shutter - en to bs translation catalogue (238 entries)

en: 16 colors   - (4bit)
bs: 16 boja - (4 bita)

en: 256 colors  - (8bit)
bs: 256 boja - (8 bita)

en: 64 colors   - (6bit)
bs: 64 boje - (6 bita)

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
bs: Profil imena %s već postoji. Želite li ga zamjeniti?

en: Account-settings could not be restored!
bs: Postavke računa se ne mogu vratiti!

en: Account-settings could not be saved!
bs: Postavke računa se ne mogu spremiti!

en: Accounts
bs: Računi

en: Actions
bs: Akcije

en: Active mode
bs: Aktivni mod

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
bs: Dodaj automatsko rastući oblik na sliku ekrana

en: Add some text to the screenshot
bs: Dodajte tekst na sliku ekrana

en: Adjust fill color and opacity
bs: Podesi boju ispunjenja i zasjenjenost

en: Adjust line width
bs: Podesi širinu linije

en: Adjust stroke color and opacity
bs: Podesite boju poteza i neprozirnosti

en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced selection tool
bs: Napredni alat za odabir

en: All compatible image formats
bs: Svi kompatibilni formati slike

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
bs: Slika imena %s već postoji. Želite li je zamjeniti?

en: Automatic scrolling
bs: Samostalno skrolovanje

en: Automatically copy screenshot to clipboard
bs: Automatski kopiraj sliku ekrana u klipboard

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: C_lose all
bs: Z_atvori sve

en: Cannot change working directory.
bs: Ne mogu promjeniti radni direktorij.

en: Capture
bs: Slikanje

en: Capture a specific workspace
bs: Slikanje određene radne površine

en: Capture aborted by user
bs: Slikanje prekinuto od strane korisnika

en: Capture with selection
bs: Slikaj sa selekcijom

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
bs: Slika samo selektovani dio prozora. Moći ćete odabrati bilo koji prozor unutar glavnog ako pomjerite miš preko njega

en: Category
bs: Kategorija

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
bs: Cenzurišite dijelove slike kako biste sakrili privatne podatke

en: Choose a location to save to
bs: Odaberite lokaciju za spremanje

en: Choose a plugin
bs: Odaberite dodatak

en: Choose a profile
bs: Odaberite profil

en: Choose account
bs: Odaberite račun

en: Choose file to open
bs: Odaberite fajl za otvaranje

en: Choose fill color
bs: Odaberite boju za popunjavanje

en: Choose folder
bs: Odaberite folder

en: Choose font color
bs: Odabir boje fonta

en: Choose selection tool
bs: Izaberi alat za odabir

en: Choose stroke color
bs: Odaberite boju poteza

en: Click to add an auto-increment shape
bs: Kliknite da dodate automatsko rastući oblik

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
bs: Kliknite da cenzurišete (pokušajte sa Control ili Shift za pravu liniju)

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
bs: Kliknite za bojenje (pokušajte Control ili Shift za ravnu liniju)

en: Click-Drag to add a new text area
bs: Kliknite i prevlačite za dodavanje novog tekstualnog područja

en: Click-Drag to create a new arrow
bs: Kliknite i povlačite da napravite novu strijelicu

en: Click-Drag to create a new ellipse
bs: Kliknite i povlačite da napravite novu elipsu

en: Click-Drag to create a new rectangle
bs: Kliknite i povlačite da napravite novi pravougaonik

en: Click-Drag to create a new straight line
bs: Kliknite i povlačite da napravite ravnu liniju

en: Click-Drag to resize the canvas
bs: Kliknite i prevlačite da promjenite veličinu platna

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
bs: Kliknite i prevlačite za promjenu veličine (koristite Control za unformnu promjenu)

en: Close
bs: Zatvori

en: Command 'put' failed.
bs: Komanda 'put' nije uspjela.

en: Compression
bs: Kompresija

en: Configure global keybinding for capture
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bs: Podesite glavne prečice na tastaturi za slikanje
    Format treba biti "<Control>a" ili "<Shift><Alt>F1".Dozvoljeno je korištenje velikih i malih slova i skraćenica kao "<Ctl>" i "<Ctrl>". Аko postavite "isključeno" prečica za tu akciju neće biti aktivna.

en: Configure global keybinding for capture with selection
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bs: Podesite globalne prečice na tastaturi za slikanje sa selekcijom
    Format treba biti "<Control>a" ili "<Shift><Alt>F1".Dozvoljeno je korištenje malih i velikih slova i skraćenica kao "<Ctl>" i "<Ctrl>".Ako odaberete "isključeno" prečica za tu akciju neće biti aktivna.

en: Connection error!
bs: Greška konekcije!

en: Connection error.
bs: Greška konekcije.

en: Connection mode
bs: Mod konekcije

en: Copy this code to clipboard
bs: Kopiraj ovaj kod u clipboard

en: Crop your screenshot
bs: Isjecite sliku ekrana

en: Current value
bs: Trenutna vrijednost

en: Delay
bs: Odlaganje

en: Delete profile
bs: Obriši profil

en: Description
bs: Opis

en: Direct link
bs: Direktna veza

en: Directory
bs: Direktorij

en: Display an arrow at the end of the line
bs: Prikaži strijelu na kraju linije

en: Display an arrow at the start of the line
bs: Prikaži strijelu na početku linije

en: Do_n't save
bs: Ne_moj spremati

en: Draw a ellipse
bs: Nacrtaj elipsu

en: Draw a freehand line
bs: Nacrtaj liniju slobodnom rukom

en: Draw a rectangle
bs: Nacrtaj pavougaonik

en: Draw a rectangular area using the mouse. To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
bs: Nacrtajte pravougaono područje koristeći miš.Za slikanje ekrana pritisnite tipku Enter.Za kraj pritisnite Esc.

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
bs: Označi pravougaonu oblast mišem
    za slikanje željene oblasti ekrana

en: Draw a straight line
bs: Crtanje ravne linije

en: Draw an arrow
bs: Nacrtaj strijelicu

en: Edit
bs: Uređivanje

en: Enable zoom window
bs: Uključi prozor za uvećavanje

en: Entering your Accounts for specific hosting-sites is optional. If entered it will give you the same benefits as the upload on the website. If you leave these fields empty you will be able to upload to the specific hosting-partner as a guest.
bs: Upisivanje Vaših računa za specifičan hosting sajt je neobavezno.Ako ste upisali imati ćete iste koristi kao da ste postavili na web sajt.Ako ostavite ova polja praznima bićete u mogućnosti postavljati na specifične hosting partnere kao gost.

en: Error while copying the image %s.
bs: Greška prilikom kopiranja slike %s.

en: Error while opening directory %s.
bs: Greška prilikom otvaranja direktorija %s.

en: Error while opening image %s.
bs: Greška prilikom otvaranja slike %s.

en: Error while renaming the image %s.
bs: Greška prilikom preimenovanja slike %s.

en: Error while saving the image %s.
bs: Greška prilikom spremanja slike %s.

en: Error while taking the screenshot.
bs: Greška prilikom slikanja ekrana.

en: Failed
bs: Neuspješno

en: File Transfer Protocol (FTP)
bs: Fajl transfer protokol (FTP)

en: Filename
bs: Ime fajla

en: Fill color
bs: Boja popune

en: Font color
bs: Boja fonta

en: Full Screen
bs: Čitav ekran

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
bs: Također generišite sliku.
    odaberite procenat od originalne veličine

en: Gnome-Keybinding
bs: Gnome prečice

en: Guest
bs: Gost

en: Height
bs: Visina

en: Highlighter
bs: Isticanje

en: Host
bs: Domaćin

en: Hotlink for websites
bs: Hotlink za web sajtove

en: Icon
bs: Ikona

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
bs[0]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnje minute će biti izgubljene
bs[1]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnjih minuta će biti izgubljene
bs[2]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnjeg minuta će biti izgubljeni

en: Illegal URI.
bs: Ilegalan URI.

en: Image %s was not found on disk
bs: Slika %s nije pronađena na disku

en: Image format
bs: Format slike

en: Import from current theme...
bs: Uvezi iz aktivne teme...

en: Import from filesystem...
bs: Uvoz sa diska...

en: Import from session...
bs: Uvoz iz sesije

en: Include cursor when taking a screenshot
bs: Uključi kursor kada se slika ekran

en: Insert an arbitrary object or file
bs: Umetnite proizvoljan objekt ili fajl

en: Insert image
bs: Umetnite sliku

en: Invalid Filename
bs: Neispravno ime fajla

en: Language
bs: Jezik

en: Length
bs: Dužina

en: Limit to current monitor
bs: Limitiraj na trenutni monitor

en: Line width
bs: Širina linije

en: Loading files
bs: Učitavanje fajlova

en: Login failed!
bs: Prijava nije uspjela!

en: Login with username %s failed.
bs: Prijava sa korisničkim imenom %s nije uspjela.

en: Lower
bs: Spusti

en: Main
bs: Glavno

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
bs: Možda pokazivač miša ne bude uslikan ili odabrano područje nije validno.

en: Minimize to tray when closing main window
bs: Minimiziraj u tray kada se zatvori glavni prozor

en: Name
bs: Ime

en: New filename
bs: Novo ime fajla

en: New profile name
bs: Novo ime profila

en: New text...
bs: Novi tekst...

en: No icon was found
bs: Nema pronađenih ikona

en: No plugin installed
bs: Nema instaliranog dodatka

en: No plugin specified
bs: Dodatak nije označen

en: No valid filetype specified
bs: Nije određen validan tip fajla

en: Open wit_h
bs: Otvori _sa

en: Open with
bs: Otvori sa

en: Opened all files with
bs: Otvori sve fajlove sa

en: Page Set_up
bs: P_odešavanje stranice

en: Passive mode
bs: Pasivni mod

en: Password
bs: Lozinka

en: Path
bs: Putanja

en: Places
bs: Mjesta

en: Please check your connectivity and try again.
bs: Provjerite konekciju i pokušajte ponovo.

en: Please check your credentials and try again.
bs: Provjerite svoje akreditive i pokušajte ponovo.

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
bs: Molimo pričekajte dok Shutter nadograđuje informacije o dodacima

en: Please wait while your saved session is being restored
bs: Molimo pričekajte dok se spremljena sesija vraća

en: Plugin
bs: Dodatak

en: Plugins
bs: Dodaci

en: Preferences
bs: Podešavanja

en: Profile
bs: Profil

en: Profile could not be deleted
bs: Profil se ne može obrisati

en: Profile deleted
bs: Profil obrisan

en: Public hosting
bs: Javni hosting

en: Quality
bs: Kvalitet

en: Quality/Compression:
    High value means high size / high compression
    (depending on file format chosen)
bs: Kvalitet/Kompresija:
    Veća vrijednost znači veću veličinu / visoka kompresija
    (zavisi od izabranog formata fajla)

en: Raise
bs: Podigni

en: Recent _Files
bs: Korišteni _fajlovi

en: Reduce colors
bs: Smanji boje

en: Register
bs: Registruj

en: Rename image %s
bs: Preimenuj sliku %s

en: Replacing it will overwrite its contents.
bs: Zamjenom će biti prepisan sadržaj.

en: Report a Problem
bs: Prijavite problem

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
bs: Rezervisani znak %s nije dozvoljen da se koristi u imenu fajla.

en: Restoring session
bs: Obnavljanje sesije

en: Save
bs: Spremi

en: Save configuration as profile
bs: Spremite konfiguraciju kao profil

en: Save current preferences as new profile
bs: Spremi trenutne postavke kao novi profil

en: Save the changes to image %s before closing?
bs: Spremiti promjene u %s prije zatvaranja?

en: Se_ction
bs: Se_kcija

en: Section
bs: Sekcija

en: Select a file format
bs: Odaberite format fajla

en: Select a window with your mouse
bs: Izaberite prozor mišem

en: Select font family and size
bs: Odaberite porodicu i veličinu fonta

en: Select item to move or resize it
bs: Odaberite za micanje ili promjenu veličine

en: Selected screenshots deleted
bs: Odabrane slike ekrana uklonjene

en: Selected screenshots removed
bs: Odabrane slike ekrana su uklonjene

en: Selection
bs: Selekcija

en: Session
bs: Sesija

en: Session could not be restored!
bs: Sesija se ne može vratiti!

en: Session could not be saved!
bs: Sesija se ne može spremiti!

en: Set profile for current configuration
bs: Postavite profil za trenutnu konfiguraciju

en: Settings could not be restored!
bs: Postavke se ne mogu vratiti!

en: Settings could not be saved!
bs: Podešavanja se ne mogu spremiti!

en: Settings loaded successfully
bs: Podešavanja uspješno učitana

en: Settings saved successfully!
bs: Podešavanja uspješno spremljena!

en: Simple selection tool
bs: Jednostavni alat za odabir

en: Skip
bs: Preskoči

en: Skip all
bs: Preskoči sve

en: Stroke color
bs: Boja poteza

en: Take a screenshot of a specific window
bs: Uslikaj specifični prozor

en: Take a screenshot of a website
bs: Slikanje web sajta

en: Take a screenshot of your whole desktop
bs: Uslikajte svoj cijeli ekran

en: The advanced selection tool allows you to enlarge/shrink or move your selected area
    until you finally take the screenshot.
bs: Napredni alat za odabir dopušta uvećavanje/smanjivanje ili micanje odabranog područja
    sve dok ne uslikate ekran.

en: The following plugins are installed
bs: Sljedeći dodaci su instalirani

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
bs: Slika već postoji u %s. Zamjenom će biti prepisan sadržaj postojeće.

en: The simple selection tool is the fastest way of taking a screenshot.
    It provides an optional zoom window for precise shots.
bs: Jednostavni alat za odabir je najbrži način slikanja ekrana.
    Po izboru omogućava zumiranje prozora za precizno slikanje.

en: The timeout in seconds, or 0 to disable timeout
bs: Istek vremena u sekundama ili 0 ako želite isključiti istek vremena

en: There was an error copying the image into %s.
bs: Dogodila se greška prilikom kopiranja slike u %s.

en: There was an error determining the filename.
bs: Greška prilikom određivanja imena fajla.

en: There was an error opening the image.
bs: Dogodila se greška prilikom otvaranja slike.

en: There was an error renaming the image to %s.
bs: Dogodila se greška prilikom preimenovanja slike u ime %s.

en: There was an error saving the image to %s.
bs: Greška prilikom spremanja slike u %s.

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
bs[0]: Ova opcija je korisna samo kada imate više monitora (%d monitor detektovan).
    Uključite opciju samo da slika trenutni monitor.
bs[1]: Ova opcija je korisna samo kada imate više monitora (%d monitora detektovano).
    Uključite opciju samo da slika trenutni monitor.
bs[2]: Ova opcija je korisna samo kada imate više monitora (%d monitor detektovan).
    Uključite opciju samo da slika trenutni monitor.

en: Thumbnail
bs: Umanjena slika

en: Thumbnail for forums
bs: Umanjene slike za forume

en: Thumbnail for websites
bs: Umanjene slike za web sajtove

en: Timeout
bs: Vrijeme isteka

en: Tip length
bs: Dužina vrha

en: Try to resave the file?
bs: Želite li pokušati ponovo spremiti fajl?

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
bs: URI
    Primjer: ftp://host:port/putanja

en: URL to capture
bs: URL za slikanje

en: Unable to capture website
bs: Nije moguće uslikati web stranicu

en: Updating plugin information
bs: Nadograđujem informacije o dodatku

en: Upload
bs: Postavi

en: Upload / Export
bs: Upload / Izvoz

en: Username
bs: Korisničko ime

en: W_indow
bs: P_rozor

en: Wait n seconds before taking a screenshot
bs: Sačekaj n sekundi prije slikanja ekrana

en: Width
bs: Širina

en: Window
bs: Prozor

en: _Crop
bs: _Isjeći

en: _Edit
bs: _Uredi

en: _Export
bs: _Izvoz

en: _File
bs: _Fajl

en: _Go
bs: _Idi

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Open with %s
bs: _Otvori sa %s

en: _Quick profile select
bs: _Brzi odabir profila

en: _Rename
bs: _Preimenuj

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: _Screenshot
bs: _Slika ekrana

en: _Selection
bs: _Odabir

en: _View
bs: _Pogled

en: deleted
bs: obrisano

en: exported
bs: izvezeno

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
bs: Potrebno je instalirati gnome-web-photo za ovu mogućnost

en: not found
bs: nije nađeno

en: opened
bs: otvoren

en: opened with
bs: otvoreno sa

en: removed from session
bs: uklonjeno iz sesije

en: renamed
bs: preimenovano

en: saved
bs: spremljeno

en: uploaded
bs: uploadovano
