shutter - en to gl translation catalogue (414 entries)

en: $h = height
gl: $h = altura

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
gl: $name = usos múltiples (por exemplo: título da xanela)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
gl: $nb_name = parecido a $name pero sen espazos nas cadeas resultantes

en: $profile = name of current profile
gl: $profile = nome do perfil actual

en: $w = width
gl: $w = ancho

en: %NN = counter
gl: %NN = contador

en: %T = time
gl: %T = hora

en: %Y = year
gl: %Y = ano

en: %d = day
gl: %d = día

en: %m = month
gl: %m = mes

en: %s screenshot | %s screenshots
gl[0]: %s captura de pantalla
gl[1]: %s capturas de pantalla

en: 16 colors   - (4bit)
gl: 16 cores - (4bit)

en: 256 colors  - (8bit)
gl: 256 cores - (8bit)

en: 64 colors   - (6bit)
gl: 64 cores - (6bit)

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
gl: Un perfil chamado %s xa existe. Quere reemprazalo?

en: Abort current mode
gl: Abortar o modo actual

en: Account-settings could not be restored!
gl: As preferencias da conta non puideron ser restauradas!

en: Account-settings could not be saved!
gl: Os axustes de conta non puideron ser gardados!

en: Accounts
gl: Contas

en: Actions
gl: Accións

en: Active mode
gl: Modo activo

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
gl: Añadir unha forma de auto-incremento a captura de pantalla

en: Add some text to the screenshot
gl: Añadir texto a captura de pantalla

en: Adjust fill color and opacity
gl: Axustar cor de recheo e opacidade

en: Adjust line width
gl: Axustar espesor do trazo

en: Adjust stroke color and opacity
gl: Axusta a cor e a opacidade do trazo

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced Selection Capture
gl: Selección de captura avanzada

en: Advanced selection tool
gl: Ferramenta avanzada de selección

en: All compatible image formats
gl: Todos os formatos de imaxe compatibles

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
gl: A imaxe %s xa existe. Quere reemprazala?

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
gl: Está seguro de que desexa mover %s ao lixo?

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
gl: Está seguro de que desexa mover os arquivos seleccionados ao lixo?

en: Arrow
gl: Frecha

en: Ask before moving files to trash
gl: Preguntar antes de mover arquivos ao lixo

en: Autohide main window when taking a screenshot
gl: Ocultar automáticamente a xanela principal cando se toma unha captura de pantalla

en: Automatic scrolling
gl: Scroll automático

en: Automatically copy filename to clipboard
gl: Copiar automáticamente o nome do arquivo ao portapapeis

en: Automatically copy screenshot to clipboard
gl: Copiar automáticamente a captura ao portapapeis

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
gl: Reducir automáticamente o color despois de sacar a captura

en: Automatically save file
gl: Gardar arquivo automáticamente

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Browse for save folder every time
gl: Examinar cada vez o cartafol na que se vai a gardar

en: Built-In Notifications
gl: Notificacións incorporadas

en: C_apture
gl: C_apturar

en: C_lose all
gl: P_echar todo

en: Cannot change working directory.
gl: Non se pode cambiar o directorio de traballo

en: Capture
gl: Capturar

en: Capture a specific workspace
gl: Capturar unha area de traballo especifica

en: Capture a tooltip
gl: Capturar unha suxestión

en: Capture aborted by user
gl: Captura abortada polo usuario

en: Capture after a delay of
gl: Capturar cún retraso de

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
gl: Menú de captura/suxestión despois dun retraso de n segundos

en: Capture with selection
gl: Capturar con selección

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
gl: Capturar so unha sección da xanela. Serás capaz de seleccionar calquera tipo de xanela movendo o rato sobre ela

en: Category
gl: Categoría

en: Censor
gl: Censurar

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
gl: Censura partes da tua captura de pantalla para ocultar datos privados

en: Change Background Color...
gl: Cambiar a cor do fondo...

en: Choose a location to save to
gl: Escolle o directorio para gardala

en: Choose a plugin
gl: Escolle unha extensión

en: Choose a profile
gl: Escolle un perfil

en: Choose account
gl: Escolle unha conta

en: Choose file to open
gl: Selecciona o arquivo a abrir

en: Choose fill color
gl: Escolle a cor de recheo

en: Choose folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Choose font color
gl: Cambiar a cor do tipo de letra

en: Choose selection tool
gl: Escoller ferramenta de selección

en: Choose stroke color
gl: Escolle a cor do trazo

en: Clear canvas
gl: Limpiar lienzo

en: Click to add an auto-increment shape
gl: Preme para añadir unha forma de auto-incremento

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
gl: Preme para censurar (preme Control ou Shift para unha liña recta)

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
gl: Preme para pintar (emprega Control ou Shift para una liña recta)

en: Click-Drag to add a new text area
gl: Premer-Arrastrar para añadir unha nova area de texto

en: Click-Drag to create a new arrow
gl: Premer-Arrastrar para crear una nova frecha

en: Click-Drag to create a new ellipse
gl: Premer-Arrastrar para crear unha nova elipse

en: Click-Drag to create a new rectangle
gl: Premer-Arrastrar para crear un novo rectángulo

en: Click-Drag to create a new straight line
gl: Premer-Arrastrar para crear unha nova liña recta

en: Click-Drag to create a pixelized region
gl: Premer-Arrastrar para crear unha sección pixelizada

en: Click-Drag to resize the canvas
gl: Pre

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
gl: Preme-arrastra para redimensionar (emprega Control par dimensionar uniformemente)

en: Close
gl: Pechar

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Command 'put' failed.
gl: O comando "poñer" fallou

en: Compression
gl: Compresión

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
gl: Configurar un tempo corto para dar ao servidor X unha oportunidad para volver a trazar as areas que foron oscurecidas polas xanelas de Shutter antes de tomar unha captura de pantalla

en: Configure global keybinding for capture
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: Configurar atallos de teclas globais para a captura.
    O formato é "<Control>a" ou "<Shift><Alt>F1". O programa e moi liberal e permite ma¿ll?úsculas e minúsculas, e tamén abreviacións como "<Ctl>" e "<Ctrl>". Se selecciona a opción "desactivado" non habrá atallo para estña acción

en: Configure global keybinding for capture with selection
    The format looks like "<Control>a" or "<Shift><Alt>F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "<Ctl>" and "<Ctrl>". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: Configurar atallos de teclas globales para a captura
    O formato é "<Control>a" ou "<Shift><Alt>F1". O programa e moi permisivo, permite ma¿ll?usculas e minusculas, e tambien abreviacións como "<Ctl>" e "<Ctrl>". Se define a opción coa palabra especial "desactivada", entonces non habra atallo de teclado para esta acción.

en: Connection error!
gl: Erro de conexión!

en: Connection error.
gl: Erro de conexión

en: Connection mode
gl: Modo de conexión

en: Copy _Filename
gl: Copiar _Nome de arquivo

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiar a selección no portapapeis

en: Copy this code to clipboard
gl: Copiar este código ao portapapeis

en: Could not apply plugin %s
gl: Non se puido aplicar a extensión %s

en: Crop
gl: Recortar

en: Crop your screenshot
gl: Recortar a captura de pantalla

en: Current profile
gl: Perfil actual

en: Current value
gl: Valor actual

en: Cut selection to clipboard
gl: Cortar a selección ao portapapeis

en: Delay
gl: Retardo

en: Delete current object
gl: Borrar o obxeto actual

en: Delete profile
gl: Borrar perfil

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop Notifications
gl: Notificación de Escritorio

en: Direct link
gl: Link directo

en: Directory
gl: Cartafol

en: Display an arrow at the end of the line
gl: Amosar unha frecha ao final da liña

en: Display an arrow at the start of the line
gl: Amosar unha frecha ao principio da liña

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
gl: Mostrar pop-up de notificación despois de tomar unha captura de pantalla

en: Display pop-up notification when using a delay
gl: Mostar pop-up de notificacion cando se emprega un retraso

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
gl: Mostrar pop-up de notificación cando se emprega un retraso

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
gl: MOstra as partes transparentes da imaxe nun patron de verificación

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
gl: Mostra as partes transparentes da imaxe na cor solida especificada

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
gl: Mostra as partes transparentes da imaxe na cor de fondo da aplicación.

en: Do again the last undone action
gl: Facer outra vez a última acción que se desfixo

en: Do not copy anything to clipboard
gl: Non copiar nada ao portapapeis

en: Do you want to save the changed background color?
gl: Quere gardar os cambios na cor do fondo?

en: Do_n't save
gl: No-n gardar

en: Draw a ellipse
gl: Debuxar unha elipse

en: Draw a freehand line
gl: Debuxa un liña de trazo libre

en: Draw a rectangle
gl: Debuxar un rectángulo

en: Draw a rectangular area using the mouse. To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
gl: Debuxa unha area rectangular empregando o rato. Para sacar a captura de pantalla, presiona a tecla Enter. Pulsa Esc para abortar

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
gl: Debuxa a area rectangular a capturar co teu rato
    para seleccionar unha area especifica da pantalla

en: Draw a straight line
gl: Debuxar unha liña recta

en: Draw an arrow
gl: Debuxar unha frecha

en: E_xport to PDF...
gl: E_xportar a PDF...

en: E_xport...
gl: E_xportar...

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Preferences...
gl: Editar as preferencias

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Enable zoom window
gl: Activar xanela de zoom

en: Entering your Accounts for specific hosting-sites is optional. If entered it will give you the same benefits as the upload on the website. If you leave these fields empty you will be able to upload to the specific hosting-partner as a guest.
gl: Ingresar as tuas contas para hostings especificos é opcional. Se foron ingresados os datos obtendras algúns beneficios, como poder subir a imaxe a paxina web. Se deixas estos campos baleiros será posible que podas subir ao sitio como invitado

en: Error while copying last version (%s).
gl: Erro mentres se copiaba a última version (%s)

en: Error while copying the image %s.
gl: Erro mentres se copiaba a imaxe %s

en: Error while executing plugin %s.
gl: Erro mentres se executiva o plugin %s

en: Error while opening directory %s.
gl: Erro mentres se abría o directorio %s

en: Error while opening image %s.
gl: Erro abrindo a imaxe %s

en: Error while renaming the image %s.
gl: Erro mentres se renomeaba a imaxe %s

en: Error while saving the image %s.
gl: Erro mentres se gardaba a imaxe %s

en: Error while taking the screenshot.
gl: Erro mentres se tomaba a captura de pantalla

en: Export
gl: Exportar

en: Export to File...
gl: Exportar a arquiVo...

en: Export to PDF...
gl: Exportar a PDF...

en: Export to SVG...
gl: Exportar a SVG...

en: Export to _File...
gl: Exportar a _Arquivo...

en: Failed
gl: Fallo

en: File Transfer Protocol (FTP)
gl: Protocolo de transferencia de arquivos (FTP)

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Fill color
gl: Cor de recheo

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Font color
gl: Cor do tipo de letra

en: Freehand
gl: Trazo Libre

en: Full Screen
gl: Pantalla completa

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
gl: Xenerar miniatura tamén.
    Selecciona a porcentaxe do tamaño orixinal para xerar a miniatura

en: Get Help Online...
gl: Obter axuda en liña...

en: Goo::Canvas/libgoocanvas needs to be installed for this feature
gl: É preciso instalar Goo::Canvas/libgoocanvas para empregar esta opción

en: Guest
gl: Convidado

en: Height
gl: Altura

en: Highlighter
gl: Resaltador

en: Host
gl: Servidor

en: Hotlink for websites
gl: Ligazón para páxinas web

en: Icon
gl: Icona

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
gl[0]: Se non gardas a imaxe, os últimos cambios vanse perder
gl[1]: Se non gardas a imaxe, os cambios dos derradeiros %d minutos vanse perder

en: Ignore possibly wrong type hints
gl: Ignorar as suxerencais de tipo posiblemente erróneo

en: Illegal URI.
gl: URl ilegal

en: Image %s was not found on disk
gl: Non se atopou a imaxe %s no disco

en: Image View
gl: Vista de imaxe

en: Image format
gl: Formato de imaxe

en: Import from clip_board
gl: Importar dende o porta_papeis

en: Import from current theme...
gl: Importar do tema actual

en: Import from filesystem...
gl: importar dos arquivos dos sistemas

en: Import from session...
gl: Importar dende sesión

en: Include Cursor
gl: Incluir punteiro

en: Include cursor when taking a screenshot
gl: Incluir punteiro na captura

en: Include window decoration when capturing a window
gl: Incluir decoración de xanela cando se captura unha xanela

en: Insert an arbitrary object or file
gl: insterar un obxeto o arquivo aleatorios

en: Insert image
gl: Inserir imaxe

en: Invalid Filename
gl: Nome de ficheiro incorrecto

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard could not be grabbed.
gl: O teclado non puido ser tomado

en: Language
gl: Linguaxe

en: Last action redone
gl: Derradeira acción refeita

en: Last action undone
gl: Desfeita a derradeira acción

en: Length
gl: Lonxitude

en: Limit to current monitor
gl: Limitar ao monitor actual

en: Line
gl: Liña

en: Line width
gl: Espesor do trazo

en: Loading files
gl: Cargando arquivos

en: Lock
gl: Bloquear

en: Login failed!
gl: Logeo fallido

en: Login with username %s failed.
gl: O logeo co nome de usuario %s fallou

en: Lower
gl: Baixar

en: Main
gl: Principal

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
gl: Quizais o punteiro do rato non puido ser tomado ou a area de selección é invalida

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
gl: Quizáis esta xanela está empregando un cliente de xanelas laterales (ou similar).
    Shutter aínda non pode consultar a información da arbore desas xanelas

en: Menu
gl: Menú

en: Menu/Tooltip Capture
gl: Menú / Suxestión de captura

en: Minimize to tray when closing main window
gl: Minimizar a bandexa do sistema ao pechar a xanela principal

en: Move file to trash when closing tab
gl: Mover o arquivo ao lixo ao cerrar a pestana

en: Move to _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: Name
gl: Nome

en: New filename
gl: Novo nome de arquivo

en: New profile name
gl: Novo nome de perfil

en: New text...
gl: Texto novo...

en: No icon was found
gl: Non se atopou ningunha icona

en: No plugin installed
gl: O plugin non está instalado

en: No plugin specified
gl: Ningunha extensión especificada

en: No screenshots selected
gl: Non seleccionou ningunha captura de pantalla

en: No subwindow detected
gl: Non se atoparon subxanelas

en: No valid filetype specified
gl: Non especificou un tipo de arquivo válido

en: No window with type %s detected.
gl: Non foron detectadas as xanelas de tipo %s

en: Notification agent
gl: Axente de notificación

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Number
gl: Número

en: Numbering
gl: Numeración

en: Open wit_h
gl: Abrir con

en: Open with
gl: Abrir con

en: Open your screenshot with this program after capturing
gl: Abrir a tua captura con este programa despois de capturar

en: Opened all files with
gl: Abertos todos os arquivos con

en: Page Set_up
gl: Config_uración da páxina

en: Passive mode
gl: Modo pasivo

en: Password
gl: Contrasinal

en: Paste objects from clipboard
gl: Pegar obxetos dende o portapapeis

en: Path
gl: Ruta

en: Pixelize
gl: Pixelizar

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
gl: Pixeliza as areas seleccionadas da tua captura de pantalla para ocultar datos privados

en: Places
gl: Lugares

en: Please activate the menu you want to capture
gl: Por favor active o menú que desexe capturar

en: Please activate the tooltip you want to capture
gl: Por favor active a descripción que desexe capturar

en: Please check your connectivity and try again.
gl: Por favor comproba a tua conexión e tentao de novo

en: Please check your credentials and try again.
gl: Por favor comprova os teus credenciais e tentao de novo

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
gl: Por favor agarde mentres Shutter actualiza a informacion da extensión

en: Please wait while your saved session is being restored
gl: Por favor agarde mentres a sesión se restaura

en: Please wait while your selected files are being loaded into Shutter
gl: Por favor agarde mentres os arquivos seleccionados son cargados en Shutter

en: Plugin
gl: Extensión

en: Plugins
gl: Extensións

en: Pre-Capture Delay
gl: Redardo de pre-captura

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Present main window after taking a screenshot
gl: Presentar a xanela principal despois de tomar unha captura de pantalla

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile %s loaded successfully
gl: Perfil %s cargado con éxito

en: Profile could not be deleted
gl: O perfil non puido ser eliminado

en: Profile deleted
gl: Perfil eliminado

en: Public hosting
gl: Aloxamento público

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality/Compression:
    High value means high size / high compression
    (depending on file format chosen)
gl: Calidade/Compresión:
    Un valor alto significa un gran tamaño / alta compresión
    (dependendo do formato de arquivo escollido)

en: Raise
gl: Subir

en: Recent _Files
gl: _Ficheiros recentes

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo _this screenshot
gl: Refacer _esta captura de pantalla

en: Redo last screenshot
gl: Refacer a última captura de pantalla

en: Redraw Delay
gl: Redeseñar retraso

en: Reduce colors
gl: Reducir cores

en: Register
gl: Rexistrarse

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename image %s
gl: Renomear imaxe %s

en: Replacing it will overwrite its contents.
gl: Reemplazandoo vai sobreescribirse o seu contenido

en: Report a Problem
gl: Informar dun problema

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
gl: Caracter reservado %s non esta permitido para o nome do arquivo

en: Restoring session
gl: Restaurando a sesión

en: Run a _Plugin...
gl: Executar unha _extensión

en: Run a _plugin...
gl: Executar unha _extensión...

en: Save
gl: Gardar

en: Save Background Color
gl: Gardar a cor do fondo

en: Save _As...
gl: Gardar _como...

en: Save configuration as profile
gl: Gardar a configuración coma un perfil

en: Save current preferences as new profile
gl: Gardar as actuais preferencias como un novo perfil

en: Save image
gl: Gardar imaxe

en: Save the changes to image %s before closing?
gl: Gardar os cambios na imaxe %s antes de pechar?

en: Screenshot saved
gl: Captura de pantalla gardada

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
gl[0]: A captura de pantalla tomarase en %s segundo
gl[1]: A captura de pantalla tomarase en %s segundos

en: Se_ction
gl: Se_cción

en: Section
gl: Sección

en: Select
gl: Escoller

en: Select a file format
gl: Selecciona o formato de arquivo

en: Select a single menu or cascading menus from any application
gl: Selecciona un menú ou unha cascada de menús dende calquera aplicación

en: Select a window with your mouse
gl: Seleccionar a xanela co teu rato

en: Select font family and size
gl: Seleccionar tipo de letra e tamaño

en: Select item to move or resize it
gl: Seleccionar obxeto para movelo ou redimensionalo

en: Select only visible windows
gl: Seleccionar só xanelas visibles

en: Selected filenames copied to clipboard
gl: Nomes de arquivo copiados ao clipboard

en: Selected images copied to clipboard
gl: Imaxes seleccionadas copiadas ao portapapeis

en: Selected screenshots deleted
gl: As capturas de pantalla seleccionadas foron borradas

en: Selected screenshots removed
gl: As capturas de pantalla seleccionadas foron borradas

en: Selection
gl: Selección

en: Selection Capture
gl: Selecióne captura

en: Send by E_mail...
gl: Enviar por e-mail...

en: Session
gl: Sesión

en: Session could not be restored!
gl: A sesión non puido ser restaurada!

en: Session could not be saved!
gl: A sesión non puido ser gardada!

en: Set profile for current configuration
gl: Establecer perfil para a actual configuración

en: Settings could not be restored!
gl: Os axustes non puideron ser recuperados!

en: Settings could not be saved!
gl: As preferenzas non puideron ser gardadas!

en: Settings loaded successfully
gl: Axustes cargados correctamente

en: Settings saved successfully!
gl: Axustes gardados correctamente!

en: Short URL
gl: URL corta

en: Show Navigation _Toolbar
gl: Amosar _Barra de navegacion

en: Simple selection tool
gl: Ferramenta simple de selección

en: Skip
gl: Omitir

en: Skip all
gl: Saltar todo

en: Start Advanced Selection Tool with a customized selection size
gl: Arrincar a ferramenta de seleccion avanzada cun tamaño de selección customizado

en: Start with selection size of
gl: Comezar co tamaño seleccionado de

en: Stroke color
gl: Cor do trazo

en: Successfully applied plugin %s
gl: Aplicada a éxtension %s

en: Take a screenshot of a specific window
gl: Tomar unha captura de pantalla dunha xanela especifica

en: Take a screenshot of a website
gl: Tomar unha captura de pantalla dunha páxina web

en: Take a screenshot of your whole desktop
gl: Tomar unha captura de pantalla do escritorio enteiro

en: Text
gl: Texto

en: The advanced selection tool allows you to enlarge/shrink or move your selected area
    until you finally take the screenshot.
gl: A ferramenta avanzada de selección permiteche agrandar/empequenecer ou mover a area seleccionada
    antes de que remates de tomar a captura de pantalla

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
gl: O fondo esta preto de ser transparente se decide ignorar a cor do fondo.

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
gl: O nome de arquivo %s non puido ser aceptado. Quizais conteña carácteres non soportados

en: The following plugins are installed
gl: As seguintes extensións estan instaladas

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
gl: A imaxe xa existe en %s. Reempraznadoa vaise a sobreescribir o contenido

en: The simple selection tool is the fastest way of taking a screenshot.
    It provides an optional zoom window for precise shots.
gl: A ferramenta simple de selección e a maneira mais rápida de tomar una captura de pantalla.
    Proporciona unha xanela de zoom opcional para capturas precisas

en: The timeout in seconds, or 0 to disable timeout
gl: Tempo de espera en sgundos, ou 0 para desactivalo

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
gl: As constantes de suxestións dun tipo especifican consellos para o xestor de xanelas que indican o tipo de función que ten a xanela. Ás veces este tipo de suxestións non están correctamente configuradas. Ao habilitar esta opción Shutter non insistirá na suxestión do tipo solicitado.

en: The window is no longer available.
gl: A xanela non é suficientemente grande

en: There are several wildcards available, like
gl: Hai varios comodines disponíbeis, como

en: There is no image data in the clipboard to paste
gl: Non hai ningunha imaxe que copiar dende o portapapeis

en: There is no last capture that can be redone.
gl: Non hai ningunha captura que se poda volver a facer

en: There was an error copying the image into %s.
gl: Houbo un erro mentres se copiaba a imaxe a %s

en: There was an error determining the filename.
gl: Houbo un erro cando se estaba determinando o nome de arquivo

en: There was an error executing the plugin.
gl: Houbo un erro cando se executaba a extension

en: There was an error opening the image.
gl: Houbo un erro abrindo a imaxe

en: There was an error performing redo on %s.
gl: Houbo un error mentres se estaba refacendo %s

en: There was an error performing undo on %s.
gl: Houbo un  erro mentres se estaba a desfacer %s

en: There was an error renaming the image to %s.
gl: Houbo un erro renomenado a imaxe a %s

en: There was an error saving the image to %s.
gl: Houbo un erro cando se gardaba a imaxe a %s

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
gl[0]: Esta opción so é util cando empregas un sistema multi-monitor (%d monitor detectado)
    Habilitao para capturar so o monitor actual
gl[1]: Esta opción so é util cando empregas un sistema multi-monitor (%d monitores detectados)
    Habilitao para capturar so o monitor actual

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Thumbnail for forums
gl: Miniatura para os foros

en: Thumbnail for websites
gl: Miniatura para páxinas web

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: Tip length
gl: Especifica a lonxitude

en: Tooltip
gl: Suxestión

en: Translate this Application...
gl: Traducir esta aplicación...

en: Transparent Parts
gl: Partes transparentes

en: Trash
gl: Lixo

en: Triggered invalid screenshot action.
gl: Executou unha acción incorrecta de captura de pantalla

en: Try to resave the file?
gl: Tentar volver a gardar o ficheiro?

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
gl: URI
    Exemplo: ftp://host:porto/dirección

en: URL to capture
gl: URL a capturar

en: Unable to capture website
gl: Non se puido facer a captura da páxina web

en: Undo last action
gl: Desfacer a última acción

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Updating plugin information
gl: Actualizando a informacion das extensións

en: Upload
gl: Subir

en: Upload / Export
gl: Subir / Exportar

en: Upload status:
gl: Estado da subida:

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
gl: Subir as tuas imaxes a un aloxamento de imaxenes, a un FTP ou exportalas a unha carpeta aleatoria

en: Use selected font
gl: Usar o tipo de letra seleccionado

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
gl: Empregue o editor incorporado para destacar os fragmentos importantes da tua captura de pantalla ou recorala a un determinado tamaño

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Virtual browser width
gl: Ancho do navegador virtual

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
gl: Ancho do navegador virtual cando se toma unha captura de pantalla a un sitio web

en: W_indow
gl: X_anela

en: Wait n seconds before taking a screenshot
gl: Agardar n segundoa antes de sacar a captura

en: Website Capture
gl: Captura de sitio web

en: Website URL
gl: URL do sitio web

en: Width
gl: Ancho

en: Window
gl: Xanela

en: Window Capture
gl: Captura de xanela

en: Window Preferences
gl: Preferencias de xanelas

en: Y
gl: S

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
gl: Podes elexir as notificacións de todo sistema de escritorio(exem. Ubuntu's Notify-OSD) ou as notificacións do sistema incorporados por Shutter

en: Your screenshots will be saved to this directory
gl: Ás tuas capturas gardaranse neste directorio

en: _Crop
gl: _Recortar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit...
gl: _Editar...

en: _Export
gl: _Exportar

en: _Export to SVG...
gl: _Exportar a SVG...

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Ignore Background Color
gl: _Ignorar a cor do fondo

en: _Menu
gl: _Menú

en: _Open with %s
gl: _Abrir con %s

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Print...
gl: Imprimir...

en: _Quick profile select
gl: _Selección rápida de perfil

en: _Redo last screenshot
gl: _Refacer a ultima captura de pantalla

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: _Replace
gl: _Reemprazar

en: _Reset to Default
gl: _Restablecer predeterminados

en: _Retry
gl: _Tentar de novo

en: _Run
gl: _Executar

en: _Save Background Color
gl: _Gardar a cor do fondo

en: _Screenshot
gl: _Captura de pantalla

en: _Selection
gl: _Selección

en: _Send To...
gl: _Enviar a...

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Tooltip
gl: _Suxestión

en: _Upload
gl: _Subir

en: _View
gl: _Ver

en: at
gl: en

en: deleted
gl: borrado

en: exported
gl: Exportado

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
gl: É preciso instalar gnome-web-photo para empregar esta opción

en: menu
gl: menú

en: millisecond | milliseconds
gl[0]: Milisegundo
gl[1]: Milisegundos

en: not found
gl: non atopado

en: opened
gl: Aberto

en: opened with
gl: Aberto con

en: pixels
gl: píxels

en: removed from session
gl: Eliminado da sesión

en: renamed
gl: renomeado

en: saved
gl: Gardado

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: shift/right-click = selection dialog on/off
    ctrl + scrollwheel = zoom in/out		space = zoom window on/off
    cursor keys + alt = move selection		cursor keys + ctrl = resize selection
gl: shift/click dereito = dialogo de seleccion on/off
    control + roda do rato = zoom in/out		 teclas de dirección + ctrl = Cambiar o tamaño da selección

en: tooltip
gl: suxestión

en: uploaded
gl: Subida
