Virtaal 0.5.0 - en to gl translation catalogue (375 entries)

en: "%s" is not a usable file.
gl: "%s" non é un ficheiro utilizábel.

en: "alt" Attributes
gl: "alt" Atributos

en: %prog [options]
gl: %prog [opcions]

en: %prog [options] [translation_file]
gl: %prog [opcións] [ficheiro-de_traducion]

en: %s option does not take a value
gl: a opción %s non acepta un valor

en: %s option requires %d arguments
gl: a opción %s necesita %d argumentos

en: %s option requires an argument
gl: a opción %s necesita un argumento

en: <b><big>Getting Started</big></b>
gl: <b><big>Comezando</big></b>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
gl: <b><big>Ficheiros recentes</big></b>

en: <b><big>Support</big></b>
gl: <b><big>Asistencia</big></b>

en: <b>Fonts</b>
gl: <b>Tipos de letra</b>

en: <b>Language Information</b>
gl: <b>Información de idioma</b>

en: <b>Options</b>
gl: <b>Opcións</b>

en: <b>Original</b>
gl: <b>Orixinal</b>

en: <b>Strings</b> (total):
gl: <b>Cadeas</b> (total):

en: <b>Translation</b>
gl: <b>Tradución</b>

en: <b>Translator Information</b>
gl: <b>Información do tradutor</b>

en: <b>Words</b> (total):
gl: <b>Palabras</b> (total):

en: <i>(no suggestions)</i>
gl: <i>(sen suxestións)</i>

en: <u>Cheat Sheet</u>
gl: <u>Chuleta</u>

en: <u>Features</u>
gl: <u>Características</u>

en: <u>Feedback</u>
gl: <u>Realimentación</u>

en: <u>Localization Guide</u>
gl: <u>Guía de localización</u>

en: <u>More...</u>
gl: <u>Máis...</u>

en: <u>Open</u>
gl: <u>Abrir</u>

en: A TinyTM translation memory server
gl: Un servidor TinyTM de memorias de tradución

en: A translation memory server
gl: Servidor de memorias de tradución

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
gl: Unha ferramenta de tradución para axudar a un tradutor humano a traducir ficheiros a outros idiomas

en: Accelerators
gl: Atallos de teclado

en: Acronyms
gl: Acrónimos

en: Add "%s" to Dictionary
gl: Engadir «%s» ao dicionario

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Add Missing Language
gl: Engadir un idioma ausente

en: Add Term
gl: Engadir un termo

en: Add URL
gl: Engadir un URL

en: Add _Term...
gl: Engadir un ter_mo...

en: After:
gl: Posterior:

en: All
gl: Todos

en: All Checks
gl: Todos os controis

en: All Files
gl: Todos los archivos

en: All States
gl: Todos os estados

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros compatíbeis

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
gl: Opcións da liña de ordes, tales como --help, -h e -I

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
gl: Ao final dunha tradución, prema <Enter> para continuar coa seguinte.

en: AutoCompletor
gl: Autocompletado

en: AutoCorrector
gl: Autocorrección

en: Automatically complete long words while you type
gl: Completar automaticamente as palabras grandes mentres escribe

en: Automatically correct text while you type
gl: Corrixir automaticamente sobre o texto mentres escribe

en: Before:
gl: Anterior:

en: Blank
gl: En branco

en: Brackets
gl: Parénteses

en: C++ RC File
gl: Ficheiro RC de C++

en: C_omments
gl: C_omentarios

en: CamelCase
gl: Capitalización -maiúsculas intermedias-

en: Can only export Gettext PO files
gl: Soamente pode exportar ficheiro PO de Gettex

en: Capitals
gl: Maiúsculas

en: Check spelling and provide suggestions
gl: Corrixa a ortografía e forneza suxestións

en: Checks: %(checker_name)s
gl: Controis: %(checker_name)s

en: Choose a Translation File
gl: Elixir un ficheiro de tradución

en: Click to move to a specific state in the workflow
gl: Faga clic para ir a un estado específico no fluxo de traballo

en: Code
gl: Código

en: Command Line Options
gl: Opcións da liña de ordes

en: Compendium conflict
gl: Conflito no compendio

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Copyright © 2007-2010 Zuza Software Foundation
gl: Dereitos de autor © 2007-2010 Zuza Software Foundation

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
gl: Non se puido exportar o ficheiro.
    
    %(error_message)s

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
gl: Non se puido abrir o ficheiro.
    
    %(error_message)s
    
    Ténteo nunha situación diferente.

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
gl: Non se puido abrir o ficheiro.
    
    %(error_message)s
    
    Ténteo nun ficheiro diferente.

en: Could not open log file '%(filename)s'
gl: Non se puido abrir o ficheiro de rexistro '%(filename)s'

en: Could not open profile file '%(filename)s'
gl: Non se puido abrir o ficheiro de perfil '%(filename)s'

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
gl: Non se puido ler o ficheiro de configuración '%(filename)s'

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
gl: Non se puido gardar o ficheiro.
    
    %(error_message)s

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
gl: Non se puido gardar o ficheiro.
    
    %(error_message)s
    
    Tente gardalo nun sitio diferente.

en: Current File
gl: Ficheiro actual

en: Default
gl: Predeterminado

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
gl: Segundo a tarefa de tradución, a información de plurais podería ser opcional.

en: Description
gl: Descrición

en: Don't translate words
gl: Non traduza as palabras

en: Double quotes
gl: Comiñas dobres

en: Double spaces
gl: Dobre espazo

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
gl: Espazos dobres e espazos en posicións inesperadas

en: E-mail
gl: Correo

en: E-mail address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: E-mail addresses
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Enabled
gl: Activado

en: Ending punctuation
gl: Punto final

en: Ending whitespace
gl: Espazo final

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
gl: Referencias de entidades, como &amp; e &#169;

en: Error
gl: Erro

en: Error opening file
gl: Erro ao abrir o ficheiro

en: Existing translations: %(translations)s
gl: Traducións existentes: %(translations)s

en: Export
gl: Exportar

en: Export failed
gl: Fallou a exportación

en: Extendable
gl: Estendíbel

en: External Look-up
gl: Busca externa

en: File
gl: Ficheiro

en: File Names
gl: Nomes de ficheiro

en: File Updated
gl: Ficheiro actualizado

en: File paths
gl: Rutas de ficheiro

en: File size:
gl: Tamaño de ficheiro:

en: File type:
gl: Tipo de ficheiro:

en: Functions
gl: Funcións

en: Fuzzy
gl: Dubidosa

en: Fuzzy: %d
gl: Dubidosa: %d

en: GConf values
gl: Valores GConf

en: General
gl: Xeral

en: Gettext MO file
gl: Ficheiro gettex MO

en: Gettext PO file
gl: Ficheiro gettex PO

en: Gettext Translation Template
gl: Modelo de tradución gettext

en: Header information
gl: Información de cabeceira

en: Highlighting and insertion of placeables
gl: Realzado e inserción de intraducíbeis

en: INI File
gl: Ficheiro INI

en: ISO code:
gl: Código ISO:

en: Identical entry already exists.
gl: Xa existen entradas idénticas.

en: Ignore All
gl: Ignorar todo

en: Import data from other applications?
gl: Importar os datos desde outros aplicativos?

en: Incomplete
gl: Incompleto

en: Initialization
gl: Inicialización

en: Integer numbers and decimal fractions
gl: Números enteiros e fraccións decimais

en: Java Properties File
gl: Ficheiro Properties de Java

en: JavaScript error message file
gl: Ficheiro de mensaxes de erro de JavaScript

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
gl: Memoria de tradución de KBabel: %(database_language_code)s

en: LOG
gl: REXISTRO

en: Language
gl: Idioma

en: Language code must be an ASCII string.
gl: O código do idioma debe ser unha cadea ASCII.

en: Language code must be at least 2 characters long.
gl: O código do idioma debe conter un mínimo de 2 caracteres.

en: Language name:
gl: Nome do idioma:

en: Languages
gl: Idiomas

en: Local Files
gl: Ficheiros locais

en: Local TM
gl: MT local

en: Local Translation Memory
gl: Memoria de tradución local

en: Local terminology files
gl: Ficheiros de terminoloxía local

en: Localization Terminology
gl: Terminoloxía da localización

en: Location:
gl: Situación:

en: Lokalize settings
gl: Configuración do Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
gl: Memoria de tradución de Lokalize: %(database_name)s

en: Long
gl: Tamaño

en: Look-up "%(selection)s"
gl: Buscar "%(selection)s"

en: Look-up the selected text on a web site
gl: Buscar o texto seleccionado nun sitio web

en: Machine translation
gl: Tradución automática

en: Many plugins and options for customization
gl: Moitos complementos e opcións de personalización

en: Matches
gl: Coincidencias

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
gl: Migrar a configuración do KBabel, Lokalize e/ou o Poedit a Virtaal.

en: Migration Assistant
gl: Asistente de migración

en: Migration completed
gl: A migración foi completada correctamente

en: Migration was successfully completed
gl: A migración foi completada correctamente

en: More...
gl: Máis...

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
gl: Un paso atrás no fluxo de traballo (Ctrl+Maius+Intro)

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
gl: Un paso adiante no fluxo de traballo (Ctrl+Intro)

en: Mozilla Corporation
gl: Corporación Mozilla

en: Must translate words
gl: Débese traducir as palabras

en: N_avigation:
gl: Na_vegación:

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: Needs review:
gl: Precisa revisión:

en: Needs work
gl: Precisa mellorar

en: Needs work:
gl: Precisa mellorar:

en: New Language Pair
gl: Nova parella de idiomas

en: Newlines
gl: Liñas novas

en: No issues
gl: Sen incidencias

en: No source or translatable files in bundle
gl: Non hai orixe nin ficheiros traducíbeis no conxunto

en: Not a valid file.
gl: Non é un ficheiro correcto.

en: Nothing migrated
gl: Nada foi migrado

en: Number of plurals
gl: Número de plurais

en: Number of plurals:
gl: Número de plurais:

en: Number of sentences
gl: Número de enunciados

en: Numbers
gl: Números

en: OS X Strings File
gl: Ficheiro de cadeas OS X

en: Old KDE comment
gl: Vello comentario de KDE

en: OmegaT Glossary
gl: Glosario OmegaT

en: OpenOffice.org Translation File
gl: Ficheiro de tradución de OpenOffice.org

en: Options
gl: Opcións

en: PROFILE
gl: PERFIL

en: P_age Up
gl: R_etroceder páxina

en: P_revious Placeable
gl: A_nterior intraducíbel

en: Paths referring to file locations
gl: Camiños relacionados con situación de ficheiros

en: Perform look-ups on selected text
gl: Realizar buscas no texto seleccionado

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
gl: Intraducíbel por atributos "alt" (como os de HTML)

en: Placeables
gl: Intraducíbeis

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
gl: Intraducíbeis son partes especiais dun texto que poden ser automaticamente realzadas e doadamente inseridas na tradución.

en: Placeholders
gl: Marcadores de posición

en: Placeholders (Drupal)
gl: Marcadores de posición (Drupal)

en: Placeholders (Java)
gl: Marcadores de posición (Java)

en: Placeholders (Python)
gl: Marcadores de posición (Python)

en: Placeholders (Qt)
gl: Marcadores de posición (Qt)

en: Placeholders (printf)
gl: Marcadores de posición (printf)

en: Placeholders in Drupal strings
gl: Marcadores de posición en cadeas Drupal

en: Placeholders in Java strings
gl: Marcadores de posición en cadeas Java

en: Placeholders in Python strings
gl: Marcadores de posición en cadeas Python

en: Placeholders in Qt strings
gl: Marcadores de posición en cadeas Qt

en: Placeholders used in "printf" strings
gl: Marcadores de posición usados en cadeas "printf"

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
gl: Introduza a cantidade de formas nominais (plurais) que usará

en: Please enter the plural equation to use
gl: Introduza a ecuación de plurais que usará

en: Please enter your e-mail address
gl: Introduza o seu enderezo de correo electrónico

en: Please enter your name
gl: Introduza o seu nome

en: Please enter your team's information
gl: Introduza información do seu equipo

en: Plug-ins
gl: Complementos

en: Plural expression:
gl: Expresión de plurais:

en: Poedit settings
gl: Configuración do Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
gl: Memoria de tradución do Poedit: %(database_language_code)s

en: Preview failed
gl: Fallou a previsualización

en: Previous translations for Free and Open Source Software
gl: Traducións previas de software libre

en: Previous translations you have made
gl: Traducións previas que fixo

en: Profiling support is not available
gl: Non está dispoñíbel a capacidade de perfil

en: Project Type
gl: Tipo de proxecto

en: Properties
gl: Propiedades

en: Punctuation
gl: Puntuación

en: Punctuation spacing
gl: Espazado de puntuación

en: Pure punctuation
gl: Puntuación pura

en: Put queries in quotes
gl: Consultas entre comiñas duplas

en: Qt .qm file
gl: Ficheiro Qt .qm

en: Qt Linguist Translation File
gl: Ficheiro de tradución de Qt Linguist

en: Qt Message File
gl: Ficheiro de mensaxes de Qt

en: Qt Phrase Book
gl: Libro de frases Qt

en: Quality Check
gl: Control e calidade

en: Quality Checks
gl: Controis de calidade

en: Quality checks
gl: Controis de calidade

en: Quote Query
gl: Entrecomiñar

en: Rejected
gl: Rexeitado

en: Rejected:
gl: Rexeitado:

en: Reload File
gl: Recargar o ficheiro

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
gl: Recargar o ficheiro da última copia gardada e perder todos os cambios?

en: Remote Server
gl: Servidor remoto

en: Remote TM
gl: MT remota

en: Repeated word
gl: Palabra repetida

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace _All
gl: Su_bstituílos a todos

en: Replace with
gl: Substituír con

en: Report a _Bug
gl: Informar dun _erro

en: Resource Compiler
gl: Compilador de recursos

en: Reviewed
gl: Revisado

en: Reviewed:
gl: Revisado:

en: Save
gl: Gardar

en: Save the file for up-to-date information
gl: Gardar o ficheiro para actualizar a información

en: Search
gl: Buscar

en: Select Checks
gl: Seleccionar controis

en: Select Look-up Services
gl: Seleccionar servizos de busca

en: Select States
gl: Seleccionar estados

en: Select Terminology Sources
gl: Seleccionar fontes de terminoloxía

en: Select sources of Translation Memory
gl: Seleccionar orixes de memorias de tradución

en: Select the services that should be used to perform look-ups
gl: Seleccionar os servizos que se deberían usar para realizar as buscas

en: Select the sources of terminology suggestions
gl: Seleccionar as fontes das suxestións de terminoloxía

en: Select the sources that should be queried for translation memory
gl: Seleccionar as orixes que se deberían consultar ao buscar memorias de tradución

en: Selected localization terminology
gl: Terminoloxía da localización seleccionada

en: Short
gl: Curta

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
gl: Debería Virtaal tratar de importar configuracións e datos desde outros aplicativos?

en: Simple capitalization
gl: Primeira letra en maiús

en: Simple plural(s)
gl: Plural simple(s)

en: Single quotes
gl: Comiñas simples

en: Source text:
gl: Texto orixe:

en: Spaces
gl: Espazos

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Spelling
gl: Corrección

en: Starting capitalization
gl: Iniciando con maiús

en: Starting punctuation
gl: Iniciando con puntuación

en: Starting whitespace
gl: Iniciando con espazo en branco

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
gl: Os símbolos son menos frecuentes como marcas de puntuación

en: TBX Glossary
gl: Glosario TBX

en: TM Source
gl: Fonte de MT

en: TMX Translation Memory
gl: Memoria de tradución TMX

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Target text:
gl: Texto destino:

en: Tcl Translation File
gl: Ficheiro de tradución Tcl

en: Team:
gl: Equipo:

en: TermBase eXchange
gl: TermBase eXchange -intercambio de base de datos de termos-

en: Terminology Files
gl: Ficheiros de terminoloxía

en: Terminology Help
gl: Axuda de terminoloxía

en: Terminology _Files...
gl: _Ficheiros de terminoloxía...

en: Terminology _file:
gl: _Ficheiro de terminoloxía:

en: Terminology assistance
gl: Asistencia terminolóxica

en: Terminology suggestions
gl: Suxestións de terminoloxía

en: Terms from Open-Tran.eu
gl: Termos de Open-Tran.eu

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
gl: O idioma de <b>orixinal</b> é o idioma desde o que está traducindo, tamén chamado idioma orixe.
    
    Se está a traducir do inglés ao francés, inglés sería o idioma orixinal ou idioma orixe.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
gl: A <b>tradución</b> é o idioma ao cal está traducindo, tamén chamado idioma destino.
    
    Se está a traducir do inglés ao francés, francés sería a súa tradución ou o idioma destino.

en: The International Development Research Centre
gl: Centro Internacional de Desenvolvemento e Investigación

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
gl: O ficheiro actual modificouse.
    Quere gardar os cambios?

en: The e-mail address stored in the file header
gl: O enderezo de correo gardado na cabeceira do ficheiro

en: The file contains nothing to translate.
gl: O ficheiro non contén nada para traducir.

en: The file does not exist.
gl: O ficheiro non existe.

en: The following items were migrated:
gl: Os seguintes elementos foron migrados:

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
gl: A meta inicial céntrase na tradución de programas (localización ou l10n), pero temos a intención de que tamén sirva como ferramenta de uso xeral para a tradución asistida por computador (TAC).

en: The name stored in the file header
gl: O nome recollido na cabeceira do ficheiro

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
gl: A información do equipo que se gardou na cabeceira do ficheiro. Pode ser un enderezo de correo ou un URL.

en: This file
gl: Este ficheiro

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
gl: Para copiar a mensaxe orixinal no campo de destino, prema <Alt+Abaixo>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
gl: Para marcar a tradución actual como completa, prema <Ctrl+Enter>.

en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
gl: Para marcar a tradución actual como dubidosa, prema <Alt+U>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
gl: Para marcar a tradución actual como incompleta, prema <Ctrl+Shift+Enter>.

en: Trados Tag Editor
gl: Editor de etiquetas Trados

en: Transfer From Source
gl: Transferir desde a orixe

en: Translated
gl: Traducido

en: Translated units from the currently open file
gl: Unidades traducidas a partir do ficheiros actualmente aberto

en: Translated:
gl: Traducido:

en: Translated: %d
gl: Traducido: %d

en: Translation Memory
gl: Memoria de tradución

en: Translation Memory eXchange
gl: Translation Memory eXchange -intercambio de memoria de tradución-

en: Translation Tool
gl: Ferramenta de tradución

en: Translation _Suggestions
gl: _Suxestións de tradución

en: Translation memory
gl: Memoria de tradución

en: Translation memory suggestions
gl: Suxestións de memoria de tradución

en: URLs
gl: URL

en: URLs, hostnames and IP addresses
gl: URL, nomes de equipos e enderezos IP

en: UTX Dictionary
gl: Dicionario UTX

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
gl: Non foi posíbel cargar %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Unchanged
gl: Sen cambios

en: Universal Terminology eXchange
gl: Intercambio Universal de Terminoloxía

en: Unreviewed machine translations from Apertium
gl: Tradución automática sen revisión de Apertium

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
gl: Traducións automáticas sen revisión do servizo de tradución de Google

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
gl: Traducións máquina sen revisión feitas por Microsoft Translator

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
gl: Tradución automática sen revisión de servidor Moses

en: Unreviewed machine translations from various services
gl: Tradución automática sen revisión de varios servizos

en: Untranslated
gl: Sen traducir

en: Untranslated:
gl: Sen traducir:

en: Untranslated: %d
gl: Sen traducir: %d

en: Usage
gl: Uso

en: Usage: %s
gl: Uso: %s

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
gl: Prema Ctrl+RePáx o Ctrl+AvPáx para moverse entre traducións a grandes pasos.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
gl: Prema Ctrl+Arriba ou Ctrl+Abaixo para moverse entre as traducións.

en: Use _Default Fonts
gl: Usar _tipos de letra predeterminados

en: Valid characters
gl: Caracteres correctos

en: Virtaal Preferences
gl: Preferencias de Virtaal

en: Virtaal is a program for doing translation.
gl: Virtaal é un programa para facer traducións.

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
gl: Virtaal non puido migrar ningunha configuración ou datos

en: Virtaal website
gl: Web do Virtaal

en: We thank our donors:
gl: O noso agracedemento aos doadores:

en: Web Look-up
gl: Buscar en web

en: Web Look-ups
gl: Buscas na Web

en: Wordfast Translation Memory
gl: Memoria de tradución Wordfast

en: Words containing uppercase letters only
gl: Palabras que conteñen unicamente letras en maiúscula

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
gl: Palabras con maiúscula interna, tales como algúns nomes de marcas e wikipalabras

en: Workflow
gl: Fluxo de traballo

en: XLIFF Translation File
gl: Ficheiro de tradución XLIFF

en: XML Entities
gl: Entidades XML

en: XML Localization Interchange File Format
gl: XML Localization Interchange File Format -formato de ficheiros de intercambio de localización XML-

en: XML Tags
gl: Etiquetas XML

en: XML tags
gl: Etiquetas XML

en: XML tags, such as <b> and </i>
gl: Etiquetas XML, como <b> e </i>

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
gl: Seleccionou abrir o ficheiro xa aberto. Quere recargar o ficheiro?

en: _Add Missing Language...
gl: Engadir un _idioma que falta...

en: _Case sensitive
gl: _Distinguir as maiúsculas

en: _Discard
gl: _Desbotar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Export
gl: _Exportar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Full Screen
gl: _Pantalla completa

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Localization Guide
gl: _Guía de localización

en: _Navigation
gl: _Navegación

en: _New Language Pair...
gl: _Nova parella de idiomas...

en: _Next Placeable
gl: _Seguinte intraducíbel

en: _Online Help
gl: Axuda en _liña

en: _Page Down
gl: Avanzar _páxina

en: _Quality Checks
gl: _Controis de calidade

en: _Recent Files
gl: Ficheiros _recentes

en: _Regular expression
gl: E_xpresión regular

en: _Source term — %(langname)s
gl: Te_rmo orixe — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
gl: Termo _destino — %(langname)s

en: _Update to Template
gl: Actualizar o _modelo

en: _View
gl: _Ver

en: ambiguous option: %s (%s?)
gl: a opción é ambigüa: %s (%s?)

en: complex
gl: complexo

en: enable debugging features
gl: activar as funcións de depuración

en: floating-point
gl: coma flotante

en: integer
gl: enteiro

en: invalid number of arguments
gl: o número de argumentos non é correcto

en: long integer
gl: enteiro longo

en: no such option: %s
gl: non existe a opción: %s

en: option %s: invalid %s value: %r
gl: a opción %s: non é correcta %s e ten valor: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
gl: opción %s: a selección non é correcta: %r (elixir entre %s)

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
gl: facer perfilado, gardando o resultado no nome do ficheiro indicado.

en: show program's version number and exit
gl: mostrar o número de versión e saír

en: show this help message and exit
gl: mostrar esta mensaxe de axuda e saír

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
gl: activar o rexistro, gardando o resultado no nome de ficheiro indicado.

en: use the configuration file given by the supplied filename.
gl: usar o ficheiro de configuración indicado polo nome de ficheiro.
