No creïs el projecte

en: Don't load extensions or last project on startup (same as -ne)
ca: No carreguis les extensions o l'últim projecte a l'inici (igual que -ne)

en: Double click to change the time format
ca: Feu doble clic per a canviar el format de temps

en: Double-click an active effect to adjust its settings
ca: Feu doble clic en un efecte actiu per a ajustar els seus paràmetres

en: Double-click an effect to activate it
ca: Feu doble clic en un efecte per a activar-lo

en: Double-click on a recent project to open
ca: Feu doble clic en un projecte recent per a obrir-lo

en: Downloading (%d%%)...
ca: S'està descarregant (%d%%)...

en: Downloading...
ca: S'està descarregant...

en: Drawing icons, images and other art.
ca: Disseny de les icones, imatges i altres aspectes gràfics.

en: Drum Kit
ca: Bateria

en: Edit Jokosher preferences
ca: Edita les preferències del Jokosher

en: Edit project templates
ca: Edita les plantilles de projecte

en: Effect
ca: Efecte

en: Effect Settings
ca: Configuració de l'efecte

en: Electric Guitar
ca: Guitarra elèctrica

en: Enable this instrument for recording
ca: Habilita aquest instrument per a l'enregistrament

en: Enter a name for your project and select a folder to store the project in:
ca: Introduïu un nom per al vostre projecte i seleccioneu una carpeta on desar-lo:

en: Enter the author's name
ca: Introduïu el nom de l'autor

en: Enter the project's name
ca: Introduïu el nom del projecte

en: Equalizers
ca: Equalitzadors

en: Error in script %s
ca: S'ha produït un error en la seqüència %s

en: Error loading file:
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer:

en: Event, %(name)s, %(dur)0.2f seconds long, starting at %(start)0.2f seconds.
ca: Esdeveniment %(name)s, %(dur)0.2f segons de durada, iniciat a %(start)0.2f segons.

en: Export File
ca: Exporta a un fitxer

en: Export a file to the destination of your choosing.
ca: Exporta un fitxer a la ubicació que escolliu.

en: Export current project to an audio file
ca: Exporta el projecte actual a un fitxer d'àudio

en: Export to local directory
ca: Exporta'l a un directori local

en: Export to remote server
ca: Exporta'l a un servidor remot

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Filters
ca: Filtres

en: Find and open an existing project
ca: Troba i obre un projecte existent

en: Find out how you can help
ca: Esbrineu com podeu ajudar

en: Flangers
ca: Efectes de vorellat (flangers)

en: Force Jokosher to load without a welcome dialog or project
ca: Fes que el Jokosher s'iniciï sense el diàleg de benvinguda ni sense carregar cap projecte

en: Force the welcome dialog to show on startup
ca: Fes que es mostri el diàleg de benvinguda a l'inici

en: GStreamer version:
ca: Versió de la GStreamer:

en: Gnonlin is missing!
ca: Manca la Gnonlin.

en: Gnonlin version:
ca: Versió de la Gnonlin:

en: Gstreamer plugin gnonlin is not installed.
ca: El connector gnonlin del Gstreamer no està instal·lat.

en: Harmonica
ca: Harmònica

en: Hide the audio level mixers
ca: Oculta els mescladors de nivell d'àudio

en: Icon
ca: Icona

en: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos 
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia 
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin 
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte 
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX 
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann 
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>
ca: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos 
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia 
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin 
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte 
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX 
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann 
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>
    David Planella <david.planella@gmail.com>

en: Install
ca: Instal·la

en: Instrument Effects
ca: Efectes de l'instrument

en: Instrument Name
ca: Nom de l'instrument

en: Invalid name or author.
ca: Nom o autor invàlid.

en: It is recommended that you report this to the Jokosher developers or get help at http://www.jokosher.org/forums/
ca: Se us recomana que informeu els desenvolupadors del Jokosher d'aquest error o bé que obtingueu ajuda a http://www.jokosher.org/forums

en: Jokosher Audio Editor
ca: Editor d'àudio Jokosher

en: Jokosher Extension Files (*.py *.egg)
ca: Fitxers d'extensió del Jokosher (*.py *.egg)

en: Jokosher Project File (*.jokosher)
ca: Fitxer de projecte del Jokosher (*.jokosher)

en: Keyboard
ca: Teclat

en: L
ca: E

en: Listen to these effects
ca: Escolteu aquests efectes

en: Loading (%d%%)...
ca: S'està carregant (%d%%)...

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Location:
ca: Ubicació:

en: M_ove down...
ca: M_ou cap avall...

en: Manage instrument recording inputs
ca: Gestiona les entrades d'enregistrament de l'instrument

en: Master Volume:
ca: Volum mestre:

en: Minimize instrument
ca: Minimitza l'instrument

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Mixdown Profile:
ca: Perfil de mescla:

en: Mixdown Project
ca: Mescla el projecte

en: Mixdown the project using these settings
ca: Mescla el projecte amb aquesta configuració

en: Mixing Project
ca: Mescla del projecte

en: Mixing project to file: %s
ca: S'està mesclant el projecte al fitxer: %s

en: Modulators
ca: Moduladors

en: Move the selected active effect down on the effects chain
ca: Mou l'efecte actiu seleccionat cap avall en la cadena d'efectes

en: Move the selected active effect up on the effects chain
ca: Mou l'efecte actiu seleccionat cap amunt en la cadena d'efectes

en: Mute - silence this instrument
ca: Emmudeix - silencia aquest instrument

en: Name
ca: Nom

en: New Project
ca: Projecte nou

en: Open a recent project
ca: Obre un projecte recent

en: Open an existing project
ca: Obre un projecte existent

en: Open the extension manager
ca: Obre el gestor d'extensions

en: Oscillators
ca: Oscil·ladors

en: Other
ca: Altres

en: P_ipeline:
ca: _Conducte:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste the contents of the clipboard
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Phasers
ca: Desfasadors

en: Please enter the filename of the audio you wish to export. The audio will be exported to the location specified.
ca: Introduïu el nom del fitxer de l'àudio que vulgueu exportar. L'àudio s'exportarà a la ubicació que especifiqueu.

en: Please enter the name of the mixdown profile you wish to create.
ca: Introduïu el nom del perfil de mescla que vulgueu crear.

en: Please make sure the extension <b>%s</b> is enabled.
ca: Assegureu-vos que l'extensió <b>%s</b> està habilitada.

en: Please make sure the file exists, and the appropriate plugin is installed.
ca: Comproveu que el fitxer existeix i que el connector adequat està instal·lat.

en: Preparing to mixdown project
ca: S'està preparant la mescla del projecte

en: Print debug output to stdout
ca: Escriu la sortida de depuració al dispositiu de sortida estàndard (stdout)

en: Profile name:
ca: Nom del perfil:

en: Project Properties
ca: Propietats del projecte

en: Project Templates
ca: Plantilles de projecte

en: Projects from version "%s" are incompatible with this release.
ca: Els projectes creats amb la versió «%s» són incompatibles amb aquesta versió.

en: Quit Jokosher
ca: Surt del Jokosher

en: R
ca: D

en: Recorded audio
ca: Àudio enregistrat

en: Recording...
ca: S'està enregistrant...

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the previous edit
ca: Refés l'edició prèvia

en: Remove the currently selected extension
ca: Suprimeix l'extensió seleccionada

en: Remove the selected instrument
ca: Suprimeix l'instrument seleccionat

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Report a bug in Jokosher
ca: Informa d'un error en el Jokosher

en: Reverbs
ca: Reverbers

en: Run External Script
ca: Executa un script extern

en: Run an external script from the destination of your choosing.
ca: Executa un script extern des de la ubicació que escolliu.

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save a copy of the current project
ca: Desa una còpia del projecte actual

en: Save as file type:
ca: Desa com a tipus de fitxer:

en: Save preferences and close
ca: Desa les preferències i tanca

en: Save the current project
ca: Desa el projecte actual

en: Save the current settings as a preset
ca: Desa els paràmetres actuals com a configuració predefinida

en: Save the currently active effects as a preset
ca: Desa els efectes actius com a configuració predefinida

en: Save the selected project template
ca: Desa la plantilla de projecte seleccionada

en: Save your selections and close this window
ca: Desa les meves seleccions i tanca aquesta finestra

en: Saxophone
ca: Saxofon

en: See your system information
ca: Vegeu la informació del sistema

en: Select A Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select Export Location
ca: Seleccioneu la ubicació d'exportació

en: Select a project to open from the list
ca: Seleccioneu un projecte de la llista per a obrir-lo

en: Select the audio input to use with each instrument.
ca: Seleccioneu l'entrada d'àudio a utilitzar per a cada instrument.

en: Sent debug output to Gstreamer's debug system
ca: Envia la sortida de depuració al sistema de depuració del Gstreamer

en: Server location:
ca: Ubicació del servidor:

en: Server type:
ca: Tipus de servidor:

en: Set Time Signature
ca: Estableix la marca de temps

en: Settings
ca: Configuració

en: Show as _Bars, Beats, Ticks
ca: Mostra com a _compassos, temps i fraccions

en: Show as _Hours, Minutes, Seconds
ca: Mostra com a _hores, minuts i segons

en: Show the audio level mixers
ca: Mostra els mescladors de nivell d'àudio

en: Simulators
ca: Simuladors

en: Snap To Fade Points
ca: Ajusta als punts d'esvaïment

en: Snare
ca: Caixa

en: Start Jokosher with an empty project
ca: Inicia el Jokosher amb un projecte buit

en: Start playback
ca: Inicia la reproducció

en: Stop mixing the project
ca: Atura la mescla del projecte

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Stop recording
ca: Atura l'enregistrament

en: Successfully created mixdown profile <b>%s.profile</b>.
ca: S'ha creat el perfil de mescla <b>%s.profile</b>.

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Testing Jokosher, and submitting bugs.
ca: Proves del Jokosher i enviament d'informes d'errors.

en: The URI scheme '%s' is either invalid or not supported.
ca: L'esquema d'URI «%s» és invalid o no compatible.

en: The URI scheme given is either invalid or not supported
ca: L'esquema d'URI introduït és invalid o no compatible.

en: The file or folder location is write-protected.
ca: La ubicació del fitxer o de la carpeta és protegida contra l'escriptura.

en: The mixdown profile %s does not exist
ca: El perfil de mescla %s no existeix

en: The project file could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de projecte.

en: The project file was created with version "%s" of Jokosher.
ca: El fitxer de projecte fou creat amb la versió «%s» del Jokosher.

en: The project references non-existant files:
ca: El projecte fa referència a fitxers no existents:

en: The project:
    %s
    
    does not exist.
ca: El projecte:
    %s
    
    no existeix.

en: The script %s does not exist.
ca: No existeix l'Script %s.

en: There are no instruments to connect
ca: No hi ha cap instrument per a connectar

en: There was a problem loading the extension
ca: Hi ha hagut un problema en carregar l'extensió

en: There was a problem removing the extension
ca: Hi ha hagut un problema en descarregar l'extensió

en: This is a Jokosher extension, which needs to be installed. Would you like to install it?
ca: Aquesta és una extensió del Jokosher, la qual s'ha d'instal·lar. Ho voleu fer?

en: This is a Jokosher extension; it is not meant to be run directly.
ca: Aquesta és una extensió del Jokosher; no està pensada per a ser executada directament.

en: Time signature
ca: Marca de temps

en: Timeline, %(bars)d bars, %(beats)d beats and %(ticks)d ticks in
ca: Barra de temps, %(bars)d compassos, %(beats)d temps i %(ticks)d fraccions

en: Timeline, %(hours)d hours, %(mins)d minutes, %(secs)d seconds and %(millis)d milliseconds in
ca: Barra de temps, %(hours)d, %(mins)d minuts, %(secs)d segons i %(millis)d mil·lisegons

en: To <b>Split, Double-Click</b> the wave - To <b>Select, Shift-Click</b> and drag the mouse
ca: Feu <b>doble clic a l'ona per a dividir-la</b> - premeu <b>maj i feu clic per a seleccionar</b> mentre arrossegueu el ratolí

en: To install it, move it to the directory %s
    and run Jokosher.
ca: Per a instal·lar-la, traslladeu-la al directori %s
    i executeu el Jokosher.

en: Tom Tom
ca: Timbala (tom-tom)

en: Trim
ca: Talla

en: Trumpet
ca: Trompeta

en: Type
ca: Tipus

en: Type here to search for an instrument
ca: Escriviu aquí per a cercar un instrument

en: Unable to create project.
    
    %s
ca: No s'ha pogut crear el projecte.
    
    %s

en: Unable to load required Gstreamer plugin:
ca: No s'ha pogut carregar el connector del Gstreamer requerit:

en: Unable to unzip the project file %s
ca: No s'ha pogut descomprimir el fitxer de projecte %s

en: Unclassified
ca: Sense classificar

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo the last edit
ca: Desfés l'última edició

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Author
ca: Autor desconegut

en: Unmute - hear this instrument
ca: Desfés l'emmudiment - fes que es senti aquest instrument

en: Use these effect settings
ca: Utilitza els paràmetres d'aquest efecte

en: Use these effects
ca: Utilitza aquests efectes

en: Use these settings
ca: Utilitza aquests paràmetres

en: User manual contents
ca: Contingut de la guia de l'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Version information, credits and licence
ca: Informació de la versió, crèdits i llicència

en: Violin
ca: Violí

en: Visit Jokosher's online forums
ca: Visita els fòrums en línia del Jokosher

en: Vocal
ca: Veu

en: Volume:
ca: Volum:

en: Welcome to Jokosher!
ca: Benvingut al Jokosher

en: Writing code and features in Python.
ca: Desenvolupament de codi en Python.

en: Writing simple to read documentation.
ca: Redacció de documentació fàcil d'entendre.

en: You already have a extension with the name %s installed; would you like to replace it?
ca: Ja hi ha una extensió amb el nom %s instal·lada; voleu reemplaçar-la?

en: You must have Gstreamer plugin gnonlin version 0.10.4.2 or later.
ca: Heu de tenir la versió 0.10.4.2 o superior del connector gnonlin del Gstreamer instal·lada.

en: You must have Gstreamer version 0.10.9 or higher.
ca: Heu de tenir la versió 0.10.9 o superior del Gstreamer instal·lada.

en: You must have the Gstreamer plugin packs gst-plugins-base and gst-plugins-good installed.
ca: Heu de tenir els paquets de connectors gst-plugins-base i gst-plugins-good del Gstreamer instal·lats.

en: Your music file is being mixed. This can take some seconds.
ca: S'està mesclant el fitxer de música, cosa que pot trigar uns quants segons.

en: Your new extension is now available in Jokosher!
ca: L'extensió nova està a partir d'ara disponible en el Jokosher

en: Zoom in timeline
ca: Amplia la barra de temps

en: Zoom out timeline
ca: Redueix la barra de temps

en: _Activate effect
ca: _Activa l'efecte

en: _Add Audio File...
ca: _Afegeix un fitxer d'àudio

en: _Author:
ca: _Autor:

en: _Change Instrument Type...
ca: _Canvia el tipus d'instrument...

en: _Contributing to Jokosher
ca: _Contribuïu en el Jokosher

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Create a New Project
ca: _Crea un projecte nou

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Don't open anything
ca: _No obris res

en: _Don't show this on start-up
ca: _No mostris això a l'inici

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Encoding:
ca: _Codificació:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Folder:
ca: C_arpeta:

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Manage Extensions...
ca: _Gestioneu les extensions...

en: _Mixdown
ca: _Mescla

en: _Mixdown Project...
ca: _Mescla el projecte...

en: _Move up...
ca: _Mou cap amunt...

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _New...
ca: _Nou...

en: _Online Forums
ca: F_òrums en línia

en: _Open Selected Project
ca: _Obre el projecte seleccionat

en: _Open most recent project
ca: _Obre el projecte més recent

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Pipeline:
ca: _Conducte:

en: _Preferences
ca: Preferè_ncies

en: _Project Name:
ca: Nom del _projecte:

en: _Recent Projects
ca: Projectes _Recents

en: _Remove Selected Instrument
ca: _Suprimeix l'instrument seleccionat

en: _Report Bug...
ca: Info_rmeu d'un error...

en: _Search:
ca: _Cerca:

en: _Settings
ca: _Configuració

en: _Show welcome dialog
ca: _Mostra el diàleg de benvinguda

en: _Split
ca: _Divideix

en: _System Information
ca: Informació del _sistema

en: _Template Name:
ca: Nom de la _plantilla:

en: _Time Format
ca: Format de _temps

en: _Use project template
ca: _Utilitza una plantilla de projecte

en: autoaudiosink
ca: autopicadàudio
