eXe trunk (pre-0.8) - en to eu translation catalogue (650 entries)

en: 
                     Typically, Date will be associated with the creation or
                     availability of the resource. Recommended best practice for
                     encoding the date value is defined in a profile called
eu: 
                     Data, normalean, baliabidearen sorrerarekin edo
                     erabilgarritasunarekin lotuta egoten da. Data kodetzeko
                     modurik egokiena, ondoko izena duen profilean zehaztuta dago

en: 
                     and includes (among others) dates of the form YYYY-MM-DD.
eu: 
     eta, besteak beste, UUUU-HH-EE moduan emaniko datak ditu.

en: 
                    Typically, Subject will be expressed as keywords, key phrases or
                    classification codes that describe a topic of the resource.
                    Recommended best practice is to select a value from a controlled
                    vocabulary or formal classification scheme.
eu: 
                    Gaia, normalean, gakoen, esaldien edo sailkapen kodeen bidez 
                    azalduko da. Egokiena, kontrolatutako hiztegi edo sailkapen eskema formal 
                    batetik balioak aukeratzea da.

en: 
                  To describe the physical or digital manifestation of the resource,
                  use the FORMAT element.
eu: 
    Baliabidearen itxura fisikoa edo digitala deskribatzeko, 
    erabili FORMAT elementua.

en: 
                  Type includes terms describing general categories, functions, or
                  genres, for content. Recommended best practice is to select a value
                  from a controlled vocabulary or controlled classification scheme.
eu: 
                  Motaren barruan, eduki bakoitzeko kategoria orokorrak, funtzioak eta/edo generoak
                  deskribatzen dituzten terminoak datoz. Egokiena hiztegi kontrolatu batetik edo sailkapen
                  eskema kontrolatu batetik balio bat aukeratzea da.

en:  <p>If the applet you're adding was generated 
    by one of the programs in this drop down, please select it, 
    then add the data/applet file generated by your program. </p>
    <p>eg. For Geogebra applets, select geogebra, then add the .ggb file that 
    you created in Geogebra.</p>
eu: <p>Gehitzen ari zaren appleta zerrenda honetako artxibo 
    batekin sortuta badago, mesedez, aukeratu, eta ondoren gehitu 
    zure programak sortutako datua/applet artxiboa. </p>
    <p>Adib. Geogebra appleten kasuan, aukeratu geogebra eta ondoren gehitu Geogebran
    sortu duzun .ggb artxiboa.</p>

en: "%s" already exists.
    Please try again with a different filename
eu: "%s" existitzen da dagoeneko.
    Mesedez, saiatu beste izen batekin.

en: "Find the .txt file (in the applet file) 
    and open it. Copy the contents of this file <ctrl A, ctrl C> into the applet 
    code field.
eu: Bilatu ".txt artxiboa (applet artxiboan) 
    eta ireki. Kopiatu artxiboaren edukia <ctrl A, ctrl C> appletaren kodea
    eremuan.

en: (Afan) Oromo
eu: (Afan) Oromoera

en: ---Move To---
eu: ---Ondokora mugitu---

en: . Please use ASCII names.
eu: . Mesedez, ASCII izenak erabili.

en: <dl>  <dt>If your goal is to test understanding of core concepts or reading comprehension  </dt>  <dd>    <p>  Write a summary of the concept or reading long  enough to adequately test the target's knowledge, but short enough not to induce fatigue. Less than one typed page is probably adequate, but probably considerably less for young students or beginners.    </p>    <p>Select words in the text thatare key to understanding the concepts. Thesewill probably be verbs, nouns, and key adverbs.Choose alternatives with one clear answer.    </p>  </dd>  <dt>If your goal is to test vocabulary knowledge  </dt>  <dd><p>Write a text using the target vocabulary. This text should be coherent and cohesive, and be of an appropriate length. Highlight the target words in the text. Choose alternatives with one clear answer.</p>  </dd>  <dt>If your goal is to test word formation/grammar:  </dt>  <dd>  <p>Write a text using the target forms. This text should be coherent and cohesive, and be of an appropriate length. Remember that the goal is not vocabulary knowledge, so the core meanings of the stem words should be well known to the students.  </p>  <p>Highlight the target words in the text. Provide alternatives with the same word stem, but different affixes. It is a good idea to get a colleague to test the test/exercise to make sure there are no surprises!  </p>  </dd></dl>
eu: <dl>  <dt>Zure asmoa oinarrizko kontzeptuak edo irakurgaia zenbateraino ulertu dituzten frogatzea bada </dt>  <dd>    <p>  Idatzi kontzeptuaren edo irakurgaiaren laburpena, ondo ulertu ote den frogatzeko beste besteko luzeraz, baina luzeegia izan gabe, ez dadin nekagarria izan. Aski da orrialde bat baino gutxiago idaztea. Ikasle gazteentzat edo hasiberrientzat, gainera, hobe are laburragoa izatea.    </p>    <p>Testuan, nabarmendu kontzeptuak ulertzeko funtsezkoak diren hitzak; bereziki, aditzak, izenak eta aditzondoak. Hautatu erantzun argi bakarra duten alternatibak.    </p>  </dd>  <dt>Zure asmoa hiztegia zenbateraino ulertu duten frogatzea bada  </dt>  <dd><p>Idatzi hiztegiko terminoak jasotzen dituen testu bat. Zaindu testuaren koherentzia, kohesioa eta luzera. Nabarmendu testuko funtsezko hitzak. Hautatu erantzun argi bakarra duten alternatibak.</p>  </dd>  <dt>Zure asmoa hitzen konposaketa/gramatika frogatzea bada:  </dt>  <dd>  <p>Idatzi funtsezko konposaketak dituen testu bat. Zaindu testuaren koherentzia, kohesioa eta luzera. Gogoan izan helburua ez dela hiztegia ezagutzea; beraz, ikasleentzat aski ezaguna beharko du izan hitzen esanahiak.  </p>  <p>Nabarmendu testuko funtsezko hitzak. Proposatu erro bera baina esanahi ezberdina duten alternatibak. Egokia litzateke testua/ariketa lankide bati irakurtzeko ematea, sorpresarik egon ez dadin!  </p>

en: <ol>  <li>Click &lt;Select an MP3&gt; and browse to the MP3       file you wish to insert</li> <li>Click on the dropdown menu to select the position        that you want the file displayed on screen.</li>  <li>Enter an optional caption for your file.</li> <li>Associate any relevant text to the MP3 file.</li> <li>Choose the type of style you would like the iDevice to       display e.g. 'Some emphasis' applies a border and icon to the iDevice content displayed.</li></ol>
eu: <ol>  <li>Klikatu &lt;Aukeratu MP3 bat&gt; eta bilatu gehitu nahi duzun artxiboa </li> <li>Klikatu zerrendan eta aukeratu artxiboa non erakutsi nahi duzun.</li><li>Nahi izanez gero, idatzi artxiboaren izenburua.</li> <li>Lotu testu bat MP3 artxiboari.</li> <li>Aukeratu iDevice-a zer estilotan agertuko den. 'Enfasi pixka bat' aukerak, adibidez, ertza eta ikonoa jartzen dizkio edukiari.</li></ol>

en: <p>
    The image with text iDevice can be used in a number of ways to support both
    the emotional (affective) and learning task (cognitive) dimensions of eXe
    content. 
    </p><p>
    <b>Integrating visuals with verbal summaries</b>
    </p><p>
    Cognitive psychologists indicate that presenting learners with a
    representative image and corresponding verbal summary (that is presented
    simultaneously) can reduce cognitive load and enhance learning retention.
    This iDevice can be used to present an image (photograph, diagram or
    graphic) with a brief verbal summary covering the main points relating to
    the image. For example, if you were teaching the functions of a four-stroke
    combustion engine, you could have a visual for each of the four positions of
    the piston with a brief textual summary of the key aspects of each visual.
    </p>
eu: <p>
    iDevice testua duen irudia eXe edukiaren dimentsio emozionalerako 
    (afektiboa) eta ikasteko jarduerarako (kognitiboa) erabil daiteke.
    </p><p>
    <b>Irudiak eta testu laburpenak integratzea</b>
    </p><p>
    Psikologo kognitiboen arabera, ikasleei irudi adierazgarri bat
    eta laburpena ahoz aldi berean emateak murriztu egiten du 
    karga kognitiboa, eta ikasketa areagotzen. iDevice hau irudi bat
    (argazkia, diagrama edo grafikoa) eta irudiaren puntu nagusien laburpena
    aurkezteko erabil daite. Adibidez, lau denborako motor baten funtzioak
    azaltzen ari bazara, pistoi bakoitzaren kokapena erakuts dezakezu, eta horien
    gaineko azalpen laburra eman.</p>

en: <p>Assign a label for the attachment. It is useful to include the type of file. Eg. pdf, ppt, etc.</p><p>Including the size is also recommended so that after your package is exported to a web site, people will have an idea how long it would take to download this attachment.</p><p>For example: <code>Sales Forecast.doc (500kb)</code></p>
eu: <p>Esleitu etiketa bat atxikitako artxiboari. Lagungarria da zer artxibo mota den adierazteko (pdf, ppt, etab.)</p><p>Komenigarria da neurria zehaztea ere, webgune batera esportatzean ikasleek deskargatzeko zenbat denbora beharko duten jakin dezaten.</p><p>Adibidez:</p><code>Salmenten Forecast.doc (500kb)</code></p>

en: <p>Cloze exercises are texts or sentences where students must fill in missing words. They are often used for the following purposes:</p><ol><li>To check knowledge of core course concepts (this could be a pre-check, formative exercise, or summative check).</li><li>To check reading comprehension.</li><li>To check vocabulary knowledge.</li><li>To check word formation and/or grammatical competence. </li></ol>
eu: <p>Hutsuneak betetzeko ariketetan, ikasleek testuan falta diren hitzak edo esaldiak idatzi beharko dituzte. Ariketa horiek hainbat helburu izaten dituzte:</p><ol><li>Ikastaroko oinarrizko kontzeptuak ezagutzen ote diren egiaztatzea (aurrekontrol, trebakuntza ariketa edo froga gehigarri gisa).</li><li>Irakurgaia zenbateraino ulertu den frogatzea.</li><li>Hiztegia zenbateraino ezagutzen den egiaztatzeko.</li><li>Hitz osaketa/gramatika ziurtatzeko. </li></ol>

en: <p>Enter the text for the cloze activity in to the cloze field 
    by either pasting text from another source or by typing text directly into the 
    field.</p><p> To select words to hide, double click on the word to select it and 
    click on the Hide/Show Word button below.</p>
eu: <p>Sartu eremuan hutsuneak betetzeko testua. Horretarako,
    kopiatu beste iturri batetik edo zuzenean bertan idatzi.</p><p>Ezkutatu 
    beharreko hitzak aukeratzeko, klikatu bi aldiz hitzaren gainean
    eta klikatu beheko Ezkutatu/Erakutsi hitza botoian.</p>

en: <p>If left unchecked a small number of spelling and capitalization errors will be accepted. If checked only an exact match in spelling and capitalization will be accepted.</p><p><strong>For example:</strong> If the correct answer is <code>Elephant</code> then both <code>elephant</code> and <code>Eliphant</code> will be judged <em>"close enough"</em> by the algorithm as it only has one letter wrong, even if "Check Capitilization" is on.</p><p>If capitalization checking is off in the above example, the lowercase <code>e</code> will not be considered a mistake and <code>eliphant</code> will also be accepted.</p><p>If both "Strict Marking" and "Check Capitalization" are set, the only correct answer is "Elephant". If only "Strict Marking" is checked and "Check Capitalization" is not, "elephant" will also be accepted.</p>
eu: <p>Egiaztatu gabe utziz gero, idazketa errore gutxi batzuk onartuko dira. Egiaztatuta badago, idazketako edo maiuskula errore bakar bat onartuko da.</p><p><strong>Adibidez:</strong> Erantzun zuzena <code>Elefantea</code> bada, <code>elefantea</code> edo <code>Elifantea</code> <em>"oso antzekoak"</em> izango dira algoritmoarentzat, letra oker bakarra baitute, nahiz eta "Maiuskulak egiaztatu" gaituta egon.</p><p>Itzalita badago, goiko adibideko <code>e</code> minuskula ez da erroretzat joko eta <code>elifantea</code> ere onartu egingo da.</p><p>"Zorroztasunez zuzendu" eta "Maiuskulak egiaztatu" gaituta badaude, erantzun zuzen bakarra "Elefantea" izango da. "Zorroztasunez zuzendu" soilik badago gaituta, "elefantea" ere onartuko da.</p>"

en: <p>If this option is checked, submitted answers with different capitalization will be marked as incorrect.</p>
eu: <p>Aukera hau gaituta badago, maiuskulak eta minuskulak gaizki jarrita dituzten erantzunak okerrak izango dira.</p>

en: <p>If this option is set, each word will be marked as the 
    learner types it rather than all the words being marked the end of the 
    exercise.</p>
eu: <p>Aukera hau gaituta badago, hitzak ikasleak idazten dituen bitartean
    markatuko dira, eta ez ariketaren amaieran.</p>

en: <p>Select symbols from the text editor below or enter LATEX manually to create mathematical formula. To preview your LATEX as it will display use the &lt;Preview&gt; button below.</p>
eu: <p>Formula matematikoa sortzeko, aukeratu sinboloak beheko testu editoretik edota sartu LATEXa eskuz. LATEXa nola agertuko den aurreikusteko, erabili beheko &lt;Aurrebista&gt; botoia.</p>

en: <p>Teachers should keep the following in mind when using this iDevice: </p><ol><li>Think about the number of different types of activity planned for your resource that will be visually signalled in the content. Avoid using too many different types or classification of activities otherwise learner may become confused. Usually three or four different types are more than adequate for a teaching resource.</li><li>From a visual design perspective, avoid having two iDevices immediately following each other without any text in between. If this is required, rather collapse two questions or events into one iDevice. </li><li>Think about activities where the perceived benefit of doing the activity outweighs the time and effort it will take to complete the activity. </li></ol>
eu: Irakasleek ohar hauek gogoan izan beharko lituzkete iDevice hau erabiltzean: <ol><li>Pentsatu zenbat ekintza mota erabili nahi dituzuen bisualki edukian. Ez erabili jarduera mota edo sailkapen gehiegi, ikasleentzat nahasgarria izan baitaiteke. Askotan, nahikoa dira hiruzpalau mota.</li><li>Diseinu bisualaren ikuspuntutik, saiatu bi iDevice elkarren ondoan ez jartzen, tartean testurik ez dutela. Beharrezkoa izanez gero, iDevice bakarrean sartu bi galdera edo ekintza.</li><li>Prestatzen dituzun jarduerei esker ikasleek lortutako onurak handiagoa izan behar du ekintza gauzatzeko emandako denborak eta ahaleginak baino. </li></ol>

en: <p>The Reading Activity will primarily 
    be used to check a learner's comprehension of a given text. This can be done 
    by asking the learner to reflect on the reading and respond to questions about 
    the reading, or by having them complete some other possibly more physical task 
    based on the reading.</p>
eu: <p>Irakurtzeko ariketa, hasiera batean, 
    ikasleak testua ulertzeko duen gaitasuna egiaztatzeko erabiliko da. Horretarako, 
    eskatu ikasleari testuaren inguruan hausnartzeko eta galderak erantzuteko, edo 
    jarduera fisikoagoa jarri.</p>

en: <p>The Wikipedia iDevice allows you to locate 
    existing content from within Wikipedia and download this content into your eXe 
    resource. The Wikipedia Article iDevice takes a snapshot copy of the article 
    content. Changes in Wikipedia will not automatically update individual snapshot 
    copies in eXe, a fresh copy of the article will need to be taken. Likewise, 
    changes made in eXe will not be updated in Wikipedia. </p> <p>Wikipedia content 
    is covered by the GNU free documentation license.</p>
eu: <p>Wikipediaren iDevice-ak Wikipediaren edukia
    bilatzeko eta eXe-n deskargatzeko aukera ematen dizu. Wikipedia Artikuluaren iDevice-ak
    artikuluaren edukiaren kopia egiten du. Wikipediako aldaketak ez dira automatikoki
    eguneratzen eXe-ko kopietan; beste kopia bat egin behar zaie. Eta
    eXe-n egindako aldaketak ez dira Wikipedian eguneratuko. </p> <p>Wikipediaren edukia
    GNUren dokumentazio librearen lizentziak babestuta dago.</p>

en: <p>The reading activity, as the name 
    suggests, should ask the learner to perform some form of activity. This activity 
    should be directly related to the text the learner has been asked to read. 
    Feedback to the activity where appropriate, can provide the learner with some 
    reflective guidance.</p>
eu: <p>Irakurketa ariketak, izenak dioen bezala,
    jarduera bat egiteko eskatu beharko lioke ikasleari. Ariketak ikasleak irakurri 
    duen testuarekin lotuta egon beharko luke. Ariketari lotutako feedbackek
    hausnartzeko gidak eman ditzakete.</p>

en: <p>Where you have a number of images that relate 
    to each other or to a particular learning exercise you may wish to display 
    these in a gallery context rather then individually.</p>
eu: <p>Posible da elkarren artean edota ariketa batekin lotutako
    irudi batzuk egotea, eta banaka beharrean galerian erakustea 
    nahiago izatea.</p>

en: A case study is a device that provides learners 
    with a simulation that has an educational basis. It takes a situation, generally 
    based in reality, and asks learners to demonstrate or describe what action they 
    would take to complete a task or resolve a situation. The case study allows 
    learners apply their own knowledge and experience to completing the tasks 
    assigned. when designing a case study consider the following:<ul> 
    <li>	What educational points are conveyed in the story</li>
    <li>	What preparation will the learners need to do prior to working on the 
    case study</li>
    <li>	Where the case study fits into the rest of the course</li>
    <li>	How the learners will interact with the materials and each other e.g.
    if run in a classroom situation can teams be setup to work on different aspects
    of the case and if so how are ideas feed back to the class</li></ul>
eu: Ikasketa kasua ikasleentzako tresna bat da, 
    hezteko asmoa duten simulazioak ematen dituena. Gehienetan errealitatean 
    oinarrituta egoten den egoera batetik abiatuta, ikasleei arazoa konpontzeko zer egingo luketen 
    adierazteko eskatzen zaie. Hala, beren ezagutzak eta esperientzia 
    aplikatu beharko dituzte ataza betetzeko. Ikasketa kasua diseinatzeko orduan, 
    ondokoak izan behar dira kontuan:<ul> 
    <li>	Istorioak dituen asmo hezitzaileak</li>
    <li>	Ikasketa kasuan lanean hasi aurretik, ikasleek behar duten prestakuntza </li>
    <li>	Ikasketa kasua ikastaroko zein unetan eman</li>
    <li>	Ikasleek materialak nola erabiliko dituzten. 
    Adibidez, ikasgelan hainbat talde sor daitezke, bakoitzak alderdi jakin bat jorra dezan;
    hala, eztabaidagai gehiago agertuko dira.</li></ul>

en: A hint may be provided to assist the 
    learner in answering the question.
eu: Arrasto bat eman diezaiokezu ikasleari, 
    galdera erantzuten laguntzeko.

en: Abkhazian
eu: Abjasiera

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Activity
eu: Jarduera

en: Add Field
eu: Gehitu eremua

en: Add Image
eu: Gehitu irudia

en: Add JPEG Image
eu: Gehitu JPEG irudia

en: Add Page
eu: Gehitu orria

en: Add Previous/Next links within SCOs?
eu: Aurreko/Hurrengo estekak SCOs-en gehitu?

en: Add a flash video to your iDevice.
eu: Gehitu flash bideo bat zure iDevice-ri.

en: Add a single text line to an iDevice. Useful if you want the ability to place a label within the iDevice.
eu: Gehitu testu lerro bat iDevice batera. Erabilgarria da iDevice-ren barruan etiketa bat jartzeko.

en: Add a text entry box to an iDevice. Used for entering larger amounts of textual content.
eu: Gehitu testu koadroa iDevice batera. Testu luzeagoak gehitzeko erabiltzen da.

en: Add all the files provided for the applet
    except the .txt file one at a time using the add files and upload buttons. The 
    files, once loaded will be displayed beneath the Applet code field.
eu: Appleterako emandako artxibo guztiak 
    ( .txt artxiboa izan ezik) aldi berean gehitzeko, erabili gehitzeko eta kargatzeko botoiak.
    Artxiboak kargatuta daudenean, azpiprogramaren kode eremuaren azpian agertuko dira.

en: Add an attachment file to your iDevice.
eu: Gehitu atxikimendu bat zure iDevice-ri.

en: Add an interactive feedback field to your iDevice.
eu: Gehitu feedback interaktibo bat zure iDevice-ri.

en: Add an mp3 file to your iDevice.
eu: Gehitu MP3 artxiboa iDevice-an.

en: Add another Option
eu: Gehitu beste aukera bat

en: Add another Question
eu: Gehitu beste galdera bat

en: Add another activity
eu: Gehitu beste jarduera bat

en: Add another option
eu: Gehitu beste aukera bat

en: Add another question
eu: Gehitu beste galdera bat

en: Add files
eu: Gehitu artxiboak

en: Add images
eu: Gehitu irudiak

en: Afar
eu: Urrun

en: Afrikaans
eu: Afrikaansa

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Align:
eu: Lerrokatu:

en: Alignment allows you to 
    choose where on the screen the image will be positioned.
eu: Lerrokatzean, irudia 
    pantailan non kokatu nahi duzun zehaztuko duzu.

en: Alignment allows you to 
    choose where on the screen the media player will be positioned.
eu: Lerrokatzean, media player 
    pantailan non kokatu nahi duzun aukeratuko duzu.

en: Allow auto completion when 
                                           user filling the gaps.
eu: Erabiltzailea hutsuneak betetzen ari denean, 
    automatikoki betetzeko baimena.

en: Allow auto completion when user filling the gaps.
eu: Erabiltzailea hutsuneak betetzen ari denean, automatokiki osatzeko baimena.

en: Although more often used in formal testing 
    situations MCQs can be used as a testing tool to stimulate thought and  
    discussion on topics students may feel a little reticent in responding to. 
    
    When designing a MCQ test consider the following:
    <ul>
    <li> What learning outcomes are the questions testing</li>
    <li>    What intellectual skills are being tested</li>
    <li> What are the language skills of the audience</li>
    <li> Gender and cultural issues</li>
    <li> Avoid grammar language and question structures that might provide 
         clues</li>
    </ul>
eu: Askotan froga formaletan erabiltzen diren arren, 
    MCQak pentsamendua eta eztabaida estimulatzeko tresna gisa 
    balia daitezke ikasleei erantzuteko zailak egiten zaizkien gaietan. 
    
    MCQ froga bat diseinatzeko, ondokoak izan behar dira kontuan:<ul>
    <li>Zer eduki landuko diren galderen bidez</li>
    <li>Zer gaitasun intelektual ebaluatuko diren</li>
    <li>Ikasleen hizkuntza gaitasunak </li>
    <li>Generoaren eta kulturaren gaiak </li>
    <li>Galderaren gramatika eta egitura zaintzea, arrastorik ez emateko </li>
    </ul>

en: Amharic
eu: Amharera

en: An activity can be defined as a task or set of tasks a learner must
    complete. Provide a clear statement of the task and consider any conditions
    that may help or hinder the learner in the performance of the task.
eu: Jarduera bat ikasleek bete behar duten ataza batez edo
    atazen multzo batez osatuta egon daiteke. Atazaren azalpen garbia eman,
    eta ikasleak ataza gauzatzeko edo ez betetzeko baldintzak kontuan izan.

en: Answsers
eu: Erantzunak

en: Applet Code:
eu: Applet kodea:

en: Applet Type
eu: Applet mota:

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Article
eu: Artikulua

en: Assamese
eu: Assamera

en: Attachment
eu: Atxikitako artxiboa

en: Attachment %s has no parentNode
eu: %s atxikitako artxiboak ez du ahaide nodorik

en: Author:
eu: Egilea:

en: Authoring
eu: Edizioa

en: Avestan
eu: Avestera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bashkir
eu: Bashkirrera

en: Basque
eu: Euskara

en: Bengali; Bangla
eu: Bengalera

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Breton
eu: Bretoiera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese
eu: Birmaniera

en: Button Caption
eu: Epigrafe botoia

en: Byelorussian; Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Cannot access directory named
eu: Ezin da izendatutako direktoriora sartu

en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Case Study
eu: Kasu azterketa

en: Catalan
eu: Katalana

en: Catalan Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua katalanez

en: Chamorro
eu: Txamorroa

en: Change Image
eu: Aldatu irudia

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Check Caps?
eu: Maiuskulak egiaztatu?

en: Chichewa; Nyanja
eu: Txitxeuera; Nyanja

en: Chinese
eu: Txinera

en: Chinese Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua txineraz

en: Choose an Image
eu: Aukeratu irudi bat

en: Choose an MP3 file
eu: Aukeratu MP3 artxibo bat

en: Choose an optional image to be shown to the student on completion of this question
eu: Aukeratu aukerazko irudi bat, ikasleari galdera hau osatzen duenean erakusteko

en: Choose the size you want 
    your image to display at. The measurements are in pixels. Generally, 100 
    pixels equals approximately 3cm. Leave both fields blank if you want the 
    image to display at its original size.
eu: Aukeratu zer neurritan azalduko den 
    zure irudia. Neurriak pixeletan daude. Oro har, 100 
    pixelek 3 cm inguru dituzte. Irudia jatorrizko neurrian 
    erakutsi nahi baduzu, utzi eremuak bete gabe.

en: Church Slavic
eu: Eslaviar eliza

en: Chuvash
eu: Txubaxiera

en: Clear Image
eu: Ezabatu irudia

en: Clear Recent Projects List
eu: Garbitu azken proiektuen zerrenda

en: Click 
    on the picture below or the "Add Image" button to select an image file to be 
    magnified.
eu: Klikatu 
    beheko irudian edo "Gehitu irudia" botoian, irudi bat handitzeko.

en: Click <strong>Select a file</strong>, browse to the file you want to attach and select it.
eu: Klikatu <strong>Aukeratu artxibo bat</strong>, bilatu atxiki nahi duzun artxiboa, eta aukeratu.

en: Click Here
eu: Klikatu hemen

en: Click for completion instructions
eu: Klikatu argibideak osatzeko

en: Click here
eu: Klikatu hemen

en: Click on Preview button to convert 
                                      the latex into an image.
eu: Kiklatu Aurrebista botoian 
                                      latex-a irudi bihurtzeko.

en: Click on the Add images button to select an image file. The image will appear below where you will be able to label it. It's always good practice to put the file size in the label.
eu: Klikatu irudiak gehitzeko botoian irudi artxibo bat aukeratzeko. Irudia beheko aldean agertuko da eta etiketak jarri ahalko dizkiozu. Lagungarria da etiketan artxiboaren neurria adieraztea.

en: Close
eu: Itxi

en: Cloze
eu: Bete hutsuneak

en: Cloze Activity
eu: Hutsuneak betetzeko jarduera

en: Cloze Text
eu: Hutsuneak betetzeko testua

en: Contributors:
eu: Kolaboratzaileak:

en: Cornish
eu: Kornubiera

en: Correct
eu: Zuzendu

en: Correct Option
eu: Aukera zuzena

en: Correct!
eu: Ondo!

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Couldn't load file, please email file to bugs@exelearning.org
eu: Ezin da artxiboa kargatu. Mesedez, bidali artxiboa bugs@exelearning.org helbidera

en: Coverage:
eu: Estaldura:

en: Create the case story. A good case is one 
    that describes a controversy or sets the scene by describing the characters 
    involved and the situation. It should also allow for some action to be taken 
    in order to gain resolution of the situation.
eu: Sortu kasu istorioa. Kasuak, ona izateko, 
    gatazka bat deskribatu beharko luke, edo pertsonaien bidez egoera azaldu. 
    Gainera, gatazka konpondu ahal izateko 
    hainbat ekintza gauzatzeko aukera eman beharko luke.

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution No Derivatives 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution Non-commercial 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution Non-commercial No Derivatives 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution Share Alike 3.0 License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5 lizentzia

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 License
eu: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 lizentzia

en: Creator:
eu: Sortzailea:

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Date:
eu: Data:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete File
eu: Ezabatu artxiboa

en: Delete Image
eu: Ezabatu irudia

en: Delete option
eu: Ezabatu aukera

en: Delete question
eu: Ezabatu galdera

en: Describe how learners will assess how 
    they have done in the exercise. (Rubrics are useful devices for providing 
    reflective feedback.)
eu: Deskribatu ikasleek nola ebaluatuko duten
    ariketa egin duten modua. (Epigrafeak erabilgarriak dira 
    hausnarketaren feedbacka emateko.)

en: Describe the activity tasks relevant 
    to the case story provided. These could be in the form of questions or 
    instructions for activity which may lead the learner to resolving a dilemma 
    presented.
eu: Deskribatu emandako kasu istorioko 
    ataza nagusiak. Galderak edota 
    jarduera bat egiteko instrukzioak izan daitezke, 
    ikasleak gatazka konpon dezan.

en: Describe the prerequisite knowledge learners should have to effectively
    complete this learning.
eu: Deskribatu ikasleek atazak behar bezala egiteko
    aurrez jakin beharko luketena.

en: Describe the tasks related to the reading learners should undertake. 
    This helps demonstrate relevance for learners.
eu: Deskribatu ikasleek irakurri beharko luketen testuarekin lotura duten atazak. 
    Lagungarriak izango dira garrantzia ikusarazteko.

en: Describe the tasks the learners should complete.
eu: Deskribatu ikasleek bete beharko lituzketen atazak.

en: Description
eu: Deskripzioa

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: Display as:
eu: Erakutsi honela:

en: Done
eu: Egina

en: Dublin Core Metadata
eu: Dublín Core metadatuak

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Dutch Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua nederlanderaz

en: Dzongkha; Bhutani
eu: Dzongkha; Bhutanera

en: ERROR Element.process called directly with %s class
eu: ERROREA Element.process %s klasearekin deitu dute zuzenean

en: ERROR Element.renderEdit called directly with %s class
eu: ERROREA Element.renderEdit %s klasearekin deitu dute zuzenean

en: ERROR Element.renderView called directly with %s class
eu: ERROREA Element.renderView %s klasearekin deitu dute zuzenean

en: ERROR: Block.renderViewContent called directly
eu: ERROREA: Block.renderViewContent zuzenean deitu dute

en: EXPORT FAILED!
eu: EZ DA ESPORTATU!

en: EXPORT FAILED!
    %s
eu: EZ DA ESPORTATU!
    %s

en: EXPORT FAILED!
    Last succesful export is %s.
eu: EZ DA ESPORTATU!
    %s da ondo esportatutako azken elementua.

en: EXTRACT FAILED!
    %s
eu: EZ DA ATERA!
    %s

en: Edit
eu: Editatu

en: Either your idevices/generic.data file or the package you are loading was created with a newer version of eXe.  Please upgrade eXe and try again.
eu: Kargatzen ari zaren idevices/generic.data artxiboa edo paketea eXe-ren bertsio berriago batekin sortuta dago. Mesedez, eguneratu zure eXe-a eta berriz saiatu.

en: Emphasis
eu: Enfasia

en: English
eu: Ingelesa

en: English Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua ingelesez

en: Enter 
    the text you wish to associate with the file.
eu: Idatzi 
    artxiboarekin lotu nahi duzun testua.

en: Enter a hint here. If you
    do not want to provide a hint, leave this field blank.
eu: Idatzi arrasto bat. Ez baduzu
    arrastorik eman nahi, hutsik utzi.

en: Enter a hint here. If you do not want to provide a hint, leave this field blank.
eu: Idatzi arrasto bat. Ez baduzu arrastorik eman nahi, hutsik utzi.

en: Enter a phrase or term you wish to search 
    within Wikipedia.
eu: Idatzi Wikipedian bilatu nahi duzun 
    esaldia edo terminoa.

en: Enter a question for learners 
    to reflect upon.
eu: Idatzi ikasleak hausnartzera bultzatzeko 
    galdera bat.

en: Enter a title for the gallery
eu: Idatzi galeriaren izenburua

en: Enter an RSS URL for the RSS feed you 
    want to attach to your content. Feeds are often identified by a small graphic
     icon (often like this <img src="/images/feed-icon.png" />) or the text "RSS". Clicking on the 
     icon or text label will display an RSS feed right in your browser. You can copy and paste the
    URL into this field. Alternately, right clicking on the link or graphic will open a menu box;
    click on COPY LINK LOCATION or Copy Shortcut. Back in eXe open the RSS bookmark iDevice and Paste the URL 
    into the RSS URL field and click the LOAD button. This will extract the titles from your feed and
    display them as links in your content. From here you can edit the bookmarks and add
     instructions or additional learning information.
eu: Adierazi RSS URL bat zure edukira atxiki nahi 
    duzun RSS feederako. Feedak ikono grafiko batekin identifikatzen dira 
    maiz (horrelakoa <img src="/images/feed-icon.png" />), edo "RSS" testuarekin. Ikonoan 
    edo testuan klikatzean, RSS feeda azalduko da nabigatzailean. 
    RSSren URLa eremu horretan kopia eta pega dezakezu. Bestalde, eskuineko botoiaz 
    estekan edo grafikoan klikatzean, menu bat irekiko da. Klikatu ESTEKAREN HELBIDEA KOPIATU 
    edo lasterbidea kopiatu. Itzuli eXe-ra eta kopiatu esteka RSS lasterbidearen iDevice-a, eta itsatsi 
    URLa RSS URL eremuan eta klikatu KARGATU botoia. Horrek zure feedetik izenburuak aterako ditu, 
    eta edukian esteka gisa erakutsiko ditu. Hortik lastermarkak edita ditzakezu, eta argibideak edo 
    informazio osagarria gehitu.

en: Enter an answer option. Provide 
    a range of plausible distractors (usually 3-4) as well as the correct answer. 
    Click on the &lt;Add another option&gt; button to add another answer.
eu: Adierazi erantzun aukera bat. Eman 
    hainbat distraitzaile (3 edo 4) eta erantzun zuzena. 
    Klikatu "Gehitu beste aukera bat" beste erantzun bat gehitzeko.

en: Enter any feedback you wish to provide 
    to the learner. This field may be left blank. if this field is left blank 
    default feedback will be provided.
eu: Adierazi ikasleei eman nahi diezun edozein 
    feedback. Eremua hutsik utz dezakezu. Hori eginez gero, 
    lehenetsitakoa emango da.

en: Enter any feedback you wish to provide the learner with-in the feedback field. This field can be left blank.
eu: Adierazi feedback eremuan ikasleei eman nahi diezun feedbacka. Eremua hutsik utz dezakezu.

en: Enter instructions for completion here
eu: Adierazi hemen argibideak

en: Enter the URL you wish to display
    and select the size of the area to display it in.
eu: Adierazi erakutsi nahi duzun URLa
    eta aukeratu erakutsi beharreko eremuaren tamaina.

en: Enter the available choices here. 
    You can add options by clicking the "Add Another Option" button. Delete options 
    by clicking the red "X" next to the Option.
eu: Adierazi hemen aukerak. 
    Aukerak gehitzeko, klikatu "Gehitu beste aukera bat" botoian. 
    Aukerak ezabatzeko, klikatu aukera bakoitzaren ondoan dagoen "X" botoi gorrian.

en: Enter the available choices here. 
    You can add options by clicking the "Add another option" button. Delete options by 
    clicking the red X next to the option.
eu: Adierazi hemen aukerak. 
    Aukerak gehitzeko, klikatu "Gehitu beste aukera bat" botoian. 
    Aukerak ezabatzeko, klikatu aukera bakoitzaren ondoan dagoen "X" botoi gorrian.

en: Enter the details of the reading including reference details. The 
    referencing style used will depend on the preference of your faculty or 
    department.
eu: Adierazi irakurketaren zehaztasunak, erreferentziak barne. 
    Erabilitako erreferentziaren estiloa zure fakultatearen edo sailaren 
    lehentasunen araberakoa izango da.

en: Enter the flash display 
    dimensions (in pixels) and determine the alignment of the image on screen. 
    The width and height dimensions will alter proportionally.
eu: Adierazi flash artxiboaren neurria (pixeletan) 
    eta lerrokatzea zehaztu. 
    Luzera eta zabalera proportzionalki aldatuko dira.

en: Enter the instructions for completion here
eu: Adierazi hemen argibideak

en: Enter the label here
eu: Sartu hemen etiketa

en: Enter the question stem. 
    The quest should be clear and unambiguous. Avoid negative premises 
    as these can tend to be ambiguous.
eu: Adierazi erro galdera. 
    Argia eta zalantza gabekoa izan behar da. Saihestu premisa negatiboak 
    anbiguoak izan ohi baitira.

en: Enter the question stem. 
    The question should be clear and unambiguous. Avoid negative premises as these 
    can tend to confuse learners.
eu: Adierazi erro galdera. 
    Galdera argia eta zalantza gabekoa izan behar da. Saihestu premisa negatiboak 
    ikasleak nahasten baitituzte.

en: Enter the text you wish to 
                                                    associate with the image.
eu: Adierazi irudiarekin lotu nahi duzun
                                         testua.

en: Enter the text you wish to 
                                     associate with the image.
eu: Adierazi flash artxiboarekin lotu nahi duzun
                                         testua.

en: Enter the text you wish to 
    associate with the file.
eu: Adierazi artxiboarekin lotu nahi duzun  
    testua.

en: Enter the text you wish to associate with the downloaded file. You might want to provide instructions on what you require the learner to do once the file is downloaded or how the material should be used.
eu: Adierazi deskargatutako artxiboarekin lotu nahi duzun testua. Artxiboa deskargatu ondoren ikasleak zer egin behar duen edo materiala nola erabili behar duen azaldu dezake.

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Example
eu: Adibidea

en: Example Example
eu: Adibidea Adibidea

en: Export
eu: Esportatu

en: Export iDevice
eu: Esportatu iDevice-a

en: Exported to %s
eu: %s-era esportatua

en: External Web Site
eu: Kanpoko webgunea

en: Extra large
eu: Estra handia

en: Extract Package
eu: Atera paketea

en: False
eu: Gezurra

en: Faroese
eu: Faroera

en: Feedback
eu: Feedbacka

en: Feedback button will not appear if no 
    data is entered into this field.
eu: Eremu honetan daturik sartzen ez bada, 
    ez da feedbackaren botoia agertuko.

en: Feedback:
eu: Feedbacka:

en: Fijian; Fiji
eu: Fijiera; Fiji

en: File %s does not exist or is not readable.
eu: %s artxiboa ez dago edo ezin da irakurri.

en: Filename %s is a file, cannot replace it
eu: %s izeneko beste artxibo bat dago, eta ezin da ordeztu

en: Filename:
eu: Artxiboaren izena:

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: Flash Movie
eu: Flash bideoa

en: Flash with Text
eu: Testudun flasha

en: Folder name %s already exists. Please choose another one or delete existing one then try again.
eu: Dagoeneko badago %s izeneko karpeta bat. Mesedez, beste izen bat aukeratu edo dagoena ezabatu, eta berriz saiatu.

en: Footer:
eu: Orri-oina:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Frame Height:
eu: Markoaren altuera:

en: Free Text
eu: Testu librea

en: French
eu: Frantsesa

en: French Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua frantsesez

en: Frisian
eu: Frisiera

en: GNU Free Documentation License
eu: GNUren dokumentazio librearen lizentzia

en: Gallegan; Galician
eu: Galiziera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: German Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua alemanez

en: Get score
eu: Lortu puntuak

en: Go Back
eu: Atzera

en: Go Forward
eu: Aurrera

en: Go Forward (Not Available)
eu: Aurrera (ez dago eskuragarri)

en: Greek
eu: Griego.

en: Greek Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua grezieraz

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Hausa (?)
eu: Hausa (?).

en: Header Background:
eu: Izenburuaren hondoa:

en: Hebrew (formerly iw)
eu: Hebreera (antzina iw).

en: Herero
eu: Hereroa

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hide Feedback
eu: Ezkutatu feedbacka

en: Hide/Show Word
eu: Ezkutatu/Erakutsi hitza

en: Hindi
eu: Hindia

en: Hint
eu: Arrastoa

en: Hiri Motu
eu: Hiri Motua

en: Home
eu: Hasiera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: IDevice Icon
eu: IDevice ikonoa

en: IDevice Question Icon
eu: IDevice galderaren ikonoa

en: IDevice broken
eu: IDevice kaltetua

en: IMS Content Package 1.1.3
eu: IMS 1.1.3 edukia duen paketea

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

en: Ido
eu: Idoa

en: Image
eu: Irudia

en: Image Gallery
eu: Irudien galeria

en: Image Magnifier
eu: Irudiak handitzekoa

en: Image with Text
eu: Testua duen irudia

en: Import iDevice
eu: Inportatu iDevice-a

en: Incorrect
eu: Okerra

en: Incorrect!
eu: Okerra!

en: Indonesian (formerly in)
eu: Indonesiera (antzina in)

en: Information
eu: Informazioa

en: Initial Zoom
eu: Hasierako zooma

en: Insert Package
eu: Sartu paketea

en: Instant Marking?
eu: Oraintxe zuzendu nahi?

en: Instructions
eu: Argibideak

en: Instructions For Learners
eu: Ikasleentzako argibideak

en: Interlingue
eu: Interlinguea

en: Inuktitut
eu: Inuktituta

en: Inupiak
eu: Inupiaka

en: Irish
eu: Irlandera

en: It uses material from the
eu: Ondokoaren materiala erabiltzen du:

en: Italian
eu: Italiera

en: Italian Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua italieraz

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Japanese Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua japonieraz

en: Java Applet
eu: Java appleta

en: Javanese
eu: Javanera

en: Kalaallisut; Greenlandic
eu: Kalaallisuta; Groenlandiera

en: Kashmiri
eu: Kaxmirera

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Khmer; Cambodian
eu: Khmer; Kanbodiera

en: Kikuyu
eu: Kikuyua

en: Kinyarwanda
eu: Kinyaruanda

en: Kirghiz
eu: Kirgizera

en: Komi
eu: Komoreera

en: Korean
eu: Koreera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Lao; Laotian
eu: Laosera

en: Large
eu: Handia

en: Latin
eu: Latina

en: Latvian; Lettish
eu: Letoniera

en: Left
eu: Ezkerra

en: Letzeburgesch
eu: Luxenburgera

en: Level 1:
eu: 1. maila:

en: Level 2:
eu: 2. maila:

en: Level 3:
eu: 3. maila:

en: License:
eu: Lizentzia:

en: Licensed under the
eu: Ondoko lizentziak babestua:

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Load
eu: Kargatu

en: Load Image
eu: Kargatu irudia

en: Local file %s is not found, cannot preview it
eu: %s artxibo lokala ez da aurkitu eta ezin da aurreikusi

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Magyar Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua hungarieraz

en: Malagasy
eu: Malaysiera

en: Malay
eu: Malabarera

en: Malayalam
eu: Malaialamera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Manx
eu: Manxera

en: Maori
eu: Maoriera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Marshall
eu: Marshallera

en: Maths
eu: Matematika

en: Maximum zoom
eu: Ahalik eta gehien handitu

en: Medium
eu: Ertaina

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: MimeTeX compile failed!
    %s
eu: Ezin izan da MimeTeX bildu!
    %s

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Move Down
eu: Beherantz mugitu

en: Move Image Left
eu: Irudia ezkerrerantz mugitu

en: Move Image Right
eu: Irudia eskuinerantz mugitu

en: Move Up
eu: Gorantz mugitu

en: Move node down
eu: Beherantz mugitu

en: Move node up
eu: Gorantz mugitu

en: Multi-choice
eu: Aukera askotakoa

en: Multi-select
eu: Hautaketa askotakoa

en: Name
eu: Izena

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Navajo
eu: Navajoa

en: Ndebele, North
eu: Ndebelera, Iparra

en: Ndebele, South
eu: Ndebelera, Hegoa

en: Ndonga
eu: Ndongera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: New iDevice
eu: iDevice berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: No Images Loaded
eu: Ez da irudirik kargatu

en: No Thumbnail Available. Could not load original image.
eu: Ez dago Thumbnail erabilgarririk. Ezin da jatorrizko irudia kargatu.

en: No Thumbnail Available. Could not shrink image.
eu: Ez dago Thumbnail erabilgarririk. Ezin da irudia txikitu.

en: No Thumbnail Available. Could not shrink original image.
eu: Ez dago Thumbnail erabilgarririk. Ezin da jatorrizko irudia txikitu.

en: No emphasis
eu: Enfasirik ez

en: None
eu: Bat ere ez

en: Northern Sami
eu: Sami Iparra

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiera, Bokmi

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiera, Nynorsk

en: OK
eu: Ados

en: Objectives
eu: Helburuak

en: Objectives describe the expected outcomes of the learning and should
    define what the learners will be able to do when they have completed the
    learning tasks.
eu: Helburuek ikasketaren bidez lortu nahi diren xedeak deskribatzen dituzte, eta
    ikasleek amaieran zertarako gai izan beharko luketen adierazi beharko lukete.

en: Occitan; Provençal
eu: Okzitanera; Proventzera

en: Only select .flv (Flash Video Files) for 
    this iDevice.
eu: .flv (Flash Video Files) luzapena duten artxiboak bakarrik aukeratu 
    iDevice honetarako.

en: Only select .swf (Flash Objects) for 
    this iDevice.
eu: .swf (Flash Objects) luzapena duten artxiboak bakarrik aukeratu 
    iDevice honetarako.

en: Option
eu: Aukera

en: Options
eu: Aukerak

en: Ossetian; Ossetic
eu: Osetiera

en: Other
eu: Beste bat

en: Outline
eu: Ingurua

en: Own site
eu: Nire gunea

en: Package
eu: Paketea

en: Package Properties
eu: Proiektuaren ezaugarriak

en: Package extracted to: %s
eu: Hurrengora ateratako paketea: %s

en: Package is old. Please upgrade it (using File..Open followed by File..Save As) before attempting to insert it into another package!
eu: Paketea zaharra da. Beste pakete batean sartzen saiatu aurretik, eguneratu mesedez (Artxiboa..Ireki...Honela gorde)!

en: Package saved to: %s
eu: Hurrengoan gordetako paketea: %s

en: Pali
eu: Paliera

en: Panjabi; Punjabi
eu: Punjabera

en: Pashto, Pushto
eu: Paxtuera

en: Pedagogical Help
eu: Laguntza pedagogikoa

en: Pedagogical Tip
eu: Aholku pedagogikoa

en: Persian
eu: Persiera

en: Please enter an idevice name.
eu: Mesedez, idatzi idevice izena.

en: Please enter<br />an idevice name.
eu: Mesedez, idatzi <br />idevice izena.

en: Please select a .flv file.
eu: Mesedez, aukeratu .flv artxibo bat.

en: Please select a .jpg file.
eu: Mesedez, aukeratu .jpg artxibo bat.

en: Please select a correct answer for each question.
eu: Mesedez, aukeratu galdera bakoitzaren erantzun zuzena.

en: Please upload a .ggb file.
eu: Mesedez, kargatu .ggb artxibo bat.

en: Please use eXe's
       File... Quit
    menu to close eXe.
eu: Mesedez, eXe ixteko,
    erabili 
    Artxiboa...Irten.

en: Please wait until loading finishes
eu: Mesedez, itxaron dena kargatu arte

en: Polish
eu: Poloniera

en: Polish Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua polonieraz

en: Portugese Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua portugesez

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Preferences
eu: Lehentasunak

en: Preknowledge
eu: Aurreko ezagutzak

en: Prerequisite knowledge refers to the knowledge learners should already
    have in order to be able to effectively complete the learning. Examples of
    pre-knowledge can be: <ul>
    <li>        Learners must have level 4 English </li>
    <li>        Learners must be able to assemble standard power tools </li></ul>
eu: Aurreko ezagutzak ikasleek ikasketak osatu ahal izateko aurrez jakin beharrekoak dira.
    Horren adibideak dira: <ul>
    <li>        Ikasleek ingeleseko 4. maila gaindituta izan behar dute </li>
    <li>        Ikasleak oinarrizko tresnak muntatzeko gai izan behar dira </li></ul>

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Preview directory %s is a file, cannot replace it
eu: %s direktorioaren aurrebista artxibo bat da, eta ezin da ordeztu

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Project Properties
eu: Proiektuaren ezaugarriak

en: Project Title:
eu: Proiektuaren izenburua:

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Provide a caption for the 
    MP3 file. This will appear in the players title bar as well.
eu: Eman izen bat MP3 artxiboari. 
    Izen hori irakurgailuaren izenburuan ere agertuko da.

en: Provide a caption for the 
    image to be magnified.
eu: Eman izen bat handitu beharreko 
    irudiari.

en: Provide a caption for the flash movie 
    you have just inserted.
eu: Eman izen bat gehitu berri duzun
    flash filmari.

en: Provide a caption for the flash you 
                                      have just inserted.
eu: Eman izen bat gehitu berri duzun
    flash artxiboari.

en: Provide a caption for the image 
    you have just inserted.
eu: Eman izen bat gehitu berri duzun 
    irudiari.

en: Provide instruction on how the True/False Question should be 
    completed.
eu: Eman Egia/Gezurra galderak erantzuteko argibideak.

en: Provide instruction on how the cloze activity should be 
    completed. Default text will be entered if there are no changes to this field.
eu: Eman hutsuneak betetzeko jarduera egiteko argibideak. 
    Eremuan aldaketarik egiten ez bada, lehenetsitako testua txertatuko da.

en: Provide relevant feedback on the 
    situation.
eu: Eman egoerari buruzko feedback 
    nabarmena.

en: Publisher:
eu: Argitaratzailea:

en: Purpose
eu: Asmoa

en: Put instructions for learners here
eu: Sartu hemen ikasleentzako argibideak

en: Quechua
eu: Kitxua

en: Question
eu: Galdera

en: Question:
eu: Galdera:

en: Quit
eu: Irten

en: Read the paragraph below and fill in the missing words
eu: Irakurri beheko paragrafoa eta bete hutsuneak

en: Read the paragraph below and fill in the missing words.
eu: Irakurri beheko paragrafoa eta bete hutsuneak.

en: Reading Activity
eu: Irakurtzeko jarduera

en: Reading Activity 0.11
eu: Irakurtzeko 0.11 jarduera

en: Reflection
eu: Hausnarketa

en: Reflection is a teaching method often used to 
    connect theory to practice. Reflection tasks often provide learners with an 
    opportunity to observe and reflect on their observations before presenting 
    these as a piece of academic work. Journals, diaries, profiles and portfolios 
    are useful tools for collecting observation data. Rubrics and guides can be 
    effective feedback tools.
eu: Hausnarketa teoria eta praktika lotzeko maiz
    erabiltzen den irakaskuntza metodoa da. Hausnartzeko atazek 
    beren iritzia azaltzeko aukera ematen diete ikasleei, horiek lan batean jaso aurretik. 
    Egunkariak, profilak eta karpetak tresna erabilgarriak dira
    behaketa datuak biltzeko. Epigrafeak eta gidak feedback tresna 
    eraginkorrak izan daitezke.

en: Reflective question:
eu: Hausnartzeko galdera:

en: Relation:
eu: Harremana:

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Restart
eu: Berriz hasi

en: Rhaeto-Romance
eu: Erretorromaniera

en: Right
eu: Eskuina

en: Rights:
eu: Eskubideak:

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Rundi; Kirundi
eu: Kirundia

en: Russian
eu: Errusiera

en: SAVE FAILED!
eu: EZ DA GORDE!

en: SAVE FAILED!
    %s
eu: EZ DA GORDE!
    %s

en: SAVE FAILED!
    Last succesful save is %s.
eu: EZ DA GORDE!
    %s da ondo gordetako azken elementua.

en: SCORM 1.2 Options
eu: SCORM 1.2-ren aukerak

en: SCORM Quiz
eu: SCORM galdera

en: SUBMIT ANSWERS
eu: BIDALI ERANTZUNAK

en: Samoan
eu: Samoera

en: Sango; Sangro
eu: Sangoa

en: Sanskrit
eu: Sanskritoa

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Save
eu: Gorde

en: Scots; Gaelic
eu: Eskoziera; Gaelikoa

en: Section
eu: Atala

en: Select Flash Object
eu: Aukeratu flash objektua

en: Select Format
eu: Aukeratu formatua

en: Select Language
eu: Aukeratu hizkuntza

en: Select License
eu: Aukeratu lizentzia

en: Select MP3 file
eu: Aukeratu MP3 artxiboa

en: Select a Format.
eu: Aukeratu formatua

en: Select a file
eu: Aukeratu artxibo bat

en: Select a flash video
eu: Aukeratu flash bideo bat

en: Select a font size:
eu: Auekratu letra neurria:

en: Select a language.
eu: Seleccionar Lenguaje

en: Select a license.
eu: Aukeratu lizentzia

en: Select an MP3
eu: Aukeratu MP3 bat

en: Select an image
eu: Aukeratu irudi bat

en: Select an image (JPG file)
eu: Aukeratu irudi bat (JPG artxiboa)

en: Select as many correct answer 
    options as required by clicking the check box beside the option.
eu: Aukeratu behar beste erantzun zuzen, 
    aukera bakoitzaren ondoko koadroa markatuta.

en: Select pass rate:
eu: Aukeratu gainditze-koefizientea:

en: Select the appropriate language version 
    of Wikipedia to search and enter search term.
eu: Aukeratu Wikipediako hizkuntza, 
    eta sartu bilatu beharreko terminoa.

en: Select the correct option by clicking 
    on the radio button.
eu: Aukera zuzena hautatzeko, 
    markatu botoia.

en: Select the size of the magnifying glass
eu: Aukeratu luparen bidez handitzeko neurria

en: Self-contained Folder
eu: Auto-edukitako karpeta

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sesotho; Sotho, Southern
eu: Sothoera, Hegoa

en: Set the initial level of zoom 
    when the IDevice loads, as a percentage of the original image size
eu: IDevice kargatzean, zoomaren hasierako maila jarri 
    irudiaren jatorrizko neurriaren ehuneko gisa

en: Set the maximum level of zoom, 
    as a percentage of the original image size
eu: Zoomaren maila handiena 
    jarri irudiaren jatorrizko neurriaren ehuneko gisa

en: Settings saved
eu: Ezarpenak gordeta

en: Shona
eu: Xoshera

en: Show %s Image
eu: Erakutsi %s irudia

en: Show Answers
eu: Erakutsi erantzunak

en: Show Feedback
eu: Erakutsi feedbacka

en: Show Image
eu: Erakutsi irudia

en: Show/Clear Answers
eu: Erakutsi/Ezkutatu erantzunak

en: Show/Hide Feedback
eu: Erakutsi/Ezkutatu feedbacka

en: Sindhi
eu: Sindhia

en: Sinhalese
eu: Sinhala

en: Site
eu: Gunea

en: Size of magnifying glass:
eu: Luparen neurria:

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Slovenian Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua eslovenieraz

en: Small
eu: Txikia

en: Somali
eu: Somaliera

en: Some emphasis
eu: Enfasi pixka bat

en: Sorry, wrong file format
eu: Artxiboaren formatua okerra da

en: Sorry, wrong file format.
eu: Artxiboaren formatua okerra da.

en: Sorry, wrong file format:
    %s
eu: Artxiboaren formatua okerra da:
    %s

en: Source:
eu: Iturria:

en: Spanish
eu: Espainiera

en: Spanish Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua espainieraz

en: Story:
eu: Istorioa:

en: Strict Marking?
eu: Zorroztasunez zuzendu?

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Submit
eu: Bidali

en: Submit Answer
eu: Bidali erantzuna

en: Sundanese
eu: Sundanera

en: Swahili
eu: Swahilia

en: Swati; Siswati
eu: Swaziera; Siswatiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Swedish Wikipedia Article
eu: Wikipediako artikulua suedieraz

en: Tagalog
eu: Tagaloa

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Tatar
eu: Tatarrera

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Teachers should keep the following in mind when using this iDevice: <ol><li>Think about the number of different types of activity planned for your resource that will be visually signalled in the content. Avoid using too many different types or classification of activities otherwise learner may become confused. Usually three or four different types are more than adequate for a teaching resource.</li><li>From a visual design perspective, avoid having two iDevices immediately following each other without any text in between. If this is required, rather collapse two questions or events into one iDevice. </li><li>Think about activities where the perceived benefit of doing the activity outweighs the time and effort it will take to complete the activity. </li></ol>
eu: Irakasleek ohar hauek gogoan izan beharko lituzkete iDevice hau erabiltzean: <ol><li>Pentsatu zenbat ekintza mota erabili nahi dituzuen bisualki edukian. Ez erabili jarduera mota edo sailkapen gehiegi, ikasleentzat nahasgarria izan baitaiteke. Askotan, nahikoa dira hiruzpalau mota.</li><li>Diseinu bisualaren ikuspuntutik, saiatu bi iDevice elkarren ondoan ez jartzen, tartean testurik ez dutela. Beharrezkoa izanez gero, iDevice bakarrean sartu bi galdera edo ekintza.</li><li>Prestatzen dituzun jarduerei esker ikasleek lortutako onurak handiagoa izan behar du ekintza gauzatzeko emandako denborak eta ahaleginak baino. </li></ol>

en: Telugu
eu: Telugua

en: Text
eu: Testua

en: Text Box
eu: Testuaren kaxa

en: Text Line
eu: Testuaren lerroa

en: Thai
eu: Thailandiera

en: The MP3 iDevice allows you to attach an MP3 media file to your content along with relevant textuallearning instructions.
eu: MP3 iDevice-ak edukiari MP3 artxibo bat gehitzeko aukera ematen dizu, ikasgai garrantzitsuekin.

en: The RSS iDevice is used 
    to provide new content to an individual users machine. Using this
    iDevice you can provide links from a feed you select for learners to view.
eu: iDevice RSS banako bati edukia
    emateko erabiltzen da. iDevide honen bidez,
    feed batetik estekak aukera ditzakezu, ikasleek ikus ditzaten.

en: The attachment iDevice is used to attach existing files to your .elp content. For example, you might have a PDF file or a PPT presentation file that you wish the learners to have access to, these can be attached and labeled to indicate what the attachment is and how large the file is. Learners can click on the attachment link and can download the attachment.
eu: Atxikipenen iDevice hau zure .elp edukian aurretik dauden artxiboak atxikitzeko erabiltzen da. Adibidez, posible da ikasleei erakutsi nahi diezun PDF artxibo bat edo PPT aurkezpen bat izatea. Horiek atxiki egin daitezke, eta etiketak jar dakizkieke, zer diren eta zer tamaina duten adierazteko. Ikasleek atxikipenaren esteka klikatuz deskargatu ahal izango dute artxiboa.

en: The external website iDevice loads an external website 
    into an inline frame in your eXe content rather then opening it in a popup box. 
    This means learners are not having to juggle windows. 
    This iDevice should only be used if your content 
    will be viewed by learners online.
eu: iDevice kanpo web guneak kanpoko web gune bat kargatzen du 
    eXe-ren edukiaren markoaren barruan, beste leiho batean (popup) ireki beharrean. 
    Beraz, ikasleek ez dute beste leiho batzuk erabili behar. 
    iDevice hau erabili beharko duzu konektatutako ikasleek 
    zure edukia ikustea nahi baduzu.

en: The flash with text idevice allows you to 
    associate additional textual information to a flash file. This may be useful 
    where you wish to provide educational instruction regarding the flash file 
    the learners will view.
eu: Testudun flash iDevice-ak ahalbidetzen dizu flash artxibo bati 
    informazio osagarria gehitzen- Erabilgarria izan daiteke 
    ikasleei artxiboaren inguruko informazio osagarria emateko.

en: The image magnifier is a magnifying tool enabling
     learners to magnify the view of the image they have been given. Moving the 
    magnifying glass over the image allows larger detail to be studied.
eu: Lupa irudiak handitzeko tresna da, ikasleek emandako irudiak
    handi ditzaten. Lupa irudien gainean mugitzean, irudiak zehaztasunez azter daitezke.

en: The majority of a learning resource will be 
    establishing context, delivering instructions and providing general information.
    This provides the framework within which the learning activities are built and 
    delivered.
eu: Ikasteko baliabide baten egiteko nagusiak testuingurua zehaztea,
    instrukzioak ezartzea eta informazio orokorra ematea da.
    Hala, ikasketa jarduerak sortzeko eta emateko markoa sortzen da.

en: The mathematical language LATEX has been 
                            used to enable your to insert mathematical formula 
                            into your content. It does this by translating 
                            LATEX into an image which is then displayed
                             within your eXe content. We would recommend that 
                            you use the Free Text iDevice to provide 
                            explanatory notes and learning instruction around 
                            this graphic.
eu: LATEX lengoaia matematikoa edukian formula 
                          matematikoak sartzeko aukera izan dezazun erabili da.
                          Horretarako, LATEXa irudi bilakatzen da, eXe edukian erakusten dena.
                          Testu libreko iDevice-a erabiltzea gomendatzen dizugu oharrak eta
                          grafikoei buruzko azalpenak emateko.

en: The name given to the resource.
eu: Idatzi baliabide honen helburu pedagokikoak.

en: The project's title.
eu: Titulo del proyecto:

en: The purpose dialogue allows you to describe your intended purpose of the iDevice to other potential users.
eu: Dialogoak balizko erabiltzaileei iDevice-ren inguruan duzun asmoa azaltzeko aukera ematen dizu.

en: This article is licensed under the
eu: Artikulu honek ondoko lizentzia du:

en: This chooses the initial size 
    of the magnifying glass
eu: Honekin, luparen hasierako 
    neurria aukeratzen da

en: This iDevice only supports the Flash Video File (.FLV) format, and will not
    accept other video formats. You can however convert other movie formats
    (e.g. mov, wmf etc) into the .FLV format using third party encoders. These
    are not supplied with eXe. Users will also need to download the Flash 8
    player from http://www.macromedia.com/ to play the video.
eu: iDevice honek Flash Video File (.FLV) formatua onartzen du, eta
    ez besterik. Dena den, beste bideo formatu batzuk
    (adib., mov, wmf) .FLV formatu bihur ditzakezu, hirugarrenen
    kodifikatzaileen bidez. Horiek ez datoz eXe-rekin batera. Bestalde,
    bideoak ikusteko 8 player deskargatu beharko dute erabiltzaileek,
    hemen: http://www.macromedia.com/.

en: This is a free text field general learning content can be entered.
eu: Testu eremu librea da hau. Ikasgai orokorra idatz daiteke.

en: This is a free text field.
eu: Honako hau testu eremu librea da.

en: This is an example of a user created
    iDevice plugin.
eu: Honako hau erabiltzaile batek sortutako
    iDevice plugin baten adibidea da.

en: This is an optional field.
eu: Eremu hau aukerazkoa da.

en: This will delete this iDevice.
    Do you really want to do this?
eu: Honek IDevice-a ezabatuko du.
    Hori egin nahi al duzu?

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Tigrinya
eu: Tigriniera

en: Tile background image?
eu: Hondoko irudia zehaztu?

en: Tip:
eu: Aholkua:

en: Title
eu: Izenburua

en: Title:
eu: Izenburua:

en: To indicate the correct answer, 
    click the radio button next to the correct option.
eu: Erantzun zuzena markatzeko, 
    klikatu aukera zuzenaren ondoko botoia.

en: Tongan
eu: Tongera

en: Topic
eu: Gaia

en: True
eu: Egia

en: True-False Question
eu: Egia/gezurra galderak

en: True/false questions present a statement where 
    the learner must decide if the statement is true. This type of question works 
    well for factual information and information that lends itself to either/or 
    responses.
eu: Egia/gezurra galderetan, adierazpen bat azaltzen da, 
    eta ikasleak egia edo gezurra den erabaki beharko du. Galdera mota hori 
    egokia da gertaeren informazioa emateko eta biak/edo motako erantzunetarako.

en: Tsonga
eu: Tsongera

en: Tswana; Setswana
eu: Tswanera; Setswanera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Turkmen
eu: Turkmenera

en: Twi
eu: Tuiera

en: Type a discussion topic here.
eu: Idatzi hemen eztabaidarako gaia.

en: Type in the feedback that you want the 
    student to see when selecting the particular option. If you don't complete this 
    box, eXe will automatically provide default feedback as follows: "Correct 
    answer" as indicated by the selection for the correct answer; or "Wrong answer"
    for the other options.
eu: Idatzi ikasleek aukera bat hautatzean ikusiko duten 
    feedbacka. Ez baduzu kutxa bete nahi, eXe-k lehenetsitako 
    ondoko feedbacka emango du: "Erantzun zuzena" 
    ,aukeratutakoa ondo badago, edo "Erantzun okerra" 
    ,beste erantzunetan.

en: Type in the feedback that you want the 
    student to see when selecting the particular question. If you don't complete
    this box, eXe will automatically provide default feedback as follows: 
    "Correct answer" as indicated by the selection for the correct answer; or 
    "Wrong answer" for the other alternatives.
eu: Ikasleak galdera zehatz bat markatzen duenean,
    hark ikusi beharreko informazioa idatzi. Ez baduzu kutxa betetzen,
     eXe-k automatikoki feedback hau jarriko du: "Erantzun zuzena"
    erantzuna zuzena bada; edo "Erantzun okerra" beste aukeretan.

en: Type in the feedback you want 
    to provide the learner with.
eu: Idatzi ikasleari eman nahi diozun 
    feedbacka.

en: Type the learning objectives for this resource.
eu: Idatzi baliabide honen helburu pedagokikoak.

en: Type the question stem. The question 
    should be clear and unambiguous. Avoid negative premises as these can tend to 
    be ambiguous.
eu: Idatzi galdera. Galderak argia eta zalantzarik gabekoa
    izan beharko luke. Saiatu ezezko premisak ez erabiltzen,
    anbiguoak izaten baitira.

en: Type:
eu: Mota:

en: Typically, a Rights element will contain a rights management statement for the resource, or reference a service providing such information. Rights information often encompasses Intellectual Property Rights (IPR), Copyright, and various Property Rights. If the Rights element is absent, no assumptions can be made about the status of these and other rights with respect to the resource.
eu: Eskubideetako elementu batek, normalean, baliabidearen eskubideen inguruko adierazpena izango du, edota informazio hori emango duen zerbitzuari egingo dio erreferentzia. Eskubideen informazioa, askotan, jabetza intelektualaren eskubideak, copyright-ak eta bestelako jabetza eskubideek osatzen dute. Eskubideen elementurik ez badago, eskubide guztiak erreserbatuta daudela ulertuko da.

en: URL:
eu: URLa:

en: Uighur
eu: Uigurra

en: Ukrainian
eu: Ukraniera

en: Unable to download from %s <br/>Please check the spelling and connection and try again.
eu: Ezin izan da %s-etik deskargatu <br/>Mesedez, egiaztatu ortografia eta konexioa, eta berriz saiatu.

en: Unable to load RSS feed from %s <br/>Please check the spelling and connection and try again.
eu: Ezin da RSS feed-a %s-tik kargatu <br/> Mesedez, egiaztatu ortografia eta konexioa, eta berriz saiatu.

en: Unit
eu: Unitatea

en: University of Auckland
eu: Aucklandeko Unibertsitatea

en: Unlike the MCQ the SCORM quiz is used to test 
    the learners knowledge on a topic without providing the learner with feedback 
    to the correct answer. The quiz will often be given once the learner has had 
    time to learn and practice using the information or skill.
eu: MCQa ez bezala, SCORM ariketa ikasleei 
    informaziorik eman gabe haien jakintza egiaztatzeko erabiltzen da.
    Ariketa hau ikasleek informazioa ikasteko eta
    erabiltzeko denbora izan ondoren egiten da askotan.

en: Update Tree
eu: Eguneratu zuhaitza

en: Upload
eu: Kargatu

en: Urdu
eu: Urdua

en: Use feedback to provide a summary of the points covered in the reading, 
    or as a starting point for further analysis of the reading by posing a question 
    or providing a statement to begin a debate.
eu: Irakurgaian jorratutako puntuen laburpena egiteko edo
    irakurgaiaren azterketa sakonagoa egiteko abiapuntu gisa erabili feedbacka.
    Horretarako, egin galdera bat edo eman adierazpen bat.

en: Use this Idevice if you have a lot of images to show.
eu: Erakusteko irudi asko badituzu erabili iDevice hau.

en: Use this field to describe your intended use and the pedagogy behind the device's development. This can be useful if your iDevice is to be exported for others to use.
eu: Zure asmoak eta baliabidearen helburu pedagogikoak azaltzeko erabili eremu hau. Erabilgarria izan daiteke zure iDevice-a beste batzuei esportatu behar izanez gero.

en: Use this field to enter text. This 
    iDevice has no emphasis applied although limited formatting can be applied to 
    text through the text editing buttons associated with the field.
eu: Testua idazteko erabili eremu hau. iDevice honek 
    ez du enfasirik, baina testuari formatu mugatua aplika dakioke,
    eremuari lotutako editatzeko botoiekin.

en: Use this pulldown to select whether or not  the iDevice should have any formatting  applied to it to distinguish it; ie. a border and an icon.
eu: iDevice-ak formatua izan behar duen edo ez aukeratzeko erabili zerrenda hau; adibidez, ertza edo ikonoa.

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: VK_DELETE
eu: VK_EZABATU

en: VK_INSERT
eu: VK_TXERTATU

en: VK_LEFT
eu: VK_EZKERRA

en: VK_RIGHT
eu: VK_ESKUINA

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Volapük; Volapuk
eu: Volapuka

en: Walloon
eu: Walloiera

en: Web Site
eu: Webgunea

en: Welsh
eu: Galesa

en: What to read
eu: Zer irakurri

en: When building an MCQ consider the following: <ul>
    <li> Use phrases that learners are familiar with and have 
    encountered in their study </li>
    <li> Keep responses concise </li>
    <li> There should be some consistency between the stem and the responses </li>
    <li> Provide enough options to challenge learners to think about their response
    </li>
    <li> Try to make sure that correct responses are not more detailed than the 
    distractors </li>
    <li> Distractors should be incorrect but plausible </li>
    </ul>
eu: MCQak sortzean ondokoak kontuan hartu:<ul>
    <li> lkasleek ezagutzen dituzten eta ikasketetan aurkitu 
    dituzten esaldiak erabili </li>
    <li> Erantzun laburrak eman </li>
    <li> Galderaren eta erantzunen artean nolabaiteko lotura egon behar da </li>
    <li> Nahikoa aukera eman, ikasleek erantzuna pentsa dezaten
    </li>
    <li>Erantzun zuzenak distraitzaileak baino zehatzagoak ez izatea</li>
    <li>Distraitzaileak sinesgarriak izan behar dira</li>
    </ul>

en: Wiki Article
eu: Wiki artikulua

en: Wikibooks Article
eu: Wikiburuetako artikulua

en: Wikieducator Content
eu: Wikihezitzaileko edukia

en: Wikiversity
eu: Wikibertsitatea

en: Wiktionary
eu: Wikiztegia

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Wrong
eu: Gaizki

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yiddish (formerly ji)
eu: Yiddishera (antzina ji).

en: Yoruba
eu: Jorubera

en: You can use the toolbar or enter latex manually into the textarea.
eu: Testu barra erabili edota latexa eskuz sar dezakezu testu koadroan.

en: Your new iDevice will appear in the iDevice pane with this title. This is a compulsory field and you will be prompted to enter a label if you try to submit your iDevice without one.
eu: Zure iDevice berriak izenburu hori izango du iDevice panelean. Eremu hau derrigor bete beharrekoa da. IDevice-a ezer jarri gabe bidaltzen saiatzen bazara, etiketa bat idazteko eskatuko zaizu.

en: Zhuang
eu: Zuangera

en: Zip File
eu: Artxibo konprimitua

en: Zulu
eu: Zuluera

en: article
eu: artikulua

en: blank for original size
eu: hutsik jatorrizko neurrirako

en: eXe : elearning XHTML editor
eu: eXe: XHTML editorea urruneko hezkuntzarako

en: eXe Project
eu: eXe proiektua

en: file %s has no parentNode
eu: %s artxiboak ez du ahaide nodorik

en: http://en.wikipedia.org/
eu: http://eu.wikipedia.org/

en: iDevice %s has no package
eu: %s iDevice-k ez du paketerik

en: iDevice Editor
eu: iDevice editorea

en: iDevice icon
eu: iDevice ikonoa

en: iDevicePane
eu: IDevice-aren beira

en: iDevices
eu: IDevice-ak

en: key
eu: tekla

en: keycode
eu: tekla kodea

en: label
eu: etiketa

en: label="About eXe" accesskey="a"
eu: label="eXe-ri buruz" tekla="b"

en: label="Common Cartridge" accesskey="c"
eu: label="Orri bakarra" tekla="b"

en: label="Export" accesskey="e"
eu: label="Esportatu" tekla="e"

en: label="Extract Package" accesskey="E"
eu: label="Atera paketea" tekla="A"

en: label="File" accesskey="f"
eu: label="Artxiboa" tekla="a"

en: label="Help" accesskey="h"
eu: label="Laguntza" tekla="l"

en: label="IMS Content Package" accesskey="i"
eu: label="IMS edukia duen paketea" tekla="i"

en: label="Insert Package" accesskey="i"
eu: label="Txertatu paketea" tekla="t"

en: label="Merging" accesskey="m"
eu: label="Konbinatu" tekla="k"

en: label="New" accesskey="n"
eu: label="Berria" tekla="b"

en: label="Open" accesskey="o"
eu: label="Ireki" tekla="i"

en: label="Print" accesskey="p"
eu: label="Inprimatu" tekla="i"

en: label="Quit" accesskey="q"
eu: label="Irten" tekla="i"

en: label="Recent Projects..." accesskey="r"
eu: label="Azken proiektuak..." tekla="a"

en: label="Refresh Display" accesskey="r"
eu: label="Eguneratu bista" tekla="e"

en: label="Release Notes" accesskey="n"
eu: label="Bertsioaren oharrak" tekla="o"

en: label="Report an Issue" accesskey="r"
eu: label="Argitaratu gai bat" tekla="a"

en: label="SCORM 1.2" accesskey="s"
eu: label="SCORM 1.2" tekla="s"

en: label="Save As..." accesskey="a"
eu: label="Gorde honela..." tekla="g"

en: label="Save" accesskey="s"
eu: label="Gorde" tekla="g"

en: label="Single Page" accesskey="p"
eu: label="Orri bakarra" tekla="b"

en: label="Styles" accesskey="s"
eu: label="Estiloak" tekla="e"

en: label="Text File" accesskey="t"
eu: label="Testu artxiboa" tekla="t"

en: label="Tools" accesskey="t"
eu: label="Tresnak" tekla="t"

en: label="eXe Live Chat" accesskey="c"
eu: label="eXe txata" tekla="t"

en: label="eXe Manual" accesskey="m"
eu: label="eXe eskuliburua linean" tekla="e"

en: label="eXe Tutorial" accesskey="u"
eu: label="Tresnak" tekla="t"

en: label="eXe Web Site" accesskey="w"
eu: label="eXe txata" tekla="t"

en: label="iPod Notes" accesskey="n"
eu: label="iPod oharrak" tekla="o"

en: newline
eu: lerro berria

en: outlinePane
eu: Inguruko beira

en: text
eu: testua

en: title
eu: izenburua
