jokosher - en to hu translation catalogue (402 entries)

en: 
    See http://doc.jokosher.org/Installation for more details.
hu: 
    Látogasson el a http://doc.jokosher.org/Installation webcímre további információért.

en: 
    The project references non-existant images:
hu: 
    A projekt nem létező képekre hivatkozik:

en: %(progress)d%% of %(total)d seconds completed
hu: %(progress)d%% a %(total)d-ból elkészült

en: %(title)s by %(artist)s
hu: %(artist)s - %(title)s

en: %s
     Invalid or corrupt project file, will not open.
hu: %s
     Nem megfelelő vagy hibás projekt fájl, nem nyitható meg.

en: -parameter not readable-
hu: -nem olvasható paraméter-

en: <b>%s is configured</b>
hu: <b>%s beállítva</b>

en: <b>%s is not configured</b>
hu: <b>%s nincs beállítva</b>

en: <b>Active effects for: </b>
hu: <b>Aktív effektek ehhez:</b>

en: <b>Application Start-up</b>
hu: <b>Alkalmazás indítása</b>

en: <b>Art</b>
hu: <b>Művészet</b>

en: <b>Click</b> the buttons below the selection to do something to that portion of audio.
hu: <b>Kattintsunk</b> a kijelölés alatti gombokra, hogy valamit tegyünk a kijelölt hanggal.

en: <b>Coding</b>
hu: <b>Kódolás</b>

en: <b>Documentation</b>
hu: <b>Dokumentáció</b>

en: <b>Drag</b> the <b>slider</b> to alter volume levels - <b>Right-Click</b> to set the <b>slider</b> to 100%
hu: <b>Ragadja</b> meg <b>a csúszkát</b> a hangerő változtatásához - <b>Jobb-Klikk</b>, hogy a <b>csúszka</b> 100%-ra álljon

en: <b>Drag</b> the red sliders to modify the volume fade.
hu: <b>Húzza el</b> a piros csúszkát a hangerő keverés módosításához .

en: <b>Effect Name</b>
hu: <b>Effektus név</b>

en: <b>Effects</b>
hu: <b>Effektusok</b>

en: <b>File Details</b>
hu: <b>Fájl információk</b>

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: <b>Instruments Not Shown:</b>
hu: <b>Nem Látszó Hangszerek:</b>

en: <b>Jokosher Instruments</b>
hu: <b>Jokosher Hangszerek</b>

en: <b>Jokosher is an Open Source project that is driven by a community of contributors. To make Jokosher rock, we need your help!</b>
hu: <b>A Jokosher egy nyilt-foráskódú projekt, amit egy fejlesztőkből álló közösség irányít. Ahhoz hogy a Jokosher ütős lehessen, szükségünk van a te segitségedre is!</b>

en: <b>Location Details</b>
hu: <b>Hely információk</b>

en: <b>Mixdown Actions</b>
hu: <b>Lekeverési műveletek</b>

en: <b>N_otes</b>
hu: <b>_Jegyzetek</b>

en: <b>Playback Sound System</b>
hu: <b>Lejátszó hangrendszer</b>

en: <b>Recent Projects</b>
hu: <b>Legutóbbi projektek</b>

en: <b>Recording Format</b>
hu: <b>Felvételi formátum</b>

en: <b>Recording Sound System</b>
hu: <b>Felvevő hangrendszer</b>

en: <b>Right-click</b> for more options.
hu: A <b>jobb egérgombbal</b> további opciók érhetők el.

en: <b>Template Instruments</b>
hu: <b>Sablon hangszerek</b>

en: <b>Testing</b>
hu: <b>Tesztelés</b>

en: <b>Time Signature</b>
hu: <b>Ütemmutató</b>

en: <b>To find out more, visit:</b>
hu: <b>További információért látogassa meg:</b>

en: <b>_Presets for:</b>
hu: <b>El_őrebeállított ehhez::</b>

en: <big><b>Cannot load mixdown action %s.</b></big>
    
    %s
hu: <big><b>%s lekeverési művelet betöltése meghiúsult.</b></big>
    
    %s

en: <big><b>Mixing the project...</b></big>
hu: <big><b>Project keverése....</b></big>

en: <big>Couldn't launch the Jokosher documentation site.</big>
    
    Please visit %s to access it.
hu: <big>Nem sikerült a Jokosher dokumentációs oldalát megnyitni.</big>
    
    Eléréséhez kérem látogassa meg ezt: %s.

en: <big>Couldn't launch the contributing website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
hu: <big>Nem sikerült a Jokosher segítői honlapjának automatikus megnyitása.</big>
    
    Kérem tekintse meg a %s weboldalt.

en: <big>Couldn't launch the forums website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access them.
hu: <big>Nem sikerült a fórum honlapjának automatikus megnyitása.</big>
    
    Kérem tekintse meg %s weboldalt.

en: <big>Couldn't launch the jokosher website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
hu: <big>Nem sikerült a Jokosher honlap automatikus megnyitása.</big>
    
    Kérjük látogasson el a %s webcímre.

en: <big>Couldn't launch the launchpad website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
hu: <big>Nem sikerült a launchpad honlap automatikus megnyitása.</big>
    
    Kérjük látogasson el a  %s webcímre.

en: <big>Some functionality will not work correctly or at all.</big>
    
    %s
hu: <big>Néhány funkció nem vagy hiányosan fog működni .</big>
    
    %s

en: <big>System Information</big>
hu: <big>Rendszerinformáció</big>

en: <span size='large' weight='bold'>Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
hu: <span size='large' weight='bold'>Menti a "%s" projekten végzett változásokat kilépés előtt?</span>
    
    A mentetlen változtatások elvesznek mentés nélkül.

en: A GStreamer error has occurred.
hu: Gstreamer hiba történt.

en: A Gstreamer error has occurred
hu: Gstreamer hiba történt

en: A crash was detected and changes to your project were not saved.
    If you would like, you can attempt to recover these lost changes.
hu: Egy összeomlás történt, miközben a projektje nem volt mentve.
    Ha úgy gondolja, megkísérelheti visszaállítani a változtatásokat.

en: A file or folder with this name already exists. Please choose a different project name and try again.
hu: Már van ilyen nevű fájl vagy mappa. Válasszunk másik nevet a projektnek és próbáljuk újra.

en: Acoustic Guitar
hu: Akusztikus Gitár

en: Activate Solo - silence all other instruments
hu: Szóló - minden más hangszer elnémítása

en: Activate the selected effect
hu: Kiválasztott effekt bekapcsolása

en: Add Action
hu: Művelet hozzáadása

en: Add Audio File
hu: Hangfájl hozzáadása

en: Add Audio File...
hu: Hangfájl Hozzáadása...

en: Add Audio _File...
hu: _Hangfájl hozzáadása...

en: Add Instrument
hu: Hangszer hozzáadása

en: Add Mixdown Action
hu: Lekeverési művelet hozzáadása

en: Add _Instrument...
hu: H_angszer hozzáadása...

en: Add an audio file to the project
hu: Hangfájl hozzáadása a projekthez

en: Add an audio file to the selected instrument
hu: Hangfájl hozzáadása a kiválasztott hangszerhez

en: Add an extension
hu: Kiegészítő hozzáadása

en: Add an instrument
hu: Hangszer hozzáadása

en: Add an instrument to the project
hu: Hangszer hozzáadása a projekthez

en: Add the selected instrument
hu: Kiválasztott hangszer hozzáadása

en: Add the selected jokosher instrument
hu: Kiválasztott jokosher hangszer hozzáadása

en: Adjust instrument balance. Right-click to center
hu: Hangszer balanszának állítása. Jobb-kattintás a középre igazításhoz

en: Adjust the amount of beats per measure
hu: Mérőnkénti beütések számának megadása.

en: Adjust the settings for the currently selected active effect
hu: Kiválasztott aktív effekt beállításai

en: Adjust volume of click track
hu: Kattogó sáv hangerejének beállítása

en: All Files
hu: Minden Fájl

en: Amplifiers
hu: Erősítők

en: An encoding plugin could not be found: %s.
    Please make sure all the plugins required for the specified format are installed.
hu: Az alábbi kódoló plugin nem található: %s.
    Kérjük bizonyosodjon meg arról, hogy az adott fájlformátumhoz szükséges összes plugin telepítve van.

en: An error occured while running the mixdown action: %s
hu: Hiba történt a %s lekeverési művelet futtatása közben.

en: An error occured with the script %s
hu: Hiba az alábbi szkripttel: %s

en: An error occurred when trying to launch the preferences for the extension
hu: Hiba merült fel a kiegészítő beállításainak megjelenítése közben

en: Arm an instrument then click here to begin recording
hu: Élesíts egy hangszert és kattints ide a felvétel elkezdéséhez

en: Arm an instrument, then click here to begin recording
hu: Élesítsen be egy hangszert, és kattintson ide a felvétel megkezdéséhez

en: Audio File
hu: Hangfájl

en: Audio Mixers
hu: Hangkeverők

en: Autodetect
hu: Automatikus felismerés

en: Balance:
hu: Balansz:

en: Bass Drum
hu: Lábdob

en: Bass Guitar
hu: Basszusgitár

en: Beat _value
hu: _Beütések száma

en: Beats per _measure
hu: _Mérőnkénti beütések

en: Beats per minute
hu: Percenkénti beütések

en: Broken
hu: Törött

en: C_hange Sound System
hu: Hangrendszer _változtatása

en: Cancel the mixdown
hu: Lekeverés megszakítása

en: Cannot create mixdown profile. Please make sure you have specified a profile name.
hu: Nem sikerült a lekeverési profilt létrehozni, kérem győződjön meg róla, hogy megadta-e a nevét.

en: Cannot remove mixdown profile %s
hu: A(z) %s lekeverési profilt ne mlehet eltávolítani.

en: Cello
hu: Cselló

en: Change Instrument Type
hu: Hangszer típusának megváltoztatása

en: Change Jokosher preferences
hu: A Jokosher beállításainak megváltoztatása

en: Change the timeline
hu: Idővonal megváltoztatása

en: Change the timeline to show bars, beats and ticks
hu: Ütem alapú idővonal mutatása

en: Change the timeline to show hours, minutes and seconds
hu: Óra, perc, másodperc alapú idővonal mutatása

en: Change type of the selected instrument
hu: A kiválasztott hangszer típusának megváltoztatása

en: Choose a Jokosher Extension file
hu: Válasszunk ki egy Jokosher Kiegészítőt tartalmazó fájlt

en: Choose a Jokosher project file
hu: Válasszon Jokosher projektfájlt

en: Choose a chain effects preset.
hu: Válasszunk ki egy előre beállított effektláncot.

en: Choose a location to save the project
hu: Válasszunk mappát a projekt mentéséhez

en: Choose a project template
hu: Projekt sablon kiválasztása

en: Choose an effect preset.
hu: Válasszunk ki egy alapbeállítást az effekthez.

en: Choose one or more instruments to add to your project.
hu: Válasszunk ki egy vagy több hangszert, hogy a projekthez adjuk.

en: Choose the new instrument type for %s
hu: Válasszuk ki az új hangszer típust ehhez: %s

en: Chorus
hu: Kórus

en: Clear the list of recent projects
hu: Nemrég használt projektek listájának törlése

en: Click and hold to fast forward
hu: Lenyomva tartva gyorsan előreteker

en: Click and hold to rewind
hu: Lenyomva tartva gyorsan visszateker

en: Close _Without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: Close the current project
hu: A jelenlegi projekt bezárása

en: Close the extension manager
hu: A kiterjesztéskezelő bezárása

en: Close this window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

en: Compressors
hu: Kompresszorok

en: Configure Export File Action
hu: Fájl exportáló művelet testreszabása

en: Configure Instrument Effects
hu: Hangszer Effektjeinek Beállítása

en: Copy file to project
hu: Fájl másolása a projektbe

en: Copy the current selection
hu: Kijelölés másolása

en: Could not initialize project.
hu: Nem sikerült a projektet elindítani.

en: Create Mixdown Profile
hu: Lekeverési profil létrehozása

en: Create a new project
hu: Új projekt készítése

en: Create the project
hu: Projekt létrehozása

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Current balance is <b>%d%%</b> left
hu: Balansz <b>%d%%</b> balra

en: Current balance is <b>%d%%</b> right
hu: Balansz <b>%d%%</b> jobbra

en: Current balance is <b>centered</b>
hu: Balansz <b>középen</b>

en: Custom
hu: Egyéni

en: Cut the current selection
hu: A jelenlegi kijelölés kivágása

en: Cymbal
hu: Cintányér

en: De_vice:
hu: Es_zköz:

en: Deactivate Solo - hear all the instruments
hu: Nem Szóló - minden hangszer hallhatóvá tétele

en: Deactivate the currently selected active effect
hu: Kikapcsolja a kijelölt aktív effektet

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default (%s)
hu: Alapértelmezés (%s)

en: Delays
hu: Késleltetők

en: Delete Fade Points
hu: Keverési pontok törlése

en: Delete the current selection
hu: A jelenlegi kijelölés törlése

en: Delete the currently active effects preset
hu: Effektek aktuális alapbeállításának törlése

en: Delete the currently active preset
hu: Aktuális alapbeállítás törlése

en: Delete the selected project template
hu: Az aktuális projekt sablon törlése

en: Device %d
hu: %d eszköz

en: Disable this instrument for recording
hu: Hangszer felvételének tiltása

en: Distortions
hu: Torzítók

en: Distribution:
hu: Disztribúció:

en: Do not load extensions on startup
hu: Ne töltsön be kiegészítőket induláskor

en: Don't add an instrument
hu: Ne adjon hozzá hangszert

en: Don't create the project
hu: Ne készítsen projektet

en: Don't load extensions or last project on startup (same as -ne)
hu: Ne töltsön be kiegészítőket vagy legutolsó projektet indításkor (ugyanaz mint a -ne)

en: Double click to change the time format
hu: Kattintsunk duplán az időformátum megváltoztatásához

en: Double-click an active effect to adjust its settings
hu: Kattintsunk duplán egy működő effektre a beállításainak módosításához

en: Double-click an effect to activate it
hu: Kattintsunk duplán egy effektre az aktiválásához

en: Double-click on a recent project to open
hu: Kattintsunk duplán egy korábbi projektre a megnyitásához

en: Downloading (%d%%)...
hu: Letöltés (%d%%)...

en: Downloading...
hu: Letöltés...

en: Drawing icons, images and other art.
hu: Ikonok, képek és más grafika rajzolása.

en: Drum Kit
hu: Dobkészlet

en: Edit Jokosher preferences
hu: A Jokosher beállításainak szerkesztése

en: Edit project templates
hu: Projekt sablonok szerkesztése

en: Effect
hu: Effekt

en: Effect Settings
hu: Effekt Beállításai

en: Electric Guitar
hu: Elektromos Gitár

en: Enable this instrument for recording
hu: Hangszer felvételének engedélyezése

en: Enter a name for your project and select a folder to store the project in:
hu: Írjunk be egy nevet a projektnek és válasszunk ki egy mappát amibe a projekt fájljai kerülnek:

en: Enter the author's name
hu: Írjuk be a szerző nevét

en: Enter the project's name
hu: Írjuk be a projekt nevét

en: Equalizers
hu: Equalizálók

en: Error in script %s
hu: Hiba a %s szkriptben

en: Error loading file:
hu: Nem sikerült a fájlt betölteni:

en: Event, %(name)s, %(dur)0.2f seconds long, starting at %(start)0.2f seconds.
hu: Esemény, %(name)s, %(dur)0.2f másodperc hosszú, a %(start)0.2f-nél kezdődik.

en: Ex_tensions
hu: Kiegészí_tők

en: Export File
hu: Fájl exportálása

en: Export a file to the destination of your choosing.
hu: Kiválasztott helyre exportálás.

en: Export current project to an audio file
hu: Aktuális projekt exportálása hangfájlba

en: Export to local directory
hu: Exportálás helyi mappába

en: Export to remote server
hu: Exportálás távoli kiszolgálóra

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: Filters
hu: Szűrők

en: Find and open an existing project
hu: Létező projekt keresése és megnyitása

en: Find out how you can help
hu: Hogyan tud segíteni

en: Flangers
hu: Flangerek

en: Force Jokosher to load without a welcome dialog or project
hu: Induljon a Jokosher üdvözlőképernyő vagy projekt nélkül

en: Force the welcome dialog to show on startup
hu: Jelenítse meg az üdvözlőképernyőt indításkor

en: GNOME Settings
hu: GNOME beállítások

en: GStreamer version:
hu: GStreamer verzió:

en: Gnonlin is missing!
hu: Hiányzik a Gnonlin!

en: Gnonlin version:
hu: Gnonlin verzió:

en: Gstreamer plugin gnonlin is not installed.
hu: A gnonlin nevű Gstreamer plugin nincs telepítve.

en: Harmonica
hu: Harmónika

en: Hide the audio level mixers
hu: Hangerő potméterek elrejtése

en: Icon
hu: Ikon

en: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos 
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia 
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin 
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte 
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX 
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann 
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>
hu: Gergely Máté
    Lévai Tamás
    Thomas Martin Klein
    ...

en: If this problem persists consider reporting a bug using the link in the help menu.
hu: Ha ez a hiba továbbra is fennál, kérem jelentse a hibát a Súgó menüben található linken keresztül.

en: Install
hu: Telepítés

en: Instrument Effects
hu: Hangszer Effektek

en: Instrument Name
hu: Hangszer neve

en: Invalid name or author.
hu: Hibás név vagy szerző.

en: It is recommended that you report this to the Jokosher developers or get help at http://www.jokosher.org/forums/
hu: Azt javasoljuk, hogy jelentse ezt a Jokosher fejlesztőinek vagy kérjen segítséget itt:
    http://www.jokosher.org/forums/

en: Jokosher Audio Editor
hu: Jokosher hangszerkesztő

en: Jokosher Extension Files (*.py *.egg)
hu: Jokosher Kiegészítők (*.py *.egg)

en: Jokosher Project File (*.jokosher)
hu: Jokosher Projekt Fájl (*.jokosher)

en: Keyboard
hu: Szintetizátor

en: L
hu: B

en: Listen to these effects
hu: Kijelölt effektek meghallgatása

en: Loading (%d%%)...
hu: Betöltés (%d%%)...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Location:
hu: Cím:

en: M_ove down...
hu: M_ozgatás le...

en: Manage instrument recording inputs
hu: Hangszerek felvételi bemenetének kezelése

en: Master Volume:
hu: Mester Hangerő

en: Minimize instrument
hu: Hangszer lekicsinyítése

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Mix_down As
hu: _Lekeverés mint...

en: Mixdown Profile:
hu: Lekeverési profil:

en: Mixdown Project
hu: Projekt lekeverése

en: Mixdown the project using these settings
hu: Projekt lekeverése az alábbi beállításokkal

en: Mixing Project
hu: Projekt Keverése

en: Mixing project to file: %s
hu: Projekt lekeverése a %s fájlba

en: Modulators
hu: Modulátorok

en: Move the selected active effect down on the effects chain
hu: A kiválasztott effekt hátrébbmozgatása az effektek láncolatában

en: Move the selected active effect up on the effects chain
hu: A kiválasztott effekt előrébbmozgatása az effektek láncolatában

en: Mute - silence this instrument
hu: Hangszer elnémítása

en: Name
hu: Név

en: New Project
hu: Új Projekt

en: Open a recent project
hu: Nemrég használt projekt megnyitása

en: Open an existing project
hu: Létező projekt megnyitása

en: Open the extension manager
hu: Kiterjesztéskezelő megnyitása

en: Oscillators
hu: Oszcillátorok

en: Other
hu: Egyéb

en: P_ipeline:
hu: _Adatcsatorna:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste the contents of the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Phasers
hu: Phaserek

en: Please enter the filename of the audio you wish to export. The audio will be exported to the location specified.
hu: Kérem írja be az exportálandó hangfájl nevét. Az exportálás a meghatározott helyre történik.

en: Please enter the name of the mixdown profile you wish to create.
hu: Kérem írja be a leendő lekeverési profil nevét.

en: Please make sure the extension <b>%s</b> is enabled.
hu: Kérem bizonyosodjon meg, hogy a <b>%s</b> kiegészítő aktív.

en: Please make sure the file exists, and the appropriate plugin is installed.
hu: Kérem ellenőrizze, hogy a fájl létezik, és a megfelelő plugin telepítve van.

en: Please select the mixdown actions you would like to add to mixdown profile <b>%s.</b>
hu: Kérem válassza ki azokat a lekeverési műveleteket, amelyeket hozzáakar adni a <b>%s.</b> lekeverési profilhoz.

en: Please select the mixdown actions you would like to add to the mixdown profile *profile*
hu: Kérem válassza ki a Lekeverési profilhoz adandó lekeverési műveleteket

en: Preparing to mixdown project
hu: Előkészülés a projekt lekeverésére...

en: Print debug output to stdout
hu: Hibainformáció kiíratása terminálba

en: Profile name:
hu: Profil neve:

en: Project Properties
hu: Projekt tulajdonságai

en: Project Templates
hu: Projekt sablonok

en: Projects from version "%s" are incompatible with this release.
hu: A "%s" verzió projektjei sajnos nem kompatibilisek ezzel a verzióval.

en: Quit Jokosher
hu: Kilépés a Jokosherből

en: R
hu: J

en: R_ecording Inputs...
hu: B_emenet felvétele...

en: Recorded audio
hu: Rögzített hangfelvétel

en: Recording...
hu: Felvétel...

en: Redo
hu: Megismétlés

en: Redo the previous edit
hu: Előző szerkesztési művelet megismétlése

en: Remove the currently selected extension
hu: A kijelölt kiegészítő eltávolítása

en: Remove the selected instrument
hu: A kijelölt hangszer eltávolítása

en: Replace
hu: Csere

en: Report a bug in Jokosher
hu: A Jokosher hibájának jelentése a fejlesztőknek

en: Reverbs
hu: Zengetők

en: Run External Script
hu: Külső szkript futtatása

en: Run an external script from the destination of your choosing.
hu: Külső szkript futtatása megadott helyről.

en: S_ample Rate:
hu: Mint_avételezés:

en: S_ystem:
hu: _Rendszer:

en: Save _As...
hu: Men_tés másként…

en: Save a copy of the current project
hu: Másolat mentése az aktuális projektről

en: Save as file type:
hu: Fájltípus szerinti mentés:

en: Save preferences and close
hu: Beállítások mentése és bezárás

en: Save the current project
hu: A jelenlegi projekt mentése

en: Save the current settings as a preset
hu: Jelenlegi beállítások alapértelmezetté tétele

en: Save the currently active effects as a preset
hu: Aktív effektek mentlése alapértelmezettként

en: Save the selected project template
hu: Kiválasztott projektsablon mentése

en: Save your selections and close this window
hu: A kijelölések mentése és az ablak becsukása

en: Saxophone
hu: Szaxofon

en: See your system information
hu: Rendszerinformációk megtekintése

en: Select A Folder
hu: Válasszon egy mappát

en: Select Export Location
hu: Válassza ki az exportálás helyét

en: Select a project to open from the list
hu: Válassza ki a megnyitandó projektet

en: Select the audio input to use with each instrument.
hu: Válasszunk ki minden hangszerhez audiobemenetet

en: Sent debug output to Gstreamer's debug system
hu: Hibainformáció küldése a Gstreamer hibajavító rendszerének

en: Server location:
hu: Kiszolgáló elérhetősége:

en: Server type:
hu: Kiszolgáló típus:

en: Set Time Signature
hu: Ütemmutató beállítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show as _Bars, Beats, Ticks
hu: Ütemenkénti mutatás

en: Show as _Hours, Minutes, Seconds
hu: Óra, perc, másodperc alapú mutatás

en: Show the audio level mixers
hu: Hangerő potméterek megjelenítése

en: Simulators
hu: Szimulátorok

en: Snap To Fade Points
hu: A keverési ponthoz másolás

en: Snare
hu: Pergő

en: Start Jokosher with an empty project
hu: A Jokosher egy üres projekttel induljon

en: Start playback
hu: Lejátszás indítása

en: Stop mixing the project
hu: A projekt keverésének leállítása

en: Stop playback
hu: Lejátszás leállítása

en: Stop recording
hu: Felvétel leállítása

en: Successfully created mixdown profile <b>%s.profile</b>.
hu: A(z) <b>%s.profile</b> lekeverési profil sikeresen létrejött.

en: Sys_tem:
hu: Ren_dszer:

en: System Information
hu: Rendszerinformáció

en: Testing Jokosher, and submitting bugs.
hu: A Jokosher tesztelése és hibák jelentése

en: The "%(custom-pipeline)s" sound system does not support device selection.
hu: A "%(custom-pipeline)s" hangrendszer nem támogatja az eszközválasztást.

en: The %(sound-system-name)s sound system does not support device selection.
hu: A %(sound-system-name)s hangrendszere nem támogatja az eszközválasztást.

en: The URI scheme '%s' is either invalid or not supported.
hu: Az '%s' URI séma érvénytelen vagy nem támogatott.

en: The URI scheme given is either invalid or not supported
hu: A megadott URI séma érvénytelen vagy nem támogatott

en: The encoding bin description is invalid: %s
hu: A kódoló bináris leírása hibás: %s

en: The file or folder location is write-protected.
hu: A fájl vagy mappa írásvédett.

en: The instruments '%(name1)s' and '%(name2)s' both have the same input selected. Please either disarm one, or connect it to a different input through 'Project -> Recording Inputs'
hu: A(z) '%(name1)s' és a(z) '%(name2)s' hangszerhez is ugyanaz a bemenet van beállítva. Vagy kapcsolja le az egyiket vagy állítsa át a bemeneteket a Projekt-> Felvételi bemenetek (Recording Inputs)

en: The mixdown profile %s does not exist
hu: A %s lekeverési profil nem létezik.

en: The project file could not be opened.
hu: A projektfájlt nem lehetett megnyitni.

en: The project file was created with version "%s" of Jokosher.
hu: A projektfájl a Jokosher "%s" verziójával készült.

en: The project references non-existant files:
hu: A projekt nem létező fájlokra hivatkozik:

en: The project:
    %s
    
    does not exist.
hu: A projekt:
    %s
    
    nem létezik.

en: The script %s does not exist.
hu: A %s szkript nem létezik.

en: There are no instruments to connect
hu: Nincs csatlakoztatható hangszer

en: There was a problem loading the extension
hu: Probléma merült fel a kiegészítő betöltésekor

en: There was a problem removing the extension
hu: Probléma merült fel a kiegészítő eltávolításakor

en: This is a Jokosher extension, which needs to be installed. Would you like to install it?
hu: Ez egy kiegészítő a Jokosher-hez, amit telepíteni kell a működéshez. Szeretné telepíteni?

en: This is a Jokosher extension; it is not meant to be run directly.
hu: Ez egy kiegészítő a Jokosher-hez; önmagában nem működik.

en: Time signature
hu: Időmutató

en: Timeline, %(bars)d bars, %(beats)d beats and %(ticks)d ticks in
hu: Idővonal, %(bars)d ütem, %(beats)d beütés és %(ticks)d és taktus

en: Timeline, %(hours)d hours, %(mins)d minutes, %(secs)d seconds and %(millis)d milliseconds in
hu: Idővonal, %(hours)d óra, %(mins)d perc, %(secs)d másodperc és %(millis)d milliszekundum

en: To <b>Split, Double-Click</b> the wave - To <b>Select, Shift-Click</b> and drag the mouse
hu: <b>Kattintsunk duplán a Szétvágáshoz</b> a hullámra - <b>kattintsunk a shiftet nyomva tartva és mozgassuk ez egeret a Kijelöléshez</b>

en: To install it, move it to the directory %s
    and run Jokosher.
hu: A telepítéséhez másoljuk a %s könyvtárba
    és indítsuk el a Jokosher-t.

en: Tom Tom
hu: Tam Tam

en: Trim
hu: Levágás

en: Trumpet
hu: Trombita

en: Type
hu: Típus

en: Type here to search for an instrument
hu: Írjunk ide a hangszerek közötti kereséshez

en: Unable to create project.
    
    %s
hu: Nem sikerült létrehozni a projektet.
    
    %s

en: Unable to load required Gstreamer plugin:
hu: Nem sikerült betölteni a szükséges Gstreamer plugint:

en: Unable to unzip the project file %s
hu: Nem tudtam kitömöríteni a %s projektfájlt

en: Unclassified
hu: Nem-besorolt

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo the last edit
hu: Az utolsó szerkesztés visszavonása

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Author
hu: Ismeretlen Szerző

en: Unmute - hear this instrument
hu: Hangszer hallhatóvá tétele

en: Use GNOME Settings
hu: GNOME beállítások használata

en: Use these effect settings
hu: Ezen effektbeállítások használata

en: Use these effects
hu: Ezen effektek használata

en: Use these settings
hu: Beállítások elfogadása

en: User manual contents
hu: Kézikönyv tartalomjegyzéke

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Version information, credits and licence
hu: Verzióinformáció, készítők és licensz

en: Violin
hu: Hegedű

en: Visit Jokosher's online forums
hu: Látogassunk el a Jokosher fórumaira

en: Vocal
hu: Vokál

en: Volume:
hu: Hangerő:

en: Welcome to Jokosher!
hu: A Jokosher üdvözli Önt!

en: Would you like to restore the current project?
hu: Szeretné visszaálítani a jelenlegi projektet?

en: Writing code and features in Python.
hu: Kód és funkcionalitás írása Pythonban.

en: Writing simple to read documentation.
hu: Egyszerű és érthető dokumentáció készítése.

en: You already have a extension with the name %s installed; would you like to replace it?
hu: Már van egy %s nevű kiegészítő telepítve, kicseréljük erre?

en: You must have Gstreamer plugin gnonlin version 0.10.4.2 or later.
hu: Gstreamer gnonlin pluginjának 0.10.4.2-es vagy újabb változatára van szükség.

en: You must have Gstreamer version 0.10.9 or higher.
hu: Gstreamer 0.10.9-es vagy újabb változatára van szükség.

en: You must have the Gstreamer plugin packs gst-plugins-base and gst-plugins-good installed.
hu: A  Gstreamer plugin-hoz szükséges telpített gst-plugins-base és gst-plugins-good telepítése.

en: Your music file is being mixed. This can take some seconds.
hu: A hangfájlod keverése folyamatban, ez eltarthat néhány másodpercig.

en: Your new extension is now available in Jokosher!
hu: Az új kiegészítő most már elérhető a Jokosherben!

en: Zoom in timeline
hu: Idővonal nagyítása

en: Zoom out timeline
hu: Idővonal kicsinyítése

en: Zoom the timeline - Right-Click to reset to the default level
hu: Idővonal nagyítás - Jobb egérgombbal visszaállítható az eredetire

en: _Activate effect
hu: Effekt _Aktiválása

en: _Add Audio File...
hu: Hangfájl Hozzá_adása...

en: _Author:
hu: _Szerző:

en: _Browse for an Existing Project
hu: _Meglévő projekt megnyitása

en: _Change Instrument Type...
hu: H_angszer típusának módosítása...

en: _Contributing to Jokosher
hu: _Csatlakozom a Jokosherhez

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Create a New Project
hu: _Új projekt létrehozása

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Don't open anything
hu: Ne n_yisson meg semmit

en: _Don't show this on start-up
hu: _Ne mustassa ezt az ablakot indulásnál

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Encoding:
hu: Kó_dolás:

en: _File
hu: _Fájl

en: _Folder:
hu: _Mappa:

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Instrument
hu: _Hangszer

en: _Manage Extensions...
hu: _Kiegészítők kezelése...

en: _Mixdown
hu: _Lekeverés

en: _Mixdown Project...
hu: Pro_jekt lekeverése...

en: _Move up...
hu: _Mozgatás fel...

en: _Name:
hu: _Név:

en: _New...
hu: _Új

en: _Online Forums
hu: Internetes Fórum_ok

en: _Open Selected Project
hu: K_iválasztott projekt megnyitása

en: _Open most recent project
hu: _Legutóbbi projekt megnyitása

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: _Pipeline:
hu: Adat_csatorna:

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Project Name:
hu: A _projekt neve:

en: _Recent Projects
hu: Nem_rég Használt Projektek

en: _Remove Selected Instrument
hu: Ki_választott hangszer eltávolítása

en: _Report Bug...
hu: Hi_bajelentés küldése

en: _Restore Project
hu: P_rojekt viszaálltása

en: _Search:
hu: _Keresés:

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Show welcome dialog
hu: _Üdvözlő képernyő mutatása

en: _Split
hu: _Szétvágás

en: _System Information
hu: _Rendszerinformáció

en: _Template Name:
hu: _Sablon neve:

en: _Time Format
hu: Időformá_tum

en: _Use project template
hu: Pr_ojektsablon használata

en: autoaudiosink
hu: automatahangsüllyesztés
