evolution - en to qcv translation catalogue (379 entries)

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
qcv: No es pot contactar amb el servidor de la llibreta d'adreces; o el nom del servidor està mal escrit o potser no esteu connectats a la xarxa.

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
qcv: Assegureu-vos que la vostra contrasenya està escrita correctament i que useu un mètode d'entrada admés. Recordeu que moltes contrasenyes diferencien majúscules i minúscules.

en: Full _Name...
qcv: _Nom complet...

en: Email
qcv: Correu electrònic

en: _State/Province:
qcv: Comunitat/pro_víncia:

en: Contact Editor - %s
qcv: Editor de contactes - %s

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
qcv: Escriviu una adreça de correu o arrossegueu un con_tacte a la llista de baix:

en: _Select...
qcv: S_elecciona...

en: The name or email of this contact already exists in this folder. Would you like to save the changes anyway?
qcv: El nom o l'adreça de correu electrònic d'este contacte ja existix en esta carpeta. Voleu afegir-lo igualment?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
qcv: El nom o l'adreça de correu electrònic d'este contacte ja existix
    en esta carpeta. Voleu afegir-lo igualment?

en: Email begins with
qcv: El correu electrònic comença per

en: Email 2
qcv: Adreça electrònica 2

en: Email 3
qcv: Adreça electrònica 3

en: Web Site
qcv: Lloc web

en: 
    
    Searching for the Contacts...
qcv: 
    
    Busca contactes...

en: Work Email
qcv: Correu de la faena

en: Home Email
qcv: Correu particular

en: Other Email
qcv: Un altre correu

en: Copy _Email Address
qcv: _Copia l'adreça de correu

en: Copy the email address to the clipboard
qcv: Copia l'adreça de correu electrònic al porta-retalls

en: _Send New Message To...
qcv: Envia un mi_ssatge nou a...

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
qcv: Esta versió de l'Evolution no està compilada amb el suport per a l'LDAP. Si voleu utilitzar l'Evolution amb l'LDAP heu d'obtindre un paquet de l'Evolution preparat per a treballar amb l'LDAP.

en: Importing...
qcv: S'està important...

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
qcv: Voleu enviar un avís de cancel·lació a tots els participants?

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
qcv: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que s'ha cancel·lat la reunió.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
qcv: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que la tasca s'ha suprimit.

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
qcv: Voleu enviar una nota de cancel·lació per a esta anotació?

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
qcv: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que l'anotació s'ha suprimit.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
qcv: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà respondre-hi.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
qcv: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà acceptar esta tasca.

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
qcv: L'Evolution encara no admet recordatoris del calendari
    amb notificacions per correu electrònic, però este recordatori
    es va configurar per a enviar un correu. L'Evolution mostrarà
    un quadre de diàleg de recordatori normal.

en: Organizer
qcv: Organitzador

en: Send an email
qcv: Envia un correu electrònic

en: Meeting - %s
qcv: Reunió - %s

en: Appointment - %s
qcv: Cita - %s

en: Assigned Task - %s
qcv: Tasca assignada - %s

en: Task - %s
qcv: Tasca - %s

en: Memo - %s
qcv: Anotació - %s

en: _Attachment...
qcv: Fitxer _adjunt...

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to a dbus error: %s
qcv: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment perquè s'ha produït un error del dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to a dbus error: %s
qcv: No s'ha pogut suprimir la tasca perquè s'ha produït un error del dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to a dbus error: %s
qcv: No s'ha pogut suprimir l'anotació perquè s'ha produït un error del dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to a dbus error: %s
qcv: No s'ha pogut suprimir l'element perquè s'ha produït un error del dbus: %s

en: Contacts...
qcv: Contactes...

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
qcv: No es pot editar l'esdeveniment completament perquè no en sou l'organitzador

en: Or_ganizer:
qcv: Or_ganitzador:

en: An organizer is required.
qcv: És necessari un organitzador.

en: Customize
qcv: Personalitza

en: Atte_ndees...
qcv: Ass_istents...

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
qcv: No es pot editar l'anotació completament perquè no en sou l'organitzador

note: To Translators: This is task status
en: Canceled
qcv: Cancel·lat

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
qcv: No es pot editar la tasca completament perquè no en sou l'organitzador

en: Organi_zer:
qcv: Organit_zador:

en: Categor_ies...
qcv: Ca_tegories...

note: To Translators: It will display "Organiser: NameOfTheUser <email@ofuser.com>" To Translators: It will display * "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
qcv: Organitzador: %s <%s>

note: With SunOne accouts, there may be no ':' in organiser.value With SunOne accounts, there may be no ':' in * organizer.value.
en: Organizer: %s
qcv: Organitzador: %s

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
qcv: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
qcv: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: Select...
qcv: Selecciona...

note: This is a strftime() format string %A = full weekday name, * %B = full month name, %d = month day, %Y = full year.
en: %A, %B %d, %Y
qcv: %A, %d de %B de %Y

note: This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday * name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year. This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, * %m = month number, %d = month day, %Y = full year.
en: %a %m/%d/%Y
qcv: %a %d/%m/%Y

note: This is a strftime() format string %m = month number, * %d = month day, %Y = full year.
en: %m/%d/%Y
qcv: %d/%m/%Y

en: An organizer must be set.
qcv: S'ha d'especificar un organitzador.

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
qcv: Organitzador

en: America/North_Dakota/Center
qcv: Amèrica/North_Dakota/Center

en: Save as...
qcv: Anomena i guarda...

en: Save _As...
qcv: _Anomena i guarda...

en: _Print...
qcv: _Imprimix...

en: _Prioritize Message
qcv: _Prioritza el missatge

en: Toggles whether the BCC field is displayed
qcv: Commuta la visualització del camp 'BCC'

en: Toggles whether the CC field is displayed
qcv: Commuta la visualització del camp 'CC'

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
qcv:  S'estan descarregant alguns fitxers adjunts. A l'enviar el correu, s'enviarà sense els fitxers adjunts pendents

en: Please enter your email address.
qcv: Introduïu la vostra adreça electrònica.

en: The email address you have entered is invalid.
qcv: L'adreça electrònica que heu introduït no és vàlida.

en: Email address:
qcv: Adreça de correu electrònic:

en: To use the email application you'll need to setup an account. Put your email address and password in below and we'll try and work out all the settings. If we can't do it automatically you'll need your server details as well.
qcv: Per a utilitzar l'aplicació de correu electrònic heu de configurar un compte. Poseu la vostra adreça electrònica i la contrasenya i provarem i elaborarem tots els paràmetres. Si no podem fer-ho automàticament necessitareu, a més, els vostres detalls del servidor.

en: Next - Receiving mail
qcv: Següent - Rebre correu

en: Next - Sending mail
qcv: Següent - Enviar correu

en: Back - Identity
qcv: Arrere - Identitat

en: Next - Receiving options
qcv: Següent - Opcions de recepció

en: Back - Receiving mail
qcv: Arrere - Rebre correu

en: Next - Review account
qcv: Següent - Revisar el compte

en: Next - Defaults
qcv: Següent - Valors per defecte

en: Back - Receiving options
qcv: Arrere - Opcions de recepció

en: Back - Sending mail
qcv: Arrere - Enviar correu

en: Back - Sending
qcv: Arrere - Enviament

en: Setup Google contacts with Evolution
qcv: Configura els contactes del Google amb l'Evolution.

en: Setup Google calendar with Evolution
qcv: Configura el calendari del Google amb l'Evolution.

en: Modify %s...
qcv: Modifica %s…

en: Manage your email, contacts and schedule
qcv: Gestiona el correu electrònic, els contactes i el programa

en: Email Settings
qcv: Paràmetres del correu electrònic

en: Configure email accounts
qcv: Configureu els comptes de correu

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
qcv: Introduïu el vostre nom i la vostra adreça de correu ací baix. Els camps «opcionals» no són necessaris, a no ser que els vullgueu afegir en els correus que heu enviat.

en: Receiving Email
qcv: Rebre correu

en: Sending Email
qcv: Enviar correu

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click "Apply" to save your settings.
qcv: Enhorabona, s'ha completat la configuració del correu.
    
    Ja podeu rebre i enviar correu amb l'Evolution.
    
    Feu clic en «Aplica» per a guardar la configuració.

en: _Add to Address Book...
qcv: _Afig a la llibreta d'adreces…

en: _To This Address
qcv: A es_ta adreça

en: Send _Reply To...
qcv: Envia la _resposta a...

en: Migrating...
qcv: S'està migrant...

en: The summary format of the Evolution mailbox folders has been moved to SQLite since Evolution 2.24.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
qcv: El format del resum de les carpetes de la bústia de correu de l'Evolution s'ha mogut a SQlite des de l'Evolution 2.24.
    
    Espereu mentres l'Evolution migra les vostres carpetes...

en: _Copy to Folder...
qcv: _Copia en la carpeta...

en: Filter on Mailing _List...
qcv: Fi_ltre per a la llista de correu...

en: Filter on _Recipients...
qcv: Filt_re per als destinataris...

en: Filter on Se_nder...
qcv: Filtre per als remite_nts...

en: Filter on _Subject...
qcv: Filtre per a l'a_ssumpte...

en: _Find in Message...
qcv: _Busca en el missatge...

en: Follow _Up...
qcv: Res_pon...

en: _Edit as New Message...
qcv: _Edita com a missatge nou...

en: _Move to Folder...
qcv: _Mou a la carpeta...

en: _Save as mbox...
qcv: _Guarda com a mbox...

en: Show the raw email source of the message
qcv: Mostra el codi del missatge de correu

en: Search Folder from Mailing _List...
qcv: Carpeta de busca a partir de _la llista de correu...

en: Search Folder from Recipien_ts...
qcv: Carpeta de busca a partir dels destinata_ris...

en: Search Folder from Sen_der...
qcv: Carpeta de busca a partir del remite_nt...

en: Search Folder from S_ubject...
qcv: Carpeta de busca a partir de l'ass_umpte...

en: Mark for Follo_w Up...
qcv: Marca per al se_guiment...

en: Show messages with all email headers
qcv: Mostra els missatges amb totes les capçaleres

en: User canceled operation.
qcv: L'usuari ha cancel·lat l'operació.

en: No destination address provided, forward of the message has been cancelled.
qcv: No s'ha especificat cap adreça de destinació, de manera que s'ha cancel·lat el reenviament del missatge.

en: No account found to use, forward of the message has been cancelled.
qcv: No s'ha trobat cap compte a utilitzar, de manera que s'ha cancel·lat el reenviament del missatge.

en: Assign Color
qcv: Assigna el color

en: BCC
qcv: Cco

en: CC
qcv: Cc

en: Loading...
qcv: S'està carregant...

en: Formatting Message...
qcv: S'està formatant el missatge...

en: Evolution cannot render this email as it is too large to process. You can view it unformatted or with an external text editor.
qcv: L'Evolution no pot mostrar correctament este correu perquè és massa llarg. Podeu veure'l sense formatar, o amb un editor de text extern.

en: Save _Image...
qcv: Guarda la _imatge...

en: Recognize links in text and replace them.
qcv: Reconeix els enllaços en el text i remplaça'ls.

en: Recognize emoticons in text and replace them with images.
qcv: Reconeix les emoticones en el text i reemplaça-les per imatges.

en: Spell checking color
qcv: Color de la verificació ortogràfica

en: Underline color for misspelled words when using inline spelling.
qcv: Color de subratllat per als errors ortogràfics quan s'utilitze la verificació ortogràfica en línia.

en: Put personalized signatures at the top of replies
qcv: Posa signatures personalitzades a la part superior de les respostes

en: Whether disable ellipsizing feature of folder names in side bar.
qcv: Si s'ha d'inhabilitar la funcionalitat d'acurtar els noms de les carpetes amb punts suspensius en l'arbre de carpetes.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
qcv: Habilita per a utilitzar una configuració de visualització de la llista de missatges semblants per a totes les carpetes

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
qcv: Habilita per a utilitzar una configuració de visualització de la llista de missatges semblants per a totes les carpetes.

en: Citation highlight color
qcv: Color de les cites ressaltades

en: Citation highlight color.
qcv: Color de les cites ressaltades.

en: Enable/disable caret mode
qcv: Habilita/inhabilita el mode de cursor

en: Load images for HTML messages over HTTP(S). Possible values are: "0" - Never load images off the net. "1" - Load images in messages from contacts. "2" - Always load images off the net.
qcv: Carrega les imatges dels missatges HTML sobre http(s). Els valors possibles són: «0» - no carregues mai imatges de la xarxa, «1» - carrega imatges en els missatges dels contactes, «2» - carrega sempre les imatges de la xarxa.

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
qcv: Esta clau ha de contindre una llista d'estructures XML que especifique capçaleres personalitzades i si s'han de visualitzar. El format de l'estructura XML és &lt;capçalera enabled&gt;. Indiqueu 'enabled' si s'ha de visualitzar la capçalera en la visualització del correu.

en: If there isn't a builtin viewer for a particular MIME type inside Evolution, any MIME types appearing in this list which map to a Bonobo component viewer in GNOME's MIME type database may be used for displaying content.
qcv: Si l'Evolution no té un visualitzador integrat per a un tipus mime en particular, qualsevol dels tipus mime d'esta llista que es corresponguen amb un visualitzador de components Bonobo de la base de dades mime del GNOME poden ser utilitzats per a visualitzar-ne el contingut.

en: Sender email-address column in the message list
qcv: Mostra la columna d'adreça del remitent en la llista de missatges

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
qcv: Mostra l'adreça de correu del remitent en una columna separada en la llista de missatges.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
qcv: Comprimix la visualització de les adreces a A/CC/CCO

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
qcv: Comprimix la visualització d'adreces en A/CC/CCO al nombre especificat en adress_count.

en: Enable to display only message texts not exceeding size defined in 'message_text_part_limit' key.
qcv: Habilita per a mostrar només els missatges que no excedixen la grandària definida en la clau 'message_text_part_limit'.

en: This decides the max size of the message text that will be displayed under Evolution, specified in terms of KB. The default is 4096 (4MB). This value is used only when 'force_message_limit' key is activated.
qcv: Açò decidix la grandària màxima del missatge que es mostrarà amb l'Evolution, especificada en KB. El valor per defecte és 4096 (4 MB). Este valor s'utilitza només quan està activada la clau 'force-message-limit'.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
qcv: Nombre d'adreces per a mostrar en A/CC/CCO

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a '...' is shown.
qcv: Això establix el nombre d'adreces per a mostrar en la visualització de la llista de missatges.

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
qcv: Si s'ha de provar de crear fils per temes quan els missatges no continguen les capçaleres References o In-Reply-To.

en: Mail browser maximized
qcv: Finestra maximitzada

en: Default maximized state of the mail browser window.
qcv: El valor per defecte és la finestra maximitzada.

en: "Folder Subscriptions" window maximize state
qcv: Estat de maximització de la finestra de «Subscripcions a carpetes».

en: Initial maximize state of the "Folder Subscriptions" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Folder Subscriptions" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
qcv: Estat de maximització inicial de la finestra «Subscripcions a carpetes». El valor s'actualitza quan l'usuari maximitza o restaura la finestra. Tingueu en compte que l'Evolution no utilitza este valor ja que esta finestra no es pot maximitzar. Esta clau existix només com a detall d'implementació.

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any 'Forward to' filter action and approximately one minute after the last action invocation.
qcv: Si s'ha de buidar la safata d'eixida després de fet el filtratge. Només es buidarà la safata d'eixida quan s'haja utilitzat el filtre 'Reenvia a' i aproximadament un minut més tard després de l'última acció ordenada.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
qcv: Habilita/inhabilita els indicadors que es repetixen per a avisar-vos que esteu provant d'enviar una resposta privada a un missatge que ha arribat per una llista de correu, però la llista establix una capçalera de Resposta a: que redirigix la vostra resposta cap arrere a la llista.

en: Possible values are: never - to never close browser window always - to always close browser window ask - (or any other value) will ask user
qcv: Els valors possibles són: mai - no tanca mai la finestra sempre - tanca sempre la finestra pregunta - (o qualsevol altre valor) preguntarà a l'usuari

en: Empty Trash folders on exit
qcv: Buida la paperera a l'eixir

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
qcv: Buida la paperera quan ix de l'Evolution.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
qcv: Mínim nombre de dies entre buidatges de la paperera a l'eixir

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
qcv: Temps mínim entre buidatges de la paperera a l'eixir, en dies.

en: Last time Empty Trash was run
qcv: L'última vegada que es va buidar la paperera

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
qcv: L'última vegada que es va buidar la paperera, en dies des de l'1 de gener de 1970 (època).

en: List of Labels and their associated colors
qcv: Llista d'etiquetes i els seus colors associats

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
qcv: Llista d'etiquetes que coneix el component de correu de l'Evolution. La llista conté cadenes de tipus nom:color, on color fa servir la codificació hexadecimal HTML.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
qcv: Determina si s'ha de buscar l'adreça del remitent a la llibreta d'adreces

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn't be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
qcv: Determina si s'ha de buscar l'adreça del remitent a la llibreta d'adreces. Si hi és, el missatge no es considerarà com a brossa. Només es buscarà en les llibretes marcades per a l'autocompleció, per la qual cosa això pot ser lent en llibretes d'adreces remotes (p.ex. LDAP) marcades per a l'autocompleció.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format "headername=value".
qcv: Especifica les capçaleres personalitzades a utilitzar per a la detecció de correu brossa. El format és «nomdelacapçalera=valor».

en: List of accepted licenses
qcv: Llista de llicències acceptades

en: List of protocol names whose license has been accepted.
qcv: Llista de noms de protocol per als quals s'ha acceptat la llicència.

en: "Filter Editor" window maximize state
qcv: Estat de maximització de la finestra «Editor de filtres»

en: Initial maximize state of the "Filter Editor" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Filter Editor" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
qcv: Estat de maximització inicial de la finestra «Editor de filtres». El valor s'actualitza quan l'usuari maximitza o restaura la finestra. Tingueu en compte que l'Evolution no utilitza este valor ja que esta finestra no es pot maximitzar. Esta clau existix només com a detall d'implementació.

en: Whether check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
qcv: Si s'ha de comprovar si hi ha missatges nous quan s'inicie l'Evolution. Açò inclou també els missatges de la safata d'eixida.

en: Whether check for new messages in all active accounts regardless of the account "Check for new messages every X minutes" option when Evolution is started. This option is used only together with 'send_recv_on_start' option.
qcv: Si s'ha de comprovar, quan s'inicie l'Evolution, si hi ha missatges nous en tots els comptes actius sense tindre en compte l'opció del compte «Comprova si hi ha missatges nous cada X minuts». Esta opció s'utilitza únicament amb l'opció 'send_recv_on_start' alhora.

en: "Send and Receive Mail" window maximize state
qcv: Estat de maximització de la finestra «Envia i rep el correu»

en: Initial maximize state of the "Send and Receive Mail" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Send and Receive Mail" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
qcv: Estat de maximització inicial de la finestra «Envia i rep el correu». El valor s'actualitza quan l'usuari maximitza o restaura la finestra. Tingueu en compte que l'Evolution no utilitza este valor ja que esta finestra no es pot maximitzar. Esta clau existix només com a detall d'implementació.

en: "Search Folder Editor" window maximize state
qcv: Estat de maximització de la finestra «Busca l'editor de carpetes»

en: Initial maximize state of the "Search Folder Editor" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Search Folder Editor" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
qcv: Estat de maximització inicial de la finestra «Busca l'editor de carpetes». El valor s'actualitza quan l'usuari maximitza o restaura la finestra. Tingueu en compte que l'Evolution no utilitza este valor ja que esta finestra no es pot maximitzar. Esta clau existix només com a detall d'implementació.

en: Server synchronization interval
qcv: Interval de sincronització del servidor

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
qcv: Controla cada quan se sincronitzaran els canvis locals amb el servidor remot. L'interval ha de ser 30 segons com a mínim.

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
qcv: Tots els correus nous amb una capçalera que coincidix amb el contingut donat es filtraran automàticament com a correu brossa.

en: Default Behavior
qcv: Comportament predeterminat

en: Color for _misspelled words:
qcv: Color de les paraules i_ncorrectes:

en: Pick a color
qcv: Seleccioneu un color

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
qcv: Per a evitar accidents i problemes en el correu, demana confirmació abans de realitzar les accions marcades següents:

en: Empty trash folders on e_xit
qcv: Buida les papereres a l'ei_xir

en: _Lookup in local address book only
qcv: _Busca només en les llibretes d'adreces locals

en: _Trash Folder:
qcv: _Paperera:

en: Email _Address:
qcv: _Adreça electrònica:

en: Add Ne_w Signature...
qcv: Afig una firma no_va...

en: Or_ganization:
qcv: _Organització:

en: S_elect...
qcv: S_elecciona...

en: User _Name:
qcv: Nom d'_usuari:

en: License Agreement
qcv: Acord de llicència

en: _Tick this to accept the license agreement
qcv: Habili_teu-lo per a acceptar l'acord de llicència

en: _Accept License
qcv: _Accepte la llicència

en: Canceled.
qcv: S'ha cancel·lat.

en: Emptying trash in '%s'
qcv: S'està buidant la paperera en '%s'

en: Canceling...
qcv: S'està cancel·lant...

en: Updating...
qcv: S'està actualitzant...

en: Waiting...
qcv: S'està esperant...

en: Forwarded message - %s
qcv: Missatge reenviat - %s

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
qcv: Assegureu-vos que la vostra contrasenya està escrita correctament. Recordeu que moltes contrasenyes diferencien majúscules i minúscules. Assegureu-vos que la tecla de bloqueig de majúscules no estiga activada.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
qcv: Assegureu-vos que els destinataris següents podran rebre correus en format HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
qcv: Esteu segur que voleu enviar un missatge només amb destinataris BCC?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
qcv: Esteu enviant un missatge a una llista configurada per a amagar la llista de destinataris.
    Molts sistemes de correu electrònic afigen una capçalera 'Aparentment-Per a' als missatges que només tenen destinataris BCC. Quan s'afig esta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris de tots els missatges. Per a evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari 'Per a:' o 'CC:'.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
qcv: Molts sistemes de correu electrònic afigen una capçalera 'Aparentment-Per a' als missatges que només tenen destinataris BCC. Quan s'afig esta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris de tots els missatges. Per a evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari 'Per a:' o 'CC:'.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
qcv: Esteu segur que voleu enviar un missatge amb l'adreça invàlida?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
qcv: El destinatari següent no s'ha reconegut com a una adreça de correu vàlida:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
qcv: Els destinataris següents no s'han reconegut com a adreces de correu vàlides:
    {0}

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
qcv: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida en el camp Per a:. Podeu buscar adreces de correu si feu clic en el botó Per a: al costat de l'entrada de text.

en: _Empty Trash
qcv: Buida la _paperera

en: Unable to read license file.
qcv: No es pot llegir el fitxer de la llicència.

en: Cannot read the license file "{0}", due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
qcv: No es pot llegir el fitxer de llicència &quot;{0}&quot; a causa d'un problema d'instal·lació. No podreu usar este proveïdor fins que no n'accepteu la llicència.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
qcv: Voleu sincronitzar les carpetes localment per a l'ús fora de línia?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
qcv: Voleu sincronitzar localment les carpetes que estan marcades per a usar-se sense connexió?

en: Do _Not Synchronize
qcv: _No ho sincronitzes

en: _Synchronize
qcv: _Sincronitza

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder '{0}' doesn't contain any duplicate message.
qcv: La carpeta '{0}' no conté cap missatge duplicat.

en: %b %d %l:%M %p
qcv: el %d de %b a les %k:%M

en: %b %d %Y
qcv: el %d de %b de %Y

en: No message satisfies your search criteria. Either clear search with Search->Clear menu item or change it.
qcv: No hi ha cap missatge que satisfaça els vostres criteris de busca. Netegeu la busca a través de l'element de menú Busca -> Neteja, o bé canvieu-la.

en: Subject - Trimmed
qcv: Assumpte - Retallat

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your LDAP server.
qcv: El mètode per a autenticar-vos que utilitzarà l'Evolution. Recordeu que l'opció 'Adreça de correu electrònic' necessita accés anònim al servidor d'ldap.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
qcv: Si s'ha de forçar la visualització de l'adreça electrònica amb el nom del contacte autocompletat a l'entrada.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
qcv: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
qcv: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms.

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
qcv: Guarda com a vCard

en: Co_py All Contacts To...
qcv: C_opia tots els contactes en...

en: Mo_ve All Contacts To...
qcv: Mo_u tots els contactes a...

en: _Rename...
qcv: _Canvia el nom...

en: _Copy Contact To...
qcv: _Copia el contacte en...

en: _Find in Contact...
qcv: _Busca en el contacte...

en: _Forward Contact...
qcv: Reen_via un contacte...

en: _Move Contact To...
qcv: _Mou el contacte a...

en: _New Contact...
qcv: Contacte _nou...

en: New Contact _List...
qcv: _Llista de contactes nova...

en: _Send Message to Contact...
qcv: Envia un _missatge al contacte...

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard...
qcv: _Guarda com a vCard...

en: Using email address
qcv: Ús de l'adreça de correu electrònic

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
qcv: %u i %d es reemplaçaran per l'usuari i el domini de l'adreça electrònica.

en: Marcus Bains Line Color - Day View
qcv: Color de la línia de Marcus Bains - Visualització de dies

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View.
qcv: Color per a dibuixar la línia de Marcus Bains en la visualització de dies.

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
qcv: Color de la línia de Marcus Bains - Barra de temps

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default).
qcv: Color per a dibuixar la línia de Marcus Bains en la barra de temps (buida per defecte).

en: Tasks due today color
qcv: Color de les tasques que vencen hui

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format.
qcv: Color de fons de les tasques que vencen hui, en format "#rrggbb".

en: Overdue tasks color
qcv: Color de les tasques vençudes

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format.
qcv: Color de fons de les tasques que han vençut, en format "#rrggbb".

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days".
qcv: Unitats per al recordatori, "minuts", "hores" o "dies".

en: This can have three possible values. 0 for errors. 1 for warnings. 2 for debug messages.
qcv: Això pot tindre tres valors possibles: «0» per als errors, «1» per als avisos, i «2» per als missatges de depuració.

en: _New Calendar...
qcv: Calendari _nou

en: _Copy...
qcv: _Copia...

en: Cop_y to Calendar...
qcv: Cop_ia en el calendari...

en: _Delegate Meeting...
qcv: _Delega la reunió...

en: New All Day _Event...
qcv: _Esdeveniment nou de tot el dia

en: Create a new all day event
qcv: Crea un esdeveniment nou de tot el dia

en: _Forward as iCalendar...
qcv: R_eenvia com a iCalendar...

en: New _Meeting...
qcv: Re_unió nova

en: Mo_ve to Calendar...
qcv: Mo_u al calendari...

en: New _Appointment...
qcv: Cit_a nova...

en: _Schedule Meeting...
qcv: Planifica la _reunió...

en: Conv_ert to Appointment...
qcv: Conv_ertix en una cita...

en: _Save as iCalendar...
qcv: _Guarda com a iCalendar...

en: _Find in Memo...
qcv: _Busca en l'anotació...

en: _Find in Task...
qcv: _Busca en la paperera...

en: Copy...
qcv: Copia...

en: _Copy Folder To...
qcv: _Copia la carpeta a...

en: _Move Folder To...
qcv: _Mou la carpeta a...

en: _New...
qcv: _Nova...

en: Empty _Trash
qcv: Buida la _paperera

en: _Subscriptions...
qcv: _Subscripcions

en: C_reate Search Folder From Search...
qcv: C_rea una carpeta de busca a partir de la busca...

en: _New Folder...
qcv: _Carpeta nova...

en: Trash
qcv: Paperera

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
qcv: Comprova que l'Evolution és el gestor de correu predeterminat a l'iniciar.

en: Do you want to make Evolution your default email client?
qcv: Voleu que l'Evolution siga el vostre client de correu predeterminat?

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications. 
    
    Please click the "Forward" button to continue.
qcv: Benvingut a l'Evolution! En les pantalles següents configurareu l'Evolution per a connectar-se als vostres comptes de correu i importar fitxers d'altres aplicacions.
    
    Feu clic en «Avant» per a continuar.

en: Loading accounts...
qcv: S'estan carregant els comptes...

en: _Add Attachment...
qcv: _Adjunta un fitxer...

en: _Back up Evolution Data...
qcv: Fes _còpia de seguretat de les dades de l'Evolution

en: R_estore Evolution Data...
qcv: R_estaura les dades de l'Evolution

en: Check Evolution Back up
qcv: Comprova la còpia de seguretat de l'Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
qcv: S'estan copiant els comptes i la configuració de l'Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
qcv: S'estan copiant les dades de l'Evolution (Correus, Calendari, Tasques, anotacions)

en: Back up complete
qcv: Còpia de seguretat completa

en: Extracting files from back up
qcv: S'estan extraient els fitxers des de la còpia de seguretat

en: Removing temporary back up files
qcv: S'estan eliminant els fitxers de còpia de seguretat temporals

note: Backup / Restore only can have GUI. We should restrict the rest
en: Evolution Back up
qcv: Còpia de seguretat de l'Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
qcv: Espereu mentres l'Evolution fa una còpia de seguretat de les vostres dades.

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
qcv: Espereu mentres l'Evolution restaura la còpia de seguretat de les vostres dades.

note: the path to the shared library
en: Back up and Restore
qcv: Còpia de seguretat i restaura

en: Invalid Evolution back up file
qcv: El fitxer de còpia de seguretat de l'Evolution és invàlid

en: Please select a valid back up file to restore.
qcv: Seleccioneu un fitxer de còpia de seguretat vàlid per a restaurar.

en: Close and Back up Evolution
qcv: Tanca l'Evolution i fes-ne una còpia de seguretat

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected back up file?
qcv: Esteu segur que voleu restaurar l'Evolution des del fitxer de còpia de seguretat seleccionat?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your back up.
qcv: Per a restaurar les dades i la configuració, en primer lloc heu de tancar l'Evolution. Assegureu-vos que heu guardat abans totes les dades. Açò eliminarà totes les dades i la configuració actuals de l'Evolution i les restaurarà des de la còpia de seguretat.

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
qcv: _Sincronitza la informació de contactes i les imatges des de la llista d'amics del Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
qcv: Sincronitza la me_ua llista d'amics

en: Searching for user's calendars...
qcv: S'estan buscant els calendaris de l'usuari...

note: fetch content
en: Searching folder content...
qcv: S’estan buscant el contingut de la carpeta…

en: User e_mail:
qcv: Corr_eu de l'usuari:

en: _Customize options
qcv: _Personalitza les opcions

en: Email Custom Header
qcv: Capçalera personalitzada del correu

en: The file you selected does not look like a valid .png image. Error: {0}
qcv: El fitxer que heu seleccionat no sembla ser una imatge .png vàlida. Error: {0}

en: Opening the calendar. Please wait...
qcv: S'està obrint el calendari. Per favor, espereu...

en: Sent to calendar '%s' as canceled
qcv: S'ha enviat al calendari '%s' com a cancel·lat

en: Organizer has removed the delegate %s
qcv: L'organitzador ha suprimit al delegat %s

en: Sent a cancelation notice to the delegate
qcv: Envia un avís de cancel·lació al delegat

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
qcv: No s'ha pogut enviar un avís de cancel·lació al delegat

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
qcv: %A, %e de %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
qcv: %A, %e de %B a les %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
qcv: %A, %e de %B a les %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
qcv: %A, %e de %B a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
qcv: %A, %e de %B a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
qcv: %A, %e de %B del %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
qcv: %A, %e de %B del %Y a les %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
qcv: %A, %e de %B del %Y a les %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
qcv: %A, %e de %B del %Y a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
qcv: %A, %e de %B del %Y a les %l:%M:%S %p

en: %s through %s has canceled the following meeting:
qcv: %s, a través de %s, ha cancel·lat la reunió següent:

en: %s has canceled the following meeting.
qcv: %s ha cancel·lat la reunió següent.

en: %s through %s has canceled the following assigned task:
qcv: %s, a través de %s, ha cancel·lat la tasca assignada següent:

en: %s has canceled the following assigned task:
qcv: %s ha cancel·lat la tasca assignada següent:

en: %s through %s has canceled the following shared memo:
qcv: %s, a través de %s, ha cancel·lat l'anotació compartida següent:

en: %s has canceled the following shared memo:
qcv: %s ha cancel·lat l'anotació compartida següent:

en: New email
qcv: Correu nou

en: No writable calendar is available.
qcv: No hi ha cap calendari gravable.

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], which will be replaced by values from an email you are replying to.
qcv: Esborranys basats en un connector de plantilles. Podeu utilitzar variables, com ara, $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] o $ORIG[body], que es reemplaçaran per valors d'un correu al qual esteu responent.

en: Skip development warning dialog
qcv: Omet el diàleg d'avís que és una versió en proves

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
qcv: Si s'ha omés el diàleg d'avís en les versions en proves de l'Evolution.

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
qcv: Carpeta inicial dels diàlegs de tipus GtkFileChooser.

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage
qcv: Llista de camins de les carpetes per a sincronitzar en el disc per a la utilització desconnectada.

en: Whether or not the window should be maximized.
qcv: Si s'ha de maximitzar la finestra.

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are 0, 1, 2, and 3 representing "use system settings", "no proxy", "use manual proxy configuration" and "use proxy configuration provided in the autoconfig url" respectively.
qcv: Seleccioneu un mode de configuració del servidor intermediari. Els valors admesos són 0, 1, 2 i 3 que representen respectivament «utilitza la configuració del sistema», «sense servidor intermediari», «utilitza la configuració manual del servidor intermediari» i «utilitza la configuració del servidor intermediari proporcionada en l'url de configuració automàtica».

en: I_mport...
qcv: I_mporta...

en: _Advanced Search...
qcv: Busca _avançada...

en: _Edit Saved Searches...
qcv: _Edita les busques guardades...

en: _Save Search...
qcv: _Guarda la busca...

en: Submit _Bug Report...
qcv: En_via un informe d'error

en: Define Views...
qcv: Definix les visualitzacions...

en: Save Custom View...
qcv: Guarda la visualització personalitzada...

en: Current view is a customized view
qcv: La vista actual és una vista personalitzada

en: Preparing to go offline...
qcv: S'està preparant per a treballar desconnectat...

en: Preparing to go online...
qcv: S'està preparant per a treballar connectat...

en: Preparing to quit...
qcv: S'està preparant per a eixir...

en: - The Evolution PIM and Email Client
qcv: El gestor d'informació personal i client de correu de l'Evolution

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
qcv: Es desconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Unrecognized launch option: %d
qcv: Es desconeix l'orde d'execució: %d

en: Issued To Organization
qcv: Emés a l'organització

en: Issued To Organizational Unit
qcv: Emés a la unitat organitzativa

en: Issued By Organization
qcv: Emés per l'organització

en: Issued By Organizational Unit
qcv: Emés per la unitat organitzativa

en: Email Address
qcv: Adreça de correu electrònic

en: Select a certificate to import...
qcv: Seleccioneu quin certificat s'importarà...

en: All email certificate files
qcv: Tots els fitxers de cerfificat de correu

en: Email Signer Certificate
qcv: Certificat del firmant de correu electrònic

en: Email Recipient Certificate
qcv: Certificat del receptor de correu electrònic

en: Organization (O)
qcv: Organització (O)

en: Organizational Unit (OU)
qcv: Unitat organitzacional (OU)

en: You have certificates from these organizations that identify you:
qcv: Teniu certificats d'estes organitzacions que vos identifiquen:

en: Backup _All
qcv: Fes una còpi_a de seguretat de tot

en: Trust this CA to identify email users.
qcv: Confia en esta autoritat certificadora per a identificar usuaris de correu electrònic.

en: Email Certificate Trust Settings
qcv: Configuració de l'entitat certificadora del correu

en: Email Certificate Authority
qcv: Entitat certificadora del correu electrònic

en: _Send To...
qcv: En_via a...

en: Open With Other Application...
qcv: Obri amb una altra aplicació...

en: A_dd Attachment...
qcv: A_djunta un fitxer...

en: Other...
qcv: Altres...

en: _Copy Email Address
qcv: _Copia l'adreça de correu

en: _Sort...
qcv: _Ordena...

en: _Group By...
qcv: A_grupa segons...

en: _Fields Shown...
qcv: Camps _mostrats...

en: Customize Current View
qcv: Personalitza la visualització actual

en: Add a C_olumn...
qcv: Afig una c_olumna...

en: Format Column_s...
qcv: Formata les columne_s...

en: Custo_mize Current View...
qcv: Perso_nalitza la visualització actual...

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
qcv: desplega un fill
