gscrot - en to ca translation catalogue (443 entries)

en: $h = height
ca: $h = alçada

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
ca: $name = de múltiple propòsit (p. ex. el títol de la finestra)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
ca: $nb_name = representa $name però sense espais en blanc en les cadenes resultants

en: $profile = name of current profile
ca: $profile = el nom del perfil actual

en: $w = width
ca: $w = amplada

en: %NN = counter
ca: %NN = comptador

en: %T = time
ca: %T = hora

en: %Y = year
ca: %Y = any

en: %d = day
ca: %d = dia

en: %m = month
ca: %m = mes

en: %s published
ca: %s publicat/s

en: %s screenshot | %s screenshots
ca[0]: %s captura de pantalla
ca[1]: %s captures de pantalla

en: 16 colors   - (4bit)
ca: 16 colors - (4 bits)

en: 256 colors  - (8bit)
ca: 256 colors - (8 bits)

en: 64 colors   - (6bit)
ca: 64 colors - (6 bits)

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process.
    You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process.
    You will be notified when the process has finished.
ca[0]: <b>Tingueu present:</b> Es publicarà el fitxer seleccionat en un procés en segon pla.
    Se us notificarà la finalització del procés.
ca[1]: <b>Tingueu present:</b> Es publicaran els fitxers seleccionats en un procés en segon pla.
    Se us notificarà la finalització del procés.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un perfil amb el nom %s. Voleu reemplaçar-lo?

en: Abort current mode
ca: Interromp el mode actual

en: Account-settings could not be restored!
ca: No s'han pogut restaurar les preferències del compte!

en: Account-settings could not be saved!
ca: És possible que no es desin els paràmetres del compte!

en: Accounts
ca: Comptes

en: Actions
ca: Accions

en: Active mode
ca: Mode actiu

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
ca: Afegeix una forma d'auto increment a la captura de pantalla

en: Add some text to the screenshot
ca: Afegeix text a la captura de pantalla

en: Adjust fill color and opacity
ca: Ajusteu el color d'emplenat i la seva opacitat

en: Adjust line width
ca: Ajusteu l'amplada de la línia

en: Adjust stroke color and opacity
ca: Ajusteu el color del contorn i la seva opacitat

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Selection Capture
ca: Captura amb selecció avançada

en: Advanced selection tool
ca: Eina de selecció avançada

en: All compatible image formats
ca: Tots els formats d'imatge compatibles

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix una imatge amb el nom %s. Voleu reemplaçar-la?

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
ca: Voleu moure %s a la paperera?

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
ca: Voleu moure els fitxers seleccionats a la paperera?

en: Arrow
ca: Punter

en: Ask before moving files to trash
ca: Preguntar abans de moure els fitxers a la paperera

en: Autohide main window when taking a screenshot
ca: Amaga automàticament la finestra mentre es captura la pantalla

en: Automatic scrolling
ca: Desplaçament automàtic

en: Automatically copy filename to clipboard
ca: Copia automàticament el nom del fitxer al porta-retalls

en: Automatically copy screenshot to clipboard
ca: Copia automàticament la captura de pantalla al porta-retalls

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
ca: Redueix colors de manera automàtica després de fer la captura de pantalla

en: Automatically save file
ca: Desar automàticament el fitxer

en: Behavior
ca: Comportament

en: Browse for save folder every time
ca: Cerca la carpeta on es desarà cada vegada

en: Built-In Notifications
ca: Notificacions incorporades

en: C_apture
ca: C_aptura

en: C_lose all
ca: Tanca-ho tot

en: Cannot change working directory.
ca: No s'ha pogut canviar el directori de treball actual.

en: Capture
ca: Captura

en: Capture a specific workspace
ca: Fes una captura d'un espai de treball específic

en: Capture a tooltip
ca: Captura un consell

en: Capture aborted by user
ca: L'usuari ha aturat la captura

en: Capture after a delay of
ca: Fes la captura quan hagin passat

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
ca: Capturar el menú/indicador de funció després d'un retard de n segons

en: Capture with selection
ca: Captura amb selecció

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
ca: Només captura una secció de la finestra. Podreu seleccionar qualsevol finestra filla posant-hi el ratolí al damunt

en: Category
ca: Categoria

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
ca: Censureu parts de la vostra captura de pantalla per a amagar dades privades

en: Change Background Color...
ca: Canvia el color de fons...

en: Choose a location to save to
ca: Trieu el lloc a on desar

en: Choose a plugin
ca: Seleccioneu un complement

en: Choose a profile
ca: Trieu un perfil

en: Choose account
ca: Trieu el compte

en: Choose file to open
ca: Seleccioneu el fitxer a obrir

en: Choose fill color
ca: Trieu el color d'emplenat

en: Choose folder
ca: Trieu una carpeta

en: Choose font color
ca: Trieu el color de la lletra

en: Choose selection tool
ca: Trieu una eina de selecció

en: Choose stroke color
ca: Trieu el color del contorn

en: Clear canvas
ca: Neteja el llenç

en: Click to add an auto-increment shape
ca: Feu clic per afegir una forma d'auto increment

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
ca: Feu clic per a censurar (proveu Control o Majúscules per a fer una línia recta)

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
ca: Feu clic per a pintar (proveu Control o Majúscules per fer una línia recta)

en: Click-Drag to add a new text area
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una nova àrea de text

en: Click-Drag to create a new arrow
ca: Feu-hi clic i arrossegueu per a crear una nova fletxa

en: Click-Drag to create a new ellipse
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una nova el·lipse

en: Click-Drag to create a new rectangle
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear un nou rectangle

en: Click-Drag to create a new straight line
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una nova línia recta

en: Click-Drag to create a pixelized region
ca: Fes clic i arrosega per crear una zona pixelada

en: Click-Drag to resize the canvas
ca: Feu-hi clic i arrossegueu per a redimensionar l'espai

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
ca: Feu clic i arrossegueu per a escalar (proveu Control per a escalar de manera uniforme)

en: Close
ca: Tanca

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Command 'put' failed.
ca: S'ha produït un error amb l'ordre 'put'.

en: Compression
ca: Compressió

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
ca: Defineix un petit temps d'espera per permetre que l'Xserver pugui tornar a dibuixar les àrees que la finestra del Shutter havia enfosquit abans de fer la captura de pantalla.

en: Configure global keybinding for capture
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Configura les assignacions de tecles globals per capturar
    El format és de l'estil ""<Control>a" o "<Shift><Alt>F1". L'analitzador sintàctic no és gaire restrictiu i admet tan majúscules com minúscules, així com abreviacions com "<Ctl>" i "<Ctrl>". Si poseu l'opció per a cadenes especials com a "inhabilitat", no hi haurà assignació de tecla per aquesta acció.

en: Configure global keybinding for capture with selection
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
ca: Configura les assignacions de tecles globals per capturar amb selecció
    El format és de l'estil ""<Control>a" o "<Shift><Alt>F1". L'analitzador sintàctic no és gaire restrictiu i admet tan majúscules com minúscules, així com abreviacions com "<Ctl>" i "<Ctrl>". Si poseu l'opció per a cadenes especials com a "inhabilitat", no hi haurà assignació de tecla per aquesta acció.

en: Connection error!
ca: Error de connexió!

en: Connection error.
ca: Error de connexió.

en: Connection mode
ca: Mode de connexió

en: Copy Ubuntu One public URL
ca: Copia l'URL públic de l'Ubuntu One

en: Copy _Filename
ca: Copia el nom del _fitxer

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Copy this code to clipboard
ca: Copia aquest codi al porta-retalls

en: Could not apply plugin %s
ca: No s'ha pogut aplicar el connector %s

en: Crop
ca: Escapça

en: Crop your screenshot
ca: Retalla la captura de pantalla

en: Current profile
ca: Perfil actual

en: Current value
ca: Valor actual

en: Cut selection to clipboard
ca: Retalla la selecció al porta-retalls

en: Delay
ca: Retard

en: Delete current object
ca: Esborra l'objecte actual

en: Delete profile
ca: Esborrar el perfil

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop Notifications
ca: Notificacions d'escriptori

en: Direct link
ca: Enllaç directe

en: Directory
ca: Directori

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Display an arrow at the end of the line
ca: Mostra una fletxa al final de la línia

en: Display an arrow at the start of the line
ca: Mostra una fletxa al inici de la línia

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
ca: Mostra una notificació emergent després de prendre una captura de pantalla

en: Display pop-up notification when using a delay
ca: Mostra una notificació emergent mentre s'usa un retard

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
ca: Mostra una notificació emergent mentre s'usa un retard de pre-captura

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
ca: Mostra les parts transparents de la imatge en un patró de verificació

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
ca: Mostra les parts transparents de la imatge

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
ca: Mostra les parts transparents de la imatge amb el color de fons de l'aplicació

en: Do again the last undone action
ca: Torna a fer la darrera acció desfeta

en: Do not copy anything to clipboard
ca: No copiar res al porta-retalls

en: Do you want to save the changed background color?
ca: Voleu desar el color de fons modificat?

en: Do_n't save
ca: _No ho desis

en: Draw a ellipse
ca: Dibuixa una el·lipsi

en: Draw a freehand line
ca: Dibuixa una línia a mà alçada

en: Draw a rectangle
ca: Dibuixa un rectangle

en: Draw a rectangular area using the mouse. To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
ca: Dibuixa una àrea rectangular emprant el ratolí. Per a fer una captura de pantalla, premeu la tecla Enter. Premeu Esc per a sortir.

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
ca: Dibuixa amb el ratolí una àrea de captura rectangular
    per a seleccionar una àrea especifica de la pantalla

en: Draw a straight line
ca: Dibuixa una línia recta

en: Draw an arrow
ca: Dibuixa una fletxa

en: E_xport to PDF...
ca: E_xporta a PDF...

en: E_xport...
ca: E_xporta...

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Preferences...
ca: Edita les preferències...

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Enable zoom window
ca: Habilita la finestra d'ampliació

en: Entering your Accounts for specific hosting-sites is optional. If entered it will give you the same benefits as the upload on the website. If you leave these fields empty you will be able to upload to the specific hosting-partner as a guest.
ca: Podeu posar, de manera opcional, els vostres comptes de llocs d'allotjament web específics. Si ho feu, podreu efectuar pujades directes al lloc. Si deixeu els camps buits, podreu efectuar les pujades com a convidat.

en: Error while connecting
ca: S'ha produït un error en connectar

en: Error while copying last version (%s).
ca: S'ha produït un error en copiar l'última versió (%s).

en: Error while copying the image %s.
ca: S'ha produït un error mentre es copiava la imatge %s.

en: Error while executing %s.
ca: S'ha produït un error en executar %s.

en: Error while executing plugin %s.
ca: S'ha produït un error en executar el connector %s.

en: Error while login
ca: S'ha produït un error en entrar

en: Error while opening directory %s.
ca: S'ha produït un error obrint el directori %s.

en: Error while opening image %s.
ca: S'ha produït un error en obrir la imatge %s.

en: Error while renaming the image %s.
ca: S'ha produït un error en reanomenar la imatge %s.

en: Error while saving the image %s.
ca: S'ha produït un error en desar la imatge %s.

en: Error while taking the screenshot.
ca: S'ha produït un error en fer la captura de pantalla

en: Error while uploading
ca: S'ha produït un error en la pujada

en: Exit Code: %d.
ca: Codi d'error: %d.

en: Export
ca: Exporta

en: Export to File...
ca: Exporta a Fitxer...

en: Export to PDF...
ca: Exporta a PDF...

en: Export to SVG...
ca: Exporta a SVG...

en: Export to _File...
ca: Exporta a _Fitxer...

en: Failed
ca: Ha fallat

en: File Transfer Protocol (FTP)
ca: Protocol de transferència de fitxers (FTP)

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Fill color
ca: Emplena el color

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One.
    Please choose an alternative folder.
ca: La carpeta %s no està sincronitzada amb l'Ubuntu One.
    Trieu una carpeta alternativa.

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One.
    The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One.
    The selected files will be copied to that folder before being published.
ca[0]: S'ha sincronitzat la carpeta %s a l'Ubuntu One.
    Es copiarà el fitxer seleccionat a aquesta carpeta abans de publicar-lo.
ca[1]: S'ha sincronitzat la carpeta %s a l'Ubuntu One.
    Es copiaran els fitxers seleccionats a aquesta carpeta abans de publicar-los.

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font color
ca: Color de la lletra

en: Freehand
ca: Mà alçada

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
ca: Genera també la miniatura.
    tria el percentatge respecte l'original per a la mida de la miniatura

en: Get Help Online...
ca: Obteniu ajuda en línia...

en: Goo::Canvas/libgoocanvas needs to be installed for this feature
ca: Cal instal·lar Goo::Canvas/libgoocanvas per a aquesta funcionalitat

en: Guest
ca: Convidat

en: Height
ca: Alçària

en: Highlighter
ca: Eina de remarcat

en: Host
ca: Amfitrió

en: Hotlink for websites
ca: Hotlink per a llocs web

en: Icon
ca: Icona

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
ca[0]: Si no deseu la imatge, els canvis fets durant l'últim minut es perdran
ca[1]: Si no deseu la imatge, els canvis fets durant els últims %d minuts es perdran

en: Ignore possibly wrong type hints
ca: No fer cas de possibles consells incorrectes

en: Illegal URI.
ca: URI ilegal.

en: Image %s was not found on disk
ca: No s'ha trobat la imatge %s al disc

en: Image View
ca: Visualització de la imatge

en: Image format
ca: Format de la imatge

en: Import from clip_board
ca: Importa del _porta-retalls

en: Import from current theme...
ca: Importa des del tema actual...

en: Import from filesystem...
ca: Importa del sistema de fitxers...

en: Import from session...
ca: Importa de la sessió...

en: Include Cursor
ca: Inclou el cursor

en: Include cursor when taking a screenshot
ca: Inclou el cursor en fer una captura de pantalla

en: Include window decoration when capturing a window
ca: Incloure la decoració de la finestra al capturar una finestra

en: Insert an arbitrary object or file
ca: Inseriu un objecte arbitrari o un fitxer

en: Insert image
ca: Inseriu una imatge

en: Invalid Filename
ca: No de fitxer no vàlid

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard could not be grabbed.
ca: No s'ha pogut capturar el teclat.

en: Language
ca: Idioma

en: Last action redone
ca: S'ha tornat a fer l'última acció

en: Last action undone
ca: S'ha desfet l'última acció

en: Length
ca: Llargària

en: Limit to current monitor
ca: Limita-ho al present monitor

en: Line
ca: Línia

en: Line width
ca: Amplada de la línia

en: Loading files
ca: S'està carregant fitxers

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Login failed!
ca: S'ha produït un error en l'entrada!

en: Login with username %s failed.
ca: S'ha produït un error en intentar entrar amb el nom d'usuari %s.

en: Lower
ca: Baixa

en: Main
ca: Principal

en: Maximum filesize reached
ca: S'ha assolit la mida màxima de fitxer

en: Maximum filesize: %s
ca: Mida màxima de fitxer: %s

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
ca: Potser no s'ha pogut capturar el punter del ratolí o l'àrea seleccionada no és vàlida.

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
ca: Potser aquesta finestra està emprant finestres des de la banda del client (o alguna cosa semblant).
    El Shutter encara no pot obtenir la informació d'aquesta mena de finestres.

en: Menu
ca: Menú

en: Menu/Tooltip Capture
ca: Menú/Consell de captura

en: Minimize to tray when closing main window
ca: Minimitza a la safata del sistema en tancar la finestra principal

en: Move file to trash when closing tab
ca: Mou el fitxer a la paperera en tancar la pestanya

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: Name
ca: Nom

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
ca: S'ha d'instal·lar Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl per a aquesta característica

en: New filename
ca: Nou nom de fitxer

en: New profile name
ca: Nou nom de perfil

en: New text...
ca: Nou text...

en: No icon was found
ca: No s'ha trobat cap icona

en: No plugin installed
ca: No s'ha instal·lat cap complement

en: No plugin specified
ca: No s'ha especificat cap complement

en: No screenshots selected
ca: No s'han seleccionat captures de pantalla

en: No subwindow detected
ca: No s'ha detectat cap subfinestra

en: No valid filetype specified
ca: El tipus de fitxers especificat no és vàlid

en: No window with type %s detected.
ca: No s'ha detectat cap finestra del tipus %s.

en: Notification agent
ca: Agent de notificacions

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Number
ca: Nombre

en: Numbering
ca: Numeració

en: Open wit_h
ca: Obre am_b

en: Open with
ca: Obre amb

en: Open your screenshot with this program after capturing
ca: Obre la captura de pantalla amb aquest programa després de fer-la

en: Opened all files with
ca: Obre tots els fitxers amb

en: Page Set_up
ca: Configuració de la pàgina

en: Passive mode
ca: Mode passiu

en: Password
ca: Contrasenya

en: Paste objects from clipboard
ca: Enganxa els objectes del porta-retalls

en: Path
ca: Camí

en: Pixelize
ca: Pixelitza

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
ca: Pixelitza les àrees seleccionades de la vostra captura de pantalla per amagar les dades privades

en: Places
ca: Llocs

en: Please activate the menu you want to capture
ca: Activeu el menú que voleu capturar

en: Please activate the tooltip you want to capture
ca: Activeu l'indicador de funció que voleu capturar

en: Please check your connectivity and try again.
ca: Verifiqueu la vostra connectivitat i torneu a provar-ho.

en: Please check your credentials and try again.
ca: Verifiqueu les vostres credencials i torneu a provar-ho.

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
ca: S'està actualitzant la informació de connectors de Shutter

en: Please wait while your saved session is being restored
ca: Espereu mentre es recupera la vostra sessió desada

en: Please wait while your selected files are being loaded into Shutter
ca: S'estan carregant els fitxers seleccionats al Shutter

en: Plugin
ca: Complement

en: Plugins
ca: Connectors

en: Pre-Capture Delay
ca: Retard de pre-captura

en: Preferences
ca: Preferències

en: Present main window after taking a screenshot
ca: Finestra principal present després de prendre una captura de pantalla

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile %s loaded successfully
ca: S'ha carregat correctament el perfil %s

en: Profile could not be deleted
ca: S'ha produït un error en esborrar el perfil

en: Profile deleted
ca: S'ha esborrat el perfil

en: Public URLs
ca: URL públics

en: Public hosting
ca: Allotjament públic

en: Publishing %s...
ca: S'està publicant %s...

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quality/Compression:
    High value means high size / high compression
    (depending on file format chosen)
ca: Qualitat / Compressió
    Un valor alt significa una gran mida / gran compressió
    (depèn del format de fitxer triat)

en: Raise
ca: Puja

en: Recent _Files
ca: _Fitxers recents

en: Redo
ca: Refés

en: Redo _this screenshot
ca: Refès aques_ta captura de pantalla

en: Redo last screenshot
ca: Refés la última captura de pantalla

en: Redraw Delay
ca: Retard redibuixant

en: Reduce colors
ca: Redueix colors

en: Register
ca: Registrar-se

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename image %s
ca: Reanomena l'imatge %s

en: Replacing it will overwrite its contents.
ca: Si el reemplaçeu, sobreescriureu el seu contingut

en: Report a Problem
ca: Informeu d'un problema

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
ca: El caràcter %s està reservat i no està permès al nom d'un fitxer

en: Restoring session
ca: S'està restaurant la sessió

en: Retry
ca: Reintenta

en: Run a _Plugin...
ca: Executa un com_plement...

en: Run a _plugin...
ca: Executa un com_plement...

en: Save
ca: Desa

en: Save Background Color
ca: Desa el color del fons

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save configuration as profile
ca: Deseu la configuració actual com a perfil

en: Save current preferences as new profile
ca: Desa les preferències actuals com un nou perfil

en: Save image
ca: Desa la imatge

en: Save the changes to image %s before closing?
ca: Voleu desar els canvis de la imatge %s abans de tancar?

en: Screenshot saved
ca: S'ha desat la captura de pantalla

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
ca[0]: Es farà la captura de pantalla en %s segon
ca[1]: Es farà la captura de pantalla en %s segons

en: Se_ction
ca: Se_cció

en: Section
ca: Secció

en: Select
ca: Selecció

en: Select a file format
ca: Selecciona un format de fitxer

en: Select a single menu or cascading menus from any application
ca: Selecciona un menú simple o un desplegable de menús de qualsevol aplicació

en: Select a window with your mouse
ca: Seleccioneu una finestra amb el ratolí

en: Select font family and size
ca: Trieu el tipus de lletra i la seva mida

en: Select item to move or resize it
ca: Trieu un ítem per a moure'l o redimensionar-lo

en: Select only visible windows
ca: Seleccionar només les finestres visibles

en: Selected filenames copied to clipboard
ca: S'han copiat els noms de fitxer seleccionats al porta-retalls

en: Selected images copied to clipboard
ca: S'han copiat les imatges seleccionades al porta-retalls

en: Selected screenshots deleted
ca: S'han suprimit les captures seleccionades

en: Selected screenshots removed
ca: S'han esborrat les captures seleccionades

en: Selection
ca: Selecció

en: Selection Capture
ca: Captura de selecció

en: Send by E_mail...
ca: Envia per _correu...

en: Session
ca: Sessió

en: Session could not be restored!
ca: No s'ha pogut restaurar la sessió!

en: Session could not be saved!
ca: No s'ha pogut desar la sessió!

en: Set profile for current configuration
ca: Definir el perfil per a la configuració actual

en: Settings could not be restored!
ca: No s'han pogut restaurar les preferències!

en: Settings could not be saved!
ca: No s'ha pogut desar els paràmetres!

en: Settings loaded successfully
ca: S'ha carregat correctament els paràmetres

en: Settings saved successfully!
ca: S'ha desat correctament els paràmetres!

en: Short URL
ca: URL curt

en: Show Navigation _Toolbar
ca: Mostra la barra de _navegació

en: Show as background
ca: Mostra com a fons

en: Show as check pattern
ca: Mostra com a patró de verificació

en: Show as custom color:
ca: Mostra com a color personalitzat:

en: Simple selection tool
ca: Eina de selecció simple

en: Skip
ca: Omet

en: Skip all
ca: Omet-ho tot

en: Start Advanced Selection Tool with a customized selection size
ca: Començar l'eina de selecció avançada amb un selecció de mida personalitzada

en: Start with selection size of
ca: Inicia la selecció per mida

en: Status
ca: Estat

en: Stroke color
ca: Color del contorn

en: Successfully applied plugin %s
ca: S'ha aplicat correctament el connector %s

en: Successfully exported
ca: S'ha exportat correctament

en: Successfully published
ca: S'ha publicat correctament

en: Successfully uploaded
ca: S'ha pujat correctament

en: Synchronization complete
ca: S'ha completat la sincronització

en: Synchronization in progress...
ca: S'està portant a terme la sincronització...

en: Take a screenshot of a specific window
ca: Fes una captura d'una finestra en concret

en: Take a screenshot of a website
ca: Fes una captura de pantalla d'un lloc web

en: Take a screenshot of your whole desktop
ca: Fes una captura de pantalla de tot l'escriptori

en: The advanced selection tool allows you to enlarge/shrink or move your selected area
    until you finally take the screenshot.
ca: L'eina de selecció avançada permet engrandir, empetitir o moure l'àrea que heu seleccionat
    fins que preneu la captura de pantalla.

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
ca: Segurament el fons serà transparent si decidiu ignorar-ne el color.

en: The file %s is no longer published.
ca: El fitxer %s ja no és publicat.

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
ca: El fitxer %s ja no és publicat. L'enllaç extern ja no és disponible.

en: The file %s was successfully exported.
ca: El fitxer %s s'ha exportat correctament.

en: The file %s was successfully uploaded.
ca: S'ha pujat correctament el fitxer %s.

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
ca: No s'ha pogut verificar el nom de fitxer %s. Pot contenir caràcters incompatibles.

en: The following plugins are installed
ca: Hi ha instal·lats els següents connectors

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
ca: La imatge ja existeix a %s. Reemplaçant-la sobreescriureu el seu contingut

en: The simple selection tool is the fastest way of taking a screenshot.
    It provides an optional zoom window for precise shots.
ca: L'eina de selecció simple és la manera més ràpida per a fer una captura de pantalla.
    Proporciona una finestra de zoom opcional per a instantànies més precises.

en: The timeout in seconds, or 0 to disable timeout
ca: Temps d'espera en segons, 0 per a inhabilitar el temps d'espera

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
ca: Les pistes constants donen consells del gestor de finestres que indiquen quin tipus de funció té la finestra. A vegades aquests consells de tipus no són els correctes. L'activació d'aquesta opció obturador no a insistir en el suggeriment de tipus demanat.

en: The window is no longer available.
ca: La finestra ja no és disponible.

en: There are several wildcards available, like
ca: Hi ha diversos comodins disponibles, com

en: There is no image data in the clipboard to paste
ca: No hi ha dades d'imatge per enganxar al porta-retalls

en: There is no last capture that can be redone.
ca: No hi ha cap última captura per a refer-la.

en: There was an error copying the image into %s.
ca: S'ha produït un error en copiar la imatge a %s.

en: There was an error determining the filename.
ca: S'ha produït un error en determinar el nom del fitxer

en: There was an error executing %s.
ca: S'ha produït un error en executar %s.

en: There was an error executing the plugin.
ca: S'ha produït un error en executar el connector.

en: There was an error opening the image.
ca: S'ha produït un error obrint la imatge.

en: There was an error performing redo on %s.
ca: S'ha produït un error mentre es refeia l'acció a %s.

en: There was an error performing undo on %s.
ca: S'ha produït un error mentre es desfeia l'acció a %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
ca: S'ha produït un error en reanomenar la imatge a %s.

en: There was an error saving the image to %s.
ca: S'ha produït un error en desar la imatge a %s.

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
ca[0]: Aquesta opció només és útil quan s'està emprant un sistema multi-monitor (s'han detectat %d monitors).
    Habiliteu-lo per a capturar només el monitor actual.
ca[1]: Aquesta opció només és útil quan s'està emprant un sistema multi-monitor (s'han detectat %d monitors).
    Habiliteu-lo per a capturar només el monitor actual.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail for forums
ca: Miniatura per a fòrums

en: Thumbnail for websites
ca: Miniatura per a llocs web

en: Timeout
ca: Temps d'espera

en: Tip length
ca: Llargària de la punta

en: Tooltip
ca: Consell

en: Translate this Application...
ca: Traduïu aquesta aplicació...

en: Transparent Parts
ca: Parts transparents

en: Trash
ca: Paperera

en: Triggered invalid screenshot action.
ca: S'ha activat una acció incorrecta de captura de pantalla

en: Try to resave the file?
ca: Voleu provar de tornar a desar el fitxer?

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
ca: URI
    Exemple: ftp://màquina:port/camí

en: URL to capture
ca: URL a capturar

en: Unable to capture website
ca: No s'ha pogut fer la captura del lloc web

en: Undo last action
ca: Desfés l'ultima acció

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unpublished
ca: No publicat

en: Updating plugin information
ca: S'està actualitzant la informació de connectors

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload / Export
ca: Puja / Importa

en: Upload status:
ca: Estat de la pujada:

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
ca: Pugeu les vostres imatges a un servei d'hostatjament, lloc FTP o exporteu-les a una carpeta arbitrària

en: Use selected font
ca: Empra el tipus de lletra seleccionat

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
ca: Empra l'editor integrat per a ressaltar els fragments importants de la vostra captura de pantalla o escapçar-la a la mida desitjada

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Virtual browser width
ca: Amplada del navegador virtual

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
ca: Amplada del navegador virtual mentre es fa una captura de pantalla

en: W_indow
ca: F_inestra

en: Wait n seconds before taking a screenshot
ca: Espera n segons abans de fer una captura de pantalla

en: Website Capture
ca: Captura de lloc web

en: Website URL
ca: URL del lloc web

en: Width
ca: Amplada

en: Window
ca: Finestra

en: Window Capture
ca: Captura de la finestra

en: Window Preferences
ca: Preferències de les finestres

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
ca: Podeu triar entre les notificacions globals del sistema (p. ex. Notify-OSD de l'Ubuntu) o el sistema de notificacions intern del Shutter

en: Your screenshots will be saved to this directory
ca: Les vostres captures de pantalla es desaran en aquest directori

en: _Crop
ca: Es_capça

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: _Export
ca: _Exporta

en: _Export to SVG...
ca: _Exporta a SVG...

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Ignore Background Color
ca: _Ignora el color del fons

en: _Menu
ca: _Menú

en: _Open with %s
ca: _Obre amb %s

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: _Publish
ca: _Publica

en: _Quick profile select
ca: Selecció ràpida de _perfil

en: _Redo last screenshot
ca: _Refès la última captura de pantalla

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Rename...
ca: _Reanomena...

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Reset to Default
ca: _Reinicia als predeterminats

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: _Run
ca: _Executa

en: _Save Background Color
ca: De_sa el color de fons

en: _Screenshot
ca: _Captura de pantalla

en: _Selection
ca: _Selecció

en: _Send To...
ca: En_via a...

en: _Tools
ca: E_ines

en: _Tooltip
ca: _Consell

en: _Upload
ca: _Puja

en: _View
ca: _Visualitza

en: at
ca: arrova

en: deleted
ca: suprimida

en: exported
ca: exportat

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
ca: cal tenir instal·lat el gnome-web-photo per a aquesta funcionalitat

en: menu
ca: menú

en: millisecond | milliseconds
ca[0]: milisegon
ca[1]: milisegons

en: not found
ca: no s'ha trobat

en: opened
ca: S'ha obert

en: opened with
ca: obert amb

en: pixels
ca: píxels

en: removed from session
ca: eliminada de la sessió

en: renamed
ca: reanomenada

en: saved
ca: desat

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: shift/right-click = selection dialog on/off
    ctrl + scrollwheel = zoom in/out		space = zoom window on/off
    cursor keys + alt = move selection		cursor keys + ctrl = resize selection
ca: maj/botó alternatiu = activa/desactiva el diàleg de selecció
    ctrl + roda de desplaçament = apropa/allunya		 = activa/desactiva l'apropament i allunyament de la finestra
    tecles de cursor + alt = moure la selecció		tecles de cursor + ctrl = redimensiona la selecció

en: tooltip
ca: consell

en: uploaded
ca: pujat
