Virtaal 0.6 - en to bg translation catalogue (291 entries)

en: "%s" is not a usable file.
bg: Файлът „%s“ е неизползваем.

en: "alt" Attributes
bg: Атрибути „alt“

en: %(modified_marker)s%(current_file)s - Virtaal
bg: %(modified_marker)s%(current_file)s — Virtaal

en: %prog [options]
bg: %prog [опции]

en: %prog [options] [translation_file]
bg: %prog [опции] [файл_с_превод]

en: %s option does not take a value
bg: опцията „%s“ не приема стойност

en: %s option requires %d arguments
bg: опцията „%s“ изисква %d аргумента

en: %s option requires an argument
bg: опцията „%s“ изисква аргумент

en: <b><big>Getting Started</big></b>
bg: <b><big>Първи стъпки</big></b>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
bg: <b><big>Скоро отваряни файлове</big></b>

en: <b><big>Support</big></b>
bg: <b><big>Поддръжка</big></b>

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: <b>Language Information</b>
bg: <b>Данни за езика</b>

en: <b>Options</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Original</b>
bg: <b>Оригинал</b>

en: <b>Translation</b>
bg: <b>Превод</b>

en: <b>Translator Information</b>
bg: <b>Данни за преводач</b>

en: <u>Cheat Sheet</u>
bg: <u>Подсказки</u>

en: <u>Features</u>
bg: <u>Възможности</u>

en: <u>Feedback</u>
bg: <u>Отзиви</u>

en: <u>Localization Guide</u>
bg: <u>Инструкции за локализация</u>

en: <u>Manual</u>
bg: <u>Ръководство</u>

en: <u>More...</u>
bg: <u>Още…</u>

en: <u>Open</u>
bg: <u>Отваряне</u>

en: <u>Tutorial</u>
bg: <u>Учебен курс</u>

en: A TinyTM translation memory server
bg: Сървър с памет за преводи с TinyTM

en: A translation memory server
bg: Сървър с памет за преводи

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
bg: Инструмент за преводи при ръчен превод на файлове на други езици

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: Add Missing Language
bg: Добавяне на липсващ език

en: Add Term
bg: Добавяне на термин

en: Add URL
bg: Добавяне на адрес

en: Add _Term...
bg: _Добавяне на термин…

en: After:
bg: След:

en: All
bg: Всички

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
bg: Опции за командния ред, напр. „--help“, „-h“ и „-I“

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
bg: След приключване на превода натиснете <Enter>, за да преминете към следващия файл.

en: AutoCompletor
bg: Автоматично дописване

en: AutoCorrector
bg: Автоматични корекции

en: Automatically complete long words while you type
bg: Автоматично дописване на дългите думи при въвеждане на текст

en: Automatically correct text while you type
bg: Автоматично коригиране при въвеждане на текст

en: Before:
bg: Преди:

en: C++ RC File
bg: C++ RC Файл

en: CONFIG
bg: НАСТРОЙКИ

en: C_omments
bg: _Коментари

en: CamelCase
bg: УикиДуми

en: Capitals
bg: Главни букви

en: Choose a Translation File
bg: Избор на файл за превод

en: Code
bg: Код

en: Command Line Options
bg: Опции за командния ред

en: Configure...
bg: Настройки…

en: Copyright © 2007-2010 Zuza Software Foundation
bg: Авторски права © 2007-2010 Фондация Зуза Софтуер

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
bg: Файлът не може да бъде отворен.
    
    %(error_message)s
    
    Пробвайте да отворите друг.

en: Could not open log file '%(filename)s'
bg: Журналният файл — '%(filename)s' не може да бъде отворен

en: Could not open profile file '%(filename)s'
bg: Файлът с профила — '%(filename)s' не може да бъде отворен

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
bg: Файлът с настройките — '%(filename)s' не може да бъде прочетен

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
bg: Файлът не може да бъде запазен.
    
    %(error_message)s

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
bg: Файлът не може да бъде запазен.
    
    %(error_message)s
    
    Пробвайте да го запазите на друго място.

en: Current File
bg: Текущо отворения файл

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
bg: При някои преводи данните за множествено число не са задължителни.

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
bg: Двойни шпации и шпации на неочаквани мeста

en: E-mail
bg: Е-поща

en: E-mail address:
bg: Е-поща:

en: E-mail addresses
bg: Адреси на е-поща

en: Enabled
bg: Включено

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
bg: Заместващи последователности (напр. &amp;) и указатели към знаци (напр. &#169;)

en: Error
bg: Грешка

en: Error opening file
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Existing translations: %(translations)s
bg: Съществуващи преводи: %(translations)s

en: Extendable
bg: Допълним

en: Extensive format support
bg: Поддръжка на множество формати

en: External Look-up
bg: Външно търсене

en: F_uzzy
bg: Н_еясно

en: File
bg: Файл

en: File Names
bg: Имена на файлове

en: File Updated
bg: Файлът е обновен

en: Fuzzy: %d
bg: Неясни: %d

en: General
bg: Общи настройки

en: Gettext MO file
bg: Превод — gettext, компилиран, .mo

en: Gettext PO file
bg: Превод — gettext, .po

en: Gettext Translation Template
bg: Gettext Шаблон за Превод

en: Header information
bg: Данни за заглавната част

en: Highlighting and insertion of placeables
bg: Оцветяване и вмъкване на служебни думи

en: INI File
bg: INI Файл

en: ISO code:
bg: Код по ISO:

en: Identical entry already exists.
bg: Съществува превод на термина.

en: Import data from other applications?
bg: Прехвърляне на данни от други програми

en: Incomplete
bg: Недовършени

en: Initialization
bg: Инициализация

en: Integer numbers and decimal fractions
bg: Цели числа и десетични дроби

en: Java Properties File
bg: Файл със свойства на Java — .properties

en: JavaScript error message file
bg: Съобщения за грешки на JavaScript

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
bg: Паметта за преводи на KBabel: %(database_language_code)s

en: LOG
bg: ЖУРНАЛ

en: Language
bg: Език

en: Language code must be an ASCII string.
bg: Кодът на езика трябва да е низ в ASCII.

en: Language code must be at least 2 characters long.
bg: Кодът на езика трябва да е поне 2 знака.

en: Language name:
bg: Език:

en: Local Files
bg: Локални файлове

en: Local TM
bg: Лок. п-т

en: Local Translation Memory
bg: Локална памет за преводи

en: Local terminology files
bg: Локални файлове с термини

en: Localization Terminology
bg: Терминология за локализация

en: Lokalize settings
bg: Настройките на Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
bg: Паметта за преводи на Lokalize: %(database_name)s

en: Look-up "%(selection)s"
bg: Търсене в „%(selection)s“

en: Look-up the selected text on a web site
bg: Търсене на избрания текст в уеб сайт

en: Machine translation
bg: Автоматичен превод

en: Many plugins and options for customization
bg: Множество приставки и настройки

en: Matches
bg: Съвпадения

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
bg: Пренасяне на настройки от KBabel, Lokalize и Poedit във Virtaal.

en: Migration Assistant
bg: Асистент по прехвърляне

en: Migration completed
bg: Прехвърлянето приключи

en: Migration was successfully completed
bg: Прехвърлянето приключи успешно

en: Mozilla Corporation
bg: Корпорация Mozilla

en: N_avigation:
bg: Н_авигация:

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: New Language Pair
bg: Нова езикова двойка

en: Not a valid file.
bg: Файлът е неправилен.

en: Nothing migrated
bg: Нищо не е прехвърлено

en: Number of plurals:
bg: Форми за мн. число:

en: Numbers
bg: Числа

en: OmegaT Glossary
bg: Речник на OmegaT

en: OpenOffice.org Translation File
bg: Превод на OpenOffice.org

en: Options
bg: Опции

en: PROFILE
bg: ОТЧЕТ

en: P_age Up
bg: _Стр. нагоре

en: P_revious Placeable
bg: _Предишна служебна дума

en: Paths referring to file locations
bg: Пътища към файлове

en: Perform look-ups on selected text
bg: Търсене по избран текст

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
bg: Служебна дума за атрибутите „alt“ (в HTML)

en: Placeables
bg: Служебни думи

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
bg: Служебните думи са специални части от текста, които се оцветяват автоматично и могат лесно да бъдат вмъкнати в превода.

en: Placeholders (Java)
bg: Форматиращи низове (Java)

en: Placeholders (Python)
bg: Форматиращи низове (Python)

en: Placeholders (Qt)
bg: Форматиращи низове (Qt)

en: Placeholders (printf)
bg: Форматиращи низове (printf)

en: Placeholders in Java strings
bg: Форматиращите низове на Java

en: Placeholders in Python strings
bg: Форматиращите низове на Python

en: Placeholders in Qt strings
bg: Форматиращите низове на Qt

en: Placeholders used in "printf" strings
bg: Форматиращите низове на „printf“

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
bg: Въведете броя форми на множествените числа

en: Please enter the plural equation to use
bg: Въведете израза за множествено число

en: Please enter your e-mail address
bg: Въведете адреса си за е-поща

en: Please enter your name
bg: Въведете името си

en: Please enter your team's information
bg: Въведете данни за вашия екип

en: Plug-ins
bg: Приставки

en: Plural expression:
bg: Израз за множествено число:

en: Poedit settings
bg: Настройките на Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
bg: Паметта за преводи на Poedit: %(database_language_code)s

en: Previous translations for Free and Open Source Software
bg: Съществуващи преводи на свободен софтуер и софтуер с отворен код

en: Previous translations you have made
bg: Съществуващи лични преводи

en: Punctuation
bg: Препинателни знаци

en: Put queries in quotes
bg: Запитванията да са в кавички

en: Qt .qm file
bg: Превод — Qt, компилиран .qm

en: Qt Linguist Translation File
bg: Превод на Qt Linguist

en: Qt Message File
bg: Съобщения на Qt

en: Qt Phrase Book
bg: Речник на Qt

en: Quote Query
bg: Като цитат

en: Reload File
bg: Презареждане на файла

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
bg: Да се презареди ли файла? Действието ще загуби всички промени след последния запис.

en: Remote Server
bg: Отдалечен сървър

en: Remote TM
bg: Отд. п-т

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Report a _Bug
bg: _Доклад за грешка

en: Resource Compiler
bg: Компилатор на ресурси

en: Save
bg: Запазване

en: Search
bg: Търсене

en: Select Look-up Services
bg: Избор на услуги за търсене

en: Select Terminology Sources
bg: Избор на източници на термини

en: Select sources of Translation Memory
bg: Избор на източници на памет за преводи

en: Select the services that should be used to perform look-ups
bg: Избор на услуги за търсене на преводи

en: Select the sources of terminology suggestions
bg: Избор на източници на предположения за термини

en: Select the sources that should be queried for translation memory
bg: Избор на източници на памет за преводи

en: Selected localization terminology
bg: Избрана терминология за локализация

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
bg: Да опита ли Virtaal да прехвърли настройки и данни от други програми?

en: Source text:
bg: Оригинален текст:

en: Spaces
bg: Шпации

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
bg: Пунктуация и рядко използвани знаци

en: TBX Glossary
bg: Речник на TBX

en: TM Source
bg: Памети за превод

en: TMX Translation Memory
bg: Памет на TMX

en: Target text:
bg: Преведен текст:

en: Tcl Translation File
bg: Превод за Tcl

en: Team:
bg: Екип:

en: TermBase eXchange
bg: Термини за обмен — .tbx

en: Terminology Files
bg: Файлове с термини

en: Terminology Help
bg: Съдействие за термини

en: Terminology _Files...
bg: _Файлове с термини…

en: Terminology _file:
bg: _Файл с термини:

en: Terminology assistance
bg: Съдействие за терминологията

en: Terminology suggestions
bg: Предложения за термини

en: Terms from Open-Tran.eu
bg: Термини от Open-Tran.eu

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
bg: <b>Оригинал</b> е езикът от който превеждате, наричан още език-източник.
    
    Ако превеждате от английски на български, то оригиналът или източникът е английският.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
bg: <b>Превод</b> е езикът на който превеждате, наричан също целеви език.
    
    Ако превеждате от английски на български, то преводът или целевият език е българският.

en: The International Development Research Centre
bg: Международния изследователски център за развитие

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
bg: Текущият файл е променен.
    Да се запазят ли промените?

en: The e-mail address stored in the file header
bg: Адресът за е-поща за заглавната част на файла

en: The file contains nothing to translate.
bg: Във файла няма нищо за превод.

en: The file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: The following items were migrated:
bg: Бяха прехвърлени следните неща:

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
bg: Първоначалната ни цел бяха преводите на софтуер (локализация или l10n), но определено възнамеряваме тази програма да може да се използва ползва като инструмент за компютърен, автоматизиран превод (CAT).

en: The name stored in the file header
bg: Името за заглавната част на файла

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
bg: Информацията за екипа за заглавната част на файла. Може да е адрес в Интернет или на е-поща.

en: This file
bg: Този файл

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
bg: За копиране на оригиналния низ в полето за превод натиснете <Alt+Down>.

en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
bg: За обявяване на текущия превод за неясен натиснете <Alt+U>.

en: Total: %d
bg: Общо: %d

en: Trados Tag Editor
bg: Маркери на Trados

en: Transfer From Source
bg: Прехвърляне от оригинала

en: Translated units from the currently open file
bg: Преведени части от текущо отворения файл

en: Translated: %d
bg: Преведени: %d

en: Translation Memory
bg: Памет за преводи

en: Translation Memory eXchange
bg: Памет за обмен — .tmx

en: Translation Tool
bg: Инструмент за преводи

en: Translation _Suggestions
bg: _Предложения за превод

en: Translation memory
bg: Памет за преводи

en: Translation memory suggestions
bg: Предположения за памет за преводи

en: URL
bg: Адрес

en: URL:
bg: Адрес:

en: URLs
bg: Адреси

en: URLs, hostnames and IP addresses
bg: Адреси в мрежата и по IP, имена на машини

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
bg: Файлът „%(filename)s“ не може да се зареди:
    
    %(errormsg)s

en: Unreviewed machine translations from Apertium
bg: Непроверени автоматични преводи от Apertium

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
bg: Непроверен автоматичен превод от езиковите услуги на Google

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
bg: Непроверени автоматични преводи от Microsoft Translator

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
bg: Непроверени автоматични преводи от сървър с Moses

en: Unreviewed machine translations from various services
bg: Непроверени автоматични преводи от различни услуги

en: Untranslated: %d
bg: Непреведени: %d

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
bg: За бързо придвижване използвайте Ctrl+PgUp и Ctrl+PgDown.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
bg: За придвижване използвайте Ctrl+Up и Ctrl+Down.

en: Use _Default Fonts
bg: _Стандартни шрифтове

en: Virtaal Preferences
bg: Настройки на Virtaal

en: Virtaal is a program for doing translation.
bg: Virtaal е програма за преводи.

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
bg: Virtaal не успя да прехвърли никакви настройки и данни

en: Virtaal website
bg: Уеб сайт на Virtaal

en: We thank our donors:
bg: Благодарим на нашите спонсори:

en: Web Look-up
bg: Търсене по Мрежата

en: Web Look-ups
bg: Търсене по Интернет

en: Wikipedia
bg: Уикипедия

en: Wordfast Translation Memory
bg: Памет на Wordfast

en: Words containing uppercase letters only
bg: Думи само с главни букви

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
bg: Думи с редуване на главни и малки букви като някои търговски марки и УикиДуми

en: XLIFF Translation File
bg: Превод — XLIFF

en: XML Entities
bg: Последователности и указатели в XML

en: XML Localization Interchange File Format
bg: Файл за обмен при локализация — XML

en: XML Tags
bg: Етикети на XML

en: XML tags, such as <b> and </i>
bg: Етикети на XML, напр. <b> и </i>

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
bg: Избрали сте да отворите текущия файл. Искате ли той да бъде презареден?

en: _Add Missing Language...
bg: _Добавяне на липсващ език…

en: _Case sensitive
bg: Главни ≠ _малки

en: _Discard
bg: _Без запазване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Full Screen
bg: На _цял екран

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Localization Guide
bg: _Инструкции за локализация

en: _Navigation
bg: _Навигация

en: _New Language Pair...
bg: _Нова езикова двойка…

en: _Next Placeable
bg: _Следваща служебна дума

en: _Online Help
bg: _Помощ през Интернет

en: _Page Down
bg: С_тр. надолу

en: _Recent Files
bg: Скоро отваряни _файлове

en: _Regular expression
bg: Ре_г. израз

en: _Source term — %(langname)s
bg: _Оригинален термин — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
bg: _Преведен термин — %(langname)s

en: _Tutorial
bg: _Учебен курс

en: _Update to Template
bg: _Обновяване чрез шаблон

en: _View
bg: _Изглед

en: ambiguous option: %s (%s?)
bg: двусмислена опция: „%s“ (%s?)

en: complex
bg: комплексно число

en: enable debugging features
bg: включване на функциите за отстраняване на грешки

en: floating-point
bg: число с плаваща запетая

en: integer
bg: цяло число

en: invalid number of arguments
bg: неправилен брой аргументи

en: long integer
bg: голямо цяло число

en: no such option: %s
bg: няма опция „%s“

en: option %s: invalid %s value: %r
bg: опция „%s“: за %s е подадена неправилната стойност %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
bg: опция „%s“: неправилен избор: %r (възможностите са %s)

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
bg: отчет за времената за изпълнение. Те се записват в посочения файл.

en: show program's version number and exit
bg: извеждане на версията на програмата и изход

en: show this help message and exit
bg: извеждане на това помощно съобщение и изход

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
bg: включване на журналните записи. Те се записват в посочения файл.

en: use the configuration file given by the supplied filename.
bg: ползване на посочения файл с настройки.
