Virtaal 0.5 - en to st translation catalogue (262 entries)

en: "%s" is not a usable file.
st: "%s" ha se faele e sebedisehang.

en: "alt" Attributes
st: Ditshobotsi tsa "alt"

en: %prog [options]
st: %prog [dikgetho]

en: %prog [options] [translation_file]
st: %prog [dikgetho] [faele_ya_phetolelo]

en: %s option does not take a value
st: kgetho ya %s ha e nke boleng

en: %s option requires %d arguments
st: kgetho ya %s e hloka diphehisano tse %d

en: %s option requires an argument
st: kgetho ya %s e hloka phehisano

en: <b>Fonts</b>
st: <b>Difonte</b>

en: <b>Language Information</b>
st: <b>Lesedi ka leleme</b>

en: <b>Options</b>
st: <b>Dikgetho</b>

en: <b>Original</b>
st: <b>Ya qalong</b>

en: <b>Translation</b>
st: <b>Phetolelo</b>

en: <b>Translator Information</b>
st: <b>Lesedi ka mofetoledi</b>

en: A TinyTM translation memory server
st: Seabi sa polokelo ya phetolelo sa TinyTM

en: A translation memory server
st: Seabi sa polokelo ya phetolelo

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
st: Thulusi ya ho fetolela e thusang mofetoledi wa motho ho fetolela difaele malemeng a mang

en: Add Files
st: Eketsa difaele

en: Add Missing Language
st: Eketsa leleme le siyo

en: Add Term
st: Eketsa lereo

en: Add URL
st: Eketsa URL

en: Add _Term...
st: Eket_sa lereo...

en: After:
st: Morao:

en: All
st: Kaofela

en: All Files
st: Difaele tsohle

en: All Supported Files
st: Difaele tsohle tse tshehetswang

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
st: Dikgetho tsa mola wa taelo tsa sesebediswa, tse kang --thuso, -h le -I

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
st: Bofelong ba phetolelo, habonolofela tobetsa <Enter> hore o tswelepele le e latelang.

en: AutoCompletor
st: Qetella ka ho iketsahallang

en: AutoCorrector
st: Lokisa ka ho iketsahallang

en: Automatically complete long words while you type
st: Ka ho iketsahallang fela e qetella mantswe a malelele ha o ntse o thaepa

en: Automatically correct text while you type
st: Ka ho iketsahallang e lokisa mongolo ha o ntse o thaepa

en: Before:
st: Pele:

en: C++ RC File
st: Faele ya C++ RC

en: C_omments
st: _Dihlahiso

en: CamelCase
st: Khetse ya kamele

en: Capitals
st: Mantswe a maholo

en: Choose a Translation File
st: Kgetha faele ya phetolelo

en: Code
st: Khoutu

en: Command Line Options
st: Dikgetho tsa mola wa taelo

en: Configure...
st: Seta...

en: Copyright © 2007-2010 Zuza Software Foundation
st: Ditokelo tsa khatiso © Motheo wa Zuza wa Sofotowere wa 2007-2010

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
st: Hlolehile ho bula faele.
    
    %(error_message)s
    
    Leka ho bula faele e fapaneng.

en: Could not open log file '%(filename)s'
st: Ha e kgone ho bula faele ya loko '%(filename)s'

en: Could not open profile file '%(filename)s'
st: Ha e kgone ho bula faele ya profaele '%(filename)s'

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
st: Ha e kgone ho bala faele ya disetwa '%(filename)s'

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
st: Hlolehile ho boloka faele.
    
    %(error_message)s

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
st: Hlolehile ho boloka faele.
    
    %(error_message)s
    
    Leka ho e bolokela sebakeng se fapaneng.

en: Current File
st: Faele ya honajwale

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
st: Ho itsetlehile ka mosebetsi wa phetolelo, lesedi la bongata le ka nna la se hlokehe.

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
st: Dikgeo tse habedi le dikgeo tse hara madulo a sa lebellwang

en: E-mail
st: E-meile

en: E-mail address:
st: Aterese ya emeile:

en: E-mail addresses
st: Diaterese tsa e-meile

en: Enabled
st: Sebedisehile

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
st: Direferense tsa dikemo, tse kang &amp; le &#169;

en: Error
st: Phoso

en: Error opening file
st: Phoso ha ho bulwa faele

en: Existing translations: %(translations)s
st: Diphetolelo tse ntseng di le teng: %(translations)s

en: Extendable
st: Atolosehang

en: External Look-up
st: Phetla bokantle

en: F_uzzy
st: E sa _hlakang

en: File
st: Faele

en: File Names
st: Mabitso a faele

en: File Updated
st: Faele e beilwe nakong

en: Fuzzy: %d
st: E sa hlakang: %d

en: General
st: Kakaretso

en: Gettext MO file
st: Faele ya Gettext MO

en: Gettext PO file
st: Faele ya Gettext PO

en: Gettext Translation Template
st: Khopi ya phetolelo ya Gettext

en: Header information
st: Lesedi la sehlohwana

en: INI File
st: Faele ya INI

en: ISO code:
st: Khoutu ya ISO:

en: Identical entry already exists.
st: Ho nale ntho e tshwanang.

en: Import data from other applications?
st: Hula boitsebiso ho tswa ho disebediswa tse ding?

en: Incomplete
st: Ha ya fella

en: Initialization
st: Qadisofaele

en: Integer numbers and decimal fractions
st: Dinomoro tsa di intija le difrakshene tsa desimale

en: Java Properties File
st: Faele ya ditshobotsi tsa Java

en: JavaScript error message file
st: Faele ya melaetsa e phoso ya JavaScript

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
st: Polokelo ya phetolelo ya KBabel: %(database_language_code)s

en: Language
st: Puo

en: Language code must be an ASCII string.
st: Khoutu ya puo e lokela ho ba kgoele ya ASCII.

en: Language code must be at least 2 characters long.
st: Khoutu ya puo e lokela hore bonyane e be bolele ba dihlaku tse 2.

en: Language name:
st: Lebitso la leleme:

en: Local Files
st: Difaele tsa lehae

en: Local TM
st: TM ya lehae

en: Local Translation Memory
st: Polokelo ya lehae ya phetolelo

en: Local terminology files
st: Difaele tsa lehae tsa mareo

en: Localization Terminology
st: Mareo a haefatso

en: Lokalize settings
st: Diseting tsa Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
st: Polokelo ya phetolelo ya Lokalize: %(database_name)s

en: Look-up "%(selection)s"
st: Phetla "%(selection)s"

en: Look-up the selected text on a web site
st: Phetla mongolo o kgethilweng wepesaeteng

en: Matches
st: Tse tshwanang

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
st: Etsa hore diseting tse tswang ho KBabel, Lokalize le/kapa Poedit di fallele ho Virtaal.

en: Migration Assistant
st: Mothusi wa ho falla

en: Migration completed
st: Ho falla ho phethilwe

en: Migration was successfully completed
st: Ho falla ho phethilwe ka katleho

en: Mozilla Corporation
st: Khoporeishene ya Mozilla

en: N_avigation:
st: Th_alatso:

en: Name
st: Lebitso

en: Name:
st: Lebitso:

en: New Language Pair
st: Para e ntjha ya leleme

en: Nothing migrated
st: Ha ho letho le entsweng hore le falle

en: Number of plurals:
st: Nomoro ya bongata:

en: Numbers
st: Dinomoro

en: OpenOffice.org Translation File
st: Faele ya phetolelo ya OpenOffice.org

en: Options
st: Dikgetho

en: P_age Up
st: L_eqephe hodimo

en: P_revious Placeable
st: T_se behwang tse fetileng

en: Paths referring to file locations
st: Ditselana tse supang sebakeng sa faele

en: Perform look-ups on selected text
st: Phetlolla mengolo e kgethilweng

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
st: Tse behwang bakeng sa ditshobotsi tsa "alt" (jwalekaha e fumanehile ho HTML)

en: Placeables
st: Tse behwang

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
st: Tse behwang ke dikarolo tse kgethehileng tsa mongolo tse ka qollwang ka ho iketsahallang fela mme di ka kenywa habonolo phetolelong.

en: Placeholders (Java)
st: Tse behwang (Java)

en: Placeholders (Python)
st: Tse behwang (Python)

en: Placeholders (Qt)
st: Tse behwang (Qt)

en: Placeholders (printf)
st: Tse behwang (printf)

en: Placeholders in Java strings
st: Tse behwang dikgoleng tsa Java

en: Placeholders in Python strings
st: Tse behwang dikgoleng tsa Python

en: Placeholders in Qt strings
st: Tse behwang dikgoleng tsa Qt

en: Placeholders used in "printf" strings
st: Tse behwang tse sebediswang dikgoleng tsa "printf"

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
st: Ka kopo kenya mefuta e leng ka bong (bongata) ho e sebedisa

en: Please enter the plural equation to use
st: Ka kopo kenya ekweishene ya bongata e tla sebediswa

en: Please enter your e-mail address
st: Ka kopo kenya aterese ya hao ya emeile

en: Please enter your name
st: Ka kopo kenya lebitso la hao

en: Please enter your team's information
st: Ka kopo kenya lesedi ka sehlopha sa hao

en: Plug-ins
st: Dikgomaretso

en: Plural expression:
st: Boipolelo ba bongata:

en: Poedit settings
st: Diseting tsa Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
st: Polokelo ya phetolelo ya Poedit: %(database_language_code)s

en: Previous translations for Free and Open Source Software
st: Diphetolelo tsa nako e fetileng bakeng sa Sofotowere ya Tokoloho le ya Mehlodi e Bulehileng

en: Previous translations you have made
st: Diphetolelo tsa nako e fetileng tseo o di entseng

en: Punctuation
st: Matshwao a puo

en: Put queries in quotes
st: Etsa hore ditletlebo di be ka hara diqotso

en: Qt .qm file
st: Faele ya Qt .qm

en: Qt Linguist Translation File
st: Faele ya phetolelo ya Qt Linguist

en: Qt Message File
st: Faele ya melaetsa ya Qt

en: Qt Phrase Book
st: Buka ya dipolelwana ya Qt

en: Quote Query
st: Qotsa tletlebo

en: Reload File
st: Ntjhafatsa dikahare tsa faele

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
st: Ntjhafatsa dikahare tsa faele ho tswa khoping e bolokilweng mme o lahlehelwe ke diphetoho?

en: Remote Server
st: Seabi se hojana

en: Remote TM
st: TM e hojana

en: Replace
st: Nkela bohato

en: Replace _All
st: _Nkela tsohle bohato

en: Replace with
st: Nkela bohato ka

en: Report a _Bug
st: Tlale_ha tshisidi

en: Save
st: Boloka

en: Search
st: Fuputsa

en: Select Look-up Services
st: Kgetha ditshebeletso tsa ho phetla

en: Select Terminology Sources
st: Tshwaya mehlodi ya mareo

en: Select sources of Translation Memory
st: Tswaya mehlodi ya polokelo ya phetolelo

en: Select the services that should be used to perform look-ups
st: Kgetha ditshebeletso tse lokelang ho sebediswa ho phetla

en: Select the sources of terminology suggestions
st: Tshwaya mehlodi ya dihlahiso tsa mareo

en: Select the sources that should be queried for translation memory
st: Tswaya mehlodi e lokelwang ho botswa bakeng polokelo ya phetolelo

en: Selected localization terminology
st: Mareo a haefatso a kgethilweng

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
st: Na Virtaal e lokela ho leka ho hula diseting le boitsebiso ho tswa disebedisweng tse ding?

en: Source text:
st: Mongolo wa mohlodi:

en: Spaces
st: Dikgeo

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
st: Matshwao le matshwao a puo a sebediswang hanyane

en: TBX Glossary
st: Mantswe a TBX

en: TM Source
st: Mohlodi wa TM

en: TMX Translation Memory
st: Polokelo ya phetolelo ya TMX

en: Target text:
st: Mongolo wa pakane:

en: Tcl Translation File
st: Faele ya phetolelo ya Tcl

en: Team:
st: Sehlopha:

en: Terminology Files
st: Difaele tsa mareo

en: Terminology Help
st: Thuso ya mareo

en: Terminology _Files...
st: Di_faele tsa mareo...

en: Terminology _file:
st: _Faele ya mareo:

en: Terminology suggestions
st: Dihlahiso tsa mareo

en: Terms from Open-Tran.eu
st: Mareo ho tswa ho Open-Tran.eu

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
st: <b>Ya qalong</b> ke leleme leo o fetolelang ho tswa ho lona, hape le bitswa leleme la mohlodi.
    
    Haeba o fetolela ho tswa Senyesemaneng ho ya ho Sefora jwale Senyesemane ke leleme la qalaong kapa la mohlodi.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
st: <b>Phetolelo</b> ke leleme leo o fetolelang ho lona, hape e bitswa leleme la pakane.
    
    Haeba o fetolela ho tswa Senyesemaneng ho ya ho Sefora jwale Sefora e tla ba leleme la hao la phetolelo kapa la pakane.

en: The International Development Research Centre
st: Senthara ya Phuputso le ya Tswetsopele ya Matjhaba

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
st: Faele ya honajwale e fetotswe.
    Na o batla ho boloka diphetoho tsa hao?

en: The e-mail address stored in the file header
st: Aterese ya emeile e bolokilweng sehlohwaneng sa faele

en: The file "%s" does not exist.
st: Faele "%s" ha e teng.

en: The file contains nothing to translate.
st: Faele ena ha e na letho le ka fetolelwang.

en: The following items were migrated:
st: Dintho tse latelang di ile tsa etswa hore di falle:

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
st: Maikemisetso a pele a tsamaisana le taba ya ho fetolela sofotowere (haefatso kapa l10n), empa ka ho hlaka re ikemiseditse hore e be thulusi ya bohlokwa ya merero e akaretsang bakeng sa Phetolelo e Thuswang ke Khomphyutha (CAT).

en: The name stored in the file header
st: Lebitso le bolokilweng ka hara sehlohwana sa faele

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
st: Lesedi la sehlopha le bolokilweng ka hara sehlohwana sa faele. Kamohla, sena e ka ba aterese ya emeile kapa URL.

en: This file
st: Faele ena

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
st: Ho kopisetsa kgole ya qalong lefelong la pakane, habonolofela tobetsa <Alt+tlase>.

en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
st: Ho bontsha phetolelo ya honajwale e le e sa hlakang, habonolofela tobetsa <Alt+H>.

en: Total: %d
st: Tsohle: %d

en: Trados Tag Editor
st: Sehlophisi sa theke sa Trados

en: Transfer From Source
st: Fetisetsa ho tswa mohloding

en: Translated units from the currently open file
st: Dikarolwana tse fetoletsweng ho tswa faeleng ya honajwale e bulehileng

en: Translated: %d
st: Fetoletswe: %d

en: Translation Memory
st: Polokelo ya phetolelo

en: Translation Tool
st: Thulusi ya ho fetolela

en: Translation _Suggestions
st: Dihlahiso tsa _phetolelo

en: Translation memory suggestions
st: Dihlahiso tsa polokelo ya phetolelo

en: URL
st: DiURL

en: URLs
st: DiURL

en: URLs, hostnames and IP addresses
st: DiURL, mabitso a moamohedi le diaterese tsa IP

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
st: Ha e kgone ho laisa %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Unreviewed machine translations from Apertium
st: Diphetolelo tse sa lekolwang tsa motjhini tse tswang ho Apertium

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
st: Diphetolelo tse sa lekolwang tsa motjhini tse tswang tshebeletsong ya phetolelo ya Google

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
st: Diphetolelo tse sa lekolwang tsa motjhini tse tswang seabing sa Moses

en: Unreviewed machine translations from various services
st: Diphetolelo tse sa lekolwang tsa motjhini tse tswang ditshebeletsong tse ding

en: Untranslated: %d
st: E sa fetolelwang: %d

en: Usage
st: Tshebediso

en: Usage: %s
st: Tshebediso: %s

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
st: Sebedisa Ctrl+PgUp kapa Ctrl+PgDown hore o tsamaye ka mehato e meholo pakeng tsa diphetolelo.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
st: Sebedisa Ctrl+hodimo kapa Ctrl+tlase hore o tsamaye pakeng tsa diphetolelo.

en: Use _Default Fonts
st: Sebedisa _difonte tsa tlhokokgetho

en: Virtaal Preferences
st: Tse lakatsehang tsa Virtaal

en: Virtaal is a program for doing translation.
st: Virtaal ke lenaneo la ho fetolela.

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
st: Virtaal e hlolehile ho etsa hore diseting leha e le dife kapa boitsebiso bo falle

en: Virtaal website
st: Wepesaete ya Virtaal

en: We thank our donors:
st: Re leboha batshehetsi ba rona ba ditjhelete:

en: Web Look-up
st: Ho phetla wepesaeteng

en: Web Look-ups
st: Tse phetlang wepesaete

en: Wordfast Translation Memory
st: Polokelo ya phetolelo ya Wordfast

en: Words containing uppercase letters only
st: Mantswe a nang le dihlaku tse kholo fela

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
st: Mantswe a nang le ho hodiswa ha mantswe, a kang mabitso a mefuta ya dihlahiswa le WikiWords

en: XLIFF Translation File
st: Faele ya phetolelo ya XLIFF

en: XML Entities
st: Dikemo tsa XML

en: XML Localization Interchange File Format
st: Mofuta wa faele wa karolelano ya haefatso wa XML

en: XML Tags
st: Ditheke tsa XML

en: XML tags, such as <b> and </i>
st: Ditheke tsa XML, tse kang <b> le </i>

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
st: O tshwaile faele e ntseng e bulehile hore e bulehe. Na o batla ho ntjhafatsa dikahare tsa faele?

en: _Add Missing Language...
st: _Eketsa leleme le siyo...

en: _Case sensitive
st: _E kgathalla boholo ba ditlhaku

en: _Discard
st: _Timetsa

en: _Edit
st: Hl_ophisa

en: _File
st: _Faele

en: _Full Screen
st: _Sekrini se tletseng

en: _Help
st: T_huso

en: _Localization Guide
st: T_ataiso ya haefatso

en: _Navigation
st: _Thalatso

en: _New Language Pair...
st: _Para e ntjha ya leleme...

en: _Next Placeable
st: _Se behwang se latelang

en: _Online Help
st: _Thuso ya inthaneteng

en: _Page Down
st: _Leqephe tlase

en: _Recent Files
st: _Difaele tsa moraorao

en: _Regular expression
st: _Boipolelo ba kamehla

en: _Source term — %(langname)s
st: Lereo la _mohlodi — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
st: Lereo la _pakane — %(langname)s

en: _Tutorial
st: _Serupelli

en: _Update to Template
st: Be_hwa nakong ha khopi

en: _View
st: _Sheba

en: ambiguous option: %s (%s?)
st: kgetho tse habedi: %s (%s?)

en: complex
st: rarahaneng

en: enable debugging features
st: etsa hore ditshobotsi tsa ho ntsha ditshisidi di sebedisehe

en: floating-point
st: ntlha e phaphamalang

en: integer
st: intija

en: invalid number of arguments
st: nomoro e siko ya diphehisano

en: long integer
st: intija e telele

en: no such option: %s
st: ha hona kgetho e jwalo: %s

en: option %s: invalid %s value: %r
st: kgetho %s: e siko %s boleng: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
st: kgetho %s: tlhopho e siko: %r (tlhopha ho tswa ho %s)

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
st: etsa porofaele, o boloke dipholo ho lebitsofaele le fuweng.

en: show program's version number and exit
st: bontsha nomoro ya tokollo ya lenaneo mme o tswe

en: show this help message and exit
st: bontsha molaetsa ona wa thuso mme o tswe

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
st: qadisa ho etsa tlaleho, o boloke maphumela lebitsong la faele le fanweng.

en: use the configuration file given by the supplied filename.
st: sebedisa faele ya ho seta e fanweng ka lebitso la faele le fanweng.
