Virtaal 0.5 - en to pl translation catalogue (375 entries)

en: "%s" is not a usable file.
pl: "%s" nie jest poprawnym plikiem.

en: "alt" Attributes
pl: Atrybuty "alt"

en: %prog [options]
pl: %prog [opcje]

en: %prog [options] [translation_file]
pl: %prog [opcje] [plik tłumaczeń]

en: %s option does not take a value
pl: opcja %s nie przyjmuje wartości

en: %s option requires %d arguments
pl: opcja %s wymaga argumentów %d

en: %s option requires an argument
pl: opcja %s wymaga argumentu

en: <b><big>Getting Started</big></b>
pl: <b><big>Wprowadzenie</big></b>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
pl: <b><big>Ostatnio otwierane</big></b>

en: <b><big>Support</big></b>
pl: <b><big>Wsparcie</big></b>

en: <b>Fonts</b>
pl: <b>Czcionki</b>

en: <b>Language Information</b>
pl: <b>Informacje o języku</b>

en: <b>Options</b>
pl: <b>Ustawienia</b>

en: <b>Original</b>
pl: <b>Oryginał</b>

en: <b>Strings</b> (total):
pl: <b>Ciągi</b> (w sumie):

en: <b>Translation</b>
pl: <b>Tłumaczenie</b>

en: <b>Translator Information</b>
pl: <b>Informacje o tłumaczu</b>

en: <b>Words</b> (total):
pl: <b>Słowa</b> (w sumie):

en: <i>(no suggestions)</i>
pl: <i>(brak podpowiedzi)</i>

en: <u>Cheat Sheet</u>
pl: <u>Ściąga</u>

en: <u>Features</u>
pl: <u>Funkcje</u>

en: <u>Feedback</u>
pl: <u>Informacje zwrotne</u>

en: <u>Localization Guide</u>
pl: <u>Przewodnik lokalizacji</u>

en: <u>Manual</u>
pl: <u>Podręcznik użytkownika</u>

en: <u>More...</u>
pl: <u>Więcej…</u>

en: <u>Open</u>
pl: <u>Otwórz</u>

en: <u>Tutorial</u>
pl: <u>Samouczek</u>

en: A TinyTM translation memory server
pl: Serwer pamięci tłumaczeń TinyTM

en: A translation memory server
pl: Serwer pamięci tłumaczeń

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
pl: Narzędzie do tłumaczeń, pozwalające tłumaczom lepiej wykonywać swoją pracę

en: Accelerators
pl: Klawisze skrótu

en: Acronyms
pl: Akronimy

en: Add "%s" to Dictionary
pl: Dodaj „%s” do słownika

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Add Missing Language
pl: Dodaj brakujący język

en: Add Term
pl: Dodaj pojęcie

en: Add URL
pl: Dodaj adres URL

en: Add _Term...
pl: _Dodaj pojęcie...

en: After:
pl: Po:

en: All
pl: Wszystkie

en: All Checks
pl: Wszystkie testy

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All States
pl: Wszystkie stany

en: All Supported Files
pl: Wszystkie wspierane pliki

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
pl: Parametry linii poleceń, takie jak --help, -h oraz -I

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
pl: Po zakończeniu tłumaczenia, należy nacisnąć klawisz <Enter>, aby kontynuować z następną frazą.

en: AutoCompletor
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: AutoCorrector
pl: Autokorekta

en: Automatically complete long words while you type
pl: Automatycznie dokańcza długie słowa podczas pisania

en: Automatically correct text while you type
pl: Automatycznie poprawia tekst podczas pisania

en: Before:
pl: Przed:

en: Blank
pl: Puste

en: Brackets
pl: Nawiasy

en: C++ RC File
pl: Plik RC C++

en: CONFIG
pl: KONFIGURACJA

en: C_omments
pl: K_omentarze

en: Can only export Gettext PO files
pl: Można eksportować wyłącznie pliki w formacie Gettext

en: Capitals
pl: Kapitaliki

en: Check spelling and provide suggestions
pl: Sprawdza pisownię i wyświetla podpowiedzi

en: Checks: %(checker_name)s
pl: Testy: %(checker_name)s

en: Choose a Translation File
pl: Wybierz plik tłumaczeń

en: Click to move to a specific state in the workflow
pl: Należy kliknąć, aby przenieść się do konkretnego stanu przepływu pracy

en: Code
pl: Kod

en: Command Line Options
pl: Opcje linii poleceń

en: Compendium conflict
pl: Konflikt wpisów w kompendium

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
pl: Nie można wyeksportować pliku.
    
    %(error_message)s

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
pl: Nie można eksportować pliku.
    
    %(error_message)s
    
    Proszę spróbować zapisu do innej lokalizacji.

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
pl: Nie można otworzyć pliku.
    
    %(error_message)s
    
    Proszę spróbować otworzyć inny plik.

en: Could not open log file '%(filename)s'
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika "%(filename)s"

en: Could not open profile file '%(filename)s'
pl: Nie można otworzyć pliku profilu "%(filename)s"

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
pl: Nie można wczytać pliku konfiguracyjnego "%(filename)s"

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
pl: Nie można zapisać pliku.
    
    %(error_message)s

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
pl: Nie można zapisać pliku.
    
    %(error_message)s
    
    Proszę spróbować zapisać go w innym miejscu.

en: Ctrl+%(number_key)d
pl: CTRL+%(number_key)d

en: Current File
pl: Bieżący plik

en: Default
pl: Domyślne

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
pl: W zależności od zadania, informacje o formach liczby mnogiej mogą nie być wymagane.

en: Description
pl: Opis

en: Don't translate words
pl: Nie należy tłumaczyć słów

en: Double quotes
pl: Podwójny cudzysłów

en: Double spaces
pl: Podwójne spacje

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
pl: Podwójne spacje i spacje w nieoczekiwanych miejscach

en: E-mail address:
pl: Adres e-mail:

en: E-mail addresses
pl: Adresy e-mail

en: Enabled
pl: Włączone

en: Ending punctuation
pl: Końcowy znak przestankowy

en: Ending whitespace
pl: Kończący biały znak

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
pl: Referencje encji, takie jak &amp; i &#169;

en: Error
pl: Błąd

en: Error opening file
pl: Błąd przy otwieraniu pliku

en: Escapes
pl: Znaki sterujące

en: Existing translations: %(translations)s
pl: Istniejące tłumaczenia: %(translations)s

en: Export
pl: Eksportowanie

en: Export failed
pl: Eksportowanie zakończone niepowodzeniem

en: Extendable
pl: Rozszerzalny

en: External Look-up
pl: Zewnętrzne wyszukiwanie

en: File
pl: Plik

en: File Names
pl: Nazwy plików

en: File Updated
pl: Plik został zaktualizowany

en: File paths
pl: Ścieżki do plików

en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

en: File type:
pl: Typ pliku:

en: Functions
pl: Nazwy funkcji

en: Fuzzy
pl: Niepewne

en: Fuzzy: %d
pl: Niepewne: %d

en: GConf values
pl: Wartości GConf

en: General
pl: Ogólne

en: Gettext MO file
pl: Plik Gettext MO

en: Gettext PO file
pl: Plik Gettext PO

en: Gettext Translation Template
pl: Szablon tłumaczeń Gettex

en: Google Translate
pl: Google Tłumacz

en: Header information
pl: Informacje w nagłówku

en: Highlighting and insertion of placeables
pl: Podświetlanie i łatwe wstawianie wycinków

en: INI File
pl: Plik INI

en: ISO code:
pl: Kod ISO:

en: Identical entry already exists.
pl: Taki wpis już istnieje.

en: Ignore All
pl: Ignoruj wszystkie

en: Import data from other applications?
pl: Zaimportować dane z innych programów?

en: Incomplete
pl: Niekompletne

en: Initialization
pl: Uruchamianie

en: Integer numbers and decimal fractions
pl: Liczby całkowite i ułamki dziesiętne

en: Java Properties File
pl: Plik właściwości Java

en: JavaScript error message file
pl: Plik komunikatów błędów JavaScript

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
pl: Pamięć tłumaczeń programu KBabel: %(database_language_code)s

en: LOG
pl: DZIENNIK

en: Language
pl: Język

en: Language code must be an ASCII string.
pl: Kod języka musi być ciągiem znaków ASCII.

en: Language code must be at least 2 characters long.
pl: Kod języka musi składać się przynajmniej z 2 znaków.

en: Language name:
pl: Nazwa języka:

en: Languages
pl: Języki

en: Local Files
pl: Lokalne pliki

en: Local TM
pl: Lokalna PT

en: Local Translation Memory
pl: Lokalna pamięć tłumaczeń

en: Local terminology files
pl: Lokalne pliki ze słownictwem

en: Localization Terminology
pl: Słownictwo

en: Location:
pl: Położenie:

en: Lokalize settings
pl: Ustawienia programu Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
pl: Pamięć tłumaczeń programu Lokalize: %(database_name)s

en: Long
pl: Długie

en: Look-up "%(selection)s"
pl: Wyszukaj "%(selection)s"

en: Look-up the selected text on a web site
pl: Wyszukuje zaznaczony tekst na stronie internetowej

en: Machine translation
pl: Automatyczne tłumaczenie

en: Many plugins and options for customization
pl: Rozszerzalność za pomocą wtyczek

en: Matches
pl: Wyniki

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
pl: Przenosi ustawienia z programów KBabel, Lokalize oraz Poedit do programu Virtaal.

en: Migration Assistant
pl: Asystent migracji

en: Migration completed
pl: Migracja zakończona

en: Migration was successfully completed
pl: Migracja zakończona powodzeniem

en: More...
pl: Wiecej…

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
pl: Należy cofnąć się o krok w przepływie pracy (Ctrl+Shift+Enter)

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
pl: Przesuń o jeden krok naprzód w przepływie pracy (Ctrl+Enter)

en: Must translate words
pl: Należy przetłumaczyć słowa

en: N_avigation:
pl: N_awigacja:

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Needs review
pl: Wymaga przejrzenia

en: Needs review:
pl: Wymaga przejrzenia:

en: Needs work
pl: Wymaga pracy

en: Needs work:
pl: Wymaga pracy:

en: New Language Pair
pl: Nowa para języków

en: Newlines
pl: Znaki nowej linii

en: No issues
pl: Nie znaleziono błędów

en: No source or translatable files in bundle
pl: Nie znaleziono w zestawie pliku źródłowego lub plików do przetłumaczenia

en: Not a valid file.
pl: Niepoprawny plik.

en: Nothing migrated
pl: Nic nie przeniesiono

en: Number of plurals
pl: Ilość form liczby mnogiej

en: Number of plurals:
pl: Ilość form liczby mnogiej:

en: Number of sentences
pl: Ilość zdań

en: Numbers
pl: Liczby

en: OS X Strings File
pl: Plik ciągów systemu OS X

en: Old KDE comment
pl: Przestarzały komentarz dla KDE

en: OmegaT Glossary
pl: Plik słownictwa OmegaT

en: OpenOffice.org Translation File
pl: Plik tłumaczenia OpenOffice.org

en: Options
pl: Opcje

en: PROFILE
pl: PROFIL

en: P_age Up
pl: Strona w _górę

en: P_revious Placeable
pl: _Poprzedni wycinek

en: Paths referring to file locations
pl: Ścieżki określające położenie plików

en: Perform look-ups on selected text
pl: Dokonuje wyszukiwania zaznaczonego tekstu

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
pl: Wycinek dla atrybutu "alt" (np. w języku HTML)

en: Placeables
pl: Wycinki

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
pl: Wycinki są specjalnymi częściami tekstu, które mogą być automatycznie podświetlone i wstawione do tekstu tłumaczenia.

en: Placeholders
pl: Symbole zastępcze

en: Placeholders (Drupal)
pl: Symbol zastępczy (Drupal)

en: Placeholders (Java)
pl: Symbol zastępczy (Java)

en: Placeholders (Python)
pl: Symbol zastępczy (Python)

en: Placeholders (Qt)
pl: Symbol zastępczy (Qt)

en: Placeholders (printf)
pl: Symbol zastępczy (printf)

en: Placeholders in Drupal strings
pl: Symbole zastępcze w ciągach tekstowych systemu Drupal

en: Placeholders in Java strings
pl: Symbole zastępcze w ciągach tekstowych języka Java

en: Placeholders in Python strings
pl: Symbole zastępcze w ciągach tekstowych języka Python

en: Placeholders in Qt strings
pl: Symbole zastępcze w ciągach tekstowych biblioteki Qt

en: Placeholders used in "printf" strings
pl: Symbole zastępcze używane w ciągach dla polecenia "printf"

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
pl: Proszę podać ilość form liczby mnogiej

en: Please enter the plural equation to use
pl: Proszę podać wyrażenie dla form liczby mnogiej

en: Please enter your e-mail address
pl: Proszę podać swój adres e-mail

en: Please enter your name
pl: Proszę podać swoje imię i nazwisko

en: Please enter your team's information
pl: Proszę podać informacje o swoim zespole

en: Plug-ins
pl: Wtyczki

en: Plural expression:
pl: Wyrażenie dla liczby mnogiej:

en: Poedit settings
pl: Ustawienia programu Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
pl: Pamięć tłumaczeń programu Poedit: %(database_language_code)s

en: Preview failed
pl: Podgląd zakończony niepowodzeniem

en: Previous translations for Free and Open Source Software
pl: Poprzednie tłumaczenia Wolnego Oprogramowania

en: Previous translations you have made
pl: Poprzednie wykonane tłumaczenia

en: Profiling support is not available
pl: Profilowanie nie jest obsługiwane

en: Project Type
pl: Typ projektu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Punctuation
pl: Znaki przestankowe

en: Punctuation spacing
pl: Odstępy między znakami przestankowymi

en: Pure punctuation
pl: Tylko znaki przestankowe

en: Put queries in quotes
pl: Zapytania muszą być umieszczone pomiędzy znakami cudzysłowu

en: Qt .qm file
pl: Plik Qt .qm

en: Qt Linguist Translation File
pl: Plik tłumaczenia programu Qt Linguist

en: Qt Message File
pl: Plik komunikatów Qt

en: Qt Phrase Book
pl: Zbiór wyrażeń Qt

en: Quality Check
pl: Sprawdzenie jakości

en: Quality Checks
pl: Sprawdzenie jakości

en: Quality checks
pl: Sprawdzenie jakości

en: Quote Query
pl: Otaczanie cudzysłowami

en: Rejected
pl: Odrzucony

en: Rejected:
pl: Odrzucone:

en: Reload File
pl: Odśwież plik

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
pl: Wczytać plik z ostatnio zapisanej kopii i utracić wszystkie zmiany?

en: Remote Server
pl: Zdalny serwer

en: Remote TM
pl: Serwer PT

en: Repeated word
pl: Powtórzone słowo

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace _All
pl: Z_amień wszystkie

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Report a _Bug
pl: Zgłoś _błąd

en: Resource Compiler
pl: Kompilator zasobów

en: Reviewed
pl: Przejrzany

en: Reviewed:
pl: Przejrzane:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save the file for up-to-date information
pl: Należy zapisać plik, by uzyskać najnowsze informacje

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Select Checks
pl: Wybór testów

en: Select Look-up Services
pl: Wyszukiwarki

en: Select States
pl: Wybierz stany

en: Select Terminology Sources
pl: Wybór źródeł pojęć

en: Select sources of Translation Memory
pl: Źródła dla pamięci tłumaczeń

en: Select the services that should be used to perform look-ups
pl: Należy wybrać serwisy, które będą używane do wyszukiwania

en: Select the sources of terminology suggestions
pl: Proszę wybrać źródła sugestii dla pojęć

en: Select the sources that should be queried for translation memory
pl: Źródła, które mają zostać odpytane podczas korzystania z pamięci tłumaczeń

en: Selected localization terminology
pl: Wybrane słownictwo

en: Short
pl: Krótkie

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
pl: Czy program Virtaal ma spróbować przenieść ustawienia i dane z innych programów?

en: Simple capitalization
pl: Proste kapitaliki

en: Simple plural(s)
pl: Proste formy liczby mnogiej

en: Single quotes
pl: Pojedynczy cudzysłów

en: Source text:
pl: Tekst źródłowy:

en: Spaces
pl: Spacje

en: Spell Checker
pl: Sprawdzenie pisowni

en: Spelling
pl: Literowanie

en: Starting capitalization
pl: Początkowe kapitaliki

en: Starting punctuation
pl: Początkowy znak przestankowy

en: Starting whitespace
pl: Początkowy biały znak

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
pl: Symbole i rzadziej używane znaki przestankowe

en: TBX Glossary
pl: Słownik TBX

en: TM Source
pl: Źródło

en: TMX Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń TMX

en: Tabs
pl: Tabulatory

en: Target text:
pl: Tekst wynikowy:

en: Tcl Translation File
pl: Plik tłumaczeń Tcl

en: Team:
pl: Zespół:

en: Terminology Files
pl: Pliki ze słownictwem

en: Terminology Help
pl: Pomoc dla słownictwa

en: Terminology _Files...
pl: Pliki ze _słownictwem...

en: Terminology _file:
pl: _Plik ze słownictwem:

en: Terminology assistance
pl: Wsparcie dla słowników

en: Terminology suggestions
pl: Sugestie słownictwa

en: Terms from Open-Tran.eu
pl: Pojęcia ze strony Open-Tran.eu

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
pl: <b>Oryginał</b> oznacza język, z którego dokonywane jest tłumaczenie, nazywany również językiem źródłowym.
    
    Jeśli tłumaczenie dokonywane jest z języka angielskiego na język francuski, wtedy język angielski jest oryginałem lub inaczej językiem źródłowym.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
pl: <b>Tłumaczenie</b> oznacza język, do którego dokonywane jest tłumaczenie, nazywane również językiem docelowym.
    
    Jeśli tłumaczenie dokonywane jest z języka angielskiego na język francuski, wtedy język francuski jest tłumaczeniem lub inaczej językiem docelowym.

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
pl: Bieżący plik został zmodyfikowany.
    Czy zapisać zmiany?

en: The e-mail address stored in the file header
pl: Adres e-mail przechowywany w nagłówku pliku

en: The file contains nothing to translate.
pl: Plik nie zawiera nic, co można przetłumaczyć.

en: The file does not exist.
pl: Plik nie istnieje.

en: The following items were migrated:
pl: Przeniesiono następujące elementy:

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
pl: Głównym zadaniem programu jest tłumaczenie oprogramowania (lokalizacja, inaczej l10n), jednakże docelowo ma być narzędziem do ogólnego tłumaczenia wspieranego komputerowo (CAT).

en: The name stored in the file header
pl: Imię i nazwisko przechowywane w nagłówku pliku

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
pl: Informacje o zespole przechowywane w nagłówku pliki. Może to być na przykład adres e-mail lub URL.

en: This file
pl: Bieżący plik

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
pl: Aby skopiować pierwotny ciąg do docelowego pola, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego <Alt+strzałka w dół>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
pl: Aby oznaczyć bieżące tłumaczenie jako kompletne, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego <Ctrl+Enter>.

en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
pl: Aby oznaczyć tłumaczenie jako niepewne, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego <Alt+U>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
pl: Aby oznaczyć bieżące tłumaczenie jako niekompletne, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego <Ctrl+Shift+Enter>.

en: Total: %d
pl: Łącznie: %d

en: Transfer From Source
pl: Skopiuj ze źródła

en: Translated
pl: Przetłumaczony

en: Translated units from the currently open file
pl: Przetłumaczone elementy z bieżącego pliku

en: Translated:
pl: Przetłumaczone:

en: Translated: %d
pl: Przetłumaczone: %d

en: Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń

en: Translation Tool
pl: Narzędzie do tłumaczeń

en: Translation _Suggestions
pl: _Sugestie tłumaczenia

en: Translation memory
pl: Pamięć tłumaczeń

en: Translation memory suggestions
pl: Sugestie pamięci tłumaczeń

en: URL
pl: Adres URL

en: URL:
pl: Adres URL:

en: URLs
pl: Adresy URL

en: URLs, hostnames and IP addresses
pl: Adresy URL, nazwy komputerów oraz adresy IP

en: UTX Dictionary
pl: Słownik UTX

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
pl: Nie można wczytać %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Unchanged
pl: Niezmienione

en: Unreviewed machine translations from Apertium
pl: Niezatwierdzone tłumaczenia z Apertium

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
pl: Niezatwierdzone tłumaczenia z serwisu tłumaczącego Google

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
pl: Niezatwierdzone tłumaczenia z programu Microsoft Translator

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
pl: Niezatwierdzone tłumaczenia z serwera Moses

en: Unreviewed machine translations from various services
pl: Niezatwierdzone tłumaczenia z różnych serwisów tłumaczących

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Untranslated:
pl: Nieprzetłumaczone:

en: Untranslated: %d
pl: Nieprzetłumaczone: %d

en: Usage
pl: Użycie

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
pl: Aby przemieszczać się pomiędzy tłumaczeniami w większych odstępach, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL+PgUp lub CTRL+PgDown.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
pl: Aby przemieszczać się pomiędzy tłumaczeniami, należy skorzystać ze skrótu klawiszowego CTRL+strzałka w górę lub CTRL+strzałka w dół.

en: Use _Default Fonts
pl: _Domyślne czcionki

en: Valid characters
pl: Poprawne znaki

en: Virtaal Preferences
pl: Ustawienia programu Virtaal

en: Virtaal is a program for doing translation.
pl: Virtaal jest programem do tworzenie tłumaczeń/

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
pl: Program Virtaal nie może przenieść żadnych ustawień ani danych

en: Virtaal website
pl: Strona domowa programu Virtaal

en: We thank our donors:
pl: Składamy podziękowania naszym darczyńcom:

en: Web Look-up
pl: Wyszukaj w internecie

en: Web Look-ups
pl: Wyniki z internetu

en: Wordfast Translation Memory
pl: Pamięć tłumaczeń Wordfast

en: Words containing uppercase letters only
pl: Słowa zawierające wyłącznie duże litery

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
pl: Słowa z wielkimi literami wewnątrz nich, takie jak niektóre nazwy marek i WikiSłowa

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: XLIFF Translation File
pl: Plik tłumaczeń XLIFF

en: XML Entities
pl: Encje języka XML

en: XML Tags
pl: Tagi XML

en: XML tags
pl: Znaczniki XML

en: XML tags, such as <b> and </i>
pl: Tagi XML, takie jak <b> i </i>

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
pl: Wybrany plik jest już otwarty. Czy odświeżyć zawartość pliku?

en: _Add Missing Language...
pl: _Dodaj brakujący język...

en: _Case sensitive
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Discard
pl: _Porzuć

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Export
pl: _Eksportuj

en: _File
pl: _Plik

en: _Full Screen
pl: _Pełny ekran

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Localization Guide
pl: Przewodnik _lokalizacji

en: _Navigation
pl: _Nawigacja

en: _New Language Pair...
pl: _Nowa para języków

en: _Next Placeable
pl: _Następny wycinek

en: _Online Help
pl: Pomoc _online

en: _Page Down
pl: _Strona niżej

en: _Quality Checks
pl: _Testy jakości

en: _Recent Files
pl: _Ostatnio otwierane

en: _Regular expression
pl: Wyrażenie reg_ularne

en: _Source term — %(langname)s
pl: Pojęcie ź_ródłowe — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
pl: Pojęcie _docelowe — %(langname)s

en: _Tutorial
pl: _Samouczek

en: _Update to Template
pl: _Aktualizuj z szablonu

en: _View
pl: _Widok

en: ambiguous option: %s (%s?)
pl: niepoprawna opcja: %s (%s?)

en: complex
pl: liczba zespolona

en: enable debugging features
pl: włącza elementy debugujące

en: floating-point
pl: liczba zmiennoprzecinkowa

en: integer
pl: liczba całkowita

en: invalid number of arguments
pl: niepoprawna liczba argumentów

en: long integer
pl: duża liczba całkowita

en: no such option: %s
pl: nie ma takiej opcji :%s

en: option %s: invalid %s value: %r
pl: opcja %s: niepoprawna wartość %s: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
pl: opcja %s: niepoprawna wybór: %r (wybierz z %s)

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
pl: dokonuje profilowania, zapisując wynik w podanym pliku

en: show program's version number and exit
pl: wyświetla numer wersji programu i kończy działanie

en: show this help message and exit
pl: wyświetla tą wiadomość i kończy działanie

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
pl: włącza logowanie, zapisując wynik w podanym pliku

en: use the configuration file given by the supplied filename.
pl: korzysta z konfiguracji zawartej w podanym pliku
