jokosher - en to tr translation catalogue (218 entries)

en: 
    The project references non-existant images:
tr: 
    Proje varolmayan dosyalara başvuruyor:

en: %(title)s by %(artist)s
tr: %(artist)s - %(title)s

en: -parameter not readable-
tr: -parametre okunamıyor-

en: <b>Active effects for: </b>
tr: <b>Efektleri ayarlanan kanal:</b>

en: <b>Application Start-up</b>
tr: <b>Program Başlangıcı</b>

en: <b>Art</b>
tr: <b>Grafikler</b>

en: <b>Coding</b>
tr: <b>Programlama</b>

en: <b>Documentation</b>
tr: <b>Belgeleme</b>

en: <b>Effect Name</b>
tr: <b>Efekt Adı</b>

en: <b>Effects</b>
tr: <b>Efektler</b>

en: <b>Instruments Not Shown:</b>
tr: <b>Gösterilmeyen Enstrümanlar:</b>

en: <b>Jokosher is an Open Source project that is driven by a community of contributors. To make Jokosher rock, we need your help!</b>
tr: Jokosher bir grup gönüllü tarafından sürdürülen açık kaynak kodlu bir projedir. Jokosher'ı harika yapmak için yardımınıza ihtiyacımız var!

en: <b>Recent Projects</b>
tr: <b>Son Projeler</b>

en: <b>Right-click</b> for more options.
tr: Daha fazla seçenek için <b>sağ tıklayın</b>

en: <b>Testing</b>
tr: <b>Deneme</b>

en: <b>Time Signature</b>
tr: <b>Ölçü</b>

en: <b>To find out more, visit:</b>
tr: <b>Daha fazla bilgi için:</b>

en: <big>Couldn't launch the jokosher website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
tr: <big>Jokosher web sitesi otomatik olarak açılamadı.</big
    
    Siteye şu adresten erişebilirsiniz: %s

en: <big>Couldn't launch the launchpad website automatically.</big>
    
    Please visit %s to access it.
tr: <big>Launchpad web sitesi otomatik olarak açılamadı.</big
    
    Siteye şu adresten erişebilirsiniz: %s

en: A file or folder with this name already exists. Please choose a different project name and try again.
tr: Bu isimde bir dosya veya klasör zaten var. Lütfen farklı bir proje adı seçerek tekrar deneyin.

en: Acoustic Guitar
tr: Akustik Gitar

en: Activate the selected effect
tr: Seçili Efekti Etkinleştir

en: Add Audio File
tr: Ses Dosyası Ekle

en: Add Audio File...
tr: Ses Dosyası Ekle...

en: Add Instrument
tr: Enstrüman Ekle

en: Add an audio file to the project
tr: Projeye bir ses dosyası ekle

en: Add an audio file to the selected instrument
tr: Seçili enstrümana bir ses dosyası ekle

en: Add an extension
tr: Bir uzantı ekle

en: Add an instrument
tr: Bir enstrüman ekle

en: Add an instrument to the project
tr: Projeye bir enstrüman ekle

en: Add the selected instrument
tr: Seçili enstrümanı ekle

en: Adjust the amount of beats per measure
tr: Ölçü başına düşen vuruş sayısını ayarla

en: Adjust the settings for the currently selected active effect
tr: Şu anda seçili etkin efektin ayarlarını değiştir

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Amplifiers
tr: Ampliler

en: An error occurred when trying to launch the preferences for the extension
tr: Eklentinin tercihlerini açmaya çalışırken bir hata oluştu

en: Arm an instrument, then click here to begin recording
tr: Bir enstrümanı kayıt için hazırladıktan sonra, kayda başlamak için buraya tıklayın

en: Audio File
tr: Ses Dosyası

en: Balance:
tr: Denge:

en: Bass Drum
tr: Bas Davul

en: Bass Guitar
tr: Bas Gitar

en: Beats per minute
tr: Dakikadaki vuruş sayısı

en: Broken
tr: Hatalı

en: Cancel the mixdown
tr: Son karıştırmayı iptal et

en: Cello
tr: Çello

en: Change Instrument Type
tr: Enstrüman Türünü Değiştir

en: Change Jokosher preferences
tr: Jokosher Ayarlarını Değiştir

en: Change the timeline
tr: Zaman hattını değiştir

en: Change the timeline to show bars, beats and ticks
tr: Zaman hattında ölçü, vuruş ve tıkları göster

en: Change the timeline to show hours, minutes and seconds
tr: Zaman hattında saat, dakika ve saniyeleri göster

en: Change type of the selected instrument
tr: Seçili enstrümanın türünü değiştir

en: Choose a Jokosher Extension file
tr: Bir Jokosher Eklentisi dosyası seçiniz

en: Choose a chain effects preset.
tr: Bir efekt zinciri önayarı seç

en: Choose a location to save the project
tr: Projeyi kaydetmek için bir yer seçin

en: Choose an effect preset.
tr: Bir efekt önayarı seçiniz

en: Choose one or more instruments to add to your project.
tr: Projeye eklemek için bir veya daha fazla enstrüman seçiniz.

en: Choose the new instrument type for %s
tr: %s için yeni enstrüman tipi seçiniz

en: Chorus
tr: Koro

en: Clear the list of recent projects
tr: Son projeler listesini temizle

en: Click and hold to fast forward
tr: Hızlı ilerlemek için tıklayıp basılı tutunuz

en: Click and hold to rewind
tr: Geri sarmak için tıklayıp basılı tutunuz

en: Close _Without Saving
tr: Kay_detmeden Kapat

en: Close the current project
tr: Projeyi kapat

en: Close the extension manager
tr: Eklenti yöneticisini kapat

en: Compressors
tr: Kompresörler

en: Configure Instrument Effects
tr: Enstrüman Efektlerini Ayarla

en: Copy file to project
tr: Dosyayı projeye kopyala

en: Copy the current selection
tr: Seçili öğeyi kopyala

en: Could not initialize project.
tr: Proje başlatılamadı.

en: Create a new project
tr: Yeni Proje Oluştur

en: Create the project
tr: Projeyi Yarat

en: Cu_t
tr: _Kes

en: Cut the current selection
tr: Seçili öğeyi kes

en: Cymbal
tr: Zil

en: Deactivate the currently selected active effect
tr: Seçili etkin efekti kapat

en: Default
tr: İlk değer

en: Delete Fade Points
tr: Sönüm Noktalarını Sil

en: Delete the current selection
tr: Seçili öğeyi sil

en: Delete the currently active effects preset
tr: Etkin efekt önayarını sil

en: Delete the currently active preset
tr: Etkin önayarı sil

en: Disable this instrument for recording
tr: Bu enstrümanı kayıt için etkisiz kıl

en: Distortions
tr: Distorsiyonlar

en: Do not load extensions on startup
tr: Başlangıçta eklentileri yükleme

en: Don't add an instrument
tr: Herhangi bir enstrüman ekleme

en: Don't create the project
tr: Projeyi oluşturma

en: Double click to change the time format
tr: Zaman biçemini değiştirmek için çift tıklayın

en: Double-click an active effect to adjust its settings
tr: Etkin bir efektin ayarlarını değiştirmek için çift tıklayın

en: Double-click an effect to activate it
tr: Bir efekti etkinleştirmek için çift tıklayın

en: Double-click on a recent project to open
tr: Güncel bir projeyi açmak için çift tıklayın

en: Downloading (%d%%)...
tr: İndiriliyor, (%d%%) tamamlandı...

en: Downloading...
tr: İndiriliyor...

en: Drawing icons, images and other art.
tr: İkonlar, resimler ve diğer görüntülerin çizimi

en: Drum Kit
tr: Davul Seti

en: Edit Jokosher preferences
tr: Jokosher tercihlerini düzenle

en: Effect
tr: Efekt

en: Effect Settings
tr: Efekt Ayarları

en: Electric Guitar
tr: Elektro Gitar

en: Enable this instrument for recording
tr: Bu enstrümanı kayıt için etkinleştir

en: Enter a name for your project and select a folder to store the project in:
tr: Projeniz için bir ad giriniz, ve projeyi saklamak için bir dizin seçiniz:

en: Enter the author's name
tr: Yazarın adını giriniz

en: Enter the project's name
tr: Projenin adını giriniz

en: Equalizers
tr: Ekolayzerler

en: Error loading file:
tr: Dosyayı okumada hata oluştu:

en: Ex_tensions
tr: _Eklentiler

en: Export current project to an audio file
tr: Şu anki projeyi bir ses dosyasına aktar

en: Filters
tr: Filtreler

en: Find and open an existing project
tr: Varolan bir projeyi bul ve aç

en: Find out how you can help
tr: Nasıl yardım edebilirsiniz?

en: Flangers
tr: Flanger'lar

en: Harmonica
tr: Mızıka

en: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos 
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia 
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin 
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte 
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX 
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann 
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>
tr: Iestyn Pryce <dylunio@gmail.com>
    Jerome S. Gotangco <jgotangco@ubuntu.com>
    torb <torrb@musiker.nu>
    Robert Renling Berencreuz <berencreuz@gmail.com>
    Ola Jeppsson <ola.jeppsson@gmail.com>
    Daniel Nylander <po@danielnylander.se>
    aruiz <aruiz@synaptia.net>
    Manuel Duran Moyano <mduran@ubiobio.cl>
    Laszlo Pandy <laszlok2@gmail.com>
    Iván Edgardo Vázquez Santos
    David Corrales <corrales.david@gmail.com>
    Benjamin A'Lee <bma@bmalee.eu>
    Peter Baričič <pbaricic@gmail.com>
    Артём Попов <artfwo@gmail.com>
    deepred <psalmos@swissinfo.org>
    KeepYourMind <keepyourmind@gmail.com>
    Georgy Faradzhev <georgy.faradzhev@gmail.com>
    Gendolf <pr-baukalo@rambler.ru>
    Rodrigo NSH <rodrigo.nsh@gmail.com>
    Christian Reis <kiko@async.com.br>
    Lourabe Multimédia
    Tomasz Dominikowski <dominikowski@gmail.com>
    Konrad Adamczyk <konrad@svx.pl>
    Hender <simsalabimladen@gmail.com>
    sklp
    Bård Aase <base@kvarteret.no>
    Pecisk <pecisk@gmail.com>
    Luca Ferretti <elle.uca@libero.it>
    Daniele Medri <daniele@medri.org>
    Igor Khanin
    Tobias Frederick <me@tbfr.org>
    Tim Fuchs <tim.fuchs@gmail.com>
    Ramona Barte
    Marcus Hochstadt
    Lebowski
    Julian Turner
    Dennis Lichtenthäler <dennis.lichtenthaeler@episode-iv.de>
    dyphil <dyphil@wanadoo.fr>
    XioNoX
    Stemp <StempUbuntu@gmail.com>
    Signez
    Pierre Slamich <pierre.slamich@gmail.com>
    Nicolas Velin <nsv@fr.st>
    Jean-Francois Arseneau <jf.arseneau@gmail.com>
    Guillaume Hoffmann
    Gabriel de Perthuis <gabriel.de-perthuis@laposte.net>
    Bruno Bord <bruno@jehaisleprintemps.net>
    Mikko Virkkilä <mvirkkil@cc.hut.fi>
    Boyd Timothy
    William Anderson<neuro@well.com>
    Sridhar Dhanapalan <sridhar@dhanapalan.com>
    Roger Light <roger@atchoo.org>
    Malcolm Parsons
    Peturrr <peterdekraker@planet.nl>
    jerven Bolleman <ik@jerven.eu>
    Mathias-K <mathias@computergeil.dk>
    Niels Kjøller Hansen <niels.k.h@gmail.com>
    David Nielsen <david@lovesunix.net>
    daave <fan.d.liu@gmail.com>

en: Install
tr: Kur

en: Instrument Effects
tr: Enstrüman Efektleri

en: Invalid name or author.
tr: Geçersiz ad veya yazar.

en: It is recommended that you report this to the Jokosher developers or get help at http://www.jokosher.org/forums/
tr: Bunu http://www.jokosher.org/forums/ adresinde Jokosher programcılarına bildirmeniz ve/veya yardım almanız tavsiye edilir.

en: Jokosher Extension Files (*.py *.egg)
tr: Jokosher Eklenti Dosyaları (*.py *.egg)

en: Jokosher Project File (*.jokosher)
tr: Jokosher Proje Dosyası (*.jokosher)

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Listen to these effects
tr: Bu efektleri dinle

en: Loading (%d%%)...
tr: Yükleniyor, (%d%%) tamamlandı...

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: M_ove down...
tr: _Aşağıya taşı...

en: Manage instrument recording inputs
tr: Enstrüman kayıt girişlerini yönet

en: Master Volume:
tr: Ana Ses Seviyesi:

en: Miscellaneous
tr: Muhtelif

en: Modulators
tr: Modülatörler

en: Move the selected active effect down on the effects chain
tr: Seçili etkin efekti efekt zincirinde aşağıya kaydır

en: Move the selected active effect up on the effects chain
tr: Seçili etkin efekti efekt zincirinde yukarıya kaydır

en: Mute - silence this instrument
tr: Sessis - bu enstrümanı sustur

en: Name
tr: Ad

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: Open an existing project
tr: Yeni bir mevcut bir projeyi aç

en: Open the extension manager
tr: Eklenti yöneticisini aç

en: Other
tr: Diğer

en: Paste the contents of the clipboard
tr: Pano içeriğini yapıştır

en: Please make sure the file exists, and the appropriate plugin is installed.
tr: Dosyanın var olduğundan, ve gerekli eklentinin kurulu olduğundan emin olun.

en: Projects from version "%s" are incompatible with this release.
tr: Versiyon "%s" ile yaratılan projeler bu versiyonla uyumsuzdur.

en: Quit Jokosher
tr: Jokosher'dan çık

en: Recorded audio
tr: Kaydedilmiş ses

en: Recording...
tr: Kaydediliyor...

en: Redo
tr: Yinele

en: Redo the previous edit
tr: Son düzenlemeyi yinele

en: Remove the currently selected extension
tr: Seçili eklentiyi kaldır

en: Remove the selected instrument
tr: Seçili olan enstrümanı kaldır

en: Replace
tr: Değiştir

en: Report a bug in Jokosher
tr: Jokosher'daki hataları bildirin

en: Save a copy of the current project
tr: Şu anki projenin bir kopyasını kaydet

en: Save preferences and close
tr: Tercihleri kaydet ve kapat

en: Save the current project
tr: Şu anki projeyi kaydet

en: Save the current settings as a preset
tr: Şu anki ayarları bir önayar olarak kaydet

en: Save the currently active effects as a preset
tr: Etkin efektleri bir önayar olarak kaydet

en: Save your selections and close this window
tr: Seçenekleri kaydet ve bu pencereyi kapat

en: Saxophone
tr: Saksofon

en: Select A Folder
tr: Bir Dizin Seç

en: Select a project to open from the list
tr: Listeden açılacak projeyi seçiniz

en: Select the audio input to use with each instrument.
tr: Enstrümanlarda kullanılacak ses girişlerini seçiniz

en: Set Time Signature
tr: Ölçü

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show as _Bars, Beats, Ticks
tr: _Vuruş, Ölçü ve Tık cinsinden göster

en: Show as _Hours, Minutes, Seconds
tr: _Saat, Dakika, Saniye olarak göster

en: Snap To Fade Points
tr: Sönüm Noktalarına Tutun

en: Snare
tr: Trampet

en: Start Jokosher with an empty project
tr: Jokosher'ı boş bir projeyle başlat

en: Start playback
tr: Çalmayı başlat

en: Stop mixing the project
tr: Projeyi karıştırmayı durdur

en: Stop playback
tr: Çalmayı durdur

en: Testing Jokosher, and submitting bugs.
tr: Jokosher'ı deneme, ve hataları bildirme

en: The URI scheme '%s' is either invalid or not supported.
tr: %s URI şeması geçersiz veya desteklenmiyor

en: The file or folder location is write-protected.
tr: Dosya veya klasör yeri yazma-korumalı.

en: The project file could not be opened.
tr: Proje dosyası açılamadı.

en: The project file was created with version "%s" of Jokosher.
tr: Proje dosyası Jokosher'ın %s versiyonuyla yaratılmış.

en: The project references non-existant files:
tr: Proje var olmayan dosyalara referans veriyor:

en: The project:
    %s
    
    does not exist.
tr: %s
    adında
    
    bir proje yok.

en: There are no instruments to connect
tr: Bağlayacak bir enstrüman yok

en: There was a problem loading the extension
tr: Eklentiyi yüklemede bir sorun oluştu

en: There was a problem removing the extension
tr: Eklentiyi kaldırmada bir hata oluştu

en: This is a Jokosher extension, which needs to be installed. Would you like to install it?
tr: Bu kurulması gereken bir Jokosher eklentisidir. Kurmak ister misiniz?

en: This is a Jokosher extension; it is not meant to be run directly.
tr: Bu bir Jokosher eklentisidir; doğrudan çalıştırılamaz.

en: Time signature
tr: Ölçü

en: To install it, move it to the directory %s
    and run Jokosher.
tr: Kurmak için, dosyayı %s klasörüne taşıyın
    ve Jokosher'ı çalıştırın.

en: Trim
tr: Kırp

en: Trumpet
tr: Trompet

en: Type
tr: Tür

en: Type here to search for an instrument
tr: Bir enstrüman aramak için adını buraya girin

en: Unable to create project.
    
    %s
tr: Proje yaratılamıyor.
    
    %s

en: Unable to load required Gstreamer plugin:
tr: Gerekli Gstreamer eklentisi kurulamadı:

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo the last edit
tr: Son düzenlemeyi geri al

en: Unknown Author
tr: Bilinmeyen Yazar

en: Use these effect settings
tr: Bu efekt ayarlarını kullan

en: Use these effects
tr: Bu efektleri kullan

en: Use these settings
tr: Bu ayarları kullan

en: User manual contents
tr: Kullanım kılavuzu içeriği

en: Version information, credits and licence
tr: Versiyon bilgileri, emeği geçenler ve lisans

en: Violin
tr: Keman

en: Visit Jokosher's online forums
tr: Jokosher forumlarını ziyaret edin

en: Vocal
tr: Vokal

en: Volume:
tr: Ses seviyesi:

en: Welcome to Jokosher!
tr: Jokosher'a hoşgeldiniz!

en: Writing code and features in Python.
tr: Python'da kodlama ve yeni özellikler yazma

en: Writing simple to read documentation.
tr: Okunması kolay kullanım belgeleri yazma

en: You already have a extension with the name %s installed; would you like to replace it?
tr: %s adında bir eklenti zaten kurulu; yerine yenisini kurmak ister misiniz?

en: You must have the Gstreamer plugin packs gst-plugins-base and gst-plugins-good installed.
tr: gst-plugins-base ve gst-plugins-good adlı Gstreamer ekleni paketlerinin kurulu olması gerekli.

en: Your new extension is now available in Jokosher!
tr: Yeni eklentiniz Jokosher'da kullanıma hazır!

en: _Activate effect
tr: Efekti _Etkinleştir

en: _Add Audio File...
tr: _Ses Dosyası Ekle...

en: _Contributing to Jokosher
tr: Jokosher'a _Katkıda Bulunmak

en: _Copy
tr: K_opyala

en: _Delete
tr: Sil

en: _Edit
tr: D_üzen

en: _File
tr: _Dosya

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Instrument
tr: _Enstrüman

en: _Move up...
tr: _Yukarıya taşı...

en: _Report Bug...
tr: _Hata Raporu Gönder...

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _Split
tr: Ayır

en: _Time Format
tr: _Zaman Biçemi
