jokosher - en to fi translation catalogue (295 entries)

en: 
    See http://doc.jokosher.org/Installation for more details.
fi: 
    Osiotteessa http://doc.jokosher.org/Installation on lisää tietoja.

en: 
    The project references non-existant images:
fi: 
    Projektissa on viittauksia kuviin, joita ei ole:

en: %s
     Invalid or corrupt project file, will not open.
fi: %s
     Virheellinen tai viallinen projektitiedosto, jota ei voida avata.

en: -parameter not readable-
fi: -parametriä ei pystytä lukemaan-

en: <b>Active effects for: </b>
fi: <b>Aktiiviset tehosteet:</b>

en: <b>Application Start-up</b>
fi: <b>Ohjelman käynnistys</b>

en: <b>Art</b>
fi: <b>Taide</b>

en: <b>Click</b> the buttons below the selection to do something to that portion of audio.
fi: <b>Napsauta</b> valinnan alla olevia nappeja vaikuttaaksesi valittuun äänikaistaleeseen.

en: <b>Coding</b>
fi: <b>Ohjelmointi</b>

en: <b>Documentation</b>
fi: <b>Dokumentaatio</b>

en: <b>Effect Name</b>
fi: <b>Tehosteen nimi</b>

en: <b>Effects</b>
fi: <b>Tehosteet</b>

en: <b>File Details</b>
fi: <b>Tiedoston tiedot</b>

en: <b>General</b>
fi: <b>Yleiset</b>

en: <b>Instruments Not Shown:</b>
fi: <b>Soittimet joita ei näytetä:</b>

en: <b>Jokosher Instruments</b>
fi: <b>Jokosher-soittimet</b>

en: <b>Jokosher is an Open Source project that is driven by a community of contributors. To make Jokosher rock, we need your help!</b>
fi: <b>Jokosher on avoimen lähdekoodin projekti, jonka kehitystä vie eteenpäin yhteisö. Sinunkin apusi on tervetullut!</b>

en: <b>Recent Projects</b>
fi: <b>Viimeaikaiset projektit</b>

en: <b>Recording Format</b>
fi: <b>Äänitysmuoto</b>

en: <b>Testing</b>
fi: <b>Testaus</b>

en: <b>Time Signature</b>
fi: <b>Aikaleima</b>

en: <big>Some functionality will not work correctly or at all.</big>
    
    %s
fi: <big>Kaikki ominaisuudet eivät välttämättä toimi odotetusti tai lainkaan.</big>
    
    %s

en: <big>System Information</big>
fi: <big>Järjestelmän tiedot</big>

en: <span size='large' weight='bold'>Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
fi: <span size='large' weight='bold'>Tallenna projektin "%s" muutokset ennen sulkemista?</span>
    
    Muutoksesi katoavat ellei niitä tallenneta.

en: A GStreamer error has occurred.
fi: Gstreamer-virhe tapahtui.

en: A Gstreamer error has occurred
fi: Gstreamer-virhe tapahtui

en: A file or folder with this name already exists. Please choose a different project name and try again.
fi: Samanniminen tiedosto tai kansio on jo olemassa. Valitse toinen nimi projektille ja yritä uudestaan.

en: Acoustic Guitar
fi: Akustinen kitara

en: Activate Solo - silence all other instruments
fi: Soolo - mykistä muut soittimet

en: Activate the selected effect
fi: Aktivoi valittu tehoste

en: Add Action
fi: Lisää toiminto

en: Add Audio File
fi: Lisää äänitiedosto

en: Add Audio File...
fi: Lisää äänitiedosto...

en: Add Audio _File...
fi: Lisää _äänitiedosto

en: Add Instrument
fi: Lisää soitin

en: Add _Instrument...
fi: Lisää _soitin...

en: Add an audio file to the project
fi: Lisää äänitiedosto projektiin

en: Add an audio file to the selected instrument
fi: Lisää äänitiedosto valittuun soittimeen

en: Add an extension
fi: Lisää laajennus

en: Add an instrument
fi: Lisää soitin

en: Add an instrument to the project
fi: Lisää soitin projektiin

en: Add the selected instrument
fi: Lisää valittu soitin

en: Adjust the amount of beats per measure
fi: Säädä iskujen määrä tahdissa

en: Adjust the settings for the currently selected active effect
fi: Säädä valitun tehosteen asetuksia

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Amplifiers
fi: Vahvistimet

en: Audio File
fi: Äänitiedosto

en: Autodetect
fi: Tunnista automaattisesti

en: Balance:
fi: Balanssi:

en: Bass Drum
fi: Bassorumpu

en: Bass Guitar
fi: Bassokitara

en: Beats per _measure
fi: Iskua _tahdissa

en: Beats per minute
fi: Iskua minuutissa

en: Broken
fi: Rikki

en: C_hange Sound System
fi: Vaihda _äänijärjestelmää

en: Cancel the mixdown
fi: Peruuta alasmiksaus

en: Cello
fi: Sello

en: Change Instrument Type
fi: Vaihda soittimen tyyppiä

en: Change Jokosher preferences
fi: Muuta Jokosherin asetuksia

en: Change the timeline
fi: Muuta aikajanaa

en: Change the timeline to show bars, beats and ticks
fi: Muuta aikajana näyttämään tahtiviivoja, tahteja ja lyöntejä

en: Change the timeline to show hours, minutes and seconds
fi: Muuta aikajana näyttämään tunteja, minuutteja ja sekunteja

en: Change type of the selected instrument
fi: Muuta valitun soittimen tyyppiä

en: Choose a Jokosher Extension file
fi: Valitse Jokosher-laajennus

en: Choose a Jokosher project file
fi: Valitse Jokosher-projektitiedosto

en: Choose a chain effects preset.
fi: Valitse ketjutehoste-esivalinta.

en: Choose a location to save the project
fi: Valitse sijainti, jonne projekti tallennetaan

en: Choose a project template
fi: Valitse projektin malli

en: Choose an effect preset.
fi: Valitse tehoste-esivalinta.

en: Choose one or more instruments to add to your project.
fi: Valitse yksi tai useampi soitin lisättäväksi projektiin

en: Clear the list of recent projects
fi: Tyhjennä viimeisimmät projektit

en: Click and hold to fast forward
fi: Paina pohjassa pikakelataksesi

en: Click and hold to rewind
fi: Paina pohjassa kelataksesi

en: Close _Without Saving
fi: Sulje _tallentamatta

en: Close the current project
fi: Sulje nykyinen projekti

en: Close the extension manager
fi: Sulje laajennukset

en: Close this window
fi: Sulje tämä ikkuna

en: Compressors
fi: Kompressorit

en: Configure Instrument Effects
fi: Soitintehosteiden asetukset

en: Copy file to project
fi: Kopioi tiedosto projektiin

en: Copy the current selection
fi: Kopioi nykyinen valinta

en: Could not initialize project.
fi: Projektia ei voitu alustaa.

en: Create a new project
fi: Luo uusi projekti

en: Create the project
fi: Luo projekti

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Cut the current selection
fi: Leikkaa nykyinen valinta

en: Cymbal
fi: Symbaali

en: De_vice:
fi: _Laite:

en: Deactivate the currently selected active effect
fi: Poista käytöstä valittu tehoste

en: Default
fi: Oletus

en: Default (%s)
fi: Oletus (%s)

en: Delays
fi: Viiveet

en: Delete the current selection
fi: Poista valittu

en: Delete the currently active effects preset
fi: Poista aktiivinen tehosteiden esiasetus

en: Delete the currently active preset
fi: Poista aktiivinen esiasetus

en: Delete the selected project template
fi: Poista valittu projektimalli

en: Device %d
fi: Laite %d

en: Distribution:
fi: Jakelu:

en: Do not load extensions on startup
fi: Älä lataa laajennuksia käynnistyksessa

en: Don't add an instrument
fi: Älä lisää soitinta

en: Don't create the project
fi: Älä luo projektia

en: Double-click an active effect to adjust its settings
fi: Kaksoisnapsauta aktiivista tehostetta muuttaaksesi sen asetuksia

en: Double-click an effect to activate it
fi: Kaksoisnapsauta tehostetta aktivoidaksesi se

en: Double-click on a recent project to open
fi: Kaksoisnapsauta viimeaikaista projektia avataksesi sen

en: Downloading (%d%%)...
fi: Ladataan (%d%%)...

en: Downloading...
fi: Ladataan...

en: Drawing icons, images and other art.
fi: Kuvakkeiden, kuvien ja muun grafiikan piirtäminen.

en: Drum Kit
fi: Rumpusetti

en: Edit Jokosher preferences
fi: Muuta Jokosherin asetuksia

en: Edit project templates
fi: Muokkaa projektimalleja

en: Effect
fi: Tehoste

en: Effect Settings
fi: Tehosteen asetukset

en: Electric Guitar
fi: Sähkökitara

en: Enter a name for your project and select a folder to store the project in:
fi: Anna projektisi nimi ja valitse kansio, jonne se tallennetaan:

en: Enter the author's name
fi: Anna tekijän nimi

en: Enter the project's name
fi: Anna projektin nimi

en: Equalizers
fi: Ekvalisaattori

en: Error loading file:
fi: Virhe ladattaessa tiedostoa:

en: Ex_tensions
fi: La_ajennukset

en: Export File
fi: Vie tiedosto

en: Export a file to the destination of your choosing.
fi: Vie tiedosto valitsemaasi kohteeseen.

en: Export current project to an audio file
fi: Vie nykyinen projekti äänitiedostoon

en: Export to local directory
fi: Vie paikalliseen hakemistoon

en: Export to remote server
fi: Vie etäpalvelimelle

en: File name:
fi: Tiedostonimi:

en: Filters
fi: Suotimet

en: Find and open an existing project
fi: Etsi ja avaa olemassaoleva projekti

en: Find out how you can help
fi: Näin voit auttaa

en: Force the welcome dialog to show on startup
fi: Näytä tervetuloikkuna käynnistyksessä

en: GNOME Settings
fi: Gnomen asetukset

en: GStreamer version:
fi: GStreamerin versio:

en: Gnonlin is missing!
fi: Gnonlin puuttuu!

en: Gnonlin version:
fi: Gnonlinin versio:

en: Gstreamer plugin gnonlin is not installed.
fi: Gstreamer-lisäosaa gnonlin ei ole asennettu.

en: Harmonica
fi: Harmonikka

en: Icon
fi: Kuvake

en: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos 
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia 
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin 
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte 
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX 
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann 
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>
fi: estyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>

en: Install
fi: Asenna

en: Instrument Effects
fi: Soitintehosteet

en: Instrument Name
fi: Soittimen nimi

en: Invalid name or author.
fi: Virheellinen nimi tai tekijä.

en: It is recommended that you report this to the Jokosher developers or get help at http://www.jokosher.org/forums/
fi: On suositeltavaa, että ilmoitat tästä Jokosherin kehittäjille tai etsi apua
    http://www.jokosher.org/forums/

en: Jokosher Audio Editor
fi: Jokosher-äänieditori

en: Jokosher Extension Files (*.py *.egg)
fi: Jokosher-laajennukset (*.py *.egg)

en: Jokosher Project File (*.jokosher)
fi: Jokosher-projektitiedosto (*.jokosher)

en: Keyboard
fi: Koskettimet

en: Listen to these effects
fi: Kuuntele tehosteita

en: Loading (%d%%)...
fi: Latautuu (%d%%)...

en: Loading...
fi: Latautuu...

en: Location:
fi: Sijainti:

en: M_ove down...
fi: S_iirrä alas...

en: Manage instrument recording inputs
fi: Hallitse soitinten äänitys sisääntuloja

en: Master Volume:
fi: Master

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Mixdown the project using these settings
fi: Alasmiksaa projekti näillä asetuksilla

en: Mixing Project
fi: Miksausprojekti

en: Mixing project to file: %s
fi: Miksataan projekti tiedostoon: %s

en: Modulators
fi: Modulaattorit

en: Mute - silence this instrument
fi: Mykistä - mykistä tämä soitin

en: Name
fi: Nimi

en: New Project
fi: Uusi projekti

en: Open a recent project
fi: Avaa viimeaikainen projekti

en: Open an existing project
fi: Avaa olemassaoleva projekti

en: Open the extension manager
fi: Avaa laajennukset

en: Oscillators
fi: Oskillaattorit

en: Other
fi: Muu

en: P_ipeline:
fi: Put_ki:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste the contents of the clipboard
fi: Liitä leikepöydän sisältö

en: Please make sure the file exists, and the appropriate plugin is installed.
fi: Varmista, että tiedosto on olemassa ja että oikea laajennus on asennettu.

en: Preparing to mixdown project
fi: Valmistellaan projektin alasmiksausta

en: Profile name:
fi: Profiilin nimi:

en: Project Properties
fi: Projektin ominaisuudet

en: Project Templates
fi: Projektipohjat

en: Projects from version "%s" are incompatible with this release.
fi: Version "%s" projektit eivät ole yhteensopivia tämän version kanssa.

en: Quit Jokosher
fi: Lopeta Jokosher

en: R_ecording Inputs...
fi: _Äänitys sissäntulot...

en: Recorded audio
fi: Tallennettu ääni

en: Recording...
fi: Äänitetään...

en: Redo
fi: Toista

en: Redo the previous edit
fi: Toista edellinen muokkaus

en: Remove the currently selected extension
fi: Poista valittu laajennus

en: Remove the selected instrument
fi: Poista valittu soitin

en: Replace
fi: Korvaa

en: Report a bug in Jokosher
fi: Ilmoita virheestä Jokosherissa

en: Reverbs
fi: Kaiku

en: S_ystem:
fi: _Järjestelmä:

en: Save _As...
fi: Tallenna _nimellä...

en: Save a copy of the current project
fi: Tallenna kopioi projektista

en: Save as file type:
fi: Tallenna muodossa:

en: Save preferences and close
fi: Tallenna asetukset ja sulje

en: Save the current project
fi: Tallenna nykyinen projekti

en: Save the current settings as a preset
fi: Tallenna nykyiset asetukset esiasetuksena

en: Save the currently active effects as a preset
fi: Tallenna aktiiviset tehosteet esiasetuksena

en: Save the selected project template
fi: Tallenna valittu projektimalli

en: Save your selections and close this window
fi: Tallenna valinnat ja sulje ikkuna

en: Saxophone
fi: Saksofoni

en: See your system information
fi: Näe järjestelmäsi tiedot

en: Select A Folder
fi: Valitse kansio

en: Select Export Location
fi: Valitse viennin sijainti

en: Select a project to open from the list
fi: Valitse projekti listasta

en: Select the audio input to use with each instrument.
fi: Valitse käytettävä äänen sisääntulo joka soittimelle.

en: Server location:
fi: Palvelimen sijainti:

en: Server type:
fi: Palvelimen tyyppi:

en: Set Time Signature
fi: Aseta tempo

en: Settings
fi: Asetukset

en: Simulators
fi: Simulaattorit

en: Snare
fi: Virvelirumpu

en: Start Jokosher with an empty project
fi: Käynnistä Jokosher tyhjällä projektilla

en: Start playback
fi: Aloita soitto

en: Stop mixing the project
fi: Lopeta projektin miksaus

en: Stop playback
fi: Pysäytä soitto

en: Stop recording
fi: Pysäytä äänitys

en: Sys_tem:
fi: _Järjestelmä:

en: System Information
fi: Järjestelmän tiedot

en: Testing Jokosher, and submitting bugs.
fi: Jokosherin testaus ja virheistä ilmoittaminen.

en: The file or folder location is write-protected.
fi: Tiedosto tai kansio on kirjoitussuojattu.

en: The project file could not be opened.
fi: Projektitiedostoa ei voitu avata:

en: The project file was created with version "%s" of Jokosher.
fi: Projektitiedosto luotu Jokosher versiolla "%s"

en: The project references non-existant files:
fi: Projektissa on viittauksia tiedostoihin, joita ei ole:

en: The project:
    %s
    
    does not exist.
fi: Projektia:
    %s
    
    ei ole olemassa.

en: There are no instruments to connect
fi: Ei liitettäviä soittimia

en: There was a problem loading the extension
fi: Ongelma laajennusta ladattaessa

en: There was a problem removing the extension
fi: Ongelma laajennuksen poistamisessa

en: Time signature
fi: Tempo

en: To <b>Split, Double-Click</b> the wave - To <b>Select, Shift-Click</b> and drag the mouse
fi: <b>Jakaaksesi, kakoisnapsauta</b> aaltoa - <b>Valitaksesi, shift-napsauta</b> ja vedä hiirellä

en: Tom Tom
fi: Tom-Tom

en: Trim
fi: Ota kaistale

en: Trumpet
fi: Trumpetti

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type here to search for an instrument
fi: Kirjoita tähän etsiäksesi soitinta

en: Unable to create project.
    
    %s
fi: Projektia ei voitu luoda:
    
    %s

en: Unable to load required Gstreamer plugin:
fi: Tarvittavaa Gstreamer-lisäosaa ei voida ladata:

en: Unable to unzip the project file %s
fi: Projektitiedostoa %s ei voida purkaa

en: Unclassified
fi: Luokittelematon

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo the last edit
fi: Kumoa edellinen muokkaus

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Author
fi: Tuntematon tekijä

en: Use GNOME Settings
fi: Käytän Gnomen asetuksia

en: Use these effect settings
fi: Käytä näitä tehosteasetuksia

en: Use these effects
fi: Käytä näitä tehosteita

en: Use these settings
fi: Käytä näitä asetuksia

en: User manual contents
fi: Käyttäjäoppaan hakemisto

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Version information, credits and licence
fi: Versio tiedot, kiitokset ja lisenssi

en: Violin
fi: Viulu

en: Visit Jokosher's online forums
fi: Vieraile Jokosherin foorumilla netissä

en: Vocal
fi: Laulu

en: Volume:
fi: Äänenvoimakkuus:

en: Welcome to Jokosher!
fi: Tervetuloa Jokosheriin!

en: Writing code and features in Python.
fi: Ohjelmointi ja ominaisuudet python-ohjelmointikielellä.

en: Writing simple to read documentation.
fi: Helposti ymmärrettävän dokumentaation kirjoittaminen.

en: You must have Gstreamer plugin gnonlin version 0.10.4.2 or later.
fi: Vaaditaan Gstreamer-lisäosa gnonlin 0.10.4.2 tai uudempi.

en: You must have Gstreamer version 0.10.9 or higher.
fi: Vaaditaan Gstreamer 0.10.9 tai uudempi.

en: Your music file is being mixed. This can take some seconds.
fi: Musiikkitiedostoasi miksataan. Tämä voi viedä muutamia sekunteja.

en: Your new extension is now available in Jokosher!
fi: Uusi laajennus on nyt käytettävissäsi

en: _Activate effect
fi: _Aktoivoi tehoste

en: _Add Audio File...
fi: _Lisää äänitiedosto...

en: _Author:
fi: _Tekijä:

en: _Change Instrument Type...
fi: _Muuta soittimen tyyppiä...

en: _Contributing to Jokosher
fi: _Auta Jokosheria

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Create a New Project
fi: _Luo uusi projekti

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Don't open anything
fi: _Älä avaa mitään

en: _Don't show this on start-up
fi: _Älä näytä tätä käynnistyksen yhteydessä

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Folder:
fi: _Kansio:

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Instrument
fi: _Soitin

en: _Manage Extensions...
fi: _Hallitse laajennuksia...

en: _Move up...
fi: _Siirrä  ylös...

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _New...
fi: _Uusi...

en: _Online Forums
fi: _Foorumit

en: _Open Selected Project
fi: _Avaa valittu projekti

en: _Open most recent project
fi: _Avaa viimeisin projekti

en: _Open...
fi: _Avaa...

en: _Pipeline:
fi: _Putki:

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Project Name:
fi: _Projektin nimi:

en: _Recent Projects
fi: _Viimeisimmät projektit

en: _Remove Selected Instrument
fi: _Poista valitut soittimet

en: _Report Bug...
fi: _Ilmoita ohjelman virheestä...

en: _Restore Project
fi: _Palauta projekti

en: _Search:
fi: _Etsi:

en: _Settings
fi: _Asetukset

en: _Show welcome dialog
fi: _Näytä tervetuloikkuna

en: _Split
fi: _Jaa

en: _System Information
fi: _Järjestelmän tiedot

en: _Template Name:
fi: _Mallin nimi:

en: _Use project template
fi: _Käytä projektimallia
