jokosher - en to no translation catalogue (258 entries)

en: 
    See http://doc.jokosher.org/Installation for more details.
no: 
    Se http://doc.jokosher.org/Installation for flere detaljer.

en: 
    The project references non-existant images:
no: 
    Prosjektet refererer til ikke-eksisterende bilder:

en: %(title)s by %(artist)s
no: %(title)s av %(artist)s

en: %s
     Invalid or corrupt project file, will not open.
no: %s
     Ugyldig eller korrupt prosjektfil, kan ikke åpne.

en: -parameter not readable-
no: -Uleselig parameter-

en: <b>Active effects for: </b>
no: <b>Aktive effekter for: </b>

en: <b>Application Start-up</b>
no: <b>Programoppstart</b>

en: <b>Art</b>
no: <b>Kunst</b>

en: <b>Click</b> the buttons below the selection to do something to that portion of audio.
no: <b>Klikk</b> knappene under for å modifisere lyddelen.

en: <b>Coding</b>
no: <b>Koding</b>

en: <b>Documentation</b>
no: <b>Dokumentasjon</b>

en: <b>Effect Name</b>
no: <b>Effektnavn</b>

en: <b>Effects</b>
no: <b>Effekter</b>

en: <b>Instruments Not Shown:</b>
no: <b>Instrumenter som ikke vises:</b>

en: <b>Jokosher is an Open Source project that is driven by a community of contributors. To make Jokosher rock, we need your help!</b>
no: <b>Jokosher er et Open Source-prosjekt som er drevet av en gruppe bidragsytere. Vi trenger din hjelp for å gjøre Jokosher bedre!</b>

en: <b>Recent Projects</b>
no: <b>Tidligere prosjekter</b>

en: <b>Right-click</b> for more options.
no: <b>Høyreklikk</b> for flere valgmuligheter.

en: <b>Testing</b>
no: <b>Tester</b>

en: <b>Time Signature</b>
no: <b>Tidssignatur</b>

en: <b>To find out more, visit:</b>
no: <b>For å finne ut mer, besøk:</b>

en: <big>Couldn't launch the contributing website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
no: <big>Kunne ikke åpne bidrags-nettsiden automatisk.</big>
    
    Vennligst besøk %s for tilgang.

en: <big>Couldn't launch the forums website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access them.
no: <big>Kunne ikke åpne forumets nettside automatisk.</big>
    
    Vennligst besøk %s for tilgang.

en: <big>Couldn't launch the jokosher website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
no: <big>Kunne ikke åpne nettsiden automatisk.</big>
    
    Vennligst besøk %s for tilgang.

en: <big>Couldn't launch the launchpad website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
no: <big>Kunne ikke åpne nettsiden automatisk.</big>
    
    Vennligst besøk %s for tilgang.

en: <big>Some functionality will not work correctly or at all.</big>
    
    %s
no: <big>Noe funksjonalitet vil ikke virke korrekt eller i det hele tatt.</big>
    
    %s

en: <span size='large' weight='bold'>Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
no: <span size='large' weight='bold'>Lagre endringer i prosjektet "%s" før avslutting?</span>
    
    Du mister endringene dine om du ikke lagrer dem.

en: A file or folder with this name already exists. Please choose a different project name and try again.
no: En fil eller mappe med dette navnet finnes allerede. Vennligst velg et annet navn og prøv igjen.

en: Acoustic Guitar
no: Akustisk Gitar

en: Activate Solo - silence all other instruments
no: Aktiver solo - demp alle andre instrumenter

en: Activate the selected effect
no: Aktiver den valgte effekten

en: Add Audio File
no: Legg til lydfil

en: Add Audio File...
no: Legg til lydfil

en: Add Instrument
no: Legg til instrument

en: Add an audio file to the project
no: Legg en lydfil til prosjektet

en: Add an audio file to the selected instrument
no: Legg en lydfil til det valgte instrumentet

en: Add an extension
no: Legg til en utvidelse

en: Add an instrument
no: Legg til et instrument

en: Add an instrument to the project
no: Legg et instrument til prosjektet

en: Add the selected instrument
no: Legg til det valgte instrumentet

en: Adjust instrument balance. Right-click to center
no: Juster instrumentbalanse. Høyreklikk for å sentrere

en: Adjust the amount of beats per measure
no: Juster antall slag per måling

en: Adjust the settings for the currently selected active effect
no: Juster innstillingene for den valgte effekten

en: All Files
no: Alle filer

en: Amplifiers
no: Forsterkere

en: An error occurred when trying to launch the preferences for the extension
no: En feil oppstod ved forsøk på å åpne instillingene for utvidelsen

en: Arm an instrument, then click here to begin recording
no: Velg et instrument og klikk her for å begynne opptak

en: Audio File
no: Lydfil

en: Balance:
no: Balanse:

en: Bass Drum
no: Basstromme

en: Bass Guitar
no: Bassgitar

en: Beats per minute
no: Beats i minuttet

en: Broken
no: Ødelagt

en: Cancel the mixdown
no: Avbryt nedmiksing

en: Change Instrument Type
no: Bytt instrumenttype

en: Change Jokosher preferences
no: Endre innstillingene i Jokosher

en: Change the timeline
no: Endre tidslinjen

en: Change the timeline to show bars, beats and ticks
no: Endre tidslinjen for å vise bars, beats, og ticks

en: Change the timeline to show hours, minutes and seconds
no: Endre tidslinjen så den viser timer, minutter og sekunder

en: Change type of the selected instrument
no: Endre valgt instrumenttype

en: Choose a Jokosher Extension file
no: Velg en Jokosher utvidelsesfil

en: Choose a Jokosher project file
no: Velg en Jokosher prosjektfil

en: Choose a chain effects preset.
no: Velg kjede-effektvalg

en: Choose a location to save the project
no: Velg stedet hvor prosjektet skal lagres

en: Choose an effect preset.
no: Velg en effekt.

en: Choose one or more instruments to add to your project.
no: Velg ett eller flere instumenter å legge til ditt prosjekt.

en: Choose the new instrument type for %s
no: Velg ny instrumenttype for %s

en: Chorus
no: Kor

en: Clear the list of recent projects
no: Slett listen av nylige prosjekter

en: Click and hold to fast forward
no: Klikk og hold for å spole fremover

en: Click and hold to rewind
no: Klikk og hold for å spole bakover

en: Close _Without Saving
no: Lukk _uten å lagre

en: Close the current project
no: Lukk nåværende prosjekt

en: Close the extension manager
no: Lukk utvidelsesbehandleren

en: Compressors
no: Kompressorer

en: Configure Instrument Effects
no: Konfigurer instrumenteffekter

en: Copy file to project
no: Kopier fil til prosjektet

en: Copy the current selection
no: Kopiere nåværende markering

en: Could not initialize project.
no: Kan ikke initialisere prosjekt

en: Create a new project
no: Lag et nytt prosjekt

en: Create the project
no: Lag prosjektet

en: Cu_t
no: K_lipp ut

en: Current balance is <b>%d%%</b> left
no: Balanse er <b>%d%%</b> venstre

en: Current balance is <b>%d%%</b> right
no: Balanse er <b>%d%%</b> høyre

en: Current balance is <b>centered</b>
no: Balanse <b>sentrert</b>

en: Cut the current selection
no: Klipp nåværende markering

en: Cymbal
no: Symbal

en: Deactivate Solo - hear all the instruments
no: Deaktiver solo - hør alle instrumenter

en: Deactivate the currently selected active effect
no: Deaktiver den valgte effekten

en: Default
no: Standard

en: Delays
no: Forsinkelser

en: Delete Fade Points
no: Slett Fadepunkter

en: Delete the current selection
no: Slett nåværende markering

en: Delete the currently active effects preset
no: Slett aktivt effekt-forvalg

en: Delete the currently active preset
no: Slett aktivt forvalg

en: Disable this instrument for recording
no: Skru av instrumentet for innspilling

en: Distortions
no: Forvregninger

en: Do not load extensions on startup
no: Ikke last utvidelse under oppstart

en: Don't add an instrument
no: Ikke legg til et instrument

en: Don't create the project
no: Ikke opprett prosjektet

en: Don't load extensions or last project on startup (same as -ne)
no: Ikke last utvidelser eller siste prosjekt under oppstart (samme som -ne)

en: Double click to change the time format
no: Dobbelklikk for å endre tidsformatet

en: Double-click an active effect to adjust its settings
no: Dobbelklikk på den aktive effekten for å endre innstillingene

en: Double-click an effect to activate it
no: Dobbelklikk på en effekt for å aktivere den

en: Double-click on a recent project to open
no: Dobbeltklikk på et nylig prosjekt for å åpne

en: Downloading (%d%%)...
no: Laster ned (%d%%)...

en: Downloading...
no: Laster ned...

en: Drawing icons, images and other art.
no: Tegne ikoner, bilder, og annen kunst.

en: Drum Kit
no: Trommesett

en: Edit Jokosher preferences
no: Ender instillingene for Jokosher

en: Effect
no: Effekt

en: Effect Settings
no: Effektinstillinger

en: Electric Guitar
no: Elektrisk gitar

en: Enable this instrument for recording
no: Ta opp med dette instrumentet

en: Enter a name for your project and select a folder to store the project in:
no: Skriv inn et navn til ditt prosjekt og velg en mappe å lagre prosjektet i:

en: Enter the author's name
no: Skriv inn artistnavn

en: Enter the project's name
no: Skriv inn prosjektnavn

en: Error in script %s
no: Feil i skript %s

en: Error loading file:
no: Feil ved lasting av filen:

en: Event, %(name)s, %(dur)0.2f seconds long, starting at %(start)0.2f seconds.
no: Hendelse, %(name)s, %(dur)0.2f sekunder lang, starter på %(start)0.2f sekunder.

en: Ex_tensions
no: Ut_videlser

en: Export current project to an audio file
no: Eksporter nåværende prosjekt til en lydfil

en: Filters
no: Filter

en: Find and open an existing project
no: Finn og åpne et eksisterende prosjekt

en: Find out how you can help
no: Hvordan kan jeg hjelpe?

en: Force Jokosher to load without a welcome dialog or project
no: Påtving Jokosher å starte opp uten velkomsdialog eller prosjekt

en: Force the welcome dialog to show on startup
no: Påtving velkomstdialog under oppstart

en: Gstreamer plugin gnonlin is not installed.
no: Gstreamer utvidelse gnonlin er ikke installert

en: Harmonica
no: Munnspill

en: Install
no: Installer

en: Instrument Effects
no: Instrumenteffekter

en: Invalid name or author.
no: Ugyldig navn eller artist.

en: It is recommended that you report this to the Jokosher developers or get help at http://www.jokosher.org/forums/
no: Det er anbefalt at du rapporterer dette til utviklerne av Jokosher eller søker hjelp på http://www.jokosher.org/forums/

en: Jokosher Extension Files (*.py *.egg)
no: Jokosher filendelser (*.py *.egg)

en: Jokosher Project File (*.jokosher)
no: Jokosher prosjektfil (*.jokosher)

en: L
no: V

en: Listen to these effects
no: Lytt til disse effektene

en: Loading (%d%%)...
no: Laster inn (%d%%)

en: Loading...
no: Laster inn ...

en: M_ove down...
no: Flytt _ned

en: Manage instrument recording inputs
no: Behandle instrumentopptakstilkoplinger

en: Master Volume:
no: Master Volum:

en: Minimize instrument
no: Minimer instrument

en: Miscellaneous
no: Diverse

en: Mixdown Project
no: Miks ned prosjekt

en: Mixdown the project using these settings
no: Miks ned prosjektet med disse innstillingene

en: Mixing Project
no: Mikser prosjekt

en: Mixing project to file: %s
no: Mikser prosjekt til fil: %s

en: Modulators
no: Modulatorer

en: Move the selected active effect down on the effects chain
no: Flytt den valgte effekten ned i effektkjeden

en: Move the selected active effect up on the effects chain
no: Flytt den valgte effekten opp i effektkjeden

en: Mute - silence this instrument
no: Dempe - gjør dette instrumentet stille

en: Name
no: Navn

en: New Project
no: Nytt prosjekt

en: Open a recent project
no: Åpne et nylig prosjekt

en: Open an existing project
no: Åpne et eksisterende prosjekt

en: Open the extension manager
no: Åpne tilleggsbehandleren

en: Oscillators
no: Oscillatorer

en: Other
no: Annen

en: Paste the contents of the clipboard
no: Lim-inn innhold fra clipboard

en: Please make sure the file exists, and the appropriate plugin is installed.
no: Sjekk at filen eksisterer og at en korrekt utvidelse er installert

en: Preparing to mixdown project
no: Forbereder nedmiksing av prosjektet

en: Print debug output to stdout
no: Skriv debug-ut til stdout

en: Projects from version "%s" are incompatible with this release.
no: Prosjekt fra versjon "%s" er ikke støttet av denne versjonen

en: Quit Jokosher
no: Avslutt Jokosher

en: R
no: H

en: Recorded audio
no: Innspilt lyd

en: Recording...
no: Tar opp...

en: Redo
no: Gjør om

en: Redo the previous edit
no: Utfør forrige redigering igjen

en: Remove the currently selected extension
no: Fjern den valgte utvidelsen

en: Remove the selected instrument
no: Fjern det valgte instrumentet

en: Replace
no: Erstatt

en: Report a bug in Jokosher
no: Rapporter feil i Jokosher

en: Save a copy of the current project
no: Lagre en kopi av nåværende prosjekt

en: Save as file type:
no: Lagre som filtype:

en: Save preferences and close
no: Lagre instillinger og lukk

en: Save the current project
no: Lagre nåværende prosjekt

en: Save the current settings as a preset
no: Lagre nåværende innstillinger som et forvalg

en: Save the currently active effects as a preset
no: Lagre aktive effekter som et forvalg

en: Save your selections and close this window
no: Lagre valg og avslutt vindu

en: Saxophone
no: Saksofon

en: Select A Folder
no: Velg en mappe

en: Select a project to open from the list
no: Velg et prosjekt fra listen og åpne det

en: Select the audio input to use with each instrument.
no: Velg lyd-inngang for hvert instrument

en: Sent debug output to Gstreamer's debug system
no: Sendte debug til Gstreamers debugsystem

en: Set Time Signature
no: Sett tidssignatur

en: Settings
no: Innstillinger

en: Show as _Bars, Beats, Ticks
no: Vis som _Bars, Beats, Ticks

en: Show as _Hours, Minutes, Seconds
no: Vis som _Timer, Minutter, Sekunder

en: Simulators
no: Simulatorer

en: Snap To Fade Points
no: rett inn til fadepunkter

en: Start Jokosher with an empty project
no: Starte Jokosher med et tomt prosjekt

en: Start playback
no: Start avspilling

en: Stop mixing the project
no: Stopp miksing av prosjektet

en: Stop playback
no: Stopp avspilling

en: Stop recording
no: Stopp innspilling

en: Testing Jokosher, and submitting bugs.
no: Teste Jokosher og melde feil.

en: The URI scheme '%s' is either invalid or not supported.
no: URI-skjema '%s' er enten ugyldig eller ikke støttet

en: The URI scheme given is either invalid or not supported
no: Det gitte URI-skjema er enten ugyldig eller ikke støttet

en: The file or folder location is write-protected.
no: Filen eller katalogen er skrivebeskyttet

en: The project file could not be opened.
no: Prosjektfilen kan ikke åpnes.

en: The project file was created with version "%s" of Jokosher.
no: Prosjektfilen ble laget med versjon "%s" av Jokosher.

en: The project references non-existant files:
no: Prosjektet refererer til ikke-eksisterende filer:

en: The project:
    %s
    
    does not exist.
no: Prosjektet:
    %s
    
    eksisterer ikke.

en: There are no instruments to connect
no: Det finnes ingen instrumenter som kan tilkobles

en: There was a problem loading the extension
no: Det oppstod et problem ved lasting av utvidelsen

en: There was a problem removing the extension
no: Det oppstod problemer ved fjerning av utvidelsen

en: This is a Jokosher extension, which needs to be installed. Would you like to install it?
no: Dette er en utvidelse for Jokosher, som må installeres før bruk. Vil du installere den?

en: This is a Jokosher extension; it is not meant to be run directly.
no: Dette er en Jokosher-utvidelse; den er ikke skapt for direktekjøring.

en: Time signature
no: Tidssignatur

en: Timeline, %(bars)d bars, %(beats)d beats and %(ticks)d ticks in
no: Tidslinje, %(bars)d bars, %(beats)d beats og %(ticks)d ticks i

en: Timeline, %(hours)d hours, %(mins)d minutes, %(secs)d seconds and %(millis)d milliseconds in
no: Tidslinje, %(hours)d Timer, %(mins)d minutter, %(secs)d sekunder and %(millis)d millisekunder i

en: To <b>Split, Double-Click</b> the wave - To <b>Select, Shift-Click</b> and drag the mouse
no: For å <b>dele, dobbeltklikk</b> bølgen - for å <b>velge, shift-klikk</b> og dra med musen

en: To install it, move it to the directory %s
    and run Jokosher.
no: For å installere den, flytt den til mappen %s
    og kjør Jokosher.

en: Trim
no: Beskjær

en: Trumpet
no: Trompet

en: Type
no: Type:

en: Type here to search for an instrument
no: Skriv her for å søke etter et instrument

en: Unable to create project.
    
    %s
no: Kan ikke opprette prosjekt
    
    %s

en: Unable to load required Gstreamer plugin:
no: Kan ikke laste påkrevd Gstreamer-utvidelse:

en: Unable to unzip the project file %s
no: Kan ikke pakke ut prosjektfil %s

en: Unclassified
no: Uklassifisert

en: Undo
no: Angre

en: Undo the last edit
no: Angre siste redigering

en: Unknown Author
no: Ukjent Artist

en: Unmute - hear this instrument
no: Avstum - hør dette instrumentet

en: Use these effect settings
no: Bruk disse effektinstillingene

en: Use these effects
no: Bruk disse effektene

en: Use these settings
no: Bruk disse instillingene

en: User manual contents
no: Innhold i brukermanual

en: Version information, credits and licence
no: Versjonsinformasjon, credits og lisens

en: Violin
no: Fiolin

en: Visit Jokosher's online forums
no: Besøk Jokoshers forum på internett

en: Vocal
no: Vokal

en: Volume:
no: Volum:

en: Welcome to Jokosher!
no: Velkommen til Jokosher!

en: Writing code and features in Python.
no: Skrive kode og funksjoner i Python.

en: Writing simple to read documentation.
no: Skrive enkel og leselig dokumentasjon.

en: You already have a extension with the name %s installed; would you like to replace it?
no: Det eksisterer allerede en utvidelse som heter %s; vil du overskrive den?

en: You must have Gstreamer plugin gnonlin version 0.10.4.2 or later.
no: Du må ha Gstreamer utvidelse gnonlin version 0.10.4.2 eller høyere.

en: You must have Gstreamer version 0.10.9 or higher.
no: Du må ha Gstreamer versjon 0.10.9 eller høyere.

en: You must have the Gstreamer plugin packs gst-plugins-base and gst-plugins-good installed.
no: du må ha Gstreamer utvidelsespakke gst-plugins-base og gst-plugins-good installert.

en: Your new extension is now available in Jokosher!
no: Den nye utvidelsen er nå tilgjengelig i Jokosher!

en: _Activate effect
no: _Aktiver effekt

en: _Add Audio File...
no: _Legg til lydfil

en: _Contributing to Jokosher
no: _Bidra til jokosher

en: _Copy
no: _Kopier

en: _Delete
no: _Slett

en: _Edit
no: _Rediger

en: _File
no: _Fil

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Move up...
no: Flytt _opp

en: _Online Forums
no: _Forum på internett

en: _Recent Projects
no: _Nylige prosjekt

en: _Report Bug...
no: _Rapporter feil

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: _Split
no: _Del opp

en: _Time Format
no: _Tidsformat
