klavaro 1.3.0 - en to cs translation catalogue (217 entries)

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
cs:  V pořádku, nyní jste to zvládli!
     Pokračujte další lekcí.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
cs:  Gratuluji!
     Vypadá to, že jste profesionál.
     Tento program (mě) nebudete více potřebovat.
     Doufám, že jste se bavili. Díky a ať se daří!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
cs:  Blahopřeji!
     Splnili jste celý základní kurz.
     Nyní zkuste následující typ cvičení: adaptabilitu.
     Zde se bude cvičit zejména přesnost.

en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
cs:  Jste Mistr!
     Nemám více slov, jak popsat můj obdiv!

en:  Dvorak mode dominated!
     Can you fly at 90 WPM?
cs:  Mód Dvorak ovládnut!
     Můžete psát rychlostí 90 WPM?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
cs:  Znamenitě. Pro tento kurz to je dostatečné.
     Zkuste nyní cvičení plynulosti, OK?

en:  Fast! Are you training for a competition?
     So, try to get 70 WPM!
cs:  Rychlé! Trénujete na soutěž?
     Pak se snažte dostat na 70 WPM!

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach 40 WPM?
cs:  Dobře. Nyní potřebujete zrychlit.
     Můžete dosáhnout 40 WPM?

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
cs:  Jak můžete psát tak rychle?
     Překročili jste všechna moje očekávání.
     Jste stroj? Můžete mě to naučit?
     Víc vám pomoci nemohu. Staňte se expertem!

en:  Still away from the highway. You can make better...
     Try at least 20 WPM.
cs:  Stále mimo hlavní proud. Určitě můžete psát lépe...
     Zkuste alespoň 20 WPM.

en:  Top of "qwerty". Now it's time to change to the Dvorak mode.
     Are you afraid of reaching 80 WPM?
cs:  Na vrcholu "qwerty". Nyní je čas změnit mód na Dvorak.
     Bojíte se dosáhnout 80 WPM?

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
cs:  Výborně!
     Vaše úspěšnost je vyšší jak %.0f%%.
     Nyní je čas zvýšit vaši rychlost.
     Zkuste třetí cvičení v hlavním menu.

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
cs:  Velmi dobře. Už jste skoro tam.
     Můžete konečně dosáhnout %.0f WPM?

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
cs:  Už píšete téměř dokonale. Pište ale plynuleji.
     Chce to plynulost vyšší jak %.0f%%.

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to other kind of exercise.
cs:  Už píšete téměř dokonale, ale přesnost psaní je stále menší jak %.0f%%.
     Zkuste ještě zopakovat některá cvičení, také je možné, že píšete příliš překotně, pak zkuste raději jiný druh cvičení.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get 30 WPM.
cs:  Jde vám to dobře, ale pořád nejste dost rychlí.
     A nezapomeňte na přesnost. Zkuste se dostat na 30 WPM.

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach 95%?
cs:  Píšete dobře. Ale...
     Co takhle zvýšit přesnost psaní na více než 95%?

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
cs:  Jste teprve na začátku.
     Buďte trpělivý, pravidelně cvičte, odpočívejte a nebojte se toho:
     jedině vytrvalostí a pravidelným cvičením zvýšíte přesnost svého psaní.

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
cs:  Píšete přesně, ale ne rychle.
     Můžete dosáhnout %.0f WPM?

en:  Your accuracy rate is below 90%...
     Could you please try again to improve it?
cs:  Přesnost vašeho psaní je nižší než 90%...
     Můžete jí prosím zvýšit?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
cs:  Váš rytmus psaní není stálý. Uklidněte se.
     Od nynějška zkuste psát plynuleji a to více jak %i%%.

en: (Custom)
cs: (Vlastní)

en: (Default)
cs: (Výchozí)

en: (Edit custom)
cs: (Upravit vlastní)

en: About 'Klavaro'
cs: O 'Klavaro'

en: Accelerating the touchs practicing random words exercises.
cs: Zvyšujte rychlost psaní - procvičování s náhodnými slovy.

en: Accuracy
cs: Přesnost

en: Accuracy:
cs: Přesnost:

en: Adaptability
cs: Adaptabilita

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
cs: Adaptační cvičení: automatizují reakce prstů při stisku kláves.

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
cs: Na konci každého cvičení se zobrazí krátká statistika o dosaženém výkonu spolu s nějakým komentářem.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
cs: Po zapamatovaní těchto vztahů nemusíte brát předchozí pravidlo zcela doslovně, neboť tím zpravidla získáte větší rychlost při stisku kláves.

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
cs: Také nezapomeňte chvilku počkat na tipy, které se zobrazí nad každým ovládacím prvkem. Mnohdy mohou být užitečné. Chcete-li tyto tipy zobrazit, ukažte myší na dané tlačítko, bez kliknutí, a chvilku počkejte ...

en: Apply the selected item to create an exercise.
cs: Použije vybrané položky pro vytvoření cvičení.

en: Are you sure you have it installed in your system?
cs: Opravdu je máte nainstalovány ve vašem systému?

en: Attention!
cs: Upozornění!

en: B_ack to menu
cs: Z_pět do menu

en: Basic course
cs: Základní kurz

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
cs: Staňte se dokonalými - procvičování celých odstavců.

en: Change language
cs: Změnit jazyk

en: Characters per second:
cs: Znaků za sekundu:

en: Chars
cs: Úklid

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
cs: Grafy znázorňují postup při učení jednotlivých cvičení.

en: Clear all the progress data, for every module.
cs: U všech modulů smaže všechna data s postupem.

en: Click on any key to see which finger you must use:
cs: Po kliknutím na daný znak uvidíte, který prst použít:

en: Close this window, returning to the exercise.
cs: Zavře toto okno a vrátí se zpět ke cvičení.

en: Close this window.
cs: Zavřít toto okno

en: Co_urse information
cs: Informace o k_urzu

en: Comments:
cs: Komentáře:

en: Connecting...
cs: Připojuji se ...

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recomendations.
cs: Správné umístění rukou a prstů je pro úspěšné psaní velmi důležité. Proto se držte zde uvedených doporučení a vaše učení se psaní bude rychlejší.

en: Could not download file from the host server.
cs: Nemohu stáhnout soubor ze serveru.

en: Could not upload/download scores.
cs: Nemohu nahrát/stáhnout skóre.

en: Country / Custom
cs: Země / Vlastní

en: Create or modify a custom keyboard layout
cs: Vytvoří nebo upraví vlastní rozložení klávesnice

en: Date & Time
cs: Datum & Čas

en: Default
cs: Výchozí

en: Do you confirm?
cs: Souhlasíte?

en: Don't be shy about learning the basics!
cs: Nepodceňujte poznání základů!

en: Download from the web the most up to date ranking.
cs: Stáhnout z webu nejlepší skóre.

en: Drag and drop text here to practice with it.
cs: Pro procvičení textu sem přetáhněte text.

en: Edit the character set to be used in lessons 44 through 50.
cs: Upravit znakovou sadu použitou v lekcích 44 až 50.

en: Edit the character set to be used in this lesson.
cs: Upravit znakovou sadu použitou v této lekci.

en: Elapsed time:
cs: Uplynulá doba:

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
cs: Hodnocení je prázdné. Vyzkoušejte prosím svoji plynulost psaní.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
cs: Konec cvičení. Pro start dalšího stiskněte [Enter].

en: Error ratio:
cs: Poměr chyb:

en: Errors
cs: Chyby

en: Exit the application immediately.
cs: Okamžité ukončení aplikace.

en: First steps with initial training
cs: První kroky v počátečním tréninku

en: Fluidity
cs: Plynulost

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
cs: Cvičení plynulosti: přesnost psaní odstavců.

en: Fluidness:
cs: Plynulost:

en: Font definition
cs: Písmo

en: General information about the program.
cs: Obecné informace k tomuto programu.

en: Go ahead!
cs: Jen do toho!

en: Goal:
cs: Cíl:

en: Help?
cs: Nápověda?

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
cs: Zde můžete procvičovat umístění všech kláves a tak si je lépe zapamatovat. K dispozici máte věty skládající se z ne-senzitivních slov, obsahující některá čísla a znaky.

en: Hide extra information
cs: Skrýt extra informace

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
cs: Máte-li rádi tyto překrásné ruce, klikněte zde a zobrazí se v malém okně.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
cs: Přízvučné kombinace znaků se zde nevyskytují z důvodu zachování nezávislosti na jazyku a rozložení klávesnice. Pro cvičení psaní skutečných vět zkuste čtvrtou volbu v hlavním menu (plynulost psaní).

en: Initial training for your fingers.
cs: Počáteční trénink pro vaše prsty.

en: Introduction
cs: Úvod

en: Keep this checked if you want to get those nice beeps.
cs: Chcete-li slyšet pěkné pípání, nechte volbu zaškrtnutou.

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
cs: Uspořádání klávesnice pro moduly 1 a 2. Také se informativně používá při testu plynulosti.

en: Keys:
cs: Klávesy:

en: Klavaro - Adaptability
cs: Klavaro - Adaptabilita

en: Klavaro - Basic Course
cs: Klavaro - Základní kurz

en: Klavaro - Fluidness
cs: Klavaro - plynulost

en: Klavaro - Main menu
cs: Klavaro - Hlavní nabídka

en: Klavaro - Progress
cs: Klavaro - pokrok

en: Klavaro - Select file
cs: Klavaro - Zvolit soubor

en: Klavaro - Velocity
cs: Klavaro - rychlost

en: Language for modules 3 and 4.
cs: Jazyk pro moduly 3 a 4.

en: Learn how to type correctly
cs: Naučte se správně psát

en: Learning the key positions.
cs: Cvičení umístění klávesy.

en: Lesson:
cs: Lekce:

en: Little tip about this program.
cs: Malý návod k tomuto programu.

en: Load other exercises/lessons
cs: Načíst jiné cvičení/lekce

en: Local scores
    External scores
cs: Místní skóre
    Externí skóre

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
cs: Zapamatujte si klávesnici - procvičování s náhodnými znaky.

en: Name
cs: Jméno

en: No valid host
cs: Neplatný název počítače

en: No valid password is defined
cs: Nebylo nastaveno heslo

en: No valid user is defined
cs: Nebylo nastaveno platné jméno počítače

en: Not able to download files
cs: Nemohu stáhnout soubory

en: Not able to reach default host.
cs: Nemohu se připojit k výchozímu serveru.

en: Not able to upload files
cs: Nemohu nahrát soubory

en: Overwrite user layout
cs: Přepsat uživatelské rozložení

en: Paragraphs:
cs: Odstavců:

en: Paste text that was copied to the clipboard.
cs: Vloží text ze schránky.

en: Pasted_or_dropped
cs: Vloženo_či_přetaženo

en: Positions of keys seems to be learned!
cs: Zdá se, že jste se naučili pozici kláves!

en: Practice with complete texts
cs: Procvičení kompletních textů

en: Practice with random keys
cs: Cvičení s náhodnými znaky

en: Practice with random words
cs: Cvičení s náhodnými slovy

en: Press and edit me
cs: Stiskni a uprav mě

en: Press any key to start the exercise.
cs: Pro spuštění cvičení stiskněte nějakou klávesu.

en: Publish to the web your local scores.
cs: Publikovat vaše lokální skóre na web.

en: Re_name:
cs: _Přejmenovat:

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
cs: Načte textový soubor a přidá zde jeho kopii. Soubor musí být kódován pomocí UTF-8.

en: Relation between fingers and keys
cs: Vztahy mezi prsty a klávesami

en: Remember always: someone loves you!
cs: Nezapomeňte: někdo vás má rád!

en: Remove the selected custom layout.
cs: Odstraní vybraná vlastní uspořádání.

en: Remove the selected item.
cs: Odstraní vybrané položky.

en: Remove user layout
cs: Odstranit uživatelské rozložení

en: Rename the selected item.
cs: Přejmenuje vybrané položky.

en: Reset progress data
cs: Resetovat data s postupem

en: Return to the main menu.
cs: Vrátí se do hlavního menu.

en: Return without any modification.
cs: Vrátí se zpět bez jakýchkoliv úprav.

en: SPACE BAR
cs: MEZERNÍK

en: STATISTICS
cs: STATISTIKA

en: S_ave as:
cs: U_ložit jako:

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
cs: Uloží současné rozložení klávesnice pod jménem určeným výše.

en: Score
cs: Skóre

en: Select the font to be used in the exercise window.
cs: Vyber písmo, které bude použito ve cvičení.

en: Show extra information
cs: Zobrazit extra informace

en: Show local and external scores from other users.
cs: Zobrazí místní i externí skóre získaná od ostatních uživatelů.

en: Show next screen.
cs: Zobrazí následující obrazovku.

en: Show previous screen.
cs: Zobrazí předchozí obrazovku.

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
cs: Zobrazí virtuální klávesnici a vztahy mezi prsty a klávesami.

en: Speed
cs: Rychlost

en: Start typing when you are ready.
cs: Jakmile budete připraveni, začněte psát.

en: Step %i
cs: Krok %i

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
cs: V základním kurzu budete číst předepsané znaky a mačkat odpovídající klávesy. Pamatujte na správné umístění prstů na klávesnici (návod naleznete v hlavním menu).

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
cs: Jazyk cvičení je stejný jako jazyk programu. Také můžete dle libosti vybrat kterýkoliv další textový soubor. Kliknete-li na volbu 'Další', můžete přidat soubor s texty.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
cs: Ukazováček se umísťuje na tlačítka označená malým výstupkem zhruba uprostřed klávesnice.

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
cs: Skupina kláves použitá v dané sérii bude zobrazena v horním informačním řádku. [Mezerník], [Shift] a [Enter] zobrazeny nejsou neboť je jasné, že se používají velmi často.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
cs: Toto je hlavní menu aplikace a je velmi jednoduché. Prostě vyberte druh cvičení, které chcete absolvovat. Nebojte se kliknout na kterékoliv tlačítko. Tlačítka vám neublíží!

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
cs: Ve spodním informačním řádku se zobrazují vámi stisknuté klávesy. Bude-li to nutné, zobrazí se zde nějaké informační sdělení týkající se akce, která je po vás požadována.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
cs: Konečky palců jsou umístěny na mezerníku.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
cs: Část ruky blíže zápěstí se opírá o stůl, mimo klávesnici. Bez této opory se ruka brzy unaví.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
cs: Další prsty jsou přirozeně umístěny na klávesách ve stejné řadě jako ukazováčky.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimun speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
cs: Cvičení jsou dlouhá. Každé se sestává ze tří odstavců a největší význam je kladen na správnost přepisu a rytmus, spolu s minimálním rychlostním limitem. Tady budete muset na opravu případných chyb používat klávesu backspace. V dalších textech budou uznány pouze ty texty, které budou napsané bez chyb.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
cs: Tyto značky plní funkci 'záchytných bodů', které vám pomáhají při tom správném umístění prstů na klávesnici; takto, spolu s trochou zkušenosti, se nebudete více muset dívat na klávesnici, abyste se přesvědčili o správném umístění prstů.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
cs: Toto cvičení je velmi podobné tomu druhému - adaptabilita. Rozdíl spočívá ve psaní skutečných slov.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
cs: Toto je vám vlastní cvičení upravené dle chyb, kterých se dopouštíte.

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
cs: Tady je nápověda. Pro návrat do hlavní nabídky stiskněte toto tlačítko.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
cs: Toto je výchozí umístění rukou. Z ní se mohou prsty pohybovat po celé klávesnici, dosáhnou tak na všechny klávesy (jak je jenom možné) a zároveň co nejrychleji. Pro dosažení tohoto cíle se používají určité vztahy mezi každou klávesou a daným prstem. Tyto vztahy si postupně osvojíte během základního kursu.

en: This will DELETE all the progress data shown in the charts.
cs: SMAŽE všechna data s postupme zobrazená v diagramech.

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
cs: Tato možnost PŘEPÍŠE současné rozložení klávesnice.

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
cs: Tato možnost odstraní současné rozložení klávesnice.

en: To position the hands
cs: K umístění rukou

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
cs: Při stisknuté klávese shift budete psát velká písmena. Jinak se píší znaky malé.

en: Value
cs: Hodnota

en: Variant
cs: Varianta

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
cs: Cvičení rychlosti: zrychlete psaní skutečných slov.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
cs: Tím nechceme říci, že byste se při psaní měli chovat jako robot, bez porozumění danému textu. Ale míříme tím k vytvoření schopnosti psaní v podobě automatického reflexu, jakým je například chůze, hovor atd. Po dosažení tohoto cíle, nebudete již více bojovat s psaním: budete schopni dávat pozor na skutečný smysl textu.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
cs: Zde se nacházejí kompletní věty a odstavce dávající smysl a vyjadřující některé myšlenky. Budete-li chtít porozumět obsahu textu, zřejmě budete muset zapojit svoji pozornost. Pokud jste prošli předchozími cvičeními, pak s tím zřejmě nebudete mít žádné problémy, neboť se musíte naučit psát bez interpretace a analyzování textu.

en: When
cs: Když

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
cs: Při učení se těmto vztahům, byste měli usilovat o toto: při každém stisku klávesy se k ní přesune pouze odpovídající prst, zatímco ostatní zůstávají na původních pozicích.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
cs: V tomto cvičení se zaměřím na rychlost. Takže budete muset psát skutečně rychle a já vám budu upřímně lichotit.

en: Words per minute:
cs: Slov za minutu:

en: Yet another touch typing tutor
cs: Další výukový program psaní na stroji

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
cs: Nyní jste připraveni začít cvičit psaní v základním kursu. A vždy si pamatujte: učení se psaní na klávesnici vyžaduje trpělivost! My vám věříme, nezklamete nás, že?

en: Your language here.
cs: Váš jazyk.

en: _About...
cs: _O programu...

en: _Apply
cs: _Použít

en: _Beep
cs: _Pípání

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Font
cs: _Písmo

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keep hands
cs: _Ponechat ruce

en: _Keyboard
cs: _Klávesnice

en: _Keyboard:
cs: _Klávesnice:

en: _Language:
cs: _Jazyk

en: _Lesson:
cs: _Lekce:

en: _Next step
cs: _Následující krok

en: _No
cs: _Ne

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open text file
cs: _Otevřít textový soubor

en: _Other texts
cs: _Další texty

en: _Participate
cs: Úča_stnit se

en: _Paste from clipboard
cs: _Vložit ze schránky

en: _Previous step
cs: _Předchozí krok

en: _Progress
cs: _Pokrok

en: _Remove
cs: O_dstranit

en: _Remove copied file
cs: _Odstranit zkopírovaný soubor

en: _Reset
cs: _Resetovat

en: _Save and use
cs: Uložit a použít

en: _Update
cs: _Aktualizovat

en: _Yes
cs: _Ano

en: index finger
cs: ukazováček

en: middle finger
cs: prostředníček

en: minute and | minutes and
cs[0]: minut a
cs[1]: minut a
cs[2]: minut a

en: not found
cs: nenalezeno

en: nothing done
cs: nic nebylo provedeno

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
cs: ps.: uložení úspěšnosti tohoto sezení není možné: počet zadaných znaků (%i) musí být větší než %i.

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
cs: ps.: text, který jste právě psali nevypadá jako běžné texty zvoleného jazyka: výsledek není možno porovnat s těmi nejlepšími v 'Top 10'

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
cs: ps.: umístili jste se mezi 10 nejlepšími výsledky, výborně!

en: ring finger
cs: prsteníček

en: second | seconds
cs[0]: sekund
cs[1]: sekund
cs[2]: sekund

en: small finger
cs: malíček

en: thumbs
cs: palce
