Virtaal 0.3 - en to eu translation catalogue (381 entries)

en: "%s" is not a usable file.
eu: "%s" ez da fitxategi erabilgarria.

en: "alt" Attributes
eu: "alt" atributuak

en: %(match_quality)s%%
eu: %%%(match_quality)s

en: %prog [options]
eu: %prog [aukerak]

en: %prog [options] [translation_file]
eu: %prog [aukerak] [itzulpen_fitxategia]

en: %s option does not take a value
eu: %s aukerak ez du baliorik hartzen

en: %s option requires %d arguments
eu: %s aukerak %d argumentu behar ditu

en: %s option requires an argument
eu: %s aukerak argumentua behar du

en: (%04.1f%%)
eu: (%%%04.1f)

en: (0%)
eu: (%0)

en: (100%)
eu: (%100)

en: <b><big>Getting Started</big></b>
eu: <b><big>Hasiberrientzat</big></b>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
eu: <b><big>Azken fitxategiak</big></b>

en: <b><big>Support</big></b>
eu: <b><big>Laguntza</big></b>

en: <b>Fonts</b>
eu: <b>Letra-tipoak</b>

en: <b>Language Information</b>
eu: <b>Hizkuntzaren informazioa</b>

en: <b>Options</b>
eu: <b>Aukerak</b>

en: <b>Original</b>
eu: <b>Jatorrizkoa</b>

en: <b>Strings</b> (total):
eu: <b>Kateak</b> (guztira):

en: <b>Translation</b>
eu: <b>Itzulpena</b>

en: <b>Translator Information</b>
eu: <b>Itzultzailearen informazioa</b>

en: <b>Words</b> (total):
eu: <b>HItzak</b> (guztira):

en: <i>(no suggestions)</i>
eu: <i>(gomendiorik ez)</i>

en: <u>Cheat Sheet</u>
eu: <u>Txuleta</u>

en: <u>Features</u>
eu: <u>Ezaugarriak</u>

en: <u>Feedback</u>
eu: <u>Feedback-a</u>

en: <u>Localization Guide</u>
eu: <u>Lokalizazio-gida</u>

en: <u>Manual</u>
eu: <u>Eskuliburua</u>

en: <u>More...</u>
eu: <u>Gehiago...</u>

en: <u>Open</u>
eu: <u>Ireki</u>

en: <u>Tutorial</u>
eu: <u>Tutoriala</u>

en: A TinyTM translation memory server
eu: TinyTM itzulpen-memoria zerbitzaria

en: A translation memory server
eu: Itzulpen-memoria zerbitzaria

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
eu: Gizakiei fitxategiak itzultzen laguntzeko itzulpen-tresna

en: Accelerators
eu: Bizkortzaileak

en: Acronyms
eu: Akronimoak

en: Add "%s" to Dictionary
eu: Gehitu "%s" hiztegira

en: Add Files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Add Missing Language
eu: Gehitu hizkuntza

en: Add Term
eu: Gehitu terminoa

en: Add URL
eu: Gehitu URLa

en: Add _Term...
eu: Gehitu _terminoa...

en: After:
eu: Ondoren:

en: All
eu: Denak

en: All Checks
eu: Egiaztapen guztiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All States
eu: Egoera guztiak

en: All Supported Files
eu: Onarturiko fitxategi guztiak

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
eu: Aplikazioaren komando-lerroaren aukerak, hala nola --help, -h eta -I

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
eu: Itzultzen amaitzean, sakatu <Enter> hurrengoarekin jarraitzeko.

en: AutoCompletor
eu: Osatzaile automatikoa

en: AutoCorrector
eu: Zuzentzaile automatikoa

en: Automatically complete long words while you type
eu: Osatu hitzak automatikoki idatzi ahala

en: Automatically correct text while you type
eu: Zuzendu testua automatikoki idatzi ahala

en: Before:
eu: Aurretik:

en: Blank
eu: Hutsik

en: Brackets
eu: Parentesiak

en: C++ RC File
eu: C++ RC fitxategia

en: CONFIG
eu: KONFIG

en: C_omments
eu: Ir_uzkinak

en: Can only export Gettext PO files
eu: Gettext PO fitxategiak esporta ditzake soilik

en: Capitals
eu: Maiuskulak

en: Check spelling and provide suggestions
eu: Egiaztatu ortografia eta egin gomendioak

en: Checks: %(checker_name)s
eu: Egiaztapenak: %(checker_name)s

en: Choose a Translation File
eu: Aukeratu itzulpen-fitxategia

en: Click to move to a specific state in the workflow
eu: Egin klik laneko fluxuan egoera zehatz batera mugitzeko

en: Code
eu: Kodea

en: Command Line Options
eu: Komando-lerroaren aukerak

en: Compendium conflict
eu: Compendium gatazka

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
eu: Ezin da fitxategia esportatu.
    
    %(error_message)s

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
eu: Ezin da fitxategia esportatu.
    
    %(error_message)s
    
    Saiatu beste kokaleku batean gordetzen.

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
eu: Ezin da fitxategia ireki.
    
    %(error_message)s
    
    Saiatu beste fitxategi bat irekitzen.

en: Could not open log file '%(filename)s'
eu: Ezin da '%(filename)s' erregistro-fitxategia ireki

en: Could not open profile file '%(filename)s'
eu: Ezin da '%(filename)s' profil fitxategia ireki

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
eu: Ezin da '%(filename)s' fitxategitik konfigurazioa irakurri

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
eu: Ezin da fitxategia gorde.
    
    %(error_message)s

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
eu: Ezin da fitxategia gorde.
    
    %(error_message)s
    
    Saiatu beste kokaleku batean gordetzen.

en: Current File
eu: Uneko fitxategia

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
eu: Itzulpen-atazaren arabera, pluralen informazioa aukerazkoa izan daiteke.

en: Description
eu: Azalpena

en: Don't translate words
eu: Ez itzuli hitzak

en: Double quotes
eu: Kakotx bikoitzak

en: Double spaces
eu: Zuriune bikoitzak

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
eu: Zuriune bikoitzak eta espero gabeko tokietako zuriuneak

en: E-mail
eu: E-posta

en: E-mail address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: E-mail addresses
eu: Helbide elektronikoak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Ending punctuation
eu: Amaierako puntuazioa

en: Ending whitespace
eu: Amaierako zuriunea

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
eu: Entitateen erreferentziak, hala nola &amp; eta &#169;

en: Error
eu: Errorea

en: Error opening file
eu: Errorea fitxategia irekitzean

en: Escapes
eu: Ihes-karaktereak

en: Existing translations: %(translations)s
eu: Dauden itzulpenak: %(translations)s

en: Export
eu: Esportatu

en: Export failed
eu: Esportatzeak huts egin du

en: Extendable
eu: Hedagarria

en: External Look-up
eu: Kanpoko bilaketa

en: File
eu: Fitxategia

en: File Names
eu: Fitxategi-izenak

en: File Updated
eu: Fitxategia eguneratuta

en: File paths
eu: Fitxategi-bideak

en: File size:
eu: Fitxategiaren tamaina:

en: File type:
eu: Fitxategi mota:

en: Functions
eu: Funtzioak

en: Fuzzy
eu: Zalantzazkoa

en: Fuzzy: %d
eu: Zalantzan: %d

en: GConf values
eu: GConf balioak

en: General
eu: Orokorra

en: Gettext MO file
eu: Gettext MO fitxategia

en: Gettext PO file
eu: Gettext PO fitxategia

en: Gettext Translation Template
eu: Gettext itzulpen txantiloia

en: Header information
eu: Goiburuko informazioa

en: Highlighting and insertion of placeables
eu: Elementu bereziak nabarmendu eta txertatzea

en: INI File
eu: INI fitxategia

en: ISO code:
eu: ISO kodea:

en: Identical entry already exists.
eu: Sarrera bera lehendik badago.

en: Ignore All
eu: Ezikusi guztiak

en: Import data from other applications?
eu: Inportatu datuak beste aplikazioetatik?

en: Incomplete
eu: Osatugabea

en: Initialization
eu: Abiaraztea

en: Integer numbers and decimal fractions
eu: Zenbaki osoko eta hamartarrak

en: Java Properties File
eu: Java properties fitxategia

en: JavaScript error message file
eu: JavaScript errore-mezu fitxategia

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
eu: KBabel-eko itzulpen-memoria: %(database_language_code)s

en: LOG
eu: ERREGISTROA

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language code must be an ASCII string.
eu: Hizkuntza-kodeak ASCII karaktere-katea izen behar du.

en: Language code must be at least 2 characters long.
eu: Hizkuntza-kodeak gutxienez 2 karaktere luze izan behar du.

en: Language name:
eu: Hizkuntzaren izena:

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Local Files
eu: Fitxategi lokalak

en: Local TM
eu: IM lokala

en: Local Translation Memory
eu: Itzulpen-memoria lokala

en: Local terminology files
eu: Terminologia-fitxategi lokalak

en: Localization Terminology
eu: Lokalizazio-terminologia

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Lokalize settings
eu: Lokalize-ko ezarpenak

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
eu: Lokalize-ko itzulpen-memoria: %(database_name)s

en: Long
eu: Luzea

en: Look-up "%(selection)s"
eu: Bilatu "%(selection)s"

en: Look-up the selected text on a web site
eu: Bilatu hautatutako testua webgune batean

en: Machine translation
eu: Itzulpen automatikoa

en: Many plugins and options for customization
eu: Hainbat plugin eta pertsonalizatzeko aukerak

en: Matches
eu: Bat datozenak

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
eu: Migratu ezarpenak KBabel, Lokalize edo/eta Poedit-etik Virtaalera.

en: Migration Assistant
eu: Migraziorako morroia

en: Migration completed
eu: Migrazioa burututa

en: Migration was successfully completed
eu: Migrazioa ondo burutu da

en: More...
eu: Gehiago...

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
eu: Mugitu urrats bat atzera laneko fluxuan (Ktrl+Shift+Enter)

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
eu: Mugitu urrats bat aurrera laneko fluxuan (Ktrl+Shift+Enter)

en: Must translate words
eu: Hitzak itzuli behar dira

en: N_avigation:
eu: N_abigazioa:

en: Name
eu: Izena

en: Name:
eu: Izena:

en: Needs review
eu: Berrikuspena behar du

en: Needs review:
eu: Berrikuspena behar du:

en: Needs work
eu: Lana behar du

en: Needs work:
eu: Lana behar du:

en: New Language Pair
eu: Hizkuntza-pare berria

en: Newlines
eu: Lerro berriak

en: No issues
eu: Arazorik ez

en: No source or translatable files in bundle
eu: Iturburu-fitxategi edo itzul daitekeenik ez bilduran

en: Not a valid file.
eu: Ez da baliozko fitxategia.

en: Nothing migrated
eu: Ez da ezer migratu

en: Number of plurals
eu: Plural kopurua

en: Number of plurals:
eu: Plural kopurua:

en: Number of sentences
eu: Esaldi kopurua

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: OS X Strings File
eu: OS X Strings fitxategia

en: Old KDE comment
eu: KDE iruzkin zaharrak

en: OmegaT Glossary
eu: OmegaT glosarioa

en: OpenOffice.org Translation File
eu: OpenOffice.org itzulpen-fitxategia

en: Options
eu: Aukerak

en: PROFILE
eu: PROFILA

en: P_age Up
eu: Orri_a gora

en: P_revious Placeable
eu: Au_rreko elementu berezia

en: Paths referring to file locations
eu: Fitxategien kokapena adierazten duten bideak

en: Perform look-ups on selected text
eu: Egin bilaketak hautatutako testuan

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
eu: Elementu berezia "alt" atributuentzat (HTMLn bezala)

en: Placeables
eu: Elementu bereziak

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
eu: Elementu bereziak testuaren zati ezohikoak dira eta automatikoki nabarmen daitezke, itzulpenean modu errazean txertatzeko.

en: Placeholders
eu: Leku-markak

en: Placeholders (Drupal)
eu: Leku-markak (Drupal)

en: Placeholders (Java)
eu: Leku-markak (Java)

en: Placeholders (Python)
eu: Leku-markak (Python)

en: Placeholders (Qt)
eu: Leku-markak (Qt)

en: Placeholders (printf)
eu: Leku-markak (printf)

en: Placeholders in Drupal strings
eu: Drupal kateetako leku-markak

en: Placeholders in Java strings
eu: Java kateetako leku-markak

en: Placeholders in Python strings
eu: Python kateetako leku-markak

en: Placeholders in Qt strings
eu: Qt kateetako leku-markak

en: Placeholders used in "printf" strings
eu: "printf" kateetan erabilitako leku-markak

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
eu: Mesedez idatzi erabili behar diren plural kopurua

en: Please enter the plural equation to use
eu: Mesedez idatzi erabili behar den plural ekuazioa

en: Please enter your e-mail address
eu: Idatzi zure e-posta helbidea

en: Please enter your name
eu: Idatzi zure izena

en: Please enter your team's information
eu: Idatzi zure taldearen argibideak

en: Plug-ins
eu: Plugin-ak

en: Plural expression:
eu: Plural ekuazioa:

en: Poedit settings
eu: Poedit-eko ezarpenak

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
eu: Poedit-eko itzulpen-memoria: %(database_language_code)s

en: Preview failed
eu: Aurrebistak huts egin du

en: Previous translations for Free and Open Source Software
eu: Software librean aurrez egindako itzulpenak

en: Previous translations you have made
eu: Aurretik egin dituzun itzulpenak

en: Profiling support is not available
eu: Profila egiteko euskarria ez dago eskuragarri

en: Project Type
eu: Proiektu mota

en: Properties
eu: Propietateak

en: Punctuation
eu: Puntuazioa

en: Punctuation spacing
eu: Puntuazioaren zuriunea

en: Pure punctuation
eu: Puntuazio purua

en: Put queries in quotes
eu: Jarri bilaketak kakotxen artean

en: Qt .qm file
eu: Qt .qm fitxategia

en: Qt Linguist Translation File
eu: Qt Linguist itzulpen-fitxategia

en: Qt Message File
eu: Qt mezu-fitxategia

en: Qt Phrase Book
eu: Qt esaldi-liburua

en: Quality Check
eu: Kalitate-egiaztapena

en: Quality Checks
eu: Kalitate-egiaztapenak

en: Quality checks
eu: Kalitate-egiaztapenak

en: Quote Query
eu: Bildu bilaketa kakotxen artean

en: Rejected
eu: Baztertua

en: Rejected:
eu: Baztertuta:

en: Reload File
eu: Birkargatu fitxategia

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
eu: Fitxategia birkargatu gordetako azken kopiatik eta aldaketa guztiak galdu?

en: Remote Server
eu: Urruneko zerbitzaria

en: Remote TM
eu: Urruneko IM

en: Repeated word
eu: Errepikatutako hitzak

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace _All
eu: Ordezkatu g_uztiak

en: Replace with
eu: Ordezkatu honekin

en: Report a _Bug
eu: Eman programa-errore _baten berri

en: Resource Compiler
eu: Baliabide-konpilatzailea

en: Reviewed
eu: Berrikusita

en: Reviewed:
eu: Berrikusita:

en: Save
eu: Gorde

en: Save the file for up-to-date information
eu: Gorde fitxategia eguneratutako informazioa izateko

en: Search
eu: Bilaketa

en: Select Checks
eu: Hautatu egiaztapenak

en: Select Look-up Services
eu: Hautatu bilaketa-zerbitzuak

en: Select States
eu: Hautatu egoerak

en: Select Terminology Sources
eu: Hautatu terminologia-iturburuak

en: Select sources of Translation Memory
eu: Hautatu itzulpen-memoriaren iturburuak

en: Select the services that should be used to perform look-ups
eu: Hautatu bilaketak egiteko erabili behar diren zerbitzuak

en: Select the sources of terminology suggestions
eu: Hautatu terminologia-gomendioen iturburuak

en: Select the sources that should be queried for translation memory
eu: Hautatu itzulpen-memoriak galdegingo dituen iturburuak

en: Selected localization terminology
eu: Hautatu lokalizazio-terminologia

en: Short
eu: Motza

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
eu: Beste aplikazioetako ezarpen eta datuak inportatzen saiatu behar luke Virtaalek?

en: Simple capitalization
eu: Kapitalizazio soila

en: Simple plural(s)
eu: Plural soila(k)

en: Single quotes
eu: Kakotx bakunak

en: Source text:
eu: Iturburu-testua:

en: Spaces
eu: Zuriuneak

en: Spell Checker
eu: Ortografia-egiaztatzailea

en: Spelling
eu: Ortografia

en: Starting capitalization
eu: Hasierako kapitalizazioa

en: Starting punctuation
eu: Hasierako puntuazioa

en: Starting whitespace
eu: Hasierako zuriunea

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
eu: Sinboloak eta oso ohikoak ez diren puntuazio-ikurrak

en: TBX Glossary
eu: TBX glosarioa

en: TM Source
eu: IMren iturburua

en: TMX Translation Memory
eu: TMX itzulpen-memoria

en: Tabs
eu: Tabulazioa

en: Target text:
eu: Helburu-testua:

en: Tcl Translation File
eu: Tcl itzulpen-fitxategia

en: Team:
eu: Taldea:

en: Terminology Files
eu: Terminologia-fitxategiak

en: Terminology Help
eu: Terminologia-laguntza

en: Terminology _Files...
eu: Terminologia-_fitxategiak...

en: Terminology _file:
eu: Terminologia-_fitxategia:

en: Terminology assistance
eu: Laguntza terminologian

en: Terminology suggestions
eu: Terminologia-gomendioak

en: Terms from Open-Tran.eu
eu: Open-Tran.eu guneko terminoak

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
eu: <b>Jatorrizkoa</b> da itzulpenaren jatorrizko hizkuntza, baita ere iturburu-hizkuntza bezala ezaguna.
    
    Ingelesetik euskarara itzultzen bazabiltza, orduan ingelesa izango litzateke jatorrizkoa edo iturburu-hizkuntza.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
eu: <b>Itzulpena</b> da itzulpenaren emaitzak izango duen hizkuntza baita ere helburu-hizkuntza bezala ezaguna.
    
    Ingelesetik euskarara itzultzen bazabiltza, orduan euskara izango litzateke itzulpena edo helburu-hizkuntza.

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
eu: Erabiltzen ari zaren fitxategia aldatu egin da.
    Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: The e-mail address stored in the file header
eu: Fitxategiaren goiburuan gordetzen den helbide elektronikoa

en: The file contains nothing to translate.
eu: Fitxategiak ez du ezer itzultzeko.

en: The file does not exist.
eu: Fitxategia ez dago.

en: The following items were migrated:
eu: Ondorengo elementuak migratu dira:

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
eu: Hasiera batean software itzulpengintzara bideraturik (lokalizazio edo l10n) dago, baina erabilera orokorrerako tresna bat egiten saiatzen ari gara.

en: The name stored in the file header
eu: Fitxategiaren goiburuan gordetzen den izena

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
eu: Fitxategiaren goiburuan gordetzen den talde-informazioa. Helbide elektronikoa nahiz URLa izan daiteke, adibidez.

en: This file
eu: Fitxategi hau

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
eu: Jatorrizko katea helburuan kopiatzeko, sakatu <Alt+Behera>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
eu: Uneko itzulpena osatuta dagoela markatzeko, sakatu <Ktrl+Enter>.

en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
eu: Uneko itzulpena zalantzazko bezala markatzeko, sakatu <Alt+U>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
eu: Uneko itzulpena osatugabe gisa markatzeko, sakatu <Ktrl+Shift+Enter>.

en: Total: %d
eu: Guztira: %d

en: Trados Tag Editor
eu: Trados etiketen editorea

en: Transfer From Source
eu: Transferitu iturburutik

en: Translated
eu: Itzulita

en: Translated units from the currently open file
eu: Unean irekitako fitxategian itzulita dauden unitateak

en: Translated:
eu: Itzulita:

en: Translated: %d
eu: Itzulita: %d

en: Translation Memory
eu: Itzulpen-memoria

en: Translation Memory eXchange
eu: Itzulpen-memorien trukaketa

en: Translation Tool
eu: Itzulpen-tresna

en: Translation _Suggestions
eu: Itzulpen-g_omendioak

en: Translation memory
eu: Itzulpen-memoria

en: Translation memory suggestions
eu: Itzulpen-memoriako gomendioak

en: URL
eu: URLa

en: URL:
eu: URLa:

en: URLs
eu: URLak

en: URLs, hostnames and IP addresses
eu: URLak, ostalari-izenak eta IP helbideak

en: UTX Dictionary
eu: UTX hiztegia

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
eu: Ezin da %(filename)s kargatu:
    
    %(errormsg)s

en: Unchanged
eu: Aldatu gabea

en: Unreviewed machine translations from Apertium
eu: Apertiumeko berrikusi gabeko itzulpen automatikoak

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
eu: Googleren itzulpen zerbitzuetako berrikusi gabeko itzulpen automatikoak

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
eu: Microsoft Translator-eko berrikusi gabeko itzulpen automatikoak

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
eu: Moses zerbitzari bateko berrikusi gabeko itzulpen automatikoak

en: Unreviewed machine translations from various services
eu: Hainbat zerbitzuetako berrikusi gabeko itzulpen automatikoak

en: Untranslated
eu: Itzuli gabea

en: Untranslated:
eu: Itzuli gabe:

en: Untranslated: %d
eu: Itzuli gabe: %d

en: Usage
eu: Erabilera

en: Usage: %s
eu: Erabilera: %s

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
eu: Erabili Ktrl+OrGora edo Ktrl+OrBehera itzulpenen artean pausu handiagotan mugitzeko.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
eu: Erabili Ktrl+Gora edo Ktrl+Behera itzulpenen artean mugitzeko.

en: Use _Default Fonts
eu: Erabili letra-tipo le_henetsiak

en: Valid characters
eu: Baliozko karaktereak

en: Virtaal Preferences
eu: Virtaal hobespenak

en: Virtaal is a program for doing translation.
eu: Virtaal itzulpenak egiteko programa bat da.

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
eu: Virtaal ez da gai izan ezarpen eta datuak migratzeko

en: Virtaal website
eu: Virtaal webgunea

en: We thank our donors:
eu: Gure eskerrik beroenak babesleei:

en: Web Look-up
eu: Web bilaketa

en: Web Look-ups
eu: Web bilaketak

en: Wordfast Translation Memory
eu: Wordfast itzupen-memoria

en: Words containing uppercase letters only
eu: Letra maiuskulak bakarrik dizuten hitzak

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
eu: Maiuskulak tartekatzen dituzten hitzak, adibidez WikiWords marka-izena

en: Workflow
eu: Lan-fluxua

en: XLIFF Translation File
eu: XLIFF itzulpen-fitxategia

en: XML Entities
eu: XML entitateak

en: XML Localization Interchange File Format
eu: Lokalizazioak trukatzeko XML fitxategi-formatua

en: XML Tags
eu: XML etiketak

en: XML tags
eu: XML etiketak

en: XML tags, such as <b> and </i>
eu: XML etiketak, hala nola <b> eta </i>

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
eu: Irekita duzun fitxategia hautatu duzu irekitzeko. Fitxategia berriz ireki nahi duzu?

en: _Add Missing Language...
eu: _Gehitu hizkuntza...

en: _Case sensitive
eu: Maius_kulak/minuskulak

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Export
eu: _Esportatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoan

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Localization Guide
eu: _Lokalizazio gida

en: _Navigation
eu: _Nabigazioa

en: _New Language Pair...
eu: Hizku_ntza pare berria...

en: _Next Placeable
eu: _Hurrengo elementu berezia

en: _Online Help
eu: _Sare bidezko laguntza

en: _Page Down
eu: O_rria behera

en: _Quality Checks
eu: _Kalitate-egiaztapenak

en: _Recent Files
eu: _Azken fitxategiak

en: _Regular expression
eu: Adierazpen e_rregularra

en: _Source term — %(langname)s
eu: _Iturburu-terminoa — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
eu: _Helburu-terminoa — %(langname)s

en: _Tutorial
eu: _Tutoriala

en: _Update to Template
eu: Eg_uneratu txantiloira

en: _View
eu: _Ikusi

en: ambiguous option: %s (%s?)
eu: aukera anbiguoa: %s (%s?)

en: complex
eu: konplexua

en: enable debugging features
eu: gaitu arazteko funtzionaltasunak

en: floating-point
eu: koma higikorra

en: integer
eu: osokoa

en: invalid number of arguments
eu: argumentu kopuru baliogabea

en: long integer
eu: osoko luzea

en: no such option: %s
eu: aukera ez dago: %s

en: option %s: invalid %s value: %r
eu: %s aukera: %s balio baliogabea: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
eu: %s aukera: aukera baliogabea: %r (aukeratu %s(e)tik)

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
eu: egin errendimenduaren azterketa eta gorde emaitza emandako fitxategian.

en: show program's version number and exit
eu: erakutsi programaren bertsio-zenbakia eta irten

en: show this help message and exit
eu: erakutsi laguntza-mezu hau eta irten

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
eu: gaitu erregistroa eta gorde emaitzak emandako fitxategian.

en: use the configuration file given by the supplied filename.
eu: erabili emandako fitxategiko konfigurazioa.
