shutter - en to bg translation catalogue (241 entries)

en: 16 colors   - (4bit)
bg: 16 цвята - (4bit)

en: 256 colors  - (8bit)
bg: 256 цвята - (8bit)

en: 64 colors   - (6bit)
bg: 64 цвята - (6bit)

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
bg: Профил с име %s вече съществува. Желаете ли да го замените?

en: Account-settings could not be restored!
bg: Настройките за акаунта немогат да бъдат възстановени!

en: Account-settings could not be saved!
bg: Настройките за акаунта немогат да бъдат записани!

en: Accounts
bg: Акаунти

en: Actions
bg: Действия

en: Active mode
bg: Активен режим

en: Add some text to the screenshot
bg: Добавя текст към снимката

en: Adjust fill color and opacity
bg: Настройте цвета за запълване и прозрачността

en: Adjust line width
bg: Настройте дебелината

en: Adjust stroke color and opacity
bg: Настройте цвета и прозрачността на линията

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced selection tool
bg: Инструмент за сложна селекция

en: All compatible image formats
bg: Всички съвместими формати за изображение

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
bg: Изображение с име %s вече съществува. Да го заменя ли?

en: Automatic scrolling
bg: Автоматично превъртане

en: Automatically copy screenshot to clipboard
bg: Автоматично копирай снимката в clipboard

en: Behavior
bg: Поведение

en: C_lose all
bg: _Затвори всички

en: Cannot change working directory.
bg: Не мога да сменя работната директория.

en: Capture
bg: Запис

en: Capture a specific workspace
bg: Снимайте специфично работно поле

en: Capture aborted by user
bg: Заснемането прекратено от потребителя

en: Capture with selection
bg: Снимайте със селекция

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
bg: Снима само секция от прозореца. Вие ще имате възможността да изберете специфична лента като преместите курсора си върху нея.

en: Category
bg: Категория

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
bg: Цензурирайте част от вашата снимка за да скриете важни данни

en: Choose a location to save to
bg: Изберета папка за запазване

en: Choose a plugin
bg: Изберете джаджа

en: Choose a profile
bg: Избери профил

en: Choose account
bg: Изберете акаунт

en: Choose file to open
bg: Избери файл за отваряне

en: Choose fill color
bg: Изберете цвят за запълване

en: Choose folder
bg: Избери папка

en: Choose font color
bg: Изберете цвят на шрифта

en: Choose selection tool
bg: Инструмент за избиране на селекция

en: Choose stroke color
bg: Изберете цвят на линията

en: Click to add an auto-increment shape
bg: Натисни за добавяне на автоматично-увеличаваща се форма

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
bg: Натиснете за да цензурирате (използвайте Control или Shift за права линия)

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
bg: Натиснете за да рисувате (Използвайте Control за да нарисувате права линия)

en: Click-Drag to add a new text area
bg: Натиснете и преместете за да добавите нов текстов блок

en: Click-Drag to create a new arrow
bg: Натисни-Провлачи за създаване на нова стрела

en: Click-Drag to create a new ellipse
bg: Натиснете и преместете за да създадете нова елипса

en: Click-Drag to create a new rectangle
bg: Натиснете и преместете за да създадете нов правоъгълник

en: Click-Drag to create a new straight line
bg: Натиснете и преместете за да създадете права линия

en: Click-Drag to resize the canvas
bg: Натисни-Провлачи за оразмеряване на платното

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
bg: Натиснете и преместете за скалиране (използвайте Control за да скалирате пропорционално)

en: Close
bg: Затваряне

en: Command 'put' failed.
bg: Командата 'put' беше неуспешна

en: Compression
bg: Компресия

en: Configure global keybinding for capture
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Конфигурирайте глобалните клавиатурни връзки за снимане
    Форматът е както следва: "<Control>a" или "<Shift><Alt>F1". Програмата е либерална и позволява малки и големи букви, както и абревиатури като "<Ctrl>" и "<Ctrl>". Ако забраните извършването на някоя функция, то тогава няма да има клавиатурна връзка за нея.

en: Configure global keybinding for capture with selection
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Конфигурирайте глобалните клавиатурни връзки за снимане
    Форматът е както следва: "<Control>a" или "<Shift><Alt>F1". Програмата е либерална и позволява малки и големи букви, както и абревиатури като "<Ctrl>" и "<Ctrl>". Ако забраните извършването на някоя функция, то тогава няма да има клавиатурна връзка за нея.

en: Connection error!
bg: Проблем с връзката

en: Connection error.
bg: Проблем с връзката

en: Connection mode
bg: Режим на свързване

en: Copy this code to clipboard
bg: Копирайте този код в клипборда

en: Crop your screenshot
bg: Изрежете снимката на екрана

en: Current value
bg: Настояща стойност

en: Delay
bg: Изчакване

en: Delete profile
bg: Изтрий профил

en: Description
bg: Описание

en: Direct link
bg: Директен линк

en: Directory
bg: Директория

en: Display an arrow at the end of the line
bg: Показва стрела в края на линията

en: Display an arrow at the start of the line
bg: Показва стрела в началото на линията

en: Do_n't save
bg: Не _Запазвай

en: Draw a ellipse
bg: Чертане на елипса

en: Draw a freehand line
bg: Начертаване на линия на ръка

en: Draw a rectangle
bg: Чертане на правоъгълник

en: Draw a rectangular area using the mouse. To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
bg: Начертайте правоъгълна селекция, като използвате мишката си. За да заснемете снимка, натиснете Ентер. Натиснете Esc за да излезете.

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
bg: Начертайте правоъгълна зона с вашата мишка
    за да изберете специфична зона от екрана

en: Draw a straight line
bg: Начертаване на права линия

en: Draw an arrow
bg: Нарисувай стрела

en: Edit
bg: Редактиране

en: Enable zoom window
bg: Разреши приближение на прозореца

en: Entering your Accounts for specific hosting-sites is optional. If entered it will give you the same benefits as the upload on the website. If you leave these fields empty you will be able to upload to the specific hosting-partner as a guest.
bg: Влизането с вашите акаунти на специфични хостинг сайтове е по желание. Ако влезете с акаунта си, вие имате същите права, както когато качвате в уебсайта. Ако оставите полетата празни, вие ще имате възможността да качвате снимки в определени хостинг сайтове като гост.

en: Error while copying the image %s.
bg: Проблем при копирането на изображение %s

en: Error while opening directory %s.
bg: Проблем при отваряне на директория %s

en: Error while opening image %s.
bg: Проблем при отваряне на изображение %s

en: Error while renaming the image %s.
bg: Проблем при преименуване на изображение %s

en: Error while saving the image %s.
bg: Проблем при запазването на изображение %s.

en: Error while taking the screenshot.
bg: Грешка при заснемането на екрана.

en: Failed
bg: Неуспешно

en: File Transfer Protocol (FTP)
bg: Протокол за трансфер на файлове (FTP)

en: Filename
bg: Име на файл

en: Fill color
bg: Цвят за запълване

en: Font
bg: Шрифт

en: Font color
bg: Цвят на шрифта

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
bg: Генерирай също и умалено изображение.
    изберете процентен размер от оригиналният размер, който да бъде умаленото изображение

en: Gnome-Keybinding
bg: Gnome-Клавиатурни връзки

en: Guest
bg: Гост

en: Height
bg: Височина

en: Highlighter
bg: Маркер

en: Host
bg: Хост

en: Hotlink for websites
bg: Пълноразмерно изображение за сайтове

en: Icon
bg: Икона

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
bg[0]: Ако не запазите изображението, промените от последната минута ще бъдат загубени
bg[1]: Ако не запазите изображението, промените от последните %d минути ще бъдат загубени

en: Illegal URI.
bg: Невалидно URI

en: Image %s was not found on disk
bg: Изображението %s не е намерено на диска

en: Image format
bg: Формат на изображението

en: Import from current theme...
bg: Вмъкни от настоящата тема

en: Import from filesystem...
bg: Импортирай от файлова система

en: Import from session...
bg: Импортирай от сесия

en: Include cursor when taking a screenshot
bg: Вмъкни курсора при правене на снимка

en: Insert an arbitrary object or file
bg: Вмъкнете произволен обект или файл

en: Insert image
bg: Вмъкване на изображение

en: Invalid Filename
bg: Грешно име на файл

en: Language
bg: Език

en: Length
bg: Дължина

en: Limit to current monitor
bg: Лимитирай до текущият монитор

en: Line width
bg: Дебелина на линията

en: Loading files
bg: Зареждане на файлове

en: Login failed!
bg: Влизането неуспешно!

en: Login with username %s failed.
bg: Влизането с потребител %s беше неуспешно

en: Lower
bg: Снижаване

en: Main
bg: Главен

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
bg: Може би вашият курсор не може да бъде прихванат, или селектираната област е невалидна.

en: Minimize to tray when closing main window
bg: Минимизирай в tray при затваряне на главния прозорец

en: Name
bg: Име

en: New filename
bg: Ново име

en: New profile name
bg: Име на новият профил

en: New text...
bg: Нов текст...

en: No icon was found
bg: Не беше открита икона

en: No plugin installed
bg: Не е инсталирана джаджа

en: No plugin specified
bg: Не е избрана джаджа

en: No valid filetype specified
bg: Не е определен валиден файлов формат

en: Open wit_h
bg: Отвори с

en: Open with
bg: Отвори с

en: Opened all files with
bg: Всички файлове отворени със

en: Page Set_up
bg: _Настройки на страницата

en: Passive mode
bg: Пасивен режим

en: Password
bg: Парола

en: Path
bg: Директория

en: Places
bg: Места

en: Please check your connectivity and try again.
bg: Моля проверете интернет свързаността си и пробвайте отново.

en: Please check your credentials and try again.
bg: Моля проверете вашите пълномощия и опитайте отново

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
bg: Моля изчакайте, докато Shutter обнови информацията за разширенията

en: Please wait while your saved session is being restored
bg: Моля изчакайте, докато записаната ви сесия бъде възстановена

en: Plugin
bg: Джаджа

en: Plugins
bg: Джаджи

en: Preferences
bg: Настройки

en: Profile
bg: Профил

en: Profile could not be deleted
bg: Профилът неможе да бъде изтрит

en: Profile deleted
bg: Профилът изтрит

en: Public hosting
bg: Публичен хостинг

en: Quality
bg: Качество

en: Quality/Compression:
    High value means high size / high compression
    (depending on file format chosen)
bg: Качество/Компресия:
    Висока стойност означава голям размер / висока компресия
    (в зависимост от избрания формат)

en: Raise
bg: Повдигане

en: Recent _Files
bg: Последно отваряни _файлове

en: Reduce colors
bg: Намали цветовете

en: Register
bg: Регистрация

en: Rename image %s
bg: Преименувай изображение %s

en: Replacing it will overwrite its contents.
bg: Замяната ще изтрие текущото съдържание

en: Report a Problem
bg: Съобщаване за проблем

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
bg: Запазеният знак %s не може да бъде в името на файл.

en: Restoring session
bg: Възстановяване на сесията

en: Save
bg: Запиши

en: Save configuration as profile
bg: Запази конфигурацията като профил

en: Save current preferences as new profile
bg: Запазете текущите настройки като нов профил

en: Save the changes to image %s before closing?
bg: Запазване на промените по изображение %s преди затваряне

en: Se_ction
bg: _Секция

en: Section
bg: Секция

en: Select a file format
bg: Избери файлов формат

en: Select a window with your mouse
bg: Изберете ширина на прозореца с вашата мишка

en: Select font family and size
bg: Изберете шрифт и размер

en: Select item to move or resize it
bg: Изберете обект за преместване или увеличаване

en: Selected screenshots deleted
bg: Избраните снимки бяха изтрити

en: Selected screenshots removed
bg: Избраните снимки на екрана премахнати

en: Selection
bg: Избрано

en: Session
bg: Сесия

en: Session could not be restored!
bg: Сесията не може да бъде възстановена!

en: Session could not be saved!
bg: Сесията неможе да бъде записана

en: Set profile for current configuration
bg: Задай профил за настоящата конфигурация

en: Settings could not be restored!
bg: Настройките немогат да бъдат възстановени!

en: Settings could not be saved!
bg: Настройките немогат да бъдат записани

en: Settings loaded successfully
bg: Настройките заредени успешно

en: Settings saved successfully!
bg: Настройките записани успешно

en: Simple selection tool
bg: Инструмент за проста селекция

en: Skip
bg: Пропусни

en: Skip all
bg: Пропусни всички

en: Stroke color
bg: Цвят на линията

en: Take a screenshot of a specific window
bg: Снимайте специфичен прозорец

en: Take a screenshot of a website
bg: Направи снимка на уебстраница

en: Take a screenshot of your whole desktop
bg: Снимайте целият си десктоп

en: The advanced selection tool allows you to enlarge/shrink or move your selected area
    until you finally take the screenshot.
bg: Инструмента за сложни селекции ви позволява да уголемявате/свивате или преметвате вашата селектирана област
    докато накрая снимате.

en: The following plugins are installed
bg: Следните джаджи са инсталирани

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
bg: Изображението вече съществува в %s. Замяната ще изтрие нейното съдържание.

en: The simple selection tool is the fastest way of taking a screenshot.
    It provides an optional zoom window for precise shots.
bg: Инстумента за прости селекции е най-бързият начин за снимане.
    Той ви предоставя оптимално приближаване на прозореца за прецизни снимки

en: The timeout in seconds, or 0 to disable timeout
bg: Времето за изчакване в секунди, или 0, за да забраните изчакването

en: There was an error copying the image into %s.
bg: Възниккна проблем при копирането на изображението в %s.

en: There was an error determining the filename.
bg: Възникна грешка при определяне името на файла

en: There was an error opening the image.
bg: Възникна проблем при отварянето на изображението

en: There was an error renaming the image to %s.
bg: Възникна проблем при преименуването на изображението на %s

en: There was an error saving the image to %s.
bg: Възникна проблем при запазването на изображението в %s.

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
bg[0]: Тази опция е полезна, когато вие използвате повече от един монитор (%d монитор засечен)
bg[1]: Тази опция е полезна, когато вие използвате повече от един монитор (%d монитора засечени)

en: Thumbnail
bg: Умалено изображение

en: Thumbnail for forums
bg: Умалено изображение за форуми

en: Thumbnail for websites
bg: Умалено изображение за уебсайтове

en: Timeout
bg: Пауза

en: Try to resave the file?
bg: Опит да запазя файла отново?

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
bg: URI
    Пример: ftp://host:port/path

en: URL to capture
bg: Уеб адрес за снимане

en: Unable to capture website
bg: Невъзможност за снимане на сайта

en: Updating plugin information
bg: Обновяване на информацията за разширенията

en: Upload
bg: Качи

en: Upload / Export
bg: Качи / Изнеси

en: Upload status:
bg: Ъплоуд статус:

en: Username
bg: Потребителско име

en: W_indow
bg: _Прозорец

en: Wait n seconds before taking a screenshot
bg: Изчакай n секунди преди правене на снимка

en: Web
bg: Уеб

en: Width
bg: Ширина

en: Window
bg: Прозорец

en: _Crop
bg: Изрязване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Export
bg: Изн_еси

en: _File
bg: _Файл

en: _Go
bg: Давай

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Open with %s
bg: Отвори с %s

en: _Quick profile select
bg: Бърз избор на профил

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Screenshot
bg: _Снимка

en: _Selection
bg: _Селекция

en: _Upload
bg: _Качи

en: _View
bg: _Изглед

en: _Web
bg: _Уеб

en: deleted
bg: изтрит

en: exported
bg: Експортирано

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
bg: gnome-web-photo трябва да бъде инсталиран за тази функция

en: not found
bg: не е намерен

en: opened
bg: отворен

en: opened with
bg: Отворено със

en: removed from session
bg: Премахнати от сесията

en: renamed
bg: Преименувано

en: saved
bg: записан

en: uploaded
bg: качено
