klavaro 1.2.0.rc3 - en to nl translation catalogue (173 entries)

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
nl:  Goed zo, je begrijpt het!
     Ga naar de volgende les.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
nl:  Gefeliciteerd!
     Het lijkt erop dat je een professional bent!
     Je hebt dit programma (mij) niet meer nodig.
     Ik hoop dat je er van genoten hebt.·Bedankt en wees blij!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
nl:  Gefeliciteerd!
     Je hebt de volledige basiscursus voltooid.
     Ga naar de volgende soort oefeningen: aanpasbaarheid.
     Daar zal je voornaam oefenen op nauwkeurigheid.

en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
nl:  Dvorak meester!
     Ik heb geen woorden om mijn bewondering te uiten!

en:  Dvorak mode dominated!
     Can you fly at 90 WPM?
nl:  Dvorak modus gedomineerd!
     Kan je vliegen aan 90 WPM?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
nl:  Uitstekend. Voor deze cursus is dit genoeg.
     Probeer de oefeningen op vloeiend typen, OK?

en:  Fast! Are you training for a competition?
     So, try to get 70 WPM!
nl:  Snel! Train je voor een wedstrijd?
     Zoja, probeer de 70 WPM te halen!

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach 40 WPM?
nl:  Je kan nu beginnen met rennen.
     Kan je 40 WPM halen?

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
nl:  Hoe kan je zo snel typen?
     Je presteert boven mijn verwachtingen.
     Ben je een machine? Kan je mij les geven?
     Ik kan je niet verder helpen. Zoek een expert op!

en:  Still away from the highway. You can make better...
     Try at least 20 WPM.
nl:  Je bent nog ver weg van de snelweg. Je kan beter...
     Probeer tenminste 20 WPM te halen.

en:  Top of "qwerty". Now it's time to change to the Dvorak mode.
     Are you afraid of reaching 80 WPM?
nl:  de top van "qwerty". Nu is het tijd om te schakelen naar de Dvorak modus.
     Ben je bang om de 80 WPM te halen?

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
nl:  Heel goed!
     Je slaagde met een nauwkeurigheid van meer dan %.0f%%.
     Nu is het tijd om je snelheid te verbeteren.
     Ga naar de 3de oefening in het hoofdmenu.

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
nl:  Heel goed. Je bent er bijna.
     Kan je eindelijk de %.0f WPM halen?

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
nl:  Je bent er bijna. Typ vloeiender.
     Ik wil een vloeiendheid die hoger is dan %.0f%%.

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to other kind of exercise.
nl:  Je bent er bijna, maar je nauwkeurigheid is nog steeds onder %.0f%%.
     Probeer nog een paar keer opnieuw, of misschien geraak je misnoegd, ga dan naar een andere soort oefening.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get 30 WPM.
nl:  Je doet het goed, maar je moet sneller gaan..
     En verlies de nauwkeurigheid niet uit het oog. Ga voor 30 WPM.

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach 95%?
nl:  Je doet het goed. Maar...
     Kan je je nauwkeurigheid op zijn minst 95 % krijgen?

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
nl: Je begint pas.
    Heb geduld, probeer elke dag opnieuw, rust en pieker niet zoveel:
    doorzetting en oefening zullen je snelheid verbeteren.

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
nl:  Je typt nauwkeurig maar niet snel.
     Kan je de %.0f WPM halen?

en:  Your accuracy rate is below 90%...
     Could you please try again to improve it?
nl: Je nauwkeurigheid is minder dan 90%...
    Kan je het opnieuw proberen te bevorderen?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
nl:  Je typt niet aan een constante snelheid. Kalmeer.
     Probeer je vloeiendheid boven de %i%% te krijgen.

en: (CPS)
nl: (KPS)

en: (Custom)
nl: (Aangepast)

en: (Default)
nl: (Standaard)

en: (Edit custom)
nl: (Aanpassen)

en: About 'Klavaro'
nl: Over 'Klavaro'

en: Accelerating the touchs practicing random words exercises.
nl: De snelheid verhogen door te oefenen met willekeurige woorden.

en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

en: Accuracy:
nl: Nauwkeurigheid:

en: Adaptability
nl: Aanpasbaarheid

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
nl: Aanpasbaarheid oefeningen: automatiseer de vinger reactie's, typen over het ganse toetsenbord.

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
nl: Na elke oefeningen zal er een kort statistisch overzicht je performantie herzien samen met enkele relevante commentaren.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
nl: Na het memorizeren van deze relatie, kan je de vorige regel wat afzwakken, zodat je een grotere snelheid kan behalen tijdens het typen.

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
nl: De controleknoppen hebben tips als je erover beweegt met je muis. Deze tips kunnen zeer handig van pas komen. Om te zien hoe deze tips werken, positioneer je muis boven de knop hieronder, en zonder te klikken, wacht tot de tip verschijnt...

en: Apply the selected item to create an exercise.
nl: Pas het geselecteerde item toe om een oefening aan te maken.

en: Are you sure you have it installed in your system?
nl: Ben je zeker dat je het op je systeem geïnstalleerd hebt?

en: Attention!
nl: Waarschuwing!

en: Basic course
nl: Basiscursus

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
nl: Bekwaam worden door oefenen met volledige paragrafen.

en: Caps
nl: Capslock

en: Change language
nl: Verander de taal

en: Characters per second:
nl: Aanslagen per seconde:

en: Chars
nl: Karakters

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
nl: Grafieken die de leercurve ten opzichte van de oefeningen tonen.

en: Click on any key to see which finger you must use:
nl: Klik op een toets om te zien welke vinger je moet gebruiken:

en: Close this window.
nl: Sluit dit venster.

en: Comments:
nl: Commentaar:

en: Connecting...
nl: Verbinden...

en: Correct positioning of the hands and fingers is very important to efficient typing. You will learn faster and type better if you follow the next recomendations.
nl: Het correct positioneren van de handen en vingers is zeer belangrijk om efficient te typen. Je zal sneller leren en beter typen als je deze aanmerkingen opvolgt.

en: Could not download file from the host server.
nl: Kon geen bestand van de host server downloaden.

en: Could not upload/download scores.
nl: Kon de lokale scores niet opladen.

en: Country / Custom
nl: Land / Aangepast

en: Create or modify a custom keyboard layout
nl: Maak of pas een toetsenbordindeling aan

en: Date & Time
nl: Datum & Tijd

en: Default
nl: Standaard

en: Do you confirm?
nl: Weet je het zeker?

en: Don't be shy about learning the basics!
nl: Wees niet verlegen om de basisvaardigheden te leren!

en: Download from the web the most up to date ranking.
nl: Download de laatst upgedate ranking van het web.

en: Drag and drop text here to practice with it.
nl: Sleep en plak tekst om ermee te oefenen.

en: Edit the character set to be used in lessons 44 through 50.
nl: Verander de karakters die in de les 44 tot 50 gebruikt worden.

en: Edit the character set to be used in this lesson.
nl: Verander de karakters die in deze les gebruikt worden.

en: Elapsed time:
nl: Verstreken tijd:

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
nl: Lege rangschikking. Oefen vloeiendheid aub.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
nl: Einde van de oefening. Druk op [Enter] om een nieuwe les te starten.

en: Error ratio:
nl: Fout verhouding:

en: First steps with initial training
nl: Eerste stappen met beginnnende training

en: Fluidity
nl: Vloeiend

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
nl: Vloeiend typen: nauwkeurig typen van volledige paragrafen.

en: Fluidness:
nl: Vloeiend typen:

en: Font definition
nl: Lettertype definitie

en: General information about the program.
nl: Algemene informatie over het programma.

en: Go ahead!
nl: Voorwaarts!

en: Goal:
nl: Doel:

en: Help?
nl: Hulp?

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
nl: Hier mag je oefenen en de memorisering van alle toetsen verbeteren. Er zullen zinnen worden getoond met onbestaande woorden die sommige nummers en symbolen door elkaar schudden.

en: Hide extra information
nl: Verberg extra Informatie

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
nl: Als je die mooie handen graag ziet, klik hier om dit venster te sluiten en ze te behouden.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
nl: Om de lessen inhoud en toetsenbord onafhankelijk te maken, zullen letters met accenten waarschijnlijk niet verschijnen. Voor echte zinnen, gebruik de vierde optie van het hoofdmenu (over vloeiend).

en: Initial training for your fingers.
nl: Eerste training voor je vingers.

en: Introduction
nl: Introductie

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
nl: Toetsenbordindeling voor modules 1 en 2. Wordt ook informatief in de vloeiend typen wedstrijd gebruikt.

en: Keys:
nl: Toetsen:

en: Klavaro - Adaptability
nl: Klavaro - Aanpasbaarheid

en: Klavaro - Basic Course
nl: Klavaro - Basis Cursus

en: Klavaro - Fluidness
nl: Klavaro - Vloeiend typen

en: Klavaro - Main menu
nl: Klavaro - Hoofdmenu

en: Klavaro - Progress
nl: Klavaro - Vooruitgang

en: Klavaro - Select file
nl: Klavaro - Kies bestand

en: Klavaro - Velocity
nl: Klavaro - Snelheid

en: Language for modules 3 and 4.
nl: Taal voor modules 3 en 4.

en: Learn how to type correctly
nl: Leer hoe foutloos te typen

en: Learning the key positions.
nl: Het leren van de toetsposities.

en: Lesson:
nl: Les:

en: Little tip about this program.
nl: Kleine tip over dit programma.

en: Local scores
    External scores
nl: Locale scores 
    Externe scores

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
nl: Het toetsenbord instuderen door te oefenen met willekeurige toetsen.

en: Name
nl: Naam

en: No valid host
nl: Geen valabele host

en: No valid password is defined
nl: Er is geen valabel paswoord gedefinieerd

en: No valid user is defined
nl: Er is geen valabele gebruiker gedefinieerd

en: Not able to download files
nl: Onmogelijk bestanden te downloaden

en: Not able to reach default host.
nl: Onmogelijk de standaard host te bereiken.

en: Not able to upload files
nl: Onmogelijk de bestanden op te laden

en: Overwrite user layout
nl: Overschrijf de zelfgemaakte indeling

en: Paragraphs:
nl: Paragrafen:

en: Pasted_or_dropped
nl: Geplakt_of_neergezet

en: Positions of keys seems to be learned!
nl: Het ziet er naar uit dat de posities van de toetsen geleerd zijn!

en: Practice with complete texts
nl: Oefen met complete teksten

en: Practice with random keys
nl: Oefen met willekeurige toetsen

en: Practice with random words
nl: Oefen met willekeurige woorden

en: Press and edit me
nl: Druk en bewerk me

en: Press any key to start the exercise.
nl: Druk op een toets om de oefening te starten.

en: Publish to the web your local scores.
nl: Publiceer je lokale scores naar het web.

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
nl: Lees van een tekst bestand en er hier een kopie van toe. Het bestand moet geëncodeerd zijn in UTF-8.

en: Relation between fingers and keys
nl: Relatie tussen de vingers en de toetsen

en: Remember always: someone loves you!
nl: Onthou altijd: iemand houdt van je!

en: Remove the selected custom layout.
nl: Verwijder de geslecteerde aagepaste indeling.

en: Remove the selected item.
nl: Verwijder het geselecteerde item.

en: Remove user layout
nl: Verwijder de zelfgemaakte indeling

en: Rename the selected item.
nl: Hernoem het geslecteerde item.

en: Reset progress data
nl: Reset vooruitgang data

en: SPACE BAR
nl: SPATIEBALK

en: STATISTICS
nl: STATISTIEKEN

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
nl: Bewaar deze toetsenbordindeling met de bovenstaande naam.

en: Select the font to be used in the exercise window.
nl: Kies het lettertype dat wordt gebruikt in het oefeningenscherm.

en: Show extra information
nl: Toon extra informatie

en: Show local and external scores from other users.
nl: Toon lokale en externe scores van andere gebruikers.

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
nl: Het virtuele toetsenbord en de relatie tussen vingers en toetsen tonen.

en: Speed
nl: Snelheid

en: Start typing when you are ready.
nl: Start met typen als je klaar bent.

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
nl: De basis cursus richt zich erop dat je de karakters op het scherm getoond leest en op de corresponderende toets drukt. Onthou om je handen ten alle tijde correct op de basisrij van het toetsenbord te houden (zie de introductie op het hoofdmenu).

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
nl: De standaard taal is die van je interface. Maar je mag andere teksten selecteren met woorden die je graag zou gebruiken. Klik op de 'Overig' keuze bovenaan en voeg bestanden toe die die tekst bevatten.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
nl: De wijsvinger toppen rusten op een van de twee toetsen die een kleine verhoogde markering hebben, in het midden van het toetsenbord.

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
nl: De toetsen selectie die in elke serie gebruikt word wordt boven de berichtenrij getoond. Het kan zijn dat de [Spatie], [Shift] en [Enter] toets niet verschijnen maar zeer vaak gebruikt worden.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
nl: Het hoofdmenu van het programma is vrij eenvoudig. Selecteer het type oefening dat je wil maken. Maak je geen zorgen een knop op het scherm aan te klikken. De knoppen zullen je nooit verwonden!

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
nl: De berichtenrij onderaan volgt en geeft weer welke toetsen je indrukte. Als het nodig is, verandert het en toont instructies voor vereiste acties.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
nl: De buitenste rand van je duimen rusten op de spatiebalk.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
nl: Het deel van de handen dicht van de pols (de basis) rusten op de tafel buiten het toetsenbord. Zonder deze soort ondersteuning zouden de armen snel moe worden.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
nl: De toppen van de andere vingers liggen natuurlijk naast de wijsvinger, op dezelfde toetsen op dezelfde rij van het toetsenbord.

en: These exercises are longer. Each exercise consists of three paragraphs and the emphasis is placed on correctness and rhythm, with a minimun speed requirement. Here you will be required to use the backspace key to correct any mistakes. In other words, only input without error will be accepted.
nl: Deze oefeningen zijn langer. Elke oefening bestaat uit drie paragrafen en de nadruk ligt op correctheid en rythme, met een minimum snelheidsvereiste. Hier zal je de backspace toets moeten gebruiken om fouten te verbeteren. Met andere woorden, enkel inhoud zonder fout wordt aanvaard.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
nl: Deze markeringen functioneren als 'gevoelshaken' voor je vingers om op de correcte positie te blijven. Op deze manier, met een klein beetje ervaring, zal je niet moeten kijken naar het toetsenbord om te zien of je vingers correct gepositioneerd staan.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
nl: Deze oefening is zeer vergelijkbaar met de tweede, over aanpasbaarheid. Het verschil is dat je hier echte woorden zal typen.

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
nl: Dit is een tip. Nu kan je op deze knop drukken om terug te keren naar het hoofdmenu.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
nl: Dit is bepaald als de basispositie voor de handen. Vandaar bewegen de vingers over het toetsenbord, bereiken alle toetsen natuurlijk en zo snel mogelijk. Om dit doel te bereiken gebruikt iemand de specifieke relatie tussen elke toets en vinger. Deze relatie zal gradueel worden aangeleerd als je de basiscursus voltooid.

en: This will DELETE all the progress data shown in the charts.
nl: Dit zal alle vooruitgangsdata die in grafieken wordt weergegeven VERWIJDEREN.

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
nl: Dit zal een bestaande toetsenbordindeling OVERSCHRIJVEN.

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
nl: Dit zal een bestaande toetsenbordindeling VERWIJDEREN.

en: To position the hands
nl: Om je handen te positioneren

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
nl: Schakelt shift aan of uit. Wisselt tussen de kapitaal en gewone karakters van de toetsen.

en: Value
nl: Waarde

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
nl: Snelheid oefeningen: versnel het typen van woorden.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
nl: We willen niet aangeven dat de typisten zich als een robot moeten gedragen, zonder te begrijpen wat ze typen. We doelen op het ontwikkelen van de vaardigheid van het typen, het een automatische reflex te maken, zoals wandelen, praten, enz. Na het bereiken van dit doel, de vaardigheid van het typen zal automatisch worden en weinig aandacht vereisen. Dan zal je aandacht kunnen besteden aan de echte betekenis van de tekst.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
nl: We zullen nu complete zinnen en paragrafen gebruiken die logisch verband houden. Dit kan je aandacht verstrooien terwijl je typt als je tracht te begrijpen wat je intypt. De vorige oefeningen waren gericht op je te leren typen zonder het interpreteren en analyserne van de inhoud.

en: When
nl: Wanneer

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
nl: Tijdens het leren van de relatie tussen de vingers en de toetsen, is het zeer belangrijk dat je enkel de vinger die de toets moet indrukken beweegt en alle andere vingers in de basispositie laat.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
nl: Bij deze oefening ligt de nadruk op snelheid. Dus, je bent bedoelt om snel te typen en ik zal je enkel prijzen als je het verdient!

en: Words per minute:
nl: Woorden per minuut:

en: Yet another touch typing tutor
nl: Nog maar eens een typ instructieprogramma

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
nl: Je zou moeten voorbereid zijn om te starten typen met de basiscursus. Het zal moeite en geduld kosten om even succesvol te zijn als een typist. We vertrouwen dat je dit hebt en kijken uit naar je succes!

en: Your language here.
nl: Uw taal hier.

en: index finger
nl: wijsvinger

en: middle finger
nl: middelvinger

en: minute and | minutes and
nl[0]: minuut en
nl[1]: minuten en

en: not found
nl: niet gevonden

en: nothing done
nl: niets gedaan

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
nl: ps.: er worden geen logs bijgehouden voor deze sessie: het totaal van ingetikte karakters (%i) moet groter zijn dan %i.

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
nl: ps.: de tekst die je intikte lijkt niet op de standaard teksten in de taal die nu geselecteerd staat: we kunnen het niet in rekening brengen voor de 'Top 10' wedstrijd.

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
nl: ps.: je bereikt de Top 10 list, geweldig!

en: ring finger
nl: ringvinger

en: second | seconds
nl[0]: seconde
nl[1]: seconden

en: small finger
nl: pink

en: thumbs
nl: duimen
