klavaro 1.3.0 - en to nb translation catalogue (221 entries)

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
nb:  Nå har du det!
     Gå til den neste leksjonen.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
nb:  Gratulerer!
     Det ser ut til at du er profesjonell?
     Du har ikke lenger bruk for dette programmet.
     Håper du har hatt det gøy. Takk, og hygg deg!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
nb:  Gratulerer!
     Du har fullført hele det grunnleggende kurset.
     Gå til den neste øvelsestypen: Tilpasningsevne.
     Der vil du i hovedsak trene på å skrive riktig.

en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
nb:  Dvorakmester!
     Ingen ord kan uttrykke min beundring!

en:  Dvorak mode dominated!
     Can you fly at 90 WPM?
nb:  Dvoraktilstanden er oppnådd!
     Kan du fly av sted med 90 ord per minutt (OPM)?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
nb:  Glimrende. Til dette kurset er dette nok.
     Prøv nå med øvelser som øker skriveflyten, ok?

en:  Fast! Are you training for a competition?
     So, try to get 70 WPM!
nb:  Raskt! Trener du til en konkurranse?
     Prøv nå å oppnå 70 ord per minutt (OPM)!

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach 40 WPM?
nb:  Fint. Nå må du få opp hastigheden.
     Kan du oppnå 40 ord per minutt (OPM)?

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
nb:  Hvordan klarer du å skrive så fort?
     Du har overgått alle mine forventninger.
     Er du en maskin? Kan du lære meg det?
     Jeg kan ikke hjelpe deg mer. Gå til en ekspert!

en:  Still away from the highway. You can make better...
     Try at least 20 WPM.
nb:  Stadig langt fra hovedveien. Du kan gjøre det bedre ...
     Prøv i det minste å oppnå 20 ord per minutt (OPM).

en:  Top of "qwerty". Now it's time to change to the Dvorak mode.
     Are you afraid of reaching 80 WPM?
nb:  Toppen av «qwerty». Nå er det på tide å skifte til Dvorak-oppsettet.
     Er du redd for å oppnå 80 ord per minutt (OPM)?

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
nb:  Riktig bra!
     Du klarte å skrive mer enn %.0f%% rett.
     Nå er det på tide å øke hastigheten.
     Gå til den tredje øvelsen i hovedmenyen.

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
nb:  Riktig bra. Du har nesten klart det.
     Kan du nå oppnå %.0f ord per minutt (OPM)?

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
nb:  Du har nesten klart det. Skriv enda mer flytende.
     Jeg ser gjerne en flyt på mer enn %.0f%%.

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to other kind of exercise.
nb:  Du klarer det nesten, men du skriver stadig mindre enn %.0f%% rett.
     Prøv et par ganger til, eller hvis du er litt urolig, så prøv med en annen øvelse.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get 30 WPM.
nb:  Du gjør det bra, men det må gå raskere.
     Og glem ikke presisjonen. Prøv å oppnå 30 ord per minutt (OPM).

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach 95%?
nb:  Du klarer deg godt. Men ...
     Kan du klare minst 95 % rett?

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
nb:  Du har nettopp begynt.
     Vær tålmodig, prøv hver dag, hvil og bekymre deg ikke så mye:
     iherdighet og øvelse vil gi økt hastighet.

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
nb:  Du skriver nøyaktig, men ikke så raskt.
     Kan du oppnå %.0f ord per minutt (OPM)?

en:  Your accuracy rate is below 90%...
     Could you please try again to improve it?
nb:  Du skriver under 90 % rett ...
     Kunne du prøve å forbedre dette?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
nb:  Rytmen din er ikke konstant. Ta det rolig.
     Prøv å gjøre flyten større end %i%%.

en: (CPS)
nb: (TPS)

en: (Custom)
nb: (Selvvalgt)

en: (Default)
nb: (Standard)

en: (Edit custom)
nb: (Rediger selvvalgt)

en: (WPM)
nb: (OPM)

en: About 'Klavaro'
nb: Om «Klavaro»

en: Accelerating the touchs practicing random words exercises.
nb: Skriv raskere ved å trene på tilfeldige ord.

en: Accuracy
nb: Presisjon

en: Accuracy:
nb: Presisjon:

en: Adaptability
nb: Tilpasningsevne

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
nb: Oppøve tilpasningsevnen: Automatisk respons fra fingrene, inntasting på hele tastaturet.

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
nb: Etter hver øvelse vil du få en kort statistikk over din framgang, sammen med noen passende kommentarer.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
nb: Når denne sammenhengen er lært utenat, kan du slappe litt av på overholdelsen av den forrige regelen, og dermed oppnå høyere hastighet når du skriver.

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
nb: Knappene har også tips som vises når du holder musepekeren over dem. Disse tipsene kan være nyttige. For å se hvordan de virker, hold musepekeren over knappen nedenfor, og vent, uten å klikke, til tipset vises.

en: Apply the selected item to create an exercise.
nb: Bruk det valgte elementet for å lage en øvelse.

en: Are you sure you have it installed in your system?
nb: Er du sikker på at det er installert på ditt system?

en: Attention!
nb: Klar!

en: B_ack to menu
nb: _Tilbake til menyen

en: Basic course
nb: Grunnøvelse

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
nb: Bli flinkere ved å øve på hele tekstavsnitt.

en: Caps
nb: Caps Lock

en: Change language
nb: Bytt språk

en: Characters per second:
nb: Tegn per sekund:

en: Chars
nb: Tegn

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
nb: Grafer som viser læringsframgangen i øvelsene.

en: Clear all the progress data, for every module.
nb: Slett alle dataene om framgang, for alle modulene.

en: Click on any key to see which finger you must use:
nb: Klikk på en hvilken som helst tast for å se hvilken finger du skal bruke:

en: Close this window, returning to the exercise.
nb: Lukk dette vinduet og gå tilbake til øvelsen.

en: Close this window.
nb: Lukk dette vinduet.

en: Co_urse information
nb: _Undervisningsinformasjon

en: Comments:
nb: Bemerkninger:

en: Connecting...
nb: Kobler til ...

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recomendations.
nb: Det er veldig viktig å plassere hendene og fingrene riktig for å kunne skrive effektivt. Du vil lære å skrive raskere og bedre hvis du følger de neste anbefalingene.

en: Could not download file from the host server.
nb: Kunne ikke hente fila fra vertstjeneren.

en: Could not upload/download scores.
nb: Kunne ikke overføre/hente poeng,

en: Country / Custom
nb: Land/tilpasset

en: Create or modify a custom keyboard layout
nb: Lag eller endre et selvvalgt tastaturoppsett

en: Date & Time
nb: Dato og tid

en: Default
nb: Standard

en: Do you confirm?
nb: Bekrefter du?

en: Don't be shy about learning the basics!
nb: Ikke vær redd for å lære det grunnleggende!

en: Download from the web the most up to date ranking.
nb: Hent den oppdaterte rangeringen fra nettet.

en: Drag and drop text here to practice with it.
nb: Dra og slipp tekst her for å øve deg på den.

en: Edit the character set to be used in lessons 44 through 50.
nb: Rediger tegnsettet som skal brukes i leksjon 44 til 50.

en: Edit the character set to be used in this lesson.
nb: Rediger tegnsettet som skal brukes i denne leksjonen.

en: Elapsed time:
nb: Tid som har gått:

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
nb: Utenfor resultatlista. Øv på å skrive flytende.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
nb: Øvelsen er slutt. Trykk [Return] for at starte en annen øvelse.

en: Error ratio:
nb: Feilnivå:

en: Errors
nb: Feil

en: Exit the application immediately.
nb: Avslutt programmet nå straks.

en: First steps with initial training
nb: De første trinnene med innledende øvelser

en: Fluidity
nb: Flyt

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
nb: Øvelser for å skrive flytende: Presisjon ved å skrive inn hele tekstavsnitt.

en: Fluidness:
nb: Flyt:

en: Font definition
nb: Skrifttypevalg

en: General information about the program.
nb: Generell informasjon om programmet.

en: Go ahead!
nb: Bare gå i gang!

en: Goal:
nb: Mål:

en: Help?
nb: Hjelp?

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
nb: Her kan du øve på og forbedre hvor godt du husker plasseringen av fingrene på tastaturet. Du vil få se setninger med meningsløse ord som også inneholder tall og symboler.

en: Hide extra information
nb: Skjul ekstrainformasjonen

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
nb: Hvis du liker de vakre hendene, så klikk her for å lukke dette vinduet og beholde dem.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
nb: For å skille mellom det språket leksjonene er skrevet på og hvilket tastaturoppsett du har valgt, så vil du sannsynligvis ikke få se bokstaver med aksenttegn. For å øve med ordentlige ord og setninger, se de andre valgene i hovedmenyen (om flyt).

en: Initial training for your fingers.
nb: Startrening for fingrene

en: Introduction
nb: Introduksjon

en: Keep this checked if you want to get those nice beeps.
nb: Behold krysset hvis du vil høre de vakre, små pipelydene.

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
nb: Tastaturoppsett for modul 1 og 2. Brukes også som informasjon i konkurransen for flytende skriving.

en: Keys:
nb: Taster:

en: Klavaro - Adaptability
nb: Klavaro – Tilpasningsevne

en: Klavaro - Basic Course
nb: Klavaro – grunnleggende øvelse

en: Klavaro - Fluidness
nb: Klavaro – Flyt

en: Klavaro - Main menu
nb: Klavaro - hovedmeny

en: Klavaro - Progress
nb: Klavaro - framgang

en: Klavaro - Select file
nb: Klavaro – velg fil

en: Klavaro - Velocity
nb: Klavaro – hastighet

en: Language for modules 3 and 4.
nb: Språk for modul 3 og 4.

en: Learn how to type correctly
nb: Lær riktig maskinskrivning

en: Learning the key positions.
nb: Lær plasseringen av tastene.

en: Lesson:
nb: Leksjon:

en: Little tip about this program.
nb: Et lite tips om dette programmet.

en: Load other exercises/lessons
nb: Hent andre øvelser/leksjoner

en: Local scores
    External scores
nb: Lokale poeng
    Eksterne poeng

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
nb: Lær tastaturet ved å øve på tilfeldige bokstavkombinasjoner

en: Name
nb: Navn

en: No valid host
nb: Ingen gyldig vert

en: No valid password is defined
nb: Det ble ikke oppgitt et gyldig passord

en: No valid user is defined
nb: Det ble ikke oppgitt en gyldig bruker

en: Not able to download files
nb: Kan ikke hente filer

en: Not able to reach default host.
nb: Kunne ikke finne standardverten.

en: Not able to upload files
nb: Klarte ikke å laste opp filer

en: Overwrite user layout
nb: Skriv over brukeroppsettet

en: Paragraphs:
nb: Tekstavsnitt:

en: Paste text that was copied to the clipboard.
nb: Sett inn teksten som ble kopiert til utklippstavla.

en: Pasted_or_dropped
nb: Limt_inn_eller_sluppet

en: Positions of keys seems to be learned!
nb: Det ser ut til at du har lært plasseringen av tastene!

en: Practice with complete texts
nb: Øvelse med hele tekster

en: Practice with random keys
nb: Øvelse med tilfeldige bokstaver

en: Practice with random words
nb: Øvelse med tilfeldige ord

en: Press and edit me
nb: Trykk og rediger meg

en: Press any key to start the exercise.
nb: Trykk en tast for å starte øvelsen.

en: Publish to the web your local scores.
nb: Legg ut dine poeng på nettet.

en: Re_name:
nb: _Endre navn:

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
nb: Les en tekstfil og legg til en kopi av den her. Fila må være formatert som UTF-8.

en: Relation between fingers and keys
nb: Forbindelsen mellom fingrene og tastene

en: Remember always: someone loves you!
nb: Husk alltid: Noen elsker dig!

en: Remove the selected custom layout.
nb: Fjern det valgte brukeroppsettet

en: Remove the selected item.
nb: Fjern det valgte elementet.

en: Remove user layout
nb: Fjern brukeroppsett

en: Rename the selected item.
nb: Gi nytt navn til det valgte elementet.

en: Reset progress data
nb: Nullstil dataene for framgang

en: Return to the main menu.
nb: Tilbake til hovedmenyen.

en: Return without any modification.
nb: Gå tilbake uten å endre noe.

en: SPACE BAR
nb: MELLOMROM

en: STATISTICS
nb: STATISTIKK

en: S_ave as:
nb: _Lagre som

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
nb: Lagre dette tastaturoppsettet med navnet ovenfor.

en: Score
nb: Poeng

en: Select the font to be used in the exercise window.
nb: Velg hvilken skrifttype du vil bruke i øvelsesvinduet.

en: Show extra information
nb: Vis ekstrainformasjonen

en: Show local and external scores from other users.
nb: Vis lokale og eksterne poeng fra andre brukere.

en: Show next screen.
nb: Vis neste skjerm.

en: Show previous screen.
nb: Vis forrige skjerm.

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
nb: Vis en tastaturoversikt og hvilke fingre som hører til hvilke taster.

en: Speed
nb: Hastighet

en: Start typing when you are ready.
nb: Start å skrive når du er klar.

en: Step %i
nb: Trinn %i

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
nb: Det grunnleggende kurset fokuserer på at du leser tegnene du får se på skjermen og trykker på de tilsvarende tastene. Husk hele tiden på å holde hendene rett plassert på ledetastene på tastaturet (se introduksjonen i hovedmenyen).

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
nb: Standardspråket er det samme som brukes i grensesnittet. Men hvis du vil kan du også velge en hvilken som helst annen tekst med ord om du vil. Trykk på «Andre tekster» ovenfor og legg til filer med den teksten du vil øve på.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
nb: Pekefingrene hviler på de to tastene som har en liten forhøyning. De er plassert midt på tastaturet.

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
nb: Tastaturoppsettet som brukes i hver serie vil bli vist på meldingslinja ovenfor. Tastene [Mellomrom], [Shift] og [Return] blir kanskje ikke vist, men brukes ganske ofte.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
nb: Hovedmenyen i programmet er enkel. Velg den øvelsestypen du vil øve på. Ikke vær redd for å trykke på noen av knappene på skjermen.Knappene vil aldri skade deg!

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
nb: Meldingslinja nedenfor følger og gjentar dine inntastinger. Hvis det trengs, så endrer den seg og viser instruksjoner for de handlingene du skal utføre.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
nb: Den ytre delen av tommelfingrene hviler på mellomromstasten.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
nb: Den delen av hånden som er nærmest håndleddet hviler over bordet, utenfor tastaturet. Uten denne støtten vil armene raskt bli trette.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
nb: Spissen av de andre fingre ligger naturlig ved siden av pekefingrene, på den samme tasteraden.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimun speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
nb: Disse øvelser er lengre. Hver øvelse består av tre tekstavsnitt og vekten ligger på korrekt skrivning og rytme, med minimale krav til hastigheten. Her vil du måtte bruke rettetasten for å slette feil. Med andre ord: Bare inndata uten feil blir godkjent.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
nb: Disse merkene er en hjelp til å holde fingrene på rett sted. Med litt erfaring vil du dermed ikke behøve å se på tastaturet for å vite at fingrene er rett plassert.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
nb: Denne øvelsen er veldig lik nummer to, for tilpasningsevne. Forskellen er at du her skriver ordentlige ord.

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
nb: Dette er en øvelse som er tilpasset din feilprofil.

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
nb: Dette er et tips. Trykk på denne knappen for å gå tilbake til hovedmenyen.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
nb: Dette kalles for hendenes utgangsposisjon. Herfra beveger fingrene seg utover hele tastaturet, hvor de når alle tastene så naturlig og hurtig som mulig. For å oppnå dette er hver finger tilordnet bestemte faste taster og hvert tast er bare tilordnet en bestemt finger. Denne sammenhengen vil du lære gradvis når du går gjennom de ulike øvelsene.

en: This will DELETE all the progress data shown in the charts.
nb: Dette vil SLETTE alle de dataene for framgang som vises i diagrammene.

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
nb: Dette vil SKRIVE OVER et eksisterende brukeroppsett.

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
nb: Dette vil FJERNE et eksisterende tastaturoppsett.

en: To position the hands
nb: Plasseringen av hendene

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
nb: Bytter mellom ulike bytte-effekter på tastene. Bytter mellom de øvre og nedre tegnene på tastene.

en: Top 10
nb: Ti på topp

en: Value
nb: Verdi

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
nb: Hastighetsøvelser: Øk hastigheten mens du skriver ordentlige ord.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
nb: Vi mener ikke at den som skriver skal oppføre seg som en robot som ikke forstår hva de skriver. Men vi prøver å utvikle skriveferdigheter som blir en automatisk refleks, på samme måte som når du går og snakker. Når dette måler er nådd, vil det å skrive bli automatisk og ikke kreve særlig stor konsentrasjon. Da kan du rette oppmerksomheten mot tekstinnholdet.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
nb: Vi vil nå bare bruke hele setninger og tekstavsnitt som gir logisk mening. Det kan kanskje distrahere deg om du prøver å forstå det du skriver. De tidligere øvelsene hadde som mål å få deg til at skrive uten å fortolke og analysere innholdet.

en: When
nb: Når

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
nb: Når du lærer sammenhengen mellom fingrene og tastene, er det meget viktig, at du bare beveger den fingeren som skal trykke på tasten og lar alle de andre fingrene bli i utgangsposisjonen.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
nb: I denne øvelsen fokuseres det på hastighet. Så det forventes at du taster virkelig raskt og du vil få ros når du fortjener det!

en: Words per minute:
nb: Ord per minutt:

en: Yet another touch typing tutor
nb: Enda et verktøy til å øve maskinskrivning

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
nb: Du bør forberede deg på å starte treningen med det grunnleggende kurset. Det krever slit og tålmodighet å bli maskinskriver. Vi stoler på at du har disse egenskapene og gleder oss til din suksess!

en: Your language here.
nb: Ditt språk her.

en: _About...
nb: _Om ...

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Beep
nb: _Pip

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Font
nb: _Skrifttype

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Keep hands
nb: _Behold hendene

en: _Keyboard
nb: _Tastatur

en: _Keyboard:
nb: _Tastatur:

en: _Language:
nb: _Språk:

en: _Lesson:
nb: _Leksjon:

en: _Next step
nb: _Neste trinn

en: _No
nb: _Nei

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open text file
nb: _Åpne tekstfil

en: _Other texts
nb: _Andre tekster

en: _Participate
nb: _Delta

en: _Paste from clipboard
nb: _Lim inn fra utklipptavla

en: _Previous step
nb: _Forrige trinn

en: _Progress
nb: _Framgang

en: _Remove
nb: _Fjern

en: _Remove copied file
nb: _Fjern den kopierte fila

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Save and use
nb: _Lagre og bruk

en: _Top 10
nb: _Ti på topp

en: _Update
nb: _Oppdater

en: _Yes
nb: _Ja

en: index finger
nb: pekefingeren

en: middle finger
nb: langfingeren

en: minute and | minutes and
nb[0]: minutt og
nb[1]: minutter og

en: not found
nb: ikke funnet

en: nothing done
nb: intet gjort

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
nb: PS: Denne øvelsen logges ikke: Antall inntastede tegn (%i) skal være større enn %i.

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
nb: PS: Teksten, du nettopp har tastet inn, ligner ikke tilsvarende tekster på det valgte språket: Vi kan ikke bruke denne i ti på topp-konkurransen .

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
nb: PS: Du er havnet på listen over de ti beste, glimrende!

en: ring finger
nb: ringfingeren

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: small finger
nb: lillefingeren

en: thumbs
nb: tommelfingre
